Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Рапторе, имаш интересна дефиниция за тръгване от даден отбор. Начи...Кими си тръгва по СОБСТВЕНО желание и Ферари му плащат...щото е пич нали...мда и навремето мърмотите завиваха в станиоли ама и те гладна стачка обявиха. Натириха си го като пУмЯр и за това си платиха. Имали бол пари - дали. Важното е, че го РАЗКАРАХА на ВСЯКА цена. Романтика, която ти се иска на теб...не е баш така. И Кими не е нито мерилото, нито светилото на Ф1, че отборите да се трепят за него и да дават мило и драго да пие водка в техния падок.

 

А тая история дето ви бърка някъде...явно плаща сметки :D :D :D. И тия сметки са по-тлъсти от на сегашните СШ. :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, разбирам че мразиш Маранелските кранти, но нищо не казваш какво щяло да стане ако вместо Райконен, зад волана бил Шумахер примерно...

 

Защо броиш годинките на Ферари само? Тези на МКЛ и особено Уилямс? Ясна е работата... няма смисъл да отговаряш. Явно си от типа фенове - "с победителите съм".

 

В никакъв случай не мога да кажа, че мразя Ферари. Понякога обаче се случва да мразя постоянните ви опити да ги изкарвате топ ъф да топ, дори и когато са тотално насрани. Това си откровено дразнещо. Относно това ако бил Шумахер - ми мога да кажа например, че нямаше да станат шампиони. Ти с какво ще ми докажеш, че щяха да станат? Няма с какво. Факт е обаче, че Кими стана шампион и е факт вашето неуважение и пренебрежение, което няма смисъл дори да квалифицирам. Други отбори не ме греят (по принцип отбори не ме греят), а и нито феновете на Мкл, нито на Рено или който да е друг отбор не се държат нагло и нямат разни измислени претенции. Специално за Булфорум говоря, разбира се.

 

Как ЕДИН път не признахте очеизбождащото засиране в отбора на Ферари, ей... Добре, че Стефчо се изпуска от време на време....

 

Рапторе, имаш интересна дефиниция за тръгване от даден отбор. Начи...Кими си тръгва по СОБСТВЕНО желание и Ферари му плащат...щото е пич нали...мда и навремето мърмотите завиваха в станиоли ама и те гладна стачка обявиха. Натириха си го като пУмЯр и за това си платиха. Имали бол пари - дали. Важното е, че го РАЗКАРАХА на ВСЯКА цена. Романтика, която ти се иска на теб...не е баш така. И Кими не е нито мерилото, нито светилото на Ф1, че отборите да се трепят за него и да дават мило и драго да пие водка в техния падок.

 

А тая история дето ви бърка някъде...явно плаща сметки :D :D :D. И тия сметки са по-тлъсти от на сегашните СШ. :D

 

Стефчо, колко пъти да повтаряме, че Кими се наложи да освободи място на Алонсо, за да дойдат Сантандер и да плащат (включително и неустойката) - или викаш не е вярно? Ферари понеже са изключително умни оставиха Градинаря под шуробаджанашки натиск и му сърбат попарата и до днес - резултатите са налице.Или за 356-ти път да я преговорим тая история? Продължавай да си повтаряш наум, че има други прични за рокадата ако това те успокоява. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ами дали са Сантандер, НАСА или Абрамович - не ме касае. Някой е извадил едни пари(неустойката по договора), даде ги на Кими, за да НЕ кара, демек да се РАЗКАРА и готово. Не е по взаимно съгласие или по прищявка на Кими. Човека имаше договор, който не беше изпълнен от страна на РАБОТОДАТЕЛЯ и същия си плати. Не виждам кво има да се коментира.

 

Другото, което е...тая година никак не е розова за Ферари, демек провал по твоя критерий и...пак печелят НАЙ-МНОГО сухо. Дали ще има шеф на отбор, който да НЕ се съгласи на такъв "провал". Питаш ли ги кво им е на тия пичове дето се бориха за всяка точица(ФИ, ЗАУБЕР, СТР и т.н и т.н)

 

И викаш, че с Ф2007 правено ЗА Шумахер, той нямаше да е СШ, че и през 2008-ма щеше да се провали...не мож ма съгласи па ако ще и бой с камшици да има :D. Само да вметна, че това са болиди ПРЕДИ извращенията от 09-та(нали се сещаш)?

