Jump to content
BulForum.com

3D LED TV


XMD

Recommended Posts

Наскоро си купих и имам няколко въпроса. Освен със 3D Blu-Ray Player и 3D очилата на Samsung, които струват наполовина на телевизора има ли някакъв друг вариянт да гледам 3D филми? Ако сваля някой 3D филм и го пусна през външен хард ще може ли да се гледа и с обикновени очила?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че би трябвало да може да го гледаш. Между другото с телевизора няма ли чифт очила?

Мне няма. В началото си помислих, че от магазина се правят на хитри и ги продават отделно, но после в упътването към телевизора прочетох, че очилата вървят отделно. Откъде мога да си намеря някакви прилични очила, които не започват от 170 лева?

Link to comment
Share on other sites

Наскоро си купих и имам няколко въпроса. Освен със 3D Blu-Ray Player и 3D очилата на Samsung, които струват наполовина на телевизора има ли някакъв друг вариянт да гледам 3D филми? Ако сваля някой 3D филм и го пусна през външен хард ще може ли да се гледа и с обикновени очила?

 

Няма "обикновенни" очила. Всеки производител си прави очила за неговия телевизор. С други очила не можеш да гледаш. Технологията в 3Д телевизорите е различна от тази в 3Д кино салоните.

 

http://www.pcworld.c...amsung_tvs.html

 

едит: обърни внимание на двата коментара долу. Явно самсунг ще раздават по 2 чифта очила на всеки закупил телевизор. Явно очилата не са били достъпни, когато си купувал телевизора. Трябва да се поинтересуваш.

Link to comment
Share on other sites

Ноември месец взехме един 3D LED телевизор на Samsung от Технополис и вървеше с blu-ray (blu-ray-а си го плащаш разбира се) и един чифт очила които си бяха с телевизора.

Втори чифт очила може да се закупи на скромната цена от 300лв. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако сваля някой 3D филм и го пусна през външен хард ще може ли да се гледа и с обикновени очила?

 

На мен ми е доста любопитно откъде ще го свалиш този 3D филм?

Link to comment
Share on other sites

Отделно телевизорът може да обръща от 2D към 3D.

 

Е те тва тряя го вида! laughing.gif

 

Вуйчо ми скоро си купи 3Д телевизор и с него си вървят очила. Даже им се слага батерия на тия очила. Продължавам да недоумявам как така с твоя ТВ няма чифт. Мисля, че те си вървят с него. Това е все едно да си купиш ТВ и да не ти дадат дистанционно...

Link to comment
Share on other sites

Е те тва тряя го вида! laughing.gif

 

Вуйчо ми скоро си купри 3Д телевизор и с него си вървят очила. Даже им се слага батерия на тия очила. Продължавам да недоумявам как така с твоя ТВ няма чифт. Мисля, че те си вървят с него. Това е все едно да си купиш ТВ и да не ти дадат дистанционно...

 

Със Самсунг явно няма. Или е нямало в момента на покупката, както се разбира от статията, която постнах.

 

Слага им се батерия, защото очилата мигат, за да се постигне 3Д ефекта.

 

А как се обръща 2Д в 3Д от телевизора, можеш да видиш на демотата на Bravia. Имаше сумати време едно момиче с 2 телевизора на първия етаж на МОЛ Галерия. Правеше демонстрация на 3Д-то. И от 2Д източник и от 3Д източник. Как става не знам, но беше доста сполучливо конвертирането.

Link to comment
Share on other sites

klonira se kartinata izmestva se malko vtorata pravi korekcii na cveta kontrasta i dalbochinata i oshte kup drugi raboti i stava gore dolo kato istinsko 3D ima software i za kompiutar ako televizora ti ne podarja konvertiraneto 50-500$ struva zavisi koi tochno no nai veroiatno shte ima niakakav i za teglene ot piratskia zaliv :)

 

dokolkoto znam specialno futbolnite machove se konvertirat mnogo dobre :)

Link to comment
Share on other sites

klonira se kartinata izmestva se malko vtorata pravi korekcii na cveta kontrasta i dalbochinata i oshte kup drugi raboti i stava gore dolo kato istinsko 3D ima software i za kompiutar ako televizora ti ne podarja konvertiraneto 50-500$ struva zavisi koi tochno no nai veroiatno shte ima niakakav i za teglene ot piratskia zaliv :)

 

Има и безплатен.

Link to comment
Share on other sites

Особено мачовете като гледах демото на един в техномаркет ми се стори ултра зле - след 5тата минута ме заболя тиквата. Не помня кой точно телевизор гледах дали беше самсунг или сони но картината подскачаше от 2д на 3д постоянно. Гледаш го някой футболист ужким 3д леко се врътне камерата и стане 2д...

 

А истинските 3д филмите са малко... аз за момента дори да взема такъв телевизор бих го взел заради всичко останало (LED, последно поколение панел и т.н.) но не и заради 3д-то. Някой 3д филм по изключение - да, но технологията ще трябва още малко да понапредне че да може да се гледат такива. Отделно да излезнат повечко 3д филми.

 

ПС: Очилата на сони които демонстрираха в МОЛ Галерия пък ми убиваха ужасно :)

 

ПС2: За очилата - може да си поръчаш от ebay: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=samsung+3d+glasses&_sacat=See-All-Categories

 

примерно тези са 2 броя заедно с филм: http://cgi.ebay.co.uk/SAMSUNG-SSG-P-2100-T-3D-SET-3D-ACTIVE-GLASSES-3D-FILM-/320647017360?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4aa80d3390#ht_500wt_1015 за около 300 лв...

