Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Тайлър току-що победи Аксслав с 3 гейт срещу 4 гейт!

 

Следва: qxc vs Sen!

Страхотни битки! Годзила срещу Биоланте!

 

Като си говорим за креативност - стратегията на Назгул срещу Идра:

Game 1 - blink stalker rush;

Game 2 - blink stalker rush;

Game 3 - wait for it...blink stalker rush.

Link to comment
Share on other sites

Тамън навреме се включвам за HuK Ret. Изглежда обещаващо.

Сайкоусис :) имаш ли инфо как върви рейс класирането до момента. Гледам зергската нация (напаст, според мен :) ) пак напредва успешно. А Айдра какво падна 3:0 от дъртия Назгул :confused

 

Гейм1: е, може ли роуча да е толкова силен ? Ужким зерг е мас лайт чийп юнитс, пък то пак чип, пак мас, ама само не и лайт. Дейба и танка !

Аз пак се оправям като теран не особено трудно, нали имам мародери. Ама тосс, ако съм какво да вадя, освен да правя вместо гейтове, роботикси.

 

Гейм2: същата работа с 5 immortals oооps roaches Ret изрина HuK ! Ебати разочарованието, никакви игри, Рет просто тръгва с роучморталите и гг. Играта им се разказа на тосс юзърите с тая хлебарка, особено пък след рейндж бъфа, и номерата с фотонките не минават. :)

 

---

Сай, 10х, дам като баланс е направо перфектно. Честно казано не виждам особен дисбаланс, само не мога да си обясня защо тези хлебарки така минават през всичко.

Дано сега поне Кивикики и малкият да направят добри игри.

Link to comment
Share on other sites

В момента в горния бракет има 6 протоса, 5 терана и 5 зерга - колко по-балансирано от това може да бъде? :)

 

Иначе Назгул би 2:1 - втората игра на Скрап Идра извади бързи хидри и контрира блинк стокърите. В третия сет на Кулас едва ли е очаквал отново същата тактика, а и специално на тази карта може без проблеми да блинкнеш на рампата зад първия експанд и да харасваш работниците. Ако пратиш цялата армия, стокърите просто блинкват долу; ако пратиш половината горе, половината долу, стокърите с малко микро ще избият всичко. Идра очевидно беше бесен накрая :)

 

Liquid`Nazgul said he knew about that kulas blink trick since beta

 

Хъкчо и той в долния бракет.

 

Следва Machine vs SeleCT!

Link to comment
Share on other sites

Гледам в момента Select vs Machinе, двама относително равни по умения играчи (да не говорим какъв APM има Select) - и виждам как терана просто няма какво да направи. Или ако може нещо да направи трябва да има поне двойно по-добри умения от зерга. Терана имаше точно под 0.1% шанс.

 

Поредните две бързи слаби игри. Просто зерга тръгна и изнесе терана (Селект !!! ).

 

---

Видях сега и на Runner скрийншота от някаква сериозна дивизия - какво виждаме там, наистина окупиран от терани топ5 (BratOK, Demuslim, ZeeRax !!! :) ), но терани които всеки знае и със сериозни умения и в същото време виждаме в топ 10 3 абсолютно неизвестни зерга !!!

Koето идва да покаже, че за да си в топ 10 на дивизията си трябва или да се ултра добър теран very high level или просто трябва да играеш зерг. :)

Link to comment
Share on other sites

Koето идва да покаже, че за да си в топ 10 на дивизията си трябва или да се ултра добър теран very high level или просто трябва да играеш зерг. :)

Ей ся те разкъсаха за това изречение :))

Link to comment
Share on other sites

Ами да, зерга вече само трябва да направи един квадрат, 1а = победа. Ебаси имбата, трябва да си 4 пъти по-добър, за да победиш един зерг. Лейт гейм, ърли гейм - имба. Нърф линг спийд!

Link to comment
Share on other sites

Ами да, зерга вече само трябва да направи един квадрат, 1а = победа. Ебаси имбата, трябва да си 4 пъти по-добър, за да победиш един зерг. Лейт гейм, ърлъ гейм - имба. Нърф линг спийд!

 

Топ 200 Европа (последния)

 

Топ 10 няма зерг. Топ 20 - 4 броя.

 

Трудно ми е да се съглася с вас, че зерга е имба. Стана по-балансирано със сигурност, но не и имба. Всички мачове които гледам от последния пач насам зерга е показал изключителна игра за да си спечели мача - в никакъв случай 1а.

Link to comment
Share on other sites

Абе вие хора шегувате ли се? Откакто направиха рейнджа на роуча 4 и нърфнаха рийпъра и край - ще изкарате зерга супер имба. :pirate

 

Изобщо не става дума за пача. Става дума затова, че доскоро нямаше кой да разкрие потенциала на расата. Наистина се играе малко по-трудно зерг, но това важи само на най-ниското ниво на умения (нашето с една дума) ниво, заради което в началото не много хора се хващаха със зерг.

