Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Ти от футбол не разбираш, та от Ф1.  :angry1 Бас ловя, че едно състезание от този сезон не си гледал. :wacko: Гледам си фен на Реал и на Роналдо? Кажи ми кво стана с тях? :wacko:  :wir  Ферари единствени карат от топ тимовете с Б. И преди да ми кажете за 1246654654891684616 път, че сами са си го направили ще ви кажа - направиха си го, но това им донесе световните титли от 99-04. Алонсо ще е Жак2. :sick

Дано вчера хубаво да сте видяли подаръците от страна на Макларън. :)  Е догодина няма да е така. Ще има един отбор, който ще е №1 и това ще е Скуериа Ферари!

Но ти (а и останалите) едва ли ще разберете това което ще напиша:

1-во Двигателите на Макларън V8  :sick

2-ро Уиламс, Тойота и новият Ред Бул ще са с Б.

3-то С V8 болидите ще са по-бавни и разликата м/у гумите също ще се намали.

Вярвам, че през следвашия Б ще ни изненадат със своя нов продукт, както в Мото ГП този уикенд. :rolleyes:

А ако някой иска да разбере истинската причина за изоставането - тук.

А де ? От къде знаеш, че не разбирам от футбол ? От това, че съм за Реал и че Роналдо ме кефи като футболист ? Еми ако съдиш по това ... значи нямаш реална представа. Ако искаш успори някое мое по-некадърно мнение (има ги много) в РАЗДЕЛА футбол и там ще разберем дали не разбирам :blink:

До Формулата - спирам да споря, все пак ти разбираш много повече от мен (Не е базик, говоря каквото мисля :excl: ). Не успорвам това, че разбираш, гледаш и че се интересуваш от формулата, не го прави и ти за футбола, защото не си прав ;). Освен това няма да споря и защото - Ферари са доказани, че са много добри, Шумахер също - най-великия съзтезател, по това няма спор. Но и ти трябва да признаеш, че Алонсо е добър, талантлив и с отбор като Рено (все пак не са тим с традиции като Ферари, БМВ, Макларън ...). Той е най-младия световен шампион в цялата история на Формулата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А де ? От къде знаеш, че не разбирам от футбол ? От това, че съм за Реал и че Роналдо ме кефи като футболист ? Еми ако съдиш по това ... значи нямаш реална представа. Ако искаш успори някое мое по-некадърно мнение (има ги много) в РАЗДЕЛА футбол и там ще разберем дали не разбирам  :blink:

До Формулата - спирам да споря, все пак ти разбираш много повече от мен (Не е базик, говоря каквото мисля  :excl: ). Не успорвам това, че разбираш, гледаш и че се интересуваш от формулата, не го прави и ти за футбола, защото не си прав ;). Освен това няма да споря и защото - Ферари са доказани, че са много добри, Шумахер също - най-великия съзтезател, по  това няма спор. Но и ти трябва да признаеш, че Алонсо е добър, талантлив и с отбор като Рено (все пак не са тим с традиции като Ферари, БМВ, Макларън ...). Той е най-младия световен шампион в цялата история на Формулата ;)

Е добре не си ли съгласен за подарените победи на Алонсо? :punk

Аз, уважавам всички пилоти, защото без тях няма Ф1. Алонсо го уважавам като най-младия пилот станал СШ, но не и като най-добрия, сравнения с Мишо немогат да се правят, защо Шуми проби във времената на Сена, Хил, Мика.

