Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Men dnes edno me hvana qd 4e Alonso otpadna!!Kak moje tapata kola pak se s4upi i da otpadne :sick Ot tva neto i Truli ze da kara bavno da ne bi i negovata kola da se 4upi :sick Da se nadqvame dogodina Reno da sa po konkorenten tim a tazi godina da vzemat vtoroto mqsto v 6ampionata! :)

 

I sq da kaja ne6to i za gumite MIshelin!!Te pak teq gumi se praskaha edna sled druga!!Kak moje konkuretnata Firma na Brigstone da dopuska takova ne6to!!Tva e mnogo golqma antireklama za tqh!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма такова нещо - великодушни сме като богове! А за Райконен наистина се радвам,защото е талантлив.Ще ми се той да седне във Ферари и да замести Пилето.Някога се бях прицелил в Бътън, но не би...

ем луд ли си не го искам тоя Кими по-добре Бътън или Алонсо но Кими просто не мисля че с 2 победи за 3 години е правилно да го правят новата надежда на Ф1 заедно с Бътън и Алонсо!

Link to comment
Share on other sites

Страшно много се радвам за Кими, защото според мен той е стахотен талант, но който не можа да се реализира този сезон, не по негова вина.А за Шумахер-признавам го за гений в жанра, въпреки че не го понасям ;) .

Link to comment
Share on other sites

О, да, всеки ден съм на църква и почвам да се моля налудничавите ти тези да не излезнат вярни.

Гледал съм филма, обаче Джери налучка за повече от една конспирация, даже май беше се светнал за всички.

 

Истината е, че ако Кими няма добра кола, изпада в луд делириум само като му се мерне пред очите някоя точка. Алонсо и особено Бътън поне развиват колата.

Link to comment
Share on other sites

О, да, всеки ден съм на църква и почвам да се моля налудничавите ти тези да не излезнат вярни.

Гледал съм филма, обаче Джери налучка за повече от една конспирация, даже май беше се светнал за всички.

 

Истината е, че ако Кими няма добра кола, изпада в луд делириум само като му се мерне пред очите някоя точка. Алонсо и особено Бътън поне развиват колата.

 

знaчи заради теб било? ти си бил този който ми саботира теориите? с кво го подкупи Шефа та да те уважава толкоз и все да ми секва ентусиазма?

ти си виновен, значи. ще го запомня. на църква ще ми ходиш, а? подъл номер :D

А на Кими кво сте му се заяли, те Макларън типично в техен стил в края на сезона се сещат че всъщност трябва да правят коли, които не само да вървят ами и да изкарват до края. И кой каза че не развивал колата - ето вече не му летят спойлерите, нито се върти чак толкоз по завоите :)

И стига сте го хвалили Ш. че си развивал колата - не я развива той, а тест пилотите и техниците. Той само кара и дава интервюта.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

знaчи заради теб било? ти си бил този който ми саботира теориите? с кво го подкупи Шефа та да те уважава толкоз и все да ми секва ентусиазма?

ти си виновен, значи. ще го запомня. на църква ще ми ходиш, а? подъл номер  :D

А на Кими кво сте му се заяли, те Макларън типично в техен стил в края на сезона се сещат че всъщност трябва да правят коли, които не само да вървят ами и да изкарват до края. И кой каза че не развивал колата - ето вече не му летят спойлерите, нито се върти чак толкоз по завоите :)

И стига сте го хвалили Ш. че си развивал колата - не я развива той, а тест пилотите и техниците. Той само кара и дава интервюта.

 

 

е.и му майката майна ! всички специалисти и фенове на Ф1 казват че Шумахер е велик защото той е единствения пилот който толкова много помага за настройките на колата той решава някой неща ! ето защо много често неговата кола върви по-добре от тая на Баричело!та верно за механиците но и той е в огромна степен всеки го казва за тва ся ти не ми говори глупости който сам знаеш че не са верни! :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

е.и му майката майна ! всички специалисти и фенове на Ф1 казват че Шумахер е велик защото той е единствения пилот който толкова много помага за настройките на колата той решава някой неща ! ето защо много често неговата кола върви по-добре от тая на Баричело!та верно за механиците но и той е в огромна степен всеки го казва за тва ся ти не ми говори глупости който сам знаеш че не са верни! 

