Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Това май му е акаунта в TeamLiquid. В играта е inuh, от дивизията на WhiteRa, Dimaga, Naama, Cloud, Sjow, Satiini, Nightend, Lalush, Socke, Morrow... :)

 

Междувременно MaNa и Naama правят невероятно шоу: http://www.teamliquid.net/video/streams/Day%5B9%5D

 

2:2, следва решаващата битка за 14 000 $!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Моите комплименти, PSY! Евала

 

Аз днес играя къде леймърски къде не толкова но ме накефи една битка - минавам със зийлоти, стокъри и 8 феникса, фениксите нарочно последни влизат и съм дал да вдигнат танковете (5-6 някъде) - вдигат ги и битката долу приключва ужасно бързо при което терана пише "FU" и излиза :lol:

 

 

BlizzCon 2010

 

Какво за него? Не разбрах

 

 

----------------------------------

 

ПФУ не мога да му хвана нещо номера на зерга. Играя играя ужким правя юнити - поглеждам - нямам съплай... и изненада - имам 2000 минерала и горе-долу толкова газ. Почвам да бича юнити като ненормален но пак нещо не се получава. Знам че със зерг трябва да имам МНОГО повече юнити отколкото съм свикнал и че ако имам 24 зийлота не е същото като да имам 24 зерглинга и все пак...

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не е лесна тя със зерга :) Иска се съзнателно решение кога да правиш дрони, кога войска или иначе казано ларвата е още един ресурс за управление.

 

Аз предлагам всички да сменим раси за 1 седмица. Светлия ще го пишем зерг :P

 

 

Edit: Благодаря на всички за спойлер таговете. Не бях активен, но четях всеки ден форума и наваксвах с мачовете когато можех.

Link to comment
Share on other sites

 

 

В интерес на истината номера 5,6,8 и 10 не съм ги чувал. Пак има корупция май.

NeyTpoh и Bly са ми известни, другите двама: не.

 

Какво за него? Не разбрах

 

Ми човек получава тази иконка ако е бил на Близкон :)

Link to comment
Share on other sites

Малко гавра с Artosis:

 

Artosis: Usually it takes six months to get a reservation here, but I guess being a GSL commentator has some perks

 

Korean Girl: (smiling) Thank you for inviting me out, this place is great.

 

Artosis: I'm glad you came, I really wanted to see you again. Sometimes it's tough living out here, but meeting someone like you makes it so much better.

 

Korean Girl: That's sweet of you. I'm glad we met too, I love spending time with you.I never intended to have feelings like this, they just sort of snuck up on me.

 

Artosis: Yeah, like a fucking DT.

 

Korean Girl: Pardon?

 

Artosis: You know, a DT. Dark Templar. The most imbalanced unit in the history of gaming. Some asshole goes, "Oh hey, let's take a zealot and give him a fucking super sword that can cut through any substance in the universe and kill any unit instantly. Oh, and let's make him invisible, because that's fair." ARE YOU FUCKING SERIOUS? AND MY OVERLORDS DON'T EVEN DETECT ANYMORE, I HAVE TO PAY 100 GAS JUST TO SEE HIM AND IF I MISS IT BY EVEN A SECOND ITS WHOOSH WHOOSH IN MY MINERAL LINE AND MY FUCKING DRONES ALL DIE TO ONE GOD DAMN UNIT THAT'S NOT EVEN BEING MICRO'D. DO YOU UNDERSTAND HOW IMBALANCED THAT IS? DO YOU?!?!

 

Korean Girl: I'm sorry... I forgot I have to... go home now and... wash my couch.

 

Artosis: (staring off into the distance, breathing heavily) *Grunts*

Link to comment
Share on other sites

Има един швед с който играя чат пат още от бетата... и днес се получи доста комично когато влезе в играта един приятел и му писах, че с един швед искаме да правим 3ки :lol:

Link to comment
Share on other sites

След малко ще има мач между Zeerax и ???? за 1000 лв.

 

http://www.ustream.tv/channel/sc2-casts

Да тръгнеш на Дарк Шрайн срещу теран, без да го скаутваш, е много успешно явно сред много добрите български играчи...

Зийракс дори няма да загуби юнит....

П.С Зийракс загуби 10-сцв-та, 2 танка и 10 марина.

Протосът загуби 1 хай темплар, 6 зиалота, 4 сталкера, 2 сентрита, 8 работника и 1 имортал....

Link to comment
Share on other sites

ОМФГ! Откога чакам да се появи такова нещо!!!!

 

 

"Тhis is just the start! Expect 10 of these Pro Tips to be released by IdrA in the next month from an assortment of events which feature opponents such as QXC, Nazgul, SeLecT, and others!"

 

/me is overwhelmed with joy!

