Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

img_20111113_0002.jpg

 

Прекрасно състезание днес. Само не чух поздравления към победителя. Факт че днес един беше над всички

 

 

Ситуацията в Мерцедес не ме касае. Кой как се представя - също :D

 

Добре е спор няма

Link to comment
Share on other sites

Много интересен финал на Клюна, пак на косъм с горивото. Готин съспенс се получи, докато разберем преди или след финала свърши. Така или иначе и той кара добре днес.

 

"Малко преди финала имах спукана гума, която спадаше бавно. Това бе и причината да спра болида в зоната за сигурност на втори завой след финала", завърши германецът."..

Link to comment
Share on other sites

Прекрасно състезание днес. Само не чух поздравления към победителя. Факт че днес един беше над всички

 

Този, който е над всички спука гума. А Циганина му помогнаха сериозно от Ферари. Много сериозно. С повече от 2 секунди.

Link to comment
Share on other sites

А Циганина му помогнаха сериозно от Ферари. Много сериозно. С повече от 2 секунди.

 

Това не е помощ, а тотално осиране на механиците на Ферари, както при бокса на Фетел и Маса в последната обиколка преди няколко съзтезания. Разликата е, че тогава се радвах, а сега умрях от яд.

 

BTW мисля си, че след спуканата гума нарочно прибраха Фетел и не го пуснаха отнова в съзтезанието, за да пестят средства и без това нищо не губи.

Link to comment
Share on other sites

Това не е помощ, а тотално осиране на механиците на Ферари, както при бокса на Фетел и Маса в последната обиколка преди няколко съзтезания. Разликата е, че тогава се радвах, а сега умрях от яд.

 

BTW мисля си, че след спуканата гума нарочно прибраха Фетел и не го пуснаха отнова в съзтезанието, за да пестят средства и без това нищо не губи.

ами прегледай отново как главината играе хоро и тогава пак помисли дали е било нарочно :)

 

В бързината да стигне до бокса и...фал

 

Този, който е над всички спука гума. А Циганина му помогнаха сериозно от Ферари. Много сериозно. С повече от 2 секунди.

С твърдите гуми Ферарито не седи добре, както и се видя, но определено не се знаеше какво щеше да стане. Разликата от 17 секунди нарастна на 20...21(мисля) и механиците проиграха всичко и при двата бокса. Просто не знам...мотивация ли им липсва...какво ли? След фала, който стана по времето на Шумахер със забравената гума...тия момчета бяха машини. Изпълняваха се невъзможни стратегии, а ся 50% от боксовете са им провал.

 

И дано последния пол позишън да се спечели от пилот различен от Фетел....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И дано последния пол позишън да се спечели от пилот различен от Фетел....

 

Едва ли ... rolleyes.gif

 

Проблемът започва от оня очилат кретен и вече по веригата се вижда докъде стига... Яд ме е за Алонсо, защото вади невъзможното от настоящата ситуация и все се намира някой келеш да го прецака...

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ... rolleyes.gif

 

Проблемът започва от оня очилат кретен и вече по веригата се вижда докъде стига... Яд ме е за Алонсо, защото вади невъзможното от настоящата ситуация и все се намира някой келеш да го прецака...

 

Не можеш с лека ръка да уволниш хора като Уитмарш и Доменикали. Е може ако за заместник имаш Рос Браун или Жан Тод....ама тия опции ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Тази писта по-добре да я премахнат от календара. Нямаше нито едно нормално изпреварване, а изпреварванията в двете дрс-зони са безкрайно банални.

Не че не стана интересно състезание, но на друга писта можеше да е много по-итересно предвид изравнените сили в края на сезона. Алонсо направи поредното си невероятно каране.

Link to comment
Share on other sites

http://www.formula1.com/news/features/2011/11/12797.html Много важен тест за Бортолоти и Бианки, особено за Бианки. Щото звездите ми говорят, че той или Перес ще седнат на мястото на Фелипе през 2013 ако и през следващия сезон събере половината от точките на Алонсо.

 

Остана само 1 състезание, а таблицата за Рено остава все така НЕпроменена...Булие сигурно е зелен, че освободи Ник....как няма шанс Бруно да кара за Мкл :(

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

R.I.P F1.

 

Ако случайно хора като Годфадъра, нетруут и други новоизлюпени фенове(на РБР и КЕРС и ДРС) видят клипа...нека прочетат написаното в самия клип.

 

Или както е казал Шелби - за обема заместител - НЯМА.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти така и не разбра, че повечето видове лимити се въвеждат с цел не 2-3 отбора да затварят останалите от грида с 2-3 обиколки, а да има някакъв съспенс и смисъл в присъствието на тия "другите" на пистата. И второ - сигурността.

 

Навремето Ферари бяха с толкова по-добър болид от останалите, пък и с добър пилот в него, че хората изгубиха интерес към спорта. Логично беше да се стигне до радикални промени. Иначе отдавна да закрита Ф1 поради липса на интерес. С подобен неоправдан превес и неравностойност, Клюна и на 60 може да става СШ без много да се напъва (разбира се с памперс в костюма). Факт е, че въпреки всичко, състезанията стават все по-интересни и динамични и все повече хората "изотзад" участват в екшъна. Това е целта. Това привлича публиката.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, ти така и не разбра, че повечето видове лимити се въвеждат с цел не 2-3 отбора да затварят останалите от грида с 2-3 обиколки, а да има някакъв съспенс и смисъл в присъствието на тия "другите" на пистата. И второ - сигурността.