Сега обаче е съвсем друго, излязоха кадърни, умни про играчи, които разкриха част от потенциала на суорма, и се видя, че с не особени усилия се побеждават играчи с далеч по-големи умения от тосс и теран расата.

И понеже Близард се водят от това което в крайна сметка се вижда по сцените на играта, където доскоро никой не знаеше как се играе зерг, решиха, че е подценен и даже го бъфнаха.

 

Но не може аз да съм късметлия и все да попадам на игри в които всичко е ясно от самото начало. Като току що наблюдаваните две, където бяха бити с огромна лекота два титана като HuK и SelecT, от не кой знае колко именити зерг юзъри.

 

Топ 200 Европа (последния)

 

Топ 10 няма зерг. Топ 20 - 4 броя.

 

Трудно ми е да се съглася с вас, че зерга е имба. Стана по-балансирано със сигурност, но не и имба. Всички мачове които гледам от последния пач насам зерга е показал изключителна игра за да си спечели мача - в никакъв случай 1а.

 

:) Човек гледаш миналото на играта. Особено в ЕУ сървъра. Айде всички да си отворим очите и да видим бъдещето. И върхът ще се насища все повече със зерг юзъри !!!

 

Корея ТОП 17 => 8 зерга !!! Плюс N1 едно мястото ! :) BALANCE or IMBALANCE ?

 

http://kr.battle.net/sc2/ko/blog/434723

 

Искам да добавя и, че това са ледърите. При про -тата става оше по-грубо.

В Китай най-сериозния отбор, към момента от 7 играча, 4 са зерг i 1 e terran ! Дали е случайно ? Хората са про -та и смятат да побеждават. :)

 

---

Слушам сега едно интервю от MLG -то, пича (LiquidTyler) казва ZvT и ZvP аre realy SICK now ! И все повече ще гледаме ZvZ. :)

Във финалната осмица на upper bracket -а са 4 зерга, 3 терана и 1 протос. Както върви следващия MLG може да са 7 зерга и един по желание. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Гледам сега бракета - доста добри мачове съм изпуснал, но просто много ми се спеше.

 

В горния бракет са останали Jinro vs PainUser и Мachine vs TT1, а в долния Huk vs TLO, Drewbie vs Slush, SeleCT vs Tyler (!!!), KiwiKaki vs Ret.

 

Общо 4 теран, 4 зерг и 4 протос, като ТЛО май ще довърши турнира с теран (т.е. 5 т, 4 п, 3 з).

 

Явно не е невъзможно да биеш зерг, щом Селект е отстранил Идра (TvZ), a Соке е отстранил Сен (PvZ).

Link to comment
Share on other sites

Гледам сега бракета - доста добри мачове съм изпуснал, но просто много ми се спеше.

 

В горния бракет са останали Jinro vs PainUser и Мachine vs TT1, а в долния Huk vs TLO, Drewbie vs Slush, SeleCT vs Tyler (!!!), KiwiKaki vs Ret.

 

Общо 4 теран, 4 зерг и 4 протос, като ТЛО май ще довърши турнира с теран (т.е. 5 т, 4 п, 3 з).

 

Явно не е невъзможно да биеш зерг, щом Селект е отстранил Идра (TvZ), a Соке е отстранил Сен (PvZ).

С тази разлика, че Селект е по-добър с 3 класи от Идра, нали...

Link to comment
Share on other sites

Като си говорим за креативност - стратегията на Назгул срещу Идра:

Game 1 - blink stalker rush;

Game 2 - blink stalker rush;

Game 3 - wait for it...blink stalker rush.

Сега гледах реплейчета. То Назгул не прави ръш, просто си играе на блинк столкърчета. А Идра се овърескапндваше (не можа се защити) и си плати => гг. За пенсия добре играе Назгул, макар че ако се падне срещу теран може да му дойде зор с тая тактика. Знае ли човек може Тайлър и Хък да са му подшушнали това онова.

Link to comment
Share on other sites

Противоречите си двамата...хем досега нямало играчи, които да разкрият потенциала на З-то, хем било 1а. Или е 1а или са дошли хора с умения - няма как и двете да бъдат вярни.

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Интересно ще е довечера, надявам се.

 

Противоречите си двамата...хем досега нямало играчи, които да разкрият потенциала на З-то, хем било 1а. Или е 1а или са дошли хора с умения - няма как и двете да бъдат вярни.

 

:P

 

:) shadowy не се ли усещаш, че liquid иронизира, при това доста грубо. Той смята точно обратното на онова което пише. Как може да се хващаш ? Базика се, ако трябва да съм по-ясен.

И освен това не сме ние двамата с него факторите, които определяме играта. Защо гледаш нас, виж само фактите.

