Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

И едно общо наблюдение:

в голяма част от ТвЗ -тата тераните изглеждат съвсем безпомощни (такива нърдове като SlayerS_Boxer, Nada, Rainbow и още една камара корейски играчи, имам предвид). От 4 -тата минута играта е напълно ясна.

Докато обратното почти, да не кажа изобщо не съм го виждал. Ако терана победи, почти винаги е на косъм.

 

Аз верно съм шаран обаче срещу терани виждам голям зор. Системата обаче нещо ме подцени и взе да ми пуска противници от среброто които мачкам с голямо густо и една ръка. Под мачкам имам предвид че правя 16х, 17п, после и аз не знам, но или ме нападат и аз се отбранявам някак или затишие, после като гледам replay, когато ми стане 3тата база той пуска 2рата и оттам насетне работата е явна. Само 2 пъти стигнах до broodlord-ове щото ми писна :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

То и за мен се отнася това. Но с вдигането на нивото, нещата твърде драстично се променят в посока зерг.

Не знам, ако направят терана по-труден като механика, подобно на зерга. За да може на ниско и средно ниво на умения, да не е толкова лесен за игра, и труден за опонента.

Не може само аз да виждам диспропорционалността на този мачъп.

 

====

Днес има силно западно присъствие:

LiquidJinro и EGIdrA.

Имам чувството, че на Джинро ще му е по-лесно - просто не очаквам кой знае какво от Муун, докато mvp е крайно време да се стегне и да играе по-добре, и съответно на Не се сърди човечето да му е по-трудно. Но ще видим де !

 

И стискам палци и за двамата. :)

Link to comment
Share on other sites

Дори в корейския ладер, който доскоро се даваше за пример на ИМБА ЗЕРГ, в момента положението е 9 теран, 6 протос и 5 зерг в топ 20.

В GSL ТvZ е с два пъти повече победи за теран.

В Ro16 засега има 4 зерга, 5 терана и 3 протоса.

 

Nuff said. :)

 

Иначе днес мачовете наистина ще са брутални. Choya vs Check също не е за изпускане. Boxer vs Polt може и без него да мина, но останалите ще се гледат в захлас :)

Link to comment
Share on other sites

Дори в корейския ладер, който доскоро се даваше за пример на ИМБА ЗЕРГ, в момента положението е 9 теран, 6 протос и 5 зерг в топ 20.

В GSL ТvZ е с два пъти повече победи за теран.

В Ro16 засега има 4 зерга, 5 терана и 3 протоса.

 

Nuff said. :)

 

Сай аз казвам каквото виждам. Естествено, че може и да греша. Но пък и не очаквам зерг юзър да види същото. Ако се върнем назад, когато говорех за тоталната непреодолимост на зерг на фул лимит, когато хлебарката беше 1 съплай, общо взето никой тук не беше съгласен - пак. :)

 

Иначе гледам дивизията на Нестий и Боксер. В топ10 6 зерга, 2 терана, като Боксер даже не е сред тях :) и 2 тосса !!!

Но дори и да не гледам резултати и класации, само геймплея в конкретния мачъп като гледам ми стига.

Link to comment
Share on other sites

Аз също казвам какво виждам, не ти се карам :)

 

За миналото на хлебарката мисля, че всички са единодушни, та затова лично аз не съм споменал нищо. А така или иначе аз го пропуснах този период заради липса на ключ. Дори IdrA е изказвал мнение, че тогава роуч е бил "ridiculously overpowered".

 

A като става дума за IdrA, ето какво е пуснал в tweeter-а си: "ret vs thebest was one of the largest injustices ever committed. i shall avenge him vs mvp. unless he knows about banshees."

 

:D

 

Честно, ако видя още веднъж хач преди пул без скаут, ще пия циментов разтвор!

Link to comment
Share on other sites

... като става дума за IdrA, ето какво е пуснал в tweeter-а си: "ret vs thebest was one of the largest injustices ever committed. i shall avenge him vs mvp. unless he knows about banshees."

 

:D

 

Честно, ако видя още веднъж хач преди пул без скаут, ще пия циментов разтвор!

 

Това в какъв смисъл го казва, че нещо не ми е ясен контекста, в смисъл нещо конкретно ли има предвид или като общо говори за revenge ?

 

П.П. И за зерг и хлебарката преди. Ами то и тогава терана беше с превес в повечето състезания и двубои, ама какво от това. А е очевидно и всички са единодушни сега, тогава хич не беше. :)

Link to comment
Share on other sites

В смисъл, че Ret е класи над TheBest, но е загубил заради all-in play от страна на терана. И един вид IdrA се заканва, че ще смачка MVP, ако и той играе по такъв начин.