 

Giraffe migration build FTW :D

 

Още малко IdrA action:

A това е стрийм на въпросния Mini, който в момента е номер 1 в Америка: http://www.teamliquid.net/video/streams/Minigun

Link to comment
Share on other sites

GSL 3, Ro32, Day 2

 

zg1J9.jpg

 

Днес играят две от надеждите за трета поредна титла на зерг: шампионът от GSL1 FruitDealer и летящият холандец (знам, много е чийзи, но какво да се прави) Ret. Противниците им са два терана от клана fOu, който бързо си проправя път напред и скоро ще бъде конкурент на oGs, TSL, Prime и др. За съжаление и в трите ZvT мача днес ще има Steppes of War - най-вероятно ще видим някакъв вид all-in атака от страна на зергите, тъй като е изключително трудно да се играе макро на тази карта. Добре поне, че няма Lost Temple :)

 

NewDawn vs BitByBitPrime

 

Steppes: 10 хач, 10 пул!!! 4 rax marine/scv push - GG.

Shakuras: 2 port banshee push, спрян с кралици. МMM + banshee + viking + scv push срещу roach/muta/ling/queen, зергът спира с огромни загуби. Още един МММ/scv push - GG.

 

 

FruitDealer vs sCfOu

 

 

Xel'Naga: 2 rax push, последван от 4 rax push, Фрут успя да оцелее, след което дори имаше предимство, благодарение на глупава грешка на терана, при която му измря почти цялата армия, но последващата атака, подкрепена с едновременни дропове във всички бази, довърши зерга.

Steppes: скрито експо за Фрут, теранът отново започна с 2 ракс, но не атакува. Вместо това се окопа, изчака сийдж танкове и постепенно напредна по картата с бункери и танкове. В една ключова битка всички марини умряха от бейнлинги и муталиските спокойно избиха 5-6 танка = ГГ. Фруууууууууууууут! :)

Delta: FUCK YEAH! Фрут отново пуска хач преди пул, спира първата атака от 2 ракс, след което експандва още веднъж и с линг/блинг смачква всеки опит за агресия на терана. След катастрофална загуба в последната си атака със сцвта, теранът се предава. ГГ!

 

 

Liquid`Ret vs TheBestfOu

 

Metal: Една снимка е по-ценна от 1000 думи:

87682240.png

Steppes: Невероятен marine/helion push, последван от marine/helion/banshee. 1:1.

Jungle: ТheBest има чудесен тайминг - първо helion/marauder пуш, избива всички кралици и роучове, после МММ и хелион дроп, Рет се защитава със спайн/линг/блинг, но теранът постоянно налива подкрепления - ГГ! Още един "чужденец" отпада.

 

 

HongUnPrime vs JSLZenith

 

За пръв път в ГСЛ - КЕРИЪРИ!!! Ще има протос в Ro16 :)

 

Link to comment
Share on other sites

Надявам се Фрутчо да падне 2:0.

Рет обаче да продължи, зерг незерг, наш човек е ! :)

 

FruitDealer vs sCfOu

 

 

Еее браво на Фрута, така добре се оправи точно на Степса, wp ! А терана горкия направо не знаеше какво да направи, чак не ми стана ясно защо толкова много се огелпи. Но 1:1 дотук две хубави игри !

Третата игра, с тая пасивност, терана ако бие ще се учудя много ! Явно се стегна психически.

 

 

 

Liquid`Ret vs TheBestfOu

 

Айде Рет, искам да видя де пауър ъв суорм go go go. Ц-ц-ц за пръв път съм за зерга. А другия даже не знам още какъв ще е.

 

Във втората игра билда беше... юник

 

---

Срещу зерг, терана трябва да има ненормално микро, иначе по-добре изобщо да не вадиш био армия. Но дори и с ненормално микро шансовете срещу линг/блинг на теранската био армия са малки. Без сийджове е обречена работа.

Link to comment
Share on other sites

 

А и просто срещу зерг, терана трябва да има ненормално микро, иначе по-добре изобщо да не адиш био армия. Но дори и с ненормално микро шансовете срещу линг/блинг на теранската био армия са малки.

 

 

 

Този теран имаше НУЛЕВО микро, а и като цяло беше леко тъп. За бога, бейнлингите нямаха спийд и въпреки това сееха смърт. Един скан да беше пуснал, да спре крийпа. Ама не, трябват мулета, за да може да праща сцв-та. Вече имаше няколко идеални примера как се играе срещу линг/блинг/мута.

 

Link to comment
Share on other sites

Срещу зерг, терана трябва да има ненормално микро, иначе по-добре изобщо да не вадиш био армия. Но дори и с ненормално микро шансовете срещу линг/блинг на теранската био армия са малки. Без сийджове е обречена работа.

 

Да бе да... бързи бейнлинги не правят нищо особено ако ги дадеш на А+някъде заедно с армията... проверено. Откак уча зерга ме прати в златото - то толкова бой отнесах...

Link to comment
Share on other sites

Бааахти инсталатора...

305МВ памет, 23% от процесора...

 

С НАСА ли си чатят, к'во толкова пише?! Деинсталацията на пиратката беше половин секунда...

Link to comment
Share on other sites

To SC ти е в генетичния материал, за 1-2 седмици ще наваксаш. Хем малко да се порадвам, че те бия :P

 

 

wKiv0.jpg

 

VS

 

igVUd.jpg

 

EPIC ? HELLZ YEAH !