 

Навремето Ферари бяха с толкова по-добър болид от останалите, пък и с добър пилот в него, че хората изгубиха интерес към спорта. Логично беше да се стигне до радикални промени. Иначе отдавна да закрита Ф1 поради липса на интерес. С подобен неоправдан превес и неравностойност, Клюна и на 60 може да става СШ без много да се напъва (разбира се с памперс в костюма). Факт е, че въпреки всичко, състезанията стават все по-интересни и динамични и все повече хората "изотзад" участват в екшъна. Това е целта. Това привлича публиката.

 

Това далеч не е така. А сега са е стигало и до по-фрапантно затваряне с обиколки(2010, 2011). Лимити ще въвеждат в ГП2, не във Ф1. В тоя ред на мисли, РБР за ВТОРИ ПЪТ цвилят и не искат да подпишат споразумението за харчовете....Дали наистина си мислят, че могат да го извадят по-голям от Ферари и Мкл.

 

Сигурността - нещо, за което се направи много и....за 1 седмица 2 пилота си отидоха(от различни серии). Клюна, както му викаш ако не беше принуден да си ходи сега изобщо нямаше да му се налага да се излага с куцото пиле на Мерцедес. От 96-та до 2011...единствено през 02-ра и 04-та мога да се съглася, че Ферари имаха чудовище за болид. Стигна се до там, че да се набиват спирачки по време на бърза обиколка в петък(за да не разбере конкуренцията каква е разликата).

 

Преди се оплакваха от липса на изпреварване, сега пък изпреварванията са бутафорни. Ами айде да махнат двойните дифузьори, да махнат лимита на оборотите, еднаквите ЕКУ-та, еднаквите гуми и еднаквото разпреление на масите и да видим дали Дарвин няма да си свърши работата....

 

Много ми става смешно като заговорят за слип стрийм...КОЙ СЛИП СТРИЙМ...двойните дифузьори така разбиват потока, че не един път сме чували за влияние дори при разлика от над 2 секунди.

 

Слагам 50 кинта, че няма да намериш фен на тоя спорт, който поне малко е гледал 80-те и 90-те...и да ти каже, че сега състезанията са по-интересни(освен ако не е изратен или мазохист) :D. Като сложим и всяко докосване - наказание...

 

Като каза хора от задната част на колоната. Последните три сезона не ти помагат с онова в болда...а пък като погледнеш сезон 2011 с перфектно разпределение на 2 РБ, 2 Мкл, 2 Ферарита и т.н до последните отбори....и става ясно за ква диференциация става дума. А е имало време с Джордън на пол позишън, Стюърт с най-бърза обиколка и т.н и т.н и т.н

 

И един интересен въпрос. От всички състезания през последните 3 сезона....колко пъти видя на TV-то fastest lap на пилот различен от Браун, РБР, Ферари или Мкл.

 

И на края....Ф1 никога не е била благотворително сдружение...както във Футбола има богати и бедни, силни и слаби...така и тука. За равноправие - Gp2...или шах

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Сигурността - нещо, за което се направи много и....за 1 седмица 2 пилота си отидоха(от различни серии). Клюна, както му викаш ако не беше принуден да си ходи сега изобщо нямаше да му се налага да се излага с куцото пиле на Мерцедес. От 96-та до 2011...единствено през 02-ра и 04-та мога да се съглася, че Ферари имаха чудовище за болид. Стигна се до там, че да се набиват спирачки по време на бърза обиколка в петък(за да не разбере конкуренцията каква е разликата).

 

 

Слагам 50 кинта, че няма да намериш фен на тоя спорт, който поне малко е гледал 80-те и 90-те...и да ти каже, че сега състезанията са по-интересни(освен ако не е изратен или мазохист) :D. Като сложим и всяко докосване - наказание...

 

Като каза хора от задната част на колоната. Последните три сезона не ти помагат с онова в болда...а пък като погледнеш сезон 2011 с перфектно разпределение на 2 РБ, 2 Мкл, 2 Ферарита и т.н до последните отбори....и става ясно за ква диференциация става дума. А е имало време с Джордън на пол позишън, Стюърт с най-бърза обиколка и т.н и т.н и т.н

 

И един интересен въпрос. От всички състезания през последните 3 сезона....колко пъти видя на TV-то fastest lap на пилот различен от Браун, РБР, Ферари или Мкл.

 

И на края....Ф1 никога не е била благотворително сдружение...както във Футбола има богати и бедни, силни и слаби...така и тука. За равноправие - Gp2...или шах

 

Стефчо, гледаш пак от твоята камбанария и не осъзнаваш, че над 85 % от феновете реално нито знаят какво става с моторите, иновациите, техниките и т.н., а гледат ШОУ. Ф1 е шоу, което без публика ще умре... И беше на път да умре, когато Ферари бяха тотален хегемон и стана безинтересно за гледане поради факта, че имаха болид, мачкащ останалите в пъти. И отгоре на това и добър пилот в него.