 

"If you don't know who Moon is...first of all, slap yourself, what's wrong with you..."

 

:lol: Tasteless ме разбива понякога.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл, че Ret е класи над TheBest, но е загубил заради all-in play от страна на терана. И един вид IdrA се заканва, че ще смачка MVP, ако и той играе по такъв начин.

 

На Идра много му ходи подобен стил. То е и готино де, малко в стил бокс. Тайсън вс Дъглас. :)

Ми дано да го смачка.

Джинро изглежда много точен, между другото. Като бие чак изглежда, че му е леко неудобно. В пълна противоположност на Боксър/Фоксър/MarineKing и наглата му физиономия.

И двамата кефят де !

 

LiquidJinro вс FOXMoon

 

BEAUTY !

Най-после МАКРО игра ТвЗ ! Това го чаках 100 години сякаш.

 

 

Първи сет: или Джинро е много добър или тази игра наистина не е Warcraft III, а и билда и използването на архитектурата на картата бяха много добри. Особено за зергска карта като Скрап.

Втората игра беше ...

 

 

Направо пророк излязох. :)

А и Айдрата прекалено много говори! Ок имаш скилс, даже може и да си нагъл и да парадираш с това - примери бол, но неговото е по-крайно. Което също е готино де, но да имаш по-голямо покритие т.е. да мажеш наред, а при него много често е обратното.

Link to comment
Share on other sites

Ех, мъка, мъка...

Искам някой про-зерг да седне и да ми обясни философията на хач преди пул срещу теран на карти с малко разстояние между базите.

И защо не се праща по-ранен скаут? При 9 ов, 9 скаут - 12 дрон излиза с 1-2 секунди по-късно, отколкото ако не пратиш 9 скаут.

Защо трябва да се разчита на дрон микро + спайн + кралица, за да се спрат 4 пикльовски марини и сцв?

Айде, вече втори път номерът минава на Steppes, което просто не мога да си го обясня как става...

Не знам, очевидно нямам опит на такова високо ниво, може би зергът е обречен, ако се задържи по-дълго на 1 база. Но наистина не виждам какъв е проблемът с доброто старо 14 пул, 15 хач.

Бесен съм, баси!

Link to comment
Share on other sites

Ех, мъка, мъка...

Искам някой про-зерг да седне и да ми обясни философията на хач преди пул срещу теран на карти с малко разстояние между базите...

 

Kaто виден про зерг, веднага обяснявам. Про зерговете станаха изключително нагли и самоуверени... ! И това е, няма друга никаква причина.

Наистина усетиха the (О)power of swarm и решиха, че могат с трици маймуни да ловят, което както сам забелязваш в повечето случаи ДОРИ и се получава.

Link to comment
Share on other sites

В Ro16 засега има 4 зерга, 5 терана и 3 протоса.

 

8 теран, 4 зерг, 4 протос

 

Липсва ми доброто старо време, когато по турнирите тераните бяха толкова, колкото са протосите и зергите, взети заедно. Oh, wait... :D

 

Искам да чуя мнението на тези, които в началото пищяха при вида на 27 зерга.

И въпреки всичко, ако за трети път спечели зерг, отново ще се лее жлъч и омраза.

 

Обичам хората! :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да чуя мнението...

 

Обичам хората! :)

 

:) Моето мнение е точно като твоето, това от днес 13:00. Всичко което ти не можеш да си обясниш там, всъщност точно обяснява защо от почти 50% зерг участници в началото, сега останаха толкова малко.

Просто всички взеха да разчитат на... как да го кажа: по-висшите сили, дадени им от Близард, вместо на някакви умения изобщо.

Виждам как нормалния про зерг си вика: абе аз що да не си фана първо хач, после повечеко дронки, после ще пусна 5-6 лингчета, за да мога докато хващам трета база да държа терана/протоса в базата му и накрая като стана на 200 лимит и с 5-6 бази /виж шотчето на Рет отпреди 1-2 страници/ да си направя гаргара малко...

 

/me love people 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Ro16

------------

 

 

Nestea vs Maka (ZvT)

BoogieBoy vs Rain (PvT)

BitByBit vs FruitDealer (TvZ)

TheBest vs HongUn (TvP)

MarineKing vs Leenock (TvZ)

MC vs July (PvZ)

Jinro vs Polt (TvT)

MVP vs Choya (TvP)

 

3 ZvT, 3 PvT, 1 PvZ, 1 TvT

 

 

Link to comment
Share on other sites

То и за мен се отнася това. Но с вдигането на нивото, нещата твърде драстично се променят в посока зерг.