 

Kogato bqh fen na Schumi tva be6e edno ot ka4estvata koito mnogo mi haresvaha v nego!!Toi ima golemi poznaniq za kolata za6toto raboti mnogo s injenerite i znae kakvo to4no da pipne po kolata za da q napravi po dobra!!Toi ne e kto drugite piloti da kaj primerno "Nestabilna mi e zadnicata i q mi nastorite sq kolata."Toi kazva ei tva taka mi go naglasete i kolata tragva da varvi kat zmei!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Kogato bqh fen na Schumi tva be6e edno ot ka4estvata koito mnogo mi haresvaha v nego!!Toi ima golemi poznaniq za kolata za6toto raboti mnogo s injenerite i znae kakvo to4no da pipne po kolata za da q napravi po dobra!!Toi ne e kto drugite piloti da kaj primerno "Nestabilna mi e zadnicata i q mi nastorite sq kolata."Toi kazva ei tva taka mi go naglasete i kolata tragva da varvi kat zmei!! :punk

 

Абсолютно те подкрепям...ТАКА СИ Е :) :woot ;) :P :D :lol: B) :rolleyes: :wir :tongue :punk :music

Link to comment
Share on other sites

Прав си, дон Антон.

Когато Шумахер пристигна във Ферари от Бенетон, италианците имаха един отвратителен автомобил с тромав V12 мотор, който на всичкото отгоре даваше разход почти като на трансатлантически самолет. Аеродинамиката изобщо няма да я коментирам. Въпреки това успя да спечели 3 състезания за сезона и се бореше за титлата до последно. Прогресът на Ферари от 96-та насам е именно заради него.

Още първата Ф1, която гледах, бях за Шумахер, не знам защо, просто погледах 10 минути и си казах, за този съм. Това беше някъде 93-та година и оттогава му следя развитието и за тези години почти не съм изпуснал състезание.

 

Та всеки който казва, че Шумахер печели, щото инженерите му правят колата, нека си припомни как Шумахер стана шампион 94-та с Benetton Ford с V8 двигател, нещо като сега да станеш шампион с Jaguar примерно.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, дон Антон.

Когато Шумахер пристигна във Ферари от Бенетон, италианците имаха един отвратителен автомобил с тромав V12 мотор, който на всичкото отгоре даваше разход почти като на трансатлантически самолет. Аеродинамиката изобщо няма да я коментирам. Въпреки това успя да спечели 3 състезания за сезона и се бореше за титлата до последно. Прогресът на Ферари от 96-та насам е именно заради него.

Още първата Ф1, която гледах, бях за Шумахер, не знам защо, просто погледах 10 минути и си казах, за този съм.  Това беше някъде 93-та година и оттогава му следя развитието и за тези години почти не съм изпуснал състезание.

 

Та всеки който казва, че Шумахер печели, щото инженерите му правят колата, нека си припомни как Шумахер стана шампион 94-та с Benetton Ford с V8 двигател, нещо като сега да станеш шампион с Jaguar примерно.

 

а аз пък си мислех че просто от тогава почна агресивната маркетингова политика на Ферари и почнаха да наливат парите и да купуват кадри в тоя отбор. Дееба все ми седи пред очите едно заглавие от тогавашните вестници "Рекорден бюджет вливат във Ферари". някак си ми се навързва.

Ама добре де. нека Ш да е направил всичко. Нали той е съвършен и всичко може всичко знае. както кажете.

А дон антон бих искал да попитам защо като толкова знае неговия бог, в отбора му плащат милиони на трима тест пилоти? сигурно ей така за да си ги имат! не вярвам че им плащат за да въртят хиляди километри на седмица и да правят настройки на колите. сигурно не е за това. нали Ш ги може тея работи и той си ги прави щото от всичко разбира. сигурно му остава време и за това. и неговата кола не върви повече от тази на Баричело - просто на Баричело не му разрешават да кара пред него. Дори и фераристите го знаят това.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Мобо, добре е преди да пишеш, да се запознаеш с бюджетите на отборите, поне за последните две години. Ще останеш изненадан, че Ферари не е отбора с най-голям бюджет.