 

Лучко е за такова свирепо еВане, че смени кон за кокошка, че просто не е истина. :(

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Понякога обаче се случва да мразя постоянните ви опити да ги изкарвате топ ъф да топ, дори и когато са тотално насрани.

През 2009 имаше няколко старта в които си бяха насрани. Насрано е да не може да влезнеш в топ 10. Пред последните 2 години борбата е за победи и в повечето случай - подиуми. Не, че това ми харесва, но на този етап - толкова.

 

Това си откровено дразнещо. Относно това ако бил Шумахер - ми мога да кажа например, че нямаше да станат шампиони. Ти с какво ще ми докажеш, че щяха да станат?

Защо не? Година по рано той беше на 1 гръмнал двигател от 8-ма титла... а и все още си беше във форма. Ф2007 като чиста скорост беше много над 248-цата.

 

Факт е обаче, че Кими стана шампион и е факт вашето неуважение и пренебрежение, което няма смисъл дори да квалифицирам

Факт е, че ме зарадва. Обаче защо след това трябваше да дойде сезон 2008? Сам си прави изводите какъв болид са имали Ферари през тази година, щом Маса се бореше за титлата... А Кими?

 

Има нещо друго... Когато Ферари спечелиха последната си пилотска титла шеф беше Жан Тод. Сега с това жабарско управление, тима не върви, ама аз обаче не съм Лука Ди и не мога да размахам метлата.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Ами дали са Сантандер, НАСА или Абрамович - не ме касае. Някой е извадил едни пари(неустойката по договора), даде ги на Кими, за да НЕ кара, демек да се РАЗКАРА и готово. Не е по взаимно съгласие или по прищявка на Кими. Човека имаше договор, който не беше изпълнен от страна на РАБОТОДАТЕЛЯ и същия си плати. Не виждам кво има да се коментира.

 

Другото, което е...тая година никак не е розова за Ферари, демек провал по твоя критерий и...пак печелят НАЙ-МНОГО сухо. Дали ще има шеф на отбор, който да НЕ се съгласи на такъв "провал". Питаш ли ги кво им е на тия пичове дето се бориха за всяка точица(ФИ, ЗАУБЕР, СТР и т.н и т.н)

 

И викаш, че с Ф2007 правено ЗА Шумахер, той нямаше да е СШ, че и през 2008-ма щеше да се провали...не мож ма съгласи па ако ще и бой с камшици да има :D. Само да вметна, че това са болиди ПРЕДИ извращенията от 09-та(нали се сещаш)?

 

Лучко е за такова свирепо еВане, че смени кон за кокошка, че просто не е истина. :(

 

Кога ще разбереш, че НЯМА такова нещо! Дадени са на Кими, ЗА ДА ДОЙДЕ АЛОНСО. Изключително тъпа проява, защото трябваше Маса да изпратят, че и по-евтино щеше да им излезе. Но шуробаджанащината друго наложи. Джокер - виж кой е мениджъра на Маса и какъв на кого е. Капиш? За последен път го повтарям това. Аз не знам колата за 2007 да е правена за МШ, но щом казваш - добре. Нещо няма логика обаче. И 2007 и 2008 колата имаше проблеми (особено 2008). Проблеми, които за много повече от няколкото грешки на Кими, които никой не е отричал.

 

По твойта логика съдя, че ще скачаш от кеф ако догодина Ферари имат още повече доходи, но минат две места назад... Хитро laughing.gif

 

.....................................

 

Ейййй - можело значи. Ето на това му викам аз нормален разговор.

Link to comment
Share on other sites

Не бързай...защото в момента започват големите панаири ;) ...oт днес демек

 

Ред Бул и Ферари се оттеглят от асоциацията на отборите във Формула 1 (FOTA), след като екипите така и не се разбраха относно споразумението за ограничение на разходите. Двата екипа изпратили официални писма до организацията за намерението да прекратят членството си по-рано тази седмица, твърди autosport.com, позовавайки се на високопоставени източници от Милтън Кийнс и Маранело.

 

Последната среща на FOTA относно лимитирането на средствата, които се харчат от екипите във Формула 1, бе в Бразилия (след отлагане от Абу Даби). Спорове за споразумението се водеха през цялата 2011 г., като дори се твърдеше(неофициално, разбира се), че точно тези два отбора не спазват разпоредбите на асоциацията. От екипите отказаха коментар, а говорител на FOTA потвърди единствено пристигането на две писма с намерения за оттегляне, без да посочва конкретни тимове.