 

"Each player will face an opponent in a BO5 series, the Team with more wins will take the prize!"

 

Мачовете ще се изиграят на 4-5 и 11-12 декември. Прогнози за крайния победител?

Link to comment
Share on other sites

Дори да предположа не мога. Изглежда многообещаващо, ще е забава голяма.

 

Два, че и три (с Машината) много силни зерга имат американеросите, докато Димага и Рет ми се виждат по-неубедителни. Но пък европейските терани са... мощ.

Хубаво е, че ще е отборна, а не индивидуална победа. Така ще е по-голяма интригата.

 

А как ще играят - така както са подредени ли ?

 

При всички случаи ще е голяма баталия.

 

---

А защо го няма Naniwa показа страхотна форма в последните турнири ?

Link to comment
Share on other sites

Да бе да... бързи бейнлинги не правят нищо особено ако ги дадеш на А+някъде заедно с армията... проверено. Откак уча зерга ме прати в златото - то толкова бой отнесах...

Т'ва ми звучи като реклама по телевизията:

 

"Зерги....те искат да пратят всичко на атака."

 

Та в този ред на мисли, не се притеснявай, на елита (Идра) му трябваха 6 месеца, за да се научи да не праща бейнлингите на атака (заради красоти като мародер дроп или просто да си оставиш мародерите отпред, или торовете....). Трудно си е да посочиш върху маринките.

 

Ако искаш да направиш юнити, които като ги пратиш на атака, убиват всичко без усилие и с минимално микро, ползвай следните стратегии:

 

Теран:

МММ, каубойски стил, жалко, че се научиха да го спират и няма да имаш успеваемост 50% от случаите.

 

 

Протос:

Зиалоти, колоси, феникси, имортали и хай темплари на 200 лимит. Същото важи и за зиалоти, кериъри и хай темплари на 200 лимит. Може и мадършип. Докато направиш тази армия, ще загубиш поне 10 игри, така че си решавай. Ако го направиш обаче и си взел половината карта, това е тактиката, която трябва да използваш, за да победиш с минимално микро, само пускай сторм където видиш повече от 1 юнит и всичко друго атака.

 

Зерг:

Ултралиски + зерглини срещу теран, който играе на механика. 50% е дали ще издържиш дотогава.

Срещу протос: роучове+инфестори+бруд лордове+коръптъри. 40 % да издържиш дотогава.

Link to comment
Share on other sites

...

 

:lol:

 

Абсолютно верно. Мани ами и в платината даже си подреждат мародерите отпред гадовете :)

 

Иначе на мен ми трябваха точно 3 игри да видя как ненормално много бейнлинги направиха едно голямо нищо...

 

ПС: Отнесаха ме с BC... шибани BC... и имах минерали и газ, просто не успях да реагирам навреме да изкарам корупторите...

Link to comment
Share on other sites

А защо го няма Naniwa

:blink:

Онова грозното на трето място от първия ред на кой ти прилича? Или имаш предвид Naama?

 

MarineKing vs Monster

 

MK вече не е особено интересен със стила си, но определено е клиничен в изпълнението си. За чудо и приказ Монстър успя да вземе една игра, при това на Steppes.

Статистиката досега: TvZ - 12:6

 

 

GuineaPig vs Leenock

 

Leenock = gosu! Малчото играе изключително добре! В първия сет скаутна в абсолютно точния момент, спря да прави дрони, масира лингове, докато през това време размотаваше армията на Гинипиг по картата, и спечели ключовата битка, след която протосът се предаде.

Във втория сет започна със 6 пул, принуди Гини да построи 15000 сгради на входа и му развали плана за 27 фордж, 46 гейт, премина на мута/инфестор, за да спре фениксите, и накрая с линг/хидра/мута разби надеждите на протоса.

В следващия кръг - MarineKing!

 

 

HyperDub vs JangMinChul

 

MC помете пода със съотборника си и в две игри. Страхотни тайминги, Хайпър беше тотално неподготвен.

 

Link to comment
Share on other sites

wow Легендарния Джулай !!!

 

Честно казано се надявам да напредне много !

 

И понеже хванах само последната игра на третата среща за днес, се чудя:

 

как може да играеш на ГСЛ и да не си сложиш депо или юнит на скалите на втория вход ... за Блистъринг говоря

:confused

 

 

И едно общо наблюдение:

в голяма част от ТвЗ -тата тераните изглеждат съвсем безпомощни (такива нърдове като SlayerS_Boxer, Nada, Rainbow и още една камара корейски играчи, имам предвид). От 4 -тата минута играта е напълно ясна.

Докато обратното почти, да не кажа изобщо не съм го виждал. Ако терана победи, почти винаги е на косъм.

 

====

И сега гледам, че на SlayerS_Boxer -а пак му се е "паднал" теран за противник. Доста подпиране прозира, но бизнеса си е бизнес - човека е запазена марка, носеща големи приходи :lol:

Но все някога ще срещне имбацилна зерг армада...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...