Link to comment
Share on other sites

Мобо, добре е преди да пишеш, да се запознаеш с бюджетите на отборите, поне за последните две години. Ще останеш изненадан, че Ферари не е отбора с най-голям бюджет.

 

да, знам - в момента най-голям бюджет имат Макларън. От Бар-Хонда се напънаха миналата година ама ги посвиха. а ти мислиш ли че ще публикуват ПЪЛНИЯ и ПОДРОБЕН бюджет на отборите?

Link to comment
Share on other sites

абе ти май не помниш, че ФИА му подари титлата след като блъсна Деймън Хил и трябваше да го дисквалифицират. Поне 4 от 7те му титли са благодарение на Бърни Еклестоун, който забраняваше всяко второ революционно откритие на Макларън. Например, скоростната кутия с два съединителя, диферинциала от 2001 година, берилия и .тн

Link to comment
Share on other sites

E i kvo ot tva???????????? Nali kato im pozvoli da polzvat novovavedenie , vednaga 6te plazne i pri drugite otbori  :rolleyes:

 

Да, ама другите отбори първо ще разберат за нововъведенията чак когато те са готови при този отбор, и докато ги разработят и те ще минат 2-3 месеца. Освен това, те ще копират идеята само грубо, което всеки го може, а детайлите, които са най-важното във Формула 1 те трябва да открият сами.

Този берилий например, който се използва за двигателите например, беше голям удар за Макларън, защото те бяха отбора с най-голямо съдържание на Берилий в двигателя- над 80 %. Това означава, че трябва да измислят изцяло нова технология на изработка и отнема страшно много време. Затова Макларън Бяха толкова слаби 2001г. и нататък, след като предната година се бореха за титлата. А Ферари незнайно как вече имаха почти готов нов двигател!!! Не е ли странно???????? Моята теория е че, понеже Ферари нямаха титла при пилотите от 20 години, Еклестоун, Мозли и другите босове дадоха едно рамо на Ферари във серия от ситуации. Но във тези си опити да ги направят шампиони се престараха и ги направиха толкова силни, че сега дори те не могат да ги спрат!!!

Link to comment
Share on other sites

да, знам - в момента най-голям бюджет имат Макларън. От Бар-Хонда се напънаха миналата година ама ги посвиха. а ти мислиш ли че ще публикуват ПЪЛНИЯ и ПОДРОБЕН бюджет на отборите?

 

Не се засягайте ама тва са пълни глупости. Ферари са с бюджет от над 400мил. долара на година, тойота са втори, а Макларън са чак трети със "скромните" 350 мил. Имате ли представа колко пари наливат само Филип Морис (Марлборо) във Ферари??? Те не само имат най-големия бюджет във Ф1, но и най-много служители. Затова са толкова силни, и затова Уилямс строят нов въздушен тунел, Макларън нов завод и т.н. Само и само да ги догонят!!!

Link to comment
Share on other sites

А, и още нещо, гоишния бюджет на всички отбори до последния цент го публикуват от 3-4 години насам в началото на всеки сезон в списание CLUB F1.

Там пише кой спонсор колко дава и за колко години напред + заплатите на пилотите!

Link to comment
Share on other sites

А, и още нещо, гоишния бюджет на всички отбори до последния цент го публикуват от 3-4 години насам в началото на всеки сезон в списание CLUB F1.

Там пише кой спонсор колко дава и за колко години напред + заплатите на пилотите!

 

Ура! Имам съюзник в спора с твърдоглавите фераристи, за които всичко което не е червено не е правилно. Благодарско Leper_Messiah.

а колкото до бюджетите - а ти мислиш ли че публикуват реалните данни?

А за забраните на нововъведенията - да не забравяме миналогодишния номер с гумите на Мишлен, които се оказаха некоректни след 8 старта. а дотогава бяха минали всички проверки.

А за избутването на Хил никога няма да му простя на Ш. Като не може да губи тъпанара, не заслужава да печели! Да не говорим че не му е сефте - беше го направил и на Хакинен в малките формули. Ае говорете ми за коректност и спортменство, а? Монтоя бил агресивен? ХА!