Не знам, ако направят терана по-труден като механика, подобно на зерга. За да може на ниско и средно ниво на умения, да не е толкова лесен за игра, и труден за опонента.

Не може само аз да виждам диспропорционалността на този мачъп.

 

====

Днес има силно западно присъствие:

LiquidJinro и EGIdrA.

Имам чувството, че на Джинро ще му е по-лесно - просто не очаквам кой знае какво от Муун, докато mvp е крайно време да се стегне и да играе по-добре, и съответно на Не се сърди човечето да му е по-трудно. Но ще видим де !

 

И стискам палци и за двамата. :)

Не е диспропорционален, просто зергите са смели :)

Ако зергът е уплашен и прави армия, играта бавно-бавно идва в твоя полза. Обаче ако зергът прави дрони със скоростта на апм-то си (трицифрено число дрони на минута), тогава след един момент няма какво да се направи.

Link to comment
Share on other sites

:) Моето мнение е точно като твоето, това от днес 13:00. Всичко което ти не можеш да си обясниш там, всъщност точно обяснява защо от почти 50% зерг участници в началото, сега останаха толкова малко.

Просто всички взеха да разчитат на... как да го кажа: по-висшите сили, дадени им от Близард, вместо на някакви умения изобщо.

Виждам как нормалния про зерг си вика: абе аз що да не си фана първо хач, после повечеко дронки, после ще пусна 5-6 лингчета, за да мога докато хващам трета база да държа терана/протоса в базата му и накрая като стана на 200 лимит и с 5-6 бази /виж шотчето на Рет отпреди 1-2 страници/ да си направя гаргара малко...

Което какво означава, че зерга е ОП или че тераните не можеха да играят правилно до сега? Защото, както Бабата казва по-долу, ако зерга не прави дрони е ГГ, което пък автоматично значи, че е почти сигурно ако терана тръгне на ръш, че пак е ГГ. И в крайна сметка кой е ОП?

 

Не е диспропорционален, просто зергите са смели :)

Ако зергът е уплашен и прави армия, играта бавно-бавно идва в твоя полза. Обаче ако зергът прави дрони със скоростта на апм-то си (трицифрено число дрони на минута), тогава след един момент няма какво да се направи.

 

Последното за дроните пък не е вярно, защото си противоречи с казаното на Светлия. Я се разберете двамата, терана ОП ли е или не е?!

Link to comment
Share on other sites

Малко предсказания за днешните мачове.

 

Ето един доказан аналитик-предсказател:

 

On December 01 2010 12:58 ch33psh33p wrote:

Moon 2 - 0 Jinro

Idra 2 - 1 MVP

Check 2 - 0 Choya

Boxer 2 - 0 Polt

 

Почти едно към едно, но наобратно - истински майстор.

:lol:

 

Този обаче направо е роден талант. Айде първите 3 как да е, но за четвъртия мач е единствения, който видях да е заложил срещу Боксър.

 

On December 01 2010 17:50 MiniTsunami wrote:

My Hopes and Dreams:

 

Jinro 2-1 Moon

IdrA 2-1 MVP

Choya 2-1 Check

Boxer 2-0 Polt

 

My Predictions:

 

Jinro 2-0 Moon

MVP 2-1 IdrA

Choya 2-1 Check

Polt 2-1 Boxer

 

---

Що се отнася за ОП/неОП, моите виждания са ясни. Вашите също. Остава да видим вижданията на тези, които решават в крайна сметка.

Peace !

 

P.S. И предлагам коммромисен вариант:

 

Jinro шампион на ГСЛ3. Хем е наш човек, хем е теран ! :)

 

---

Много добър спаринг си направихме с Baba_qga! Останалите, недейте се крийте, ами налазвайте, за да задобряваме заедно :)

 

Браво на вас ! Мен лично, ме е страх обаче. ;)

Link to comment
Share on other sites

Много добър спаринг си направихме с Baba_qga! Останалите, недейте се крийте, ами налазвайте, за да задобряваме заедно :)

След теб ми потръгна и бих два зерга с бункер ръш...

С което пак се затвърждава виждането ми, че ако излъжеш зерга с тайминга си, или нещо такова, просто няма шанс горкият. Все едно да биеш зайче. Зергът е раса, която трябва да гледа картата през цялото време, за да се ориентира в обстановката. Аз не пращам ранен скаут, освен оня наглия, дето го знаеш :) Ако той умре, играя на сляпо до хелион или банши. Никакъв друг скаут не правя. Много скъпо излиза, ако загубиш работник, за скан изобщо няма да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Да де но така изпускаш ако другия прави простотии (като мен). Примерно ако тръгна да вадя рипъри и ти се налея с 10тина. Спират се само ако имаш 2 мародера между пробите (или стокъри или хлебарки) или танк някъде примерно при това siege-нат. Ако не ги забележиш навреме си аут.