 

Шефовете на Ред Бул и Ферари Кристиан Хорнер и Стефано Доменикали коментираха преди известно време, че организацията се намира на кръстопът. Италианецът дори попита дали има нужда от нея.

 

Двата екипа вече няма да са във FOTA от февруари догодина, ако не променят мнението си дотогава, тъй като има срок за предварително двумесечно предизвестие при напускане. Разцеплението се случва в ключов момент, тъй като предстоят преговори за нов договор Конкорд, който управлява отношенията между отборите от Формула 1, административната организация ФИА и собствениците на търговските права CVC Кепитъл Партнърс, представлявани от Бърни Екълстоун

И да, Ф2007 беше правено за Шумахер, за кой друг? И Ф2007 и Ф2008 бяха толкова силни, че в правилните ръце титлата се печели някъде около СПА :D :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не бързай...защото в момента започват големите панаири ;) ...oт днес демек

 

 

И да, Ф2007 беше правено за Шумахер, за кой друг? И Ф2007 и Ф2008 бяха толкова силни, че в правилните ръце титлата се печели някъде около СПА :D :D :D

 

Така, така - хак да му е на гнасния гном! За другото - доообре! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Така, така - хак да му е на гнасния гном! За другото - доообре! laughing.gif

Че от ФОТА всеки може да си тръгне....няма проблем...проблем ще е подписването на новия Конкорд, за който се говори. Тогава щУ кинти ще бъдат договаряни....бедна ми е фантазията. :D

Link to comment
Share on other sites

Петров е история. Или поне история за Лотус. На неговото място идва Грожан. Да си дойна крава и да цвилиш СРЕЩУ отбора си - не е особено умно.

 

Така си шибнах пръста, че едвам пиша :D

Link to comment
Share on other sites

За много пилоти е мечта, да завършат кариерата си във Ферари. Подобно нещо не е чуждо за световният шампион Себастиян Фетел, както самият той разкри след състезанието на Монца, а изглежда че същото смята и Фернандо Алонсо. Испанецът има договор със Скудерията до 2016 г. и не смята да се мести в друг отбор след края на контракта си. Наистина ли няма живот във Формула 1 след напускането на Ферари?

 

"Да, определено няма съмнение, че няма други възможности след като вече си карал за Ферари", обясни Алонсо пред New York Times. "Не смятам, че бих отишъл на друго място, защото всяка крачка след Ферари е крачка назад."

Link to comment
Share on other sites

От 4 години насам наистина е смешно, отделно и нагло да се разсъждава по този начин. Интересно ако не бяха Сантандер и Алонсо не беше във Ферари и беше невъзможно да отиде, дали пак щеше така да говори... Не може отбор с подобни претенции няма титла в период от 5 години, при положение, че има ресурса, има и поне един пилот висша класа. В такива моменти претенцийките се свиват. Като вземат да печелят - тогава да говорят.

 

(да печелят на ПИСТАТА, Стефчо, не в касата - там на никой не му дреме)

Link to comment
Share on other sites

Много са ми смешни като ползват толкова изтъркани клишета.

 

 

От 4 години насам наистина е смешно, отделно и нагло да се разсъждава по този начин. Интересно ако не бяха Сантандер и Алонсо не беше във Ферари и беше невъзможно да отиде, дали пак щеше така да говори... Не може отбор с подобни претенции няма титла в период от 5 години, при положение, че има ресурса, има и поне един пилот висша класа. В такива моменти претенцийките се свиват. Като вземат да печелят - тогава да говорят.

 

(да печелят на ПИСТАТА, Стефчо, не в касата - там на никой не му дреме)

Стига сте плямпали глупости. Фисикела е готов да врътне свирка на маркиза, че го нае за няколко състезания, че сега дори е в отбора на AF CORSE. И Фетел ли ви е смешен, че и той няколко пъти го е казвал това като НАСТОЯЩ ПИЛОТ НА РБР. Няма футболист, който да не иска да играе за Реал или Юнайтед, както и няма пилот, който да не иска да КАРА ЗА ФЕРАРИ. Разберете го и няма толкова да ви е яд. Щом за Хамилтън плъзнаха слухове, че ще сменя Мкл с Ферари, а е отгледан в сиФ кокпит...има неща, които не се правят и пикаенето срещу вятъра е едно тях.