Link to comment
Share on other sites

Аве всички фереристи при Енцо!!! Обаче се размазах когато се опита да блъсне и Вилньов на Херес '97 ама не стана! А за данните предполагам, че са верни, просто няма причина да ги крият, все пак тва е спорт, а не студената война.

Link to comment
Share on other sites

еййй не ви ли е срам ве аре признайте истината толкова ли е трудно а тя : в момента от няколко год. насам Шумахер и Ферари са номер 1 баси не е тАудо опитайте може да ви хареса :P

Link to comment
Share on other sites

еййй не ви ли е срам ве аре признайте истината толкова ли е трудно а тя : в момента от няколко год. насам Шумахер и Ферари са номер 1 баси не е трудо опитайте може да ви хареса :P

 

абе не съм казвал че няма титли човека бе! има си ги. последната я спечели завършвайки втори.

мога обаче надълго и нашироко да си коментирам що за тъпо арогантно и гадно копеле е. мога и да твърдя, че е посредствен пилот, на когото повечето от въпросните титли са ПОДАРЕНИ. и че въобще не заслужава честта да се записва в историята. но никой не е казал че света е справедливо място. А за историята знаем че се пише от победителите, така че тя ще е такава каквато те я разказват. аз обаче съм от малкото останали свидетели, че ши....та история не е точно такава каквато я разказват, цитирам те дон антоне: "всички специалисти". и ще продължавам да я разказвам по правилния за мен начин. току виж някой ферарист си взел поука и проумял, че една победа не е просто да преминеш пръв през някаква невидима линия, и че съществуват други майстори на въпросния спорт и то по-добри.

Link to comment
Share on other sites

. последната я спечели завършвайки втори.

кво ми казваш ся че тоя сезон не заслужава титлата ли ? щото завършил 1 пут 2ри еми тъпо е ! тоя сезон от всички състезания той има само победи 1 2ро място и едно незавършено състезание заради Монтоя и кво като е завършил 2ри 1 път сериозно не ти фащам логиката ако има такава ??? :huh:

Link to comment
Share on other sites

2ро място и едно незавършено състезание заради Монтоя

 

E za tva 6te me izvinqva6!! :angry1 Schumaher sam si go napravi!!6to mu trqbva6e v tunela da natiska taka silno spira4kite !!To hubavo da sgasti kolonata za da se otdali4i SC ama to negovoto togvava na ni6to ne prili4a6e!! :angry: Toi si e vinoven za otpadaneto i nikoi drug!!Pak i v Monako e tokova tqso i Montoq sigurno trqbva6e da mine prez mantinelite ot drugata strana za da na blasne `velikiq` Schumaher!! :punk

Link to comment
Share on other sites

кво ми казваш ся че тоя сезон не заслужава титлата ли ? щото завършил 1 пут 2ри еми тъпо е ! тоя сезон от всички състезания той има само победи 1 2ро място и едно незавършено състезание заради Монтоя и кво като е завършил 2ри 1 път сериозно не ти фащам логиката ако има такава ??? :huh:

 

 

кво се обиждаш пък сега? нещо не те кефи че печели титлата завършвайки втори ли? и на теб ли нещо не ти се струва правилно?

и не - не заслужава титлата, защото този сезон нямаше състезания. спънаха всички отбори и само ферари оставаха да върви и кво се получи? казаха ти го по-горе - прекалено дълго и активно ги подпираха и сега ги изтърваха.

а това че не ми схващаш логиката не се дължи на липсата й, а на фераризма ти.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

E za tva 6te me izvinqva6!! :angry1 Schumaher sam si go napravi!!6to mu trqbva6e v tunela da natiska taka silno spira4kite !!To hubavo da sgasti kolonata za da se otdali4i SC ama to negovoto togvava na ni6to ne prili4a6e!! :angry: Toi si e vinoven za otpadaneto i nikoi drug!!Pak i v Monako e tokova tqso i Montoq sigurno trqbva6e da mine prez mantinelite ot drugata strana za da na blasne `velikiq` Schumaher!! :punk

Аре бе! Много намалил?!?! :sayjin А господин 'Ледения' кво напраи последния път? По едно време помислих че му се строши автомобила отново? А за господин Изпусна Пабло Завоя не ми се коментира въобще!! Две катастрофки му бяха малко май!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...