Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз мога да купя свини, тука от магазина на село, ако искате разбира се. Само да кажете количеството.

 

Еми 1 свини си мисля, че ще ни стигне. Ако има много гладни да се обаждат да вземеш 2 :laughing:

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Тва трябваше в другия раздел да го пуснеш :) В оная смешната тема :) Пък и то не го виждам да кара ски. И аз мога се облека като космонавт ама не съм космонавт :D

Link to comment
Share on other sites

Тва трябваше в другия раздел да го пуснеш :) В оная смешната тема :) Пък и то не го виждам да кара ски. И аз мога се облека като космонавт ама не съм космонавт :D

 

Стиска нЕкви щеки мангала, сигурно да може да ходи без да пада... Вижа как зъбите му за пръв път не изпъкват над всичко останало в екрана!

 

Днес каква е тая мания да поствате снимки на тоя боклук? И във Фейса сложили.... Сега ще имам цигански ден.... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

В неделя сутринта ще стана ясни доооста неща.

 

Единственото, което ще стане напълно ясно, е кой колко е пил в събота вечер! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което ще стане напълно ясно, е кой колко е пил в събота вечер! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

хахахаххахахахаха

 

В тоя ред на мисли един сериозен въпрос. Кога да дойдем, на колко крака да дойдем :D :D И какво се разбрахме за покупките(ще оправим сметката на място или?)

 

И естесвено всички строени в rosso corsa :P

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефче, в 7.30 ВСИЧКИ налице. Забележи - казвам налице, не прави или на 4 крака! laughing1.gif

 

Както всяка година НЕ приемам оправдания за отсъствие от ОТКРИВАНЕТО. Пращам детето да спи при баба си - погледнете какви жертви правя! biggrin1.gif

 

В 7.30 в неделя тоя град е мъртъв, така че каквото ще купувате, купувате го предния ден. Аз ще поръчам кег. На закриването един ни стигна...

 

Сядаме, гледаме старта, псуваме Циганина и после - СОФРА ДО ОТКАТ! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Стефче, в 7.30 ВСИЧКИ налице. Забележи - казвам налице, не прави или на 4 крака! laughing1.gif

 

Както всяка година НЕ приемам оправдания за отсъствие от ОТКРИВАНЕТО. Пращам детето да спи при баба си - погледнете какви жертви правя! biggrin1.gif

 

В 7.30 в неделя тоя град е мъртъв, така че каквото ще купувате, купувате го предния ден. Аз ще поръчам кег. На закриването един ни стигна...

 

Сядаме, гледаме старта, псуваме Циганина и после - СОФРА ДО ОТКАТ! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Майчице...сега като го написа това 7 и 30, осъзнавам колко е рано :D. И аз също ще домъкна нещо за пийване :)

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което ще стане напълно ясно, е кой колко е пил в събота вечер! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Дядото има рожден ден в събота, това ще рече че с брата може да сме малко махмурлии

Link to comment
Share on other sites

Налагам ВЕТО! Тоест повръщате и СЛЕД това идвате!

 

Гледам много нахавени за Мангала... tounge.gif

 

Ташака настрана, още нямам точна бройка. ninja.gif

 

Дотук докарвам докъмто 7-8 unsure.gif

Link to comment
Share on other sites

Новият стар световен шампион ;)

 

Това е лафа на сезона. :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

Иначе бройките аз ги докарвам така:

Аз, Жената, Румбата, Иван, двамата братя, Стефчо и бат Весо под въпрос, общо 8 гости. :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Любопитно преди началото на сезон 2012 г. във Формула 1

15.03.2012 , Калоян Петров; снимки: Ферари, Мирко Щанге и Мерцедес | 0 коментара

Паузата между сезон 2011 и 2012 г. не бе толкова дълга, колкото друг път, но нетърпението за първото състезание се усилваше постепенно, особено с излизането на новите автомобили. От Мерцедес поддържаха интереса с любопитни цифри, данни и информация, които ви представяме. Някои от тях са известни, други - не толкова, но са любопитна подборка. Ето и някои от тях.

 

(Листът не спазва определен ред и фактите не са задължително свързани един с друг.)

 

 

 

- гумите могат да достигнат температура от 160 градуса Целзий;

- преди Гран при на Монако местните власти заваряват капаците на отводнителната система на - града, за да предотвратят повдигането им при преминаването на автомобилите;

първата кола за сигурност във Формула 1 е използвана по време на Гран при на Канада през 1973 г.;

- при максимум 18 000 оборота в минута буталата работят при ускорения до 81000 m/s²;

- карбонът съставлява 85% от един Формула 1 автомобил, но пък е едва 30% от цялото тегло на болида;

- пилотът трябва да може да извади волана и да излезе от колата си в рамките на 5 секунди;

аеродинамичният тунел във фабриката на Мерцедес може да работи при скорости до 288 км/ч;

- 6 световни шампиони ще се състезават в световния шампионат на Формула 1 през 2012 г. Петима бяха през 2011 и 1970 г.

