Jump to content
BulForum.com

Страховете


Recommended Posts

мен пък ме е страх от всякакви видове несекоми(освен мухите)и всички влечуги.страх ме е и да не се случи нещо лошо на хората ,които обичам.страх ме е и от лоши хора.нападали са ме веднъж и това породи този страх. :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Ami vseki chovek ima strahove ;-)

Men naprimer me e strah ot smyrtta-prekaleno mnogo obicham jivota i me e strah samo da si pomislia :) Vypreki,che znam,che vse niakoga shte nastypi i tya.

Strah me e i ot samotata-da sym bez priyateli da niama na koi da se opra v truden moment,bez roditeli i pr.

A po-nesyshtestveni raboti-strah me e adski mnogo ot goreshto olio B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мен ме е страх,че някоя вечер ще си легна с мисълта,че съм изгубила нещо много важно,а на сутринта,когато се събудя мисълта още ще я има:(Страх ме и не от това,че може да се случи нещо на мен,колкото от това да се случи нещо на най-близките ми хора...И най-много ме е страх от самотата...

Link to comment
Share on other sites

Малка грешчица е станала :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Страхувам се от нещата, които не зависят от мен, пред които съм безсилна касаещи най- вече здравето, но и включително от всички природни бедствия, които може да ни застигнат , недай Боже ! Стархувам се и от самия страх, защото е много коварно чувство, независимо от какво се страхува човек !!!

Link to comment
Share on other sites

Хм...винаги съм се чудела има ли човек,който да не се страхува от самотата?

Link to comment
Share on other sites

Хм...винаги съм се чудела има ли човек,който да не се страхува от самотата?

 

Едва ли ? Това ме подсети, че и аз също се страхувам от самотата.. И то от онази самота, която можеш да почувстваш дори когато си в най- голямата и шумна компания... но самотата е една друга тема и няма да продължавам да разсъждавам по нея, за да не стане офтопик.

 

Edit : Как можах да забравя, един от най големите си страхове : ХЛЕБАРКИ !!! :cry :blink: :wir

Link to comment
Share on other sites

Страх ме е от 3 неща!

1.Земетресения

2.Болести

3.Че може да се случи нещо лошо на близките ми и роднините ми

Баси тъкмо описах от какво ме е страх и то 1-вото взе че ме сполетя! :cry :cry :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

Хм...винаги съм се чудела има ли човек,който да не се страхува от самотата?

Има, има... И то дори много хора , не само един ... Аз лично не се страхувам много от самотата , но не бих казал ,че съм най-идеалният пример за това. По-скоро за пример бих използвал отшелниците - тях не ги е било страх от самотата или ако ги е било страх , са си го преодолели. В общи линии е чисто човешко да се страхуваш от много неща , работата е кои страхове можеш да преодолееш и на кои страхове ще дадеш да те превърнат от млад и себеуважаващ се човек в мижава черупка, убежище на страха и ужаса ...

Баси тъкмо описах от какво ме е страх и то 1-вото взе че ме сполетя!

Cheer up :tongue - по-добре по-чести и по-леки , отколкото редки и разплакващи ...

Link to comment
Share on other sites

Strax me e ot:

1.Zemetresenia(ot tiax mislia che dori imam fobia)

2.Neizlechima bolest ili da sam inavild NE DAI BOJE(mislia che shte poludeia ako

mi se sluchi edno ot dvete)

3.Zmii

4.Nasekomi(kogato sa okolo men :cry )

5.Da zagubia blizak chovek

I nai me e strax(prepokriva se ot parvoto no...) ot SMARTA :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Знаете ли един велик писател(мисля че беше Толстой) беше казал:"СМЕЛ Е НЕ ТОЗИ КОЙТО НЕ СЕ СТРАХУВА,А ТОЗИ КОЙТО ПРЕОДОЛЕЕ СТРАХА СИ" :P

И аз карам на този принцип: когато ме е страх от нещо пробвам да го преодолея ( е надали ще влезна в клетката на лъва ,но ....).Например след първият ми скок с парашут ме хвана голямо шубе преди втория,защото вече бях усетил неприятното ( в началото ) усещане за свободно падане повече от 1-2 с., но се засилих и се метнах през вратата на самолета за да няма време мозъка ми да осъзнае какво правя :lol: .А след 3-4 скок даже почна да ме кефи това свободно реене :love Та така,карам на принципа :".. на човек като му е писано да го обесят,няма да се удави...".В този ред на мисли ме беше страх и от дълбокото,но го преодолях :lol:

Link to comment
Share on other sites

Според мен страховете не могат да се преодолеят. Могат да се прикрият, да се набутат дълбоко навътре в теб, но не и да се преодолеят. Страхът живее в нас. Така че единственото, което може да направи човек, е да го погледне в очите и да живее с него.

 

Страховете могат да се преодолеят. Примерно те е страх да скочиш с парашут. Скачаш 1-2 пъти, като видиш че можеш, страхът се превръща в удоволствие.