 

@Дримър, мерси за 20-те %-та. ;)

 

@shadowhand я си спомни 99 кой е шампион при конструкторите? B)

Сори за обидата, но ако искаш да те уважават трябва да уважаваш и ти! :)

И не се надявам само на слабите двигатели на Мередес, а се надявам на името Ферари. Сега ми обясни за тестовете на Макларън с V8 и изоставането им от 6 сек от най-добрите времена направени тази година, и времената на Ферари с V8 при които изоставането е от порядъка на 2,5 ~ 3 сек? Вярно има време до началото на сезон 2006, но тава си е доста. :)

 

@МазатаБГ, по-голям двуличник от теб не съм виждал! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми кво стана с тях? :wacko:  :wir  Ферари единствени карат от топ тимовете с Б. И преди да ми кажете за 1246654654891684616 път, че сами са си го направили ще ви кажа - направиха си го, но това им донесе световните титли от 99-04. Алонсо ще е Жак2. :sick

Дано вчера хубаво да сте видяли подаръците от страна на Макларън. :)  Е догодина няма да е така. Ще има един отбор, който ще е №1 и това ще е Скуериа Ферари!

Но ти (а и останалите) едва ли ще разберете това което ще напиша:

1-во Двигателите на Макларън V8  :sick

2-ро Уиламс, Тойота и новият Ред Бул ще са с Б.

3-то С V8 болидите ще са по-бавни и разликата м/у гумите също ще се намали.

Вярвам, че през следвашия Б ще ни изненадат със своя нов продукт, както в Мото ГП този уикенд. :rolleyes:

А ако някой иска да разбере истинската причина за изоставането - тук.

 

Вие Фераристите няма да се научите никога да не говорите предварително.Боре я ми обясни ти у вас да нямаш кристална топка и да виждаш в бъдещето та знаеш че Алонсо е Жак 2???Ако пък догодина стане пак световен шампион съм убеден ,че ти ще отречеш подобни заявления от твоя страна. :)

 

Пак по същата причина не се знае какво ще стане догодина и дали Макларън ще дават подаръци на някой си.И пак по същата причина Ферари не се знае дали ще могат да направят изобщо нещо.Както ти твърдиш че Алонсо е Жак 2 аз така спокойно мога си твърдя че Ферари ще трябва да чакат вече 19 години за да вземат пак титла ;) Малко интересно нали ;)

 

 

Ще ми кажеш ли кой друг пилот е отнесъл повече наказания във Формула 1 от Шумахер? 94-та сезона, го дисквалифицират заради нередовни планки, заради нередовно изпреварване на няколко пъти, и въпреки това печели титлата. През 97-ма му взеха второто място в генералното класиране. Не е културно да наричаш балуш най-добрия пилот във формула 1, по скоро трябва да изпитваш респект най-малкото от това че си му съвременник, защото ако не беше той, още 100 години щяха да възхваляват "великия" Фанджо, който ала-бала и незнам си какво, и онаковата пък щото така. В един форум прочетох "alonso vleze v istoriqta kato edin ot nai-nezasluzilite championi,to i na schumacher parvite championski titli ne bqha tolkova kalitarski kolkoto na tozi pilot ot sredna klasa "

Със или без тези спомени, пак ще си останат средняшки отбор Рено. След състезанието на Сан Марино, когато Шумахер беше на гърба на алонсо 15 обиколки преди финала, Рено по инерция с бавна кола и с отпадания на Макларън спечели това което имаше да се печели.

Ферари са слаби, няма две мнения, но въпреки това паметта ти изневерява и Шумахер има тръгване от първа позиция в Унгария.

 

Като за финал да ти кажа ли защо не Фисикела а Алонсо стана шампоан за коса тая година? Защото Фисикела цял сезон караше с една версия по-подобрен тестов болид, беше цял сезон като тест пилот по време на състезание, като чувал в празно ремарке. А също така се видя че монтоя по нищо не отстъпва на кичо.

Този сезон с какво беше по интересен от предишния, освен с чувала алонсо, който чакаше търпеливо без опасни маневри да отпадне тоя оня ? Същия като Жак, като Хил, като куп безславни шофиори... Най-добрите пилоти във формулата в момента като изключим Шумахер са: Монтоя, Бътън и Кичо. Това са агресивни пилоти които знаят как и кога да натиснат, а не чували като алонсо, возейки се да печелят. Видяхме последните състезания как Райконен подмина алонсо като малка гара неколкократно. Всъщност на какво се радва алонсо, на многото втори места, или на това че бе като в джордан, когато райконен мина покрай него?!