- най-дълго време колите изкарват на пълна газ (през целия сезон) на белгийската писта Спа-Франкоршамп - 23 секунди;

- моторхоумът на Мерцедес се пренася със 17 камиона, а сглобяването му става с помощта на кран;

- най-дългата надпревара в историята е Гран при на Канада от 2011 г. - 4 часа и 4 минути;

- чакълените зони за сигурност са покрити със сферични камъчета с диаметър между 5 и 16 мм; пластът е дълбок 25 см;

- предното крило на автомобил от F1 може да издържи 500 кг аеропритискане - еквивалентно на теглото на шестима мъже;

- пилотът може да оцелее 11 секунди при температури от 840 градуса по Целзий в овърола си;

- най-много отпаднали автомобили са регистрирани по време на Гран при на Монако от 1996 г. - 18 от 21 стартирали;

- челното съпротивление от аеродинамиката на F1 болид е толкова силно, че при 280 км/ч вдигането на крака от газта е еквивалентно на възможно най-твърдото спиране с нормален автомобил;

- корпуса на скоростната кутия служи и за захващане на елементи от очакването;

- на пистата винаги има хеликоптер по време на състезателен уикенд, както и още един извън трасето;

- отделните нишки на карбона са 5 пъти по-тънки от човешки косъм;

- двигателят консумира около 450 литра въздух на секунда;

- първият огнеустойчив овърол е носен от Ники Лауда през 1979 г.;

- воланът може да е облицован с алкантара или гума според предпочитанията на пилота;

- на всяко състезание пилотът има минимум три волана на разположение;

- питлейнът е разделен на две - вътрешна лента и бърза лента;

- Гран при на Канада от 2011 г. държи рекорда за най-много излизания на колата за сигурност - 6;

- през 2001 г. тунелът в Монако бе подсигурен допълнително чрез подобряване на осветлението;

- зъбните колела са наполовина потопени в масло, за да се намали триенето, като маслото се изпомпва и охлажда;

- след преминаване през радиаторите и покрай изпускателната система въздухът зад колата достига температура от 140 градуса Целзий;

- горивото, използвано във Формула 1, е много подобно на това, което е на нормалните бензиностанции - съставките са същите, но процентното съдържание се различава;

- цената на литър гориво за Формула 1 е около 5 британски паунда; -

няма пилот с №13;

- пилот може да загуби до 3 кг от теглото си по време на състезание; рекорда е 6 или 7

- монококът на един автомобил от F1 се състои от слоеве карбон - те могат да са до 12 - и тежи по-малко от 60 кг;

- от 1999 г. всеки болид задължително е оборудван с устройство, записващо данни при инцидент (черна кутия);

- при спиране в бокса при всяко колело работят по трима механици: един сваля гумата, втори слага новата, третият отговаря за гайката;

- разположението на копчетата и превключвателите на волана се прави според предпочитанията на всеки състезател;

- един автомобил се състои от над 3200 компонента; отнема около 90 000 часа за конструиране и около 200 000 за производство;

- пилотите изпитват до 6g при завиване и спиране;

- само 9 пилоти са печелили последователни шампионати във Формула 1 - последния бе Себастиан Фетел (2010 и 2011 г.);

- една KERS система тежи около 35 килограма;

- едно спиране в бокса отнема около 2,5 секунди;

- двата камиона на Мерцедес, с които се транспортират болидите на тима до европейските трасета, струват около 2 000 000 паунда; пребоядисването им е приблизително 60 000 британски лири на камион;- всеки пилот трябва да притежава суперлиценз, за да се състезава във Формула 1.

Link to comment
Share on other sites

Утре кой мисли да гледа квалификацията, че аз ще съм на път и да му звънна да каже резултата ??

 

За феновете на формула 1 които нямат тв+ можете да гледате от тук http://www.mediafire.com/?k84xrd20raccg9t .

Сваляте архива разархивирате бат файла избирате номера на програмата която искате да гледате и гледате ,по номер 8 е RTL HD.

 

Нещо не работи тая работа. Дай по-подробно обяснение :)

Link to comment
Share on other sites

Утре кой мисли да гледа квалификацията, че аз ще съм на път и да му звънна да каже резултата ??

 

 

 

Нещо не работи тая работа. Дай по-подробно обяснение :)

 

Ф1 ще се предава НЕ по ТВ+, а по ФИЛМ+.

 

Аз имам изпращане на авер в Русия и не знам дали ще стана на време за квала :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...