 

Ти хвърли ли един поглед в бъдещето на играта в Европа, и в настоящето в Корея ? :lol:

 

---

Сай, 99% от победите над зерг в момента са след успешен чийз в началото, който е или фатален или достатъчен, за да осакати зерг и до мидгейм да го изнесе тосса или терана.

Има два големи минуса обаче това: чийз се прави все по-трудно и игрите стават порядъчно тъпи. Не може само това да е начина да биеш зерг.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ще е довечера, надявам се.

 

 

 

:) shadowy не се ли усещаш, че liquid иронизира, при това доста грубо. Той смята точно обратното на онова което пише. Как може да се хващаш ? Базика се, ако трябва да съм по-ясен.

И освен това не сме ние двамата с него факторите, които определяме играта. Защо гледаш нас, виж само фактите.

 

Ти хвърли ли един поглед в бъдещето на играта в Европа, и в настоящето в Корея ? :lol:

Ето проблемите на теран и протос в момента:

Теранът не използва достатъчно рейвъни в ТвЗ ТвП и ТвТ. Ако хората играят с повече рейвъни, доста стратегии биха загубили силата си.

 

Протос: ръш с уарп призм и зиалоти + 2 имортала (Зииракс стайл) не бива използван достатъчно.

 

Ето какво стана със зерга: научиха се да играят, почнаха да правят инфестори, почнаха да правят овърлорд дроп, почнаха да използват потенциала на расата си и съответно дръпнаха. Време е за протоските чудеса.

Link to comment
Share on other sites

или бъди УНИКАЛНО ДОБЪР и в микрото, и в макрото си и прави skill miracles (Муун, Скай, СлейърсБоксър..)
Изгряването на императора съвпадна горе-долу с моя интерес към терана на SC BW. Яд ме е, но един злощастен формат на грешния диск ми затри SC collection. Пазех си версии от 1.10 до 1.15 в различни папки, защото риплеи от старите версии не работеха на по-новите и имах колекция от около 50 MB риплеи на SlayerS_`BoxeR`. Изгледал съм му мачове срещу най-големите тогавашни имена и човека ги газеше. Мисля, че той изобрети smart drop-а, тоест кликването на 'unload' върху самия дропшип, позволяващо да дропваш единици в движение. Виждал съм как с четири совалки сваля голиати, които моментално започват да бият по кериърите, а не по разлетелите се вече интерсептори, както става, ако ги оставиш на самотек. Виждал съм как с брилянтно микро избива немислими количества драгуни само с вълчъри и мини. Виждал съм как с около 10-на марина убива 3-4 лъркъра, пращайки напред стимнат марин с кастнат от сайънс весела щит, или пък видяното вече рапръсване. Виждал съм го как с кайтване убива лъркър с два марина. Той измисли масираните невидими райтове, с които да избива обсървъри и кериъри. Това е играч, който остави дълбока следа в SCBW про гейминга. Защото непрекъснато експериментираше. Непрекъснато пробваше нови неща, комбинирано с гениален контрол. Виждам подобни неща и в играта му на SC2. Едва ли ще стане това, което беше за единицата, но това е играч, който винаги гледам с огромен интерес.
Link to comment
Share on other sites

Изгряването на императора ... но това е играч, който винаги гледам с огромен интерес.

 

:) Аз съм по-зле дори може би, помня десетки негови игри. Надявам се да успее да демонстрира същото и сега, защото потенциала го има. Наистина много лесно падна на полуфинала от Нестий, но и зерга е уникално добър и SlayerS -а е доста зле ТвЗ.

 

Вчера гледах игрите на PainUser -а. Малко ми напомни на Боксър, не като микро или гениалност, но откъм креативност определено. Играеше всяка мид/лейт игра с почти всички единици на терана, мега мега разнообразен и креативен. Който иска може да му види риплеите (аз още не съм), наистина интересен играч - напълно непознат досега, поне за мен.

 

---

И като споменах Нестий, усещам как започнах да се притеснявам за ФоксъРа :).

Link to comment
Share on other sites

Точно с PainUser е имало някакъв фал - Тайлър почти го е бил първата игра, при което админите се усещат, че картата не е тази, която трябва да е, и ги принуждават да рестартират. Впоследствие Тайлър пада с 1:2. Доста спорен случай, още повече, че е имало и друга двойка играчи, които са започнали на неправилната карта, но не са рестартирали.

 

Моите прогнози за предстоящите мачове:

 

Liquid`Jinro vs Pain.User

EG.Machine vs FnaticTTOne

 

Liquid`Huk vs Liquid`TLO

ROOT.Drewbie vs SLush

Dignitas.SeleCT vs Liquid`Tyler

KiWiKaKi vs Liquid`Ret

Link to comment
Share on other sites

Точно с PainUser е имало някакъв фал - Тайлър почти го е бил първата игра,...

 

Наистина го натисна въпросната игра, но