 

За сега няма никой повече наказания в Формула 1 защото той е единствения пенсионер в нея вече.Не му стигнаха титлите и се полакоми за още.Ето за това немога да го понасям.Аз може да съм му съвременник но за тази му постъпка никога няма да го призная.Също така има една мъдрост.От върха се пада най-тежко.Ето това нещо стана с Шумахер вече никога няма да е на върха и затова трябваше да се откаже тогава и наистина всички щяха да го помнят като непобедимия.Вече няма да е така :P

 

Незнам какво ви прави Рено на всички и ви се ще да е средняшки тим но тази година са един от отборите които диктува темпото.Също така Рено нямат 1 или 2 титли (като самостоятелен тим нямат но не от сега Рено е във Формулата) та да разправяш че е средняшки тим.Имаше по едно време и Ера Рено когато и Уилямс бяха непобедими и Бенетон 1 годинка ;) Все пак и Шумахер трябва да е благодарен на Рено защото с тяхен мотор е спечелил една от титлите си.Ако го нямаше Рено 7 кратния световен шампион какъв става а??Еми ще ти отгоря 6 кратен.Така че Рено изобщо не са средняшки отбор колкото да ти се иска :)

 

Немога да разбера ти за таткита не си ли чувал.Защо Алонсо като вижда че има голям преднина и няма как с това темпо да го настигнат до края на състезанието да форсира и да презорва колата в Сан Марино.И с ч стотна и с 1 обиколка да е пъви все зима 10 точки тогава май няма смисъл :)

 

Както казах и на друг човек заявил ми че Фисикела си карал като тестер отгорорих така:Нито ти Уфо нито аз сме виждали договора му нали так??Като ми дадеш ксерокопие от него тогава можеш да твърдиш че е така.Иначе тва си е някав слух подклаждан от някой си дето иска да оправдае слабост я на Макларън я на Ферари :)

 

Ами инетересен си беше сезона защото имаше все пак някаква битка.Не се знаеше кой ще спечели и на мен ми беше интересно.Аз невиждах интересно да зяпам само Шумахер как си върти някви обиколки на първа позиция и няма кой да му се опъне.Да но защото съм си фен на Рено и гледах как се развиват го гледах въпреки че ми беше тъпо. :) Ако някой казва че си измислям да прочете пъвия пост в темата и да види дата от кога е. :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

@Дримър, мерси за 20-те %-та. ;)

 

Все пак не случайно му се носи прякора "Господин 20%" B)

 

 

@йозо: имах в предвид че харесвам агресивен вид каране, а алонсо не е в тази графа...

Link to comment
Share on other sites

Все пак не случайно му се носи прякора "Господин 20%"  B)

@йозо: имах в предвид че харесвам агресивен вид каране, а алонсо не е в тази графа...

 

пише се ДЖОЗО

Link to comment
Share on other sites

Все пак не случайно му се носи прякора "Господин 20%"  B)

@йозо: имах в предвид че харесвам агресивен вид каране, а алонсо не е в тази графа...

 

 

пише се ДЖОЗО

А бе по-добре си пишете @jozo и т'ва е ;)

 

Аз също не харесвам неагресивно каране, но това е доста печеливша стратегия (не само във формулата, а и във футбола). Доста хора предпочитат "Грозна победа, отколкото Красива загуба" , което е добре само за тях, защото грозното каране е по-печелившо в доста случаи и така в щаба са доволни от победата. А когато караш агресивно имаш шанс да се блъснеш или да направиш някоя издънка, което не е добре нито за теб, нито са отбора ти ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-добрите битки във формулата откакто я гледам бяха Шумахер-Хакинен сезона 98-99, 98 на косъм Хакинен спечели титлата, както и през 97-ма Жак, тогава бяха големи гонки големи състезания, изпреварвания, и то не в бокса както в последните години свикнахме да гледаме, 99-та Шумахер пък не бе избрал най-добрите спирачки като се заби в стената с 200 :)