Link to comment
Share on other sites

Е те тва тряя го вида! laughing.gif

 

 

 

От теб очилата, от мен пиенето и мезетата и ще видиш го видиш :D Иначе сега се връщам от Техномаркет и там ми обясниха, че няма очила към телевизора, защото бил 7 серия, а очилата били безплатни само към 8 серия. Като ги попитах каква е разликата в двете серии, ми отговориха - очилата. Или се ебават с мен или просто към тоя телевизор наистина не вървят безплатни очила.

Link to comment
Share on other sites

Свържи се директно със Самсунг Европа. От там ще ти кажат как стоят нещата, а ако наистина в последствие са започнали да раздават безплатни очила към твоя модел (както е написал човека в линка, който съм пуснал по-горе), или ще ти изкарат ваучер с който да идеш при Техномаркет и да им го набиеш в главата в замяна на очила, или ще ти пратят едни по куриер.

Link to comment
Share on other sites

Доста модели не вървят в комплект с 3Д очила, но има и такива с 4 броя :)

Технополис

А повечето нямат понеже как ще се прецакат да ти подарят такъв скъп аксесоар :)

Сони примерно подаряват playstation3, но очила не. Поне някой модели де :laughing:

Но 3D има смисъл най-вече на голям екран >50" или прожектор. Другото, не е истински кеф...

Link to comment
Share on other sites

Особено мачовете като гледах демото на един в техномаркет ми се стори ултра зле - след 5тата минута ме заболя тиквата.....

Нормално е да те боли. Обяснението е просто - има разлика между изместеното за лявото и дясното око изображение от една страна и от това че и двете очи са фокусирани на една и съща дистанция върху екрана. Зрителния център оценява дистанцията и по 2-та параметъра за разстояния до около 3 метра а разликата между едното и другото възприемане често води до сериозно главоболие.

Link to comment
Share on other sites

Иначе сега се връщам от Техномаркет и там ми обясниха, че няма очила към телевизора, защото бил 7 серия, а очилата били безплатни само към 8 серия.

Ако това те успокоява и при нас 7-ма серия на Самсунг се продават без очила, които се включват към комплекта чак в 8-ма и 9-та серия на ултраскъпите модели. Явно това си е световна практика на корейските тарикати от корпорацията и продавачите нямат нищо общо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Заболя ме, защото нон-стоп примигваше и едни и същи хора при леко завъртане на камерата ставаха ту 3д ту 2д през секунда. Просто не-3д филм не е добра идея да се минава през 2д-3д филтъра. Филтъра прави НЕЩО но е далече от реалното. Малко като правенето на черно-бели филми на цветни.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да те боли. Обяснението е просто - има разлика между изместеното за лявото и дясното око изображение от една страна и от това че и двете очи са фокусирани на една и съща дистанция върху екрана. Зрителния център оценява дистанцията и по 2-та параметъра за разстояния до около 3 метра а разликата между едното и другото възприемане често води до сериозно главоболие.

Ми не е точно заради това. 3Д-то ти показва най-общо казано доста различна картина на двете очи и поради фузионния рефлекс на зрението , мозъка постоянно се опитва да ги слее за да се получи нормалния единен образ => настъпва зрителна умора и главоболие. Като при всеки човек това е строго индивидуално - някои изобщо не ги боли глава,а други още на първата минута.

Link to comment
Share on other sites

ПРАВЕШЕ ГО НЕКАДЪРНО!!! Един и същи футболист както си беше тримерен леко като се завъртя камерата и главата му отиде към ъгъла стана двумерна. Леко се врътна камерата - айде пак тримерен. Врътва се още малко - другия става двумерен. От цялото това примгване взе да ми се гади. Аз издържах 2 минути, жена ми на 5тата секунда ги махна очилата.

Link to comment
Share on other sites

to mnogo zavisi i ot kachestvoto na kartinata ako e niakvo SD s nisak bitreit kato btv naprimer ne se poluchava mnogo mnogo ama kato cialo ne si e kato istinskoto 3D az smiatam da izchakam do 2015-2016 kogato ima hubavi 3D televizori koito da se gledat bez ochila ako ne umrem 10pati do togava che sia pochva sezona na asteroidi bombi voini navodnenia i kvo li oshte ne spored niakoi hora :)

Link to comment
Share on other sites

Естествено че ще е SD. Ти колко телевизии знаеш да имат HD... български..... за постоянно не чат-пат? :) Аз ако трябваше да постъпвам разумно нямаше да взема нов телевизор ами като видях такава добра прИмоция навремето за голямото сони и дадох накъсо и го взех на следващия ден (ако не се бях замотал още същия можеше да стане)... после размествахме леко мебели че да го наврем в между секциите където трябваше да влезе че сметките ми се оказаха лееко неправилни (с около 2см) но секциите са модулни та не е голям проблем. За 3д съм съвсем убеден че е излишно пък и очилата ме дразнят, но тъй като и аз се водя на принципа че кеф цена няма се радвам че има хора да си взимат и подобни машинки... пък и не е грешка - все пак са от последните поколения телевизори, ако не 3д то поне стандартния образ ще му е на ниво.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...