Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Погледнат централно отпред е супер. С тия малки радиаторни отвори - идеален е.

 

Струва ми се, че и Нюй ще заложи на тая концепция. Както се каза в един друг форум....ФИА отново не постигна нищо друго, а глупост.

Link to comment
Share on other sites

Областта под кутиите на радиаторите е така изградена, че да остави повече възможности за аеродинамично развитие. Позицията на радиаторите пък е базирана на тази от миналогодишната кола. Тя позволява най-широката част на кутиите на радиаторите да бъде изтеглена максимално напред и съответно изграждането на стройна задна част, което носи допълнителни предимства.

 

При изграждането на отвора за въздух за двигателя с прилежащия към него ролбар също е използвана старата версия, която по отношение на разпределението на тежестите и аеродинамичната ефективност донесе добри резултати. При новия С31 тази концепция е развита допълнително.

 

Системата KERS, получавана от Ферари през миналата година, се оказа също доста ефективна. Нито по отношение на сигурността й, нито потношение на работата й, имаше проблеми. През тази година Ферари отново са преработили и подобрили тази система.

 

 

Задна част

 

Двигателят на Ферари е една позната величина, най-малкото като габарити. Към него пък е свързана новата карбонова трансмисия, също получавана от италианците. Монтираният по дължина агрегат е доста „изчистен" и „слаб". Това позволява задната част на С31 да бъде максимално компактна, не на последно място и благодарение на дизайна на скоростната кутия.

 

Дано постигнат добри резултати. Стискам палци на Серхио да скрие топката на дрифтъра. Хюлкенберг да се справи с ди Реста. Другите тимове и пилоти(освен Ферари) не ме интересуват :D

Link to comment
Share on other sites

И РБР показаха болида ама ми е много тъмно видеото и не мога да видя много. Носа пак е счупен, много агресивно(ако виждам добре). Искат и те да спечелят допълнително притискане. Ако правилно се вижда - като гърни флап е направено

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Най-накрая добра новина. Пистите в Испания почват на ротационен принцип. Жалко, че Валенсия не отпада :(. Дано и другите тъпи писти тръгни-спри да фалират.

Link to comment
Share on other sites

Ф1 ще се предава по ФИЛМ+

 

Не, не са купени правата за Олимпиадата в Сочи след 2 години!

Иначе по отношение на Формула 1, ето малко официална информация от мен, тъй като през изминалите дни нямах никакво свободно време за писане. Филм+ е телевизията, който ще излъчва Формула 1 на живо у нас, а не ТВ+, както по-рано бе казано. Причината е изискването картината да върви по един и същи канал, дори и за излъчване на HD. Понеже ТВ+ няма вариант HD, затова по Филм+ и Филм+ HD ще върви Формула 1 тази година. Както впрочем и МотоГП, но това е друга тема.

Коментатори са: Момчил Манчев, Емилиян Стойков и Борислав Петров.

Излъчванията от Гран при на Австралия са следните: трета свободна тренировка - в събота от 05.00 ч., квалификация - в събота от 07.55 ч., Студио Формула 1 - в неделя от 07.30 ч., състезанието от Мелбърн парк - в неделя от 07,55 ч.

Повторение на квалификацията (само по Филм+, без HD) ще има в събота вечерта от 18,30 ч., както и в неделя от 19,00 ч. Повторението на състезанието (само по Филм+, без HD) ще е в неделя от 20,00 ч.

Link to comment
Share on other sites

Този по-лош ли е от изпития дългуч от миналия сезон?

Гледал си го ("нека да се насладим на музиката от двигателя V8 на Мерцедес"). На мен лично НИКОЙ не ми пречи освен последния с катинарчето дето беше няква риба в списанието Ф1 рейсинг. Единствен той НЕ става.

 

Според мен най-добрата комбинация е Тенчев, Севов и Манчев.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Толкова се радвах, че не слушах коментара на тая тиква Манчев и сега пак.....Не може да бъде.

 

Иначе се записваме за откриването другата седмица +2 ма сме на линия ако не мине котка път.

Link to comment
Share on other sites

Толкова се радвах, че не слушах коментара на тая тиква Манчев и сега пак.....Не може да бъде.

 

Иначе се записваме за откриването другата седмица +2 ма сме на линия ако не мине котка път.

 

И аз давам заявка. Дано съботата не е силна, че ще трябва да идвам готов :D :D

Link to comment
Share on other sites

За феновете на формула 1 които нямат тв+ можете да гледате от тук http://www.mediafire.com/?k84xrd20raccg9t .

Сваляте архива разархивирате бат файла избирате номера на програмата която искате да гледате и гледате ,по номер 8 е RTL HD.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от времето. Но по принцип знаете, че откриваме и закриваме у нас в Пловдив... laughing1.gif

 

Времето вероятно ще е ташак, но през седмицата ще се чуем и разберем, предполагам. Или ще пишете тука в темата :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...