Откакто промениха правилата за 10 точки 1 място и 8 за 2ро, формулата загуби чара си, дали си първи или втори няма голямо значение, по добре карай като чувал, да завършиш, защото точката прави парата ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-добрите битки във формулата откакто я гледам бяха Шумахер-Хакинен сезона 98-99, 98 на косъм Хакинен спечели титлата, както и през 97-ма Жак, тогава бяха големи гонки големи състезания, изпреварвания, и то не в бокса както в последните години свикнахме да гледаме, 99-та Шумахер пък не бе избрал най-добрите спирачки като се заби в стената с 200 :)

Откакто промениха правилата за 10 точки 1 място и 8 за 2ро, формулата загуби чара си, дали си първи или втори няма голямо значение, по добре карай като чувал, да завършиш, защото точката прави парата ;)

 

 

Ми аз и тази година видях хубави битки и миналата също.Немога да определя обаче кой са били най хубави.Определено имало е преди много хубави състезания и сега има доста напрегнати.Пък за това нещо с изпреварванията в бокса е виновен пилето.Неговия екип за сефте показаха тая тактика и сега стана практика въпреки че и на мен не ми харесва.Най-тъпите състезания бяха обаче в периода 2000 -2003 в това няма спор.

 

Аз мисля че правилото с промяната на точките е добро.Така има по-голяма битка защото може по лесно да настигнеш даден пилот в класирането ако изсотаваш от него. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че правилото с промяната на точките е добро.Така има по-голяма битка защото може по лесно да настигнеш даден пилот в класирането ако изсотаваш от него. :)

Ами не е така. Пример - Кими. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Jozo замисли се ако кими печелеше по 10т. а Алонсо завършваше 2ри и 3ти съответно 6 и 4 точки ся можеше Галфона да не е шампион.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като приказвате много си направих труда да сметна на Алонсо и Кими точките по старата система.Значи Алонсо има 6 пъри позиции,5 втори,2 трети и 1 4-та позиция и няма други позиции които да му носят точки по стара система.Значи по 10 точки за първо място 6 за второ и 4,3,2,1 нататък се получава че Алонсо щеше да има 101 точки.Кими има 6 пъри позиции,2 втори,2 трети и 1 4-та.Това прави 83 точки.Е какво ми разправяте сега а ??Има още 2 състезания по 10 точки за първа позиция прави на Кими 103 точки така че пак Алонсо щеше да е шампион ако вземеше в следващото състезание 3-то място.Така че приказвайте си колкото искате че по тези новите правила интригата е няма НЕ Е ВЯРНО.Доказах ви го с точен пример.Тва че ви е яд е друг въпрос. :P Пйите една студена вода и може да ви мине :P

 

Също така не е вярно че Алонсо има повече 2-ри отколкото първи места проверете в официалния сайт.

 

Алонсо Шампион :P :P :P

 

Едит:Направих си труда да сметна точките и на пилето по старат система и те правят точно 40.101 точки на Алонсо срещу 40 на Пилето прави разлика 61 точки.117 срещи 60 прави разлика 57 точки както е сега.Ай обеснявайте ми още къде се губела повече интригата :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На Кими ако гърмят така двигателите МкЛарън ще изпуснат и титлата при конструкторите въпреки че имат по-голям шанс за нея :punk

Link to comment
Share on other sites

На Кими ако гърмят така двигателите МкЛарън ще изпуснат и титлата при конструкторите въпреки че имат по-голям шанс за нея :punk
Последния път когато Кими тръгна с 10 места назад беше на път да стане първи, но гумите го прецакаха. Ако няма някакви такива неочаквани изненади и този уикенд... ще се раздават шамари. ;)
Link to comment
Share on other sites

2 Скудерията е в подем

 

3 Не само колата ами и пилота не е добър

2. Направо изтрепахте народа... :laughing:

3. За теб има ли добър пилот освен МШ? Помисли си добре и тогава ми дай отговор.