 

50 лева не знам ама бая бири изгуби напоследък, така че съм спрял да ги броя, мен ми е кеф да пиеш малки ракийки. Аз нищо не искам. Няма да се върне онова време, светът е друг, шоуто вече е много различно. Опитват се да го очалгарят и може и да успеят.

 

На отборите отзад трябва да им се даде шанс, понеже реален нямат никакъв. Ако не си разбрал освен спъване на големите, друг начин няма. И вместо да се пениш, нека видим големите, ГОЛЕМИТЕ, как ще се справят с тези условия. Би трябвало като големи да не им е проблем.

 

Ф1 не е благотворително сдружение, но не може да се гледа едно и също, нали? Ако гледаш САМО Яница до пръсване бързо ще ти омръзне. И няма да има никой по трибуните и няма да акостират яхтите. Нали така? Затова пратиха Клюна да си почива... Стана скучно... Кола х3 над другите и пилот х2 над повечето. Година-три-пет - омръзва.

 

EDIT: И такa се появява историята за митичния пилот.....

Link to comment
Share on other sites

Ами а дано повече от хората отиващи на пистата мислят като мен и спрат да си купуват билети. Що за демагогия е това от страна на Пирели, че цвилят и за промяна в правилата. Не стига, че правят гуми боклук(по нареждане на вожда), не стига, че всичко на всичко имат 3 комплекта меки гуми....ами се чудят и защо пилоти не излизат в К3...е как да излезе Адриан Сутил или Нико Росберг, който си знае мястото, а то е макс 5 и то ако Фелипе НЯМА ден.

 

Ей го...как на Спа, на Монца, на Сузука няма оплакване, как там винаги състезанията са интересни. В момента се правят писти еднодневки, а WWF1 е по-зле и от кеча вече. И ако шибаняците от Мкл си извадят главите от задниците ще са заедно с Лукавия...Ама нали им махнаха обдухването и веднага се сринаха.

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами а дано повече от хората отиващи на пистата мислят като мен и спрат да си купуват билети. Що за демагогия е това от страна на Пирели, че цвилят и за промяна в правилата. Не стига, че правят гуми боклук(по нареждане на вожда), не стига, че всичко на всичко имат 3 комплекта меки гуми....ами се чудят и защо пилоти не излизат в К3...е как да излезе Адриан Сутил или Нико Росберг, който си знае мястото, а то е макс 5 и то ако Фелипе НЯМА ден.

 

От куртоазия ще сложим около 0,0005%, които мислят като теб. Всички други си купуват билети и ще продължават да ги купуват. THE SHOW WILL GO ON.

 

А Градинаря винаги има ден! Не е имало ден да не окоси, наоре, подтори...laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

От куртоазия ще сложим около 0,0005%, които мислят като теб. Всички други си купуват билети и ще продължават да ги купуват. THE SHOW WILL GO ON.

 

А Градинаря винаги има ден! Не е имало ден да не окоси, наоре, подтори...laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Точно 1 човек в целия форум на клубс1 харесва новата формула 1...но той така и така си го пере яко тока и никой не го взима на сериозно. Аз също бих отишъл да гледам Ф1...само защото никога до сега не съм ходил. Ако гледам старт то това ще е Монца, опцията Турция беше отпаднала още преди първото ГП там.

 

И пак ще ти кажа, до сега...има няма вече над 10 години не бях пропускал нито старт, нито квалификация...този сезон пропуснах две квалификации(щото не ми се ставаше рано) и дори не си ги свалих на запис. Лично познавам и други такива хора, а сега с допълнително изнасяне на Ф1 към Азия и двете надпревари в САЩ + възможността за ротация на СПА...нещата не вървят на добре.

 

Нещо като Чад да е велика ядрена сила...не върви.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ти подготвяш ли се за закриването на сезона, че ще ти сипвам СПЕЦИАЛНИ малки ракийки. И пак ще се снимаме двамата докато ти подавам Ред Бул-а laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ти подготвяш ли се за закриването на сезона, че ще ти сипвам СПЕЦИАЛНИ малки ракийки. И пак ще се снимаме двамата докато ти подавам Ред Бул-а laughing.gif

 

Нямате никви грижи. Аз съм го закрил тоя сезон след Монца още....или на Спа ли беше, когато не проработи новото окачване :D

Link to comment
Share on other sites

Таланти без парите на петролни гиганти или Лада(Путин), които спокойно да им КУПЯТ мястото в някой тим. Че и Уебър го потвърди.

 

Не го знам Булие що за странен дивеч е, но изгони Ник и нае тоя куц кон Бруно и се натиска на Петров(толкова ли много пари носи) и Грожан(бах тоя влиятелен татко адвокат). А Хулкенберг има пол позишън зад гърба си с куцака на Уилямс(при наличието на Рубенс на пистата - неговия съотборник, най-малкото).

 

Ще ти кажа на закриването...като се закрия и аз Total eclipse hahahah

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...