 

Иначе мене ме е страх от това да не остана инвалид, предпочитам 2 метра под земята, отколкото на инвалидна количка. Винаги като видя някои парализиран човек ми засяда една буца в гърлото... Бих си теглил куршума пред алтернативата да живея така.

 

edit. ааа той kolioeng казал същото в предходия пост :]

Link to comment
Share on other sites

Големи сте шубета всичките! :woot

И аз съм същата де.

Страх ме е на първо място от ЗЪБОЛЕКАРИ! Изпадам в истеричен шок ако ми се наложи да ходя. Не съм ходила от 3 години дори на преглед. Ужасявам се при мисълта, че трябва да отида... Мия си зъбите като луда по 3 пъти на ден... Търкам ги като ненормална и после се пуля половин час в огледалото дали няма някъде някой кариес. :tongue

 

После ме е страх за семейството ми и за приятеля ми. Страх ме е да не умрат преди мен. Моля се да аз да умра първа, та да не ми се налага да погребвам, който и да е било от любимите ми същества.

 

И най-накрая ме е страх от провала. Страх ме е и да не кажа нещо, с което мога да нараня някого. Когото и да е било...

Link to comment
Share on other sites

Мен ме е страх от самотата, но понеже това е твърде егоистичен страх...страх ме, че хората ще се самоунищожат някой ден, без дори да го подозират.

Link to comment
Share on other sites

Големи сте шубета всичките!  :woot

И аз съм същата де.

Страх ме е на първо място от ЗЪБОЛЕКАРИ! Изпадам в истеричен шок ако ми се наложи да ходя. Не съм ходила от 3 години дори на преглед. Ужасявам се  при мисълта, че трябва да отида...

Басирам се, че никога не си гласувала за Виктор от Брадъровците! :)

 

Мен ме е страх от края на света :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Страхувам се истински от едно нещо - от страха. Всяко друго нещо мога да преодолея... ако не се страхувам. Страха убива душата ти. Тъжното е, че човек рядко осъзнава и една трета от страховете си... Толкова много страхове, за които дори и не подозираме. Открий страховете си и после ги преудолей.

"Fear is the mindkiller.."

Хора, моят съвет е преодолейте страховете си и живейте щастливи :))

Link to comment
Share on other sites

Много ме е страх от високото, ама наистина високото. Примерно заставам на ръба на 200-300 метрова скала и усещам как ръцете мигновено се обливат в студена пот, почвам да треперя и ако не се отдръпна има вроятност да изгубя равновесие от световъртеж, абе само като си го помисля и ми се изпотяват ръцете :) А иначе наи много се страхувам от себе си, както са казали хората кои кавото сам си направи друг не може да му го направи :wacko:

edit: Като малък имах фобия към земетресения, щото ме бяха наплашили че Чирпанското може да разлюлее всеки момент и да ни избие всички и аз нали малък и налапах здраво гипса :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мен ме е страх от слънчогледи, но не много просто са ми гадни....и малко мии не знам как да се изразя...ауе страшнички са ми!

Знаеш ли,убедена съм,че това ти е останало,след като си гледал някакъв филм на ужасите...защото по същия параграф мен ме е страх от канали,канализации,тръби,шахти...(То)

Link to comment
Share on other sites

Най-много ме е страх от това, че ще загубя момичето което обичам в момента и с което живея, ужасявам се при тази мисъл, били сме разделени за малко (и имаше вероятност да остане да живее в друг град) беше ми много гадно, всичко ми беше безразлично и сиво не виждах смисъл в абсолютно нищо, просто без нея нищо друго няма смисъл. Понякога говорим по въпроса, тя казва "Просто те е страх да не останеш сам, от самотата те е страх", да ама не преди да бъда снея бях свикнал със самотата, дори се чувствах много добре, но.....Страх ме е да не загубя ТОЧНО НЕЯ, а не просто да остана сам. МНОГО ме е страх от това. Имам си и други страхове но те са маловажни а и по принцип съм се научил да ги преодолявам, но точно този страх не мога да преодолея. Казват, че най-лесния начин да преодолееш страховете си е да се изправиш срещу тях, е пред този не мога.

Link to comment
Share on other sites

Като малка ме беше страх, да не умрат родителите ми ( но май всички деца ги е страх от това), сега ме е страх от тъмното, заради пустия Стивън Кинг и гадните му вамприри, които живеят в гардероба:(, имам фобия от мишки и плъхове- само като си представя някоя такава гадина и се побърквам, което е много глупаво защото аз мога да изплаша цяло мазе с мишки, страх ме е да не се проваля като родител... това е.

Link to comment
Share on other sites

Като малка ме беше страх, да не умрат родителите ми ( но май всички деца ги е страх от това), сега ме е страх от тъмното, заради пустия Стивън Кинг и гадните му вамприри, които живеят в гардероба:(, имам фобия от мишки и плъхове- само като си представя някоя такава гадина и се побърквам, което е много глупаво защото аз мога да изплаша цяло мазе с мишки, страх ме е да не се проваля като родител... това е.

кой филм е тва с вампирите в гардеробите по Стиван Кинг

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...