Link to comment
Share on other sites

2 Скудерията е в подем

 

Скудерията е в подем - Макларън с издръжлив(негърмящ) двигател едно и също е горе долу :P :D

Link to comment
Share on other sites

3. За теб има ли добър пилот освен МШ? Помисли си добре и тогава ми дай отговор.

 

Don_chefo: Жил Вилньов, Ален Прост Нелсън Пикет Аертон Сена Михаел Шумахер

Link to comment
Share on other sites

Найджъл Менсъл и Ники Лауда рулират бе :) .

Link to comment
Share on other sites

изтрих малко постове, да не се чудите защо липсват

 

на двама-трима човека ще им се трият постовете в тази тема - да си пишат за формула1 в техния си форум.

 

причината е постоянните спорове, които пораждат тези потребители. те си знаят кои са...

 

към модераторите: не пускайте invisible постовете.

Link to comment
Share on other sites

И ако още някой има нахалството да ми твърди че Кими не може да кара.....значи е ПЪЛЕН ДЕБИЛ!!! Нали само Пилето може така от 17->1!!!!!!!!!!!! :D

 

ot Club-F1 форума :Ще изчакаме изявленията, разбира се, но засега ми се струва, че Фисикела имаше два проблема. Единия се казва Кими Райконен, а другия МакЛарън-Мерцедес. ТОЧНО КАЗАНО

Edited by MazataBG
Link to comment
Share on other sites

Аз имам да казвам доста неща и започвам наред.

 

Шумахер пенсияяяяяя :devil

 

Сега ясно си пролича защо Алонсо е световния шампион :D :P Той можа да направи 2 изперавания на Пилето докато Кими се измъчи и с 1.По същия начин Алонсо изпревари и Уебър(кофтито е че беше по време на рекламите по РТЛ и неразбрах точно как) докато Кими се влачеше зад Уебър и Бътън сумати време и хубаво че влезнаха в бокса щото едва ли щеше да ги изпревари. :)

 

В тоя ред на мисли една много странна загадка остана в мен.В началото на състезанието Алонсо изпревари първо Клийн и после настигна пенсията и беше на път да го изпревари.Изведнъж кво стана забави се като за световно и даже и Клийн си върна позицията :blink: :confused В първия момент си помислих че колата му има повреда ама до края се видя че не е това :blink:

 

Кими заслужи победата си мисля само с последната си обиколка и хубаво че му е бърза колата а не показа чак такива пилотски качества за разлика от Алонсо :punk Все пак честита победа. :)

 

Искам да пратя много поздрави на майката на Дорнбос и че Кими яко трябва да го черпи.Тоя кретен Дорнбос не правеше сумати време път на Фисико ама ей на Кими го пусна от раз :angry1

 

Мисля че Фисико заслужаваше победата но такъв е живота :cry

 

Важното е че Рено пак поведохме в Шампионата при конструкторите и какВо каза един от коментаторите от РИНГ заслужаваме титлата при конструкторите.Все пак Алонсо не е имал проблем с колата от 28 състезания както казаха докато Кими гърми мотори на сюрмия или пък се получават други механични проблеми.Все пак ще доживеем и ще видим.

 

Днес Сато доказа че изобщо на него болид от Формула 1 НЕТРЯБВА да му се дава в ръцете.По-голям самоубиец от него няма!

 

Някой ми разправяше къв пилот бил Бътън и че Уебър не заслужавал славата която му издигаха.Да бе да видя се къв е балуш е селянина Бътън.Уебър успя да се пребоди с него с много по-кофтито кола на Уилямс :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз имам да казвам доста неща и започвам наред.

 

Шумахер пенсияяяяяя :devil

 

[/color]

 

В тоя ред на мисли една много странна загадка остана в мен.В началото на състезанието Алонсо изпревари първо Клийн и после настигна пенсията и беше на път да го изпревари.Изведнъж кво стана забави се като за световно и даже и Клийн си върна позицията :blink: :confused В първия момент си помислих че колата му има повреда ама до края се видя че не е това :blink:

Кими заслужи победата си мисля само с последната си обиколка и хубаво че му е бърза колата а не показа чак такива пилотски качества за разлика от Алонсо :punk Все пак честита победа. :)

 

Искам да пратя много поздрави на майката на Дорнбос и че Кими яко трябва да го черпи.Тоя кретен Дорнбос не правеше сумати време път на Фисико ама ей на Кими го пусна от раз :angry1

 

Мисля че Фисико заслъжаваше победата нотакъв е живота :cry

 

Важното е че Рено пак поведохме в Шампионата при конструкторите и както каза един от коментаторите от РИНГ заслужаваме титлата при конструкторите.Все пак Алонсо не е имал проблем с колата от 28 състезания както казаха докато Кими гърми мотори на сюрмия или пък се получават други механични проблеми.Все пак ще доживеем и ще видим.

 

Днес Сато доказа че изобщо на него болид от Формула 1 НЕТРЯБВА да му се дава в ръцете.По-голям самоубиец от него няма!

 

Някой ми разправяше къв пилот бил Бътън и че Уебър не заслужавал славата която му издигаха.Да бе да видя се къв е балуш селянина Бътън.Уебър успя да се пребоди с него с много по-кофтито кола на Уилямс :)

 

сори ама не си прав!!! Как така забрави че на Алонсо му заяде педала на газта в Канада или тва е от ламерските проблеми от които Рено изобилства!

 

2ро Фащам бас че ако на мястото на Фисико беше Кими а на мястото на Кими-Алонсо то изпреварване НЯМАШЕ ДА ИМА!

 

3то Вилньов ПУСНА Галфона а БЛЪСНА!!!! Монтоя.

 

ТАКА ЧЕ КВОТО И ДА МИ ГОВОРИТЕ-РЕНО И АЛОНСО СА КЪСМЕТ!!!!

 

ПС: Напуши ме смях!! ОТСЕКАДЕ

Edited by MazataBG
Link to comment
Share on other sites

Тва е един от най смешните постове които съм чел. Нямаш си напредстава колко си смешен. няма да коментирам просто

 

А ти си нямаш на престава колко си "умен" щом неможеш да ме разбереш.Има една много хубава приказка:"Истината боли!".Знам че не ти допада това което казах по адрес на Кими ама тва си е твой проблем.Ако си гледал сътезанието(а ти явно не си) можеше и да ме разбереш кво говоря :punk

Link to comment
Share on other sites

А ти си нямаш на престава колко си "умен" щом неможеш да ме разбереш.Има една много хубава приказка:"Истината боли!".Знам че не ти допада това което казах по адрес на Кими ама тва си е твой проблем.Ако си гледал сътезанието(а ти явно не си) можеше и да ме разбереш кво говоря :punk

 

Май ти не си! Щтот САМО Кими е способен за 10 обиколки да направи 20сек преднина.....е и Пилето го може ама тва е друг въпрос

 

evil_smith чест им прави - двама от Макларън и един от Рено! - Джозо, засрами се.

 

чек диззз

Edited by MazataBG
Link to comment
Share on other sites

А ти си нямаш на престава колко си "умен" щом неможеш да ме разбереш.Има една много хубава приказка:"Истината боли!".Знам че не ти допада това което казах по адрес на Кими ама тва си е твой проблем.Ако си гледал сътезанието(а ти явно не си) можеше и да ме разбереш кво говоря :punk

О , да разбира се :D

Защо му е на Кими да изпреварва 2 пъти МШ след като го е направил вече ? Нямал пилотски умения викаш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Знаеш ли изобщо не ме интересува твоето мнение , няма да се опитвам и да те разубеждавам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...