 

И като питате защо Фисикела се радва толкова...щото последния италианец карал за Ферари е Ларини. А това е сезон 94

 

Що си мислите, че еднодневките ще печелят вечно...много на сериозно се взеха тия миндили от РБР и така ще бъдат приземени, че ще се чудят от де им е дошло.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Със злобеене по форумите няма никой да ги приземи! Нито тях, нито Сивите гълъби, които са доста пред Ферари. Така че до март месец доста работа ги чака червените. Да видим какво ще направят. Стефче, помня че имахме нЕкво облогче с тебе от миналата година, че Фетел няма да стане СШ.... Май нЕкви бири имаш да ми даваш biggrin1.gif

 

Аз понеже съм смел, викам да повторим облога и за догодина, какво ще кажеш? Даже може да вдигнем мизата - аз съм готов да се обзаложа, че Ферари няма да имат титла 2012г. Как ти се струва? laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Със злобеене по форумите няма никой да ги приземи! Нито тях, нито Сивите гълъби, които са доста пред Ферари. Така че до март месец доста работа ги чака червените. Да видим какво ще направят. Стефче, помня че имахме нЕкво облогче с тебе от миналата година, че Фетел няма да стане СШ.... Май нЕкви бири имаш да ми даваш biggrin1.gif

 

Аз понеже съм смел, викам да повторим облога и за догодина, какво ще кажеш? Даже може да вдигнем мизата - аз съм готов да се обзаложа, че Ферари няма да имат титла 2012г. Как ти се струва? laughing.gif

Много се извинявам, че за мен РБР са едно голямо НИЩО, но отбор като Уилямс и Мкл(колкото и да ги мразя) ги тача много повее от тия гъзирани еднодневки ;). Трябваше милЯрди неща да направят, за да променят статуквото във Ф1. Само, че не са познали.

 

Ще видим кой как ще сглоби колата без ОД. Жалко, че ФИА ПАК се отметна и остави задължителното разпределение на масите и за сезон 2012.

 

Иска ти се Мкл да са ДОСТА пред Ферари. За съжаление Фелипе не е пилота, който беше и не носи достатъчно точки. Нищо де...някои викаха, че Рено и Мерцедес миналия сезон ще изпреварят Ферари, други си мислиха, че Ферари имат изоставане от 2.5 секунди на обиколка...та...ТАКА :D

Link to comment
Share on other sites

Don_Chefo, постоянно намираш някакви причини и оправдания, като понякога ме изумяваш как ги извърташ нещата, все едно има някаква велика конспирация срещу тях. То ще са или правилата или някой отбор или пилот ама все изкарваш нещо, което пречи на Ферари, но никога проблема не е в тях. И стига с тая злоба към Редбул, наляли са пари, направили са най-добрата кола логично е да спечелят. Ферари да го направят и те. А и като ги наричаш "газирани" само им правиш комплимент, защото не е срамно слабите да загубят от силните, но ВЕЛИКИТЕ ФЕРАРИ да бъдат победени от толкова смешен според теб отбор е доста срамно.

Link to comment
Share on other sites

аз не помня първия :D :D

 

имаше нещо такова, ама не помня цифрата :)

 

Какво ти пука за цифра? Ако спечелиш сме фитка, ако аз спечеля пак - ще ти сипя кайсиева! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Алгерсуари и Буеми са вече членове на jobs.f1

Верн и Рикардо ще са пилотите на СТР за 2012.

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/96745

 

Мернах нещо за Кубица и Ф10...някви тестове, ама не успях да разбера слух ли е или наистина ще тества миналогодишното Ферари.

 

Най-вероятно и Нико Хюлкенберг ще замени Сутил в "Тадж Махал" :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Id3wmT0UrMk&feature=related

 

Накрая тая първа я навря ГАЧЕ ЛИ 1 стинка не е дал за тия скорости :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=2jMkI9S83T4&feature=related

 

Интересни коментари и под двата клипа

 

http://www.youtube.com/watch?v=kl2tIFxSEGA&feature=related

 

FUCK FUEL ECONOMY

 

Да живее новата "интересена" Ф1. С деца за пилоти, отгледани в симулатори и PS3-ки и жалко подобие на БОЛИДИ. Алифакинлуя :( :(

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...