 

Или с протос ако тръгна да играя за dark templar-и без никаква защита най-нагло да изкарам преди 5тата минута 1-2 гадини

Link to comment
Share on other sites

Но наистина не виждам какъв е проблемът с доброто старо 14 пул, 15 хач.

 

А последните игри (при по-големи карти естествено) правя 15 хач, 16 пул...

Link to comment
Share on other sites

След теб ми потръгна и бих два зерга с бункер ръш...

 

Сега погледнах хисторито от снощи - резултатът е 4:4! :)

(Metal, Temple, Sands и Xel'Naga за мен; Scrap , Steppes, Shakuras и Jungle за теб). От официалния map pool не сме играли само на Delta Quadrant. Мисля, че задължително трябва да го изиграем този ace match :D

 

------------------

 

Остава още малко до началото на Ro16 на GSL 3! Моите прогнози са:

 

Nestea vs Maka - 2:0 - Струва ми се, че Нестий ще бъде подготвен за всякакви изпълнения от рода на "Maka rax" и marine/scv all-in. Картите са Temple, Xel'Naga, Scrap. На LT 99,9% ще има опит за танк/тор дроп, което за про зергите вече не е чак толкова страшно. Малко спайнове, малко роуч, мута в точния момент, после блинг = ГГ. На Xel'Naga сигурно ще бъде мута/линг/блинг срещу марини/танкове и всичко ще зависи от микрото на двамата играчи. Ако все пак се стигне до Scrap, мисля, че 2 порт банши е най-подходящият билд за тази карта. Дори и да се скаутне, много трудно се спира само с кралици и спорки.

 

BoogieBoy (Squirtle) vs Rain - 0:2 - Rain би Genius, та този смешник няма да бие. Айде де.

 

BitByBit vs FruitDealer - 0:2 - Този теран вече отстрани два зерга с marine/scv all-in, време е да му бъдат подрязани крилцата. FD трябва да си е взел поука от загубата срещу Foxer в миналото издание на GSL, както и от 90% от TvZ досега. Според мен това е най-сигурното 0:2 от целия Ro16. Дори 1:2 би било изненада, да не говорим за загуба на шампиона.

 

TheBest vs HongUn - ?:? - Напълно непредсказуем двубой. Все пак бих дал предимство на протоса, особено ако се стигне до по-дълги игри. Sands, Scrap и Metal са картите - евентуално Т, P, P.

 

------------

 

Btw, онзи ден слушах за един интересен формат на grudge match - Bo9 с изиграване на всеки един MU. Ако играчите са примерно Т и Р, първият сет играят ZvZ на карта, определена чрез постепенно елиминиране на всички останали. Загубилият избира MU и карта. Някой желаещ да пробваме? :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам чувството, че единия от двата зерга няма да продължи. И според мен, ще е Фрутчо.

IMNesTea vs MakaPrime.WE

 

Втората игра: ЕPIC !!!

 

 

:) Брей, да не станат два отпаднали зерга ?

Но пък първата игра беше по най-лошия за Студения чай сценарий - ЛТ близки позиции - доста трудно за бързо ФЕ зерг. Но хем го скаутна бързо, видя че е близо, видя две бараки и пак ?!? Сам си е виновен !

Браво и на двамата за втората игра, щях да се учудя, ако терана я беше взел, предвид на това колко време не закачаше зерга и го остави да хване 1 тон бази !

Третата игра на чисто зергска карта - хмм И само като гледам как тръгва, мога да заложа на зерга 100%!

Поправка: Мака малко се пооправи ! Ц, никакъв шанс, а е едва 6-7 минута !

Грозна картинка за терана :) - простичко казано !

Говорете ми за баланс.

 

Link to comment
Share on other sites

Nestea vs Maka

 

БАСИ ЗОРА!!! 6 развити бази срещу 3 и пак до един момент не се знаеше какво ще стане. А и Мака като започна една по една да ги бута...1:1, решаващ мач на Scrap Station!

 

 

Светлия, според мен

в третия сет Мака много се забави с торовете. Само с маринки не става срещу мута харас. И тази атака с ММ в началото не беше особено добра идея - хем бяха недостатъчно като бройка, хем се залиса с кралицата и се забави. После атаката с танкове през центъра също не беше добре изпълнена. Знам, като зерг сигурно гледам субективно на нещата. Но по пътя на логиката, когато имаш двойно повече бази от противника, би трябвало да победиш :)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...