Jump to content
BulForum.com

Страховете


Recommended Posts

мисля че е време за нова тема :) .та по въпроса:има те ли някакви страхове?как ги преодолявате?има те ли желание да превъзмогнете някой от тях?

 

 

пс.имам предвид всякакви човешки страхове :)

пс 2.моля някой модератор да ми едит-не заглавието...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Всеки се страхува от нещо. Било то от някакви гадинки, от смъртта, от провал...свят ширик, страхове всякакви :)

Аз лично се страхувам да остана сам. В дългосрочен и цялостен план имам предвид. Понякога имам нужда да се свия в черупката си, но по принцип ми е много криво, ако не съм около хора. И мисълта да живея без роднини, приятели и любима ме ужасява.

Link to comment
Share on other sites

Зератуле, ето и първото ми откровение:

Мен ме е страх да умра !!! Колкото и глупаво да звучи .... страх ме е да изчезна от свят .. няколко пъти съм бил на косъм .. но тогава не съм го осъзнавал ... вечер като остана сам ... разбирам колко е голям света .. и колко нищожен съм аз !!! как като загасне моята искрица .. всичките ми спомени ... всичко ще изчезне. този ми страх още повече се подхранва и от атеизма ми ... голям съм тъпанар ...

иначе ми става лошо от височини, чак ме заболява главата.

Link to comment
Share on other sites

аз обаче забравих да кажа моите страхове.значи като почнем от незначителните:гръмотевици..светкавици...змии и минем към по-значителните:страх ме е да не нараня някой...в смисал...ако много държа на дадения човек.страх ме е да не остана сама.страх ме е понякога от мислите ми.общо взето такива неща.

Link to comment
Share on other sites

Най-много се страхувам от себе си. Познавам се и знам какво мога аз само да причиня на себе си и на хората около мен...

Link to comment
Share on other sites

strah.... ot gadinki koit hapqt i ne hapqt...

strah.... ot towa da ne zagubq 4oveka do men

strah.... ot towa da ne napravq vsi4ko koet sum si zaplanuval

strah.... ot 4udovi6ta prez no6tta

no pone znam 4e kato umra 6te otida v raq

Link to comment
Share on other sites

Ne iskam da se pravq na mnogo smel. no edinstvenoto ot koeto naistina izpitvam strah e sreshta s izvunzemnite. Zvuchi glupavo i detsko no e taka - tva si e strah ot neizvestnoto, a i znam che nqma da ima kakvo da napravq ako mi se sluchi. Inache ne se strahuvam ot nishto drugo poneje vsichko zavisi it men i znam che moga da go kontroliram.

Link to comment
Share on other sites

Mene me e strah ot skysaniq sled upotreba prezervativ...Sledva6tite nqkolko sedmici sa ad ...Ni6to 4e hap4etata pomagat no ne vinagi. A pyk ako zeme da stanee. ne mi se misli .......//__ SBOGOM JIVOT :wacko: ..

Link to comment
Share on other sites

Страх, че няма да мога да си наглася живота както аз искам.

Страх, че може да се случи нещо на любимите ми хора, на семейството ми.

Страх от подлост и предателство.

Страх, че простотията и посредствеността ще надделеят в тази държава.

Страх, че никога няма да завърша тъпото МЕИ :angry1 ......

Link to comment
Share on other sites

стрях ме е от пчели(имам алергия към тези гадини)

стрях ме е от провала

страх ме е от това да не изпълня обещание

страх ме е от това да не изгубя някой на когото държа много

страх ме е да не изпадна в някаква депресия

Link to comment
Share on other sites

Споко, те там са мафия :)

Ти ако мислиш, че не съм минал от към тъмната страна на луната вече ;) ....

 

Още един страх.

Срах ме е, че някоя жена ще ми се качи на главата и ще ме тормози цял живот! :bgrin: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз имам едно малко отвръщение към разни мазни и нечисти работи-олио, машино мъсло-като ги барам и веднага трябва да се избърша, колкото и да изглежда глупаво.

Link to comment
Share on other sites

Аз се страхувам как да го кажа...от себе си.Наистина понякога изпитвам невероятен страх(естествено след като всичко е свършило)какво е можело да се случи.Също испитвам страх когато съм зависим от някой.Било то жена шеф,родители.От смъртта не.Всички ще умрем.Въпроса е как.

Link to comment
Share on other sites

то аз забравих да кажа че се страхувам и от хлебарки :woot а как се страете да преодолеете страховете си?

Link to comment
Share on other sites

ами аз специално този от умирането, с лекарства, алкохол ... и квото се сетиш още .. приятели .. въобще отърсващи неща .. които разведряват.

за страха ми от високо .. скривам се и толкова, имам чувството че ще падна .. ако съм на терасата ... и затова влизам вътре .. не ме питай как оправям остъклението на терасата в момента .. голям въртене пада :Р

Link to comment
Share on other sites

"Най-страшен е самият страх"- някои беше казал нещо такова.

Иначе и мен ме е страх от смъртта...или по скоро от начина по които тя ще настъпи...всъщност страх ме е от болката, която ще изпитам при досега с смъртта.

 

А относно страха от някви животинки/разбираите насекоми,бръмбари и влечуги най-вече/ просто не мога да го разбера.

Link to comment
Share on other sites

"Най-страшен е самият страх"- някои беше казал нещо такова.Иначе и мен ме е страх от смъртта...или по скоро от начина по които тя ще настъпи...всъщност страх ме е от болката, която ще изпитам при досега с смъртта.
Взе ми думите от устата/клавиатурата ;). Винаги ме е било страх да умра по болезнен начин - удавяне, задушаване, да се убеся, да си прережа вените. Страх ме е че ако всичко не свърши за части от секундата ще имам достатъчно време да се сетя за хиляди неща за който се струва да се живее. Също така ме е страх да мисля. Неискам да мисля на кой колко му е лошо, колко хора за загинали в Кербала, как са обезлавени двамата ни съграждани, колко проблеми ми предстоят, колко задачи имам да върша, колко пъти ще оплета конците и за каквото още се сетите. Има една много точна фраза - Ignorence is bliss. Българският вариант е - Блажени са невежите.
Link to comment
Share on other sites

Страх ме от много неща-да не ме блъсне кола,да не се натровя с пиячка,да не ме прасне ток в банята...да не объркам съставките на поредната бомба...да не ме гепят ченгетата...мноо страхове...ама най-големият ми страх е от смърт по болест.Тва е супер гнусно :sick

Link to comment
Share on other sites

Fear is a mind killer.......

 

Сещате се за продължението :) На млади години и мене ме беше страх от изброените по-горе хлебарки, смърт, провал и т.н. Обаче идва момент, в който разбираш, че не е имало смисъл да се страхуваш от неизбежни работи. Всички ще умираме някой ден, всички имаме поне по един провал в живота, всички сме трепали хлебарки.... Проблема е да се абстрахира човек от тези неща, защото са неизбежни. Трябва да го приеме някак си. И когато го приеме ще разбере, че е много по-лесно да се живее. Въпроса е да изправиш глава след един куп проблеми, загуби, провали и опасности. Ако се оставиш на дребните страхове да те завладеят, живота ще се погрижи да те смачка. Не се страхувайте от неизбежните случки в живота :) Загубата на нерви и време да ги преодолеете с годините са от съществено значение, в процеса на изграждането ви като личности. Страха е най-лошия съветник. Страх бих заменил с предпазливост, когато е необходимо да се действа внимателно. Но има моменти, когато тръгваш напред с рогите и тогава трябва да си решителен докрай, дори и да грешиш, дори и риска да е неоправдан. Защото минеш ли през Ада, тогава и само тогава ще разбереш предимствата на Рая. Когато преживееш достатъчно провали и болка, тогава ще оцениш победата и успеха. Така че .... не се страхувайте :)

Link to comment
Share on other sites

Фен съм разбира се. Когато четох Дюн бях много млад, но дори тогава ме завладя напълно. Чел съм я няколко пъти и някой мръсник ми открадна книгите и ако го разбера кой е ........ ще умира бавно, вервай ми.

Link to comment
Share on other sites

KILLERINCHO дай го на червеите или му бий свръх доза подправка.На мен също ми ги откраднаха,ама аз пък разбрах кой е бил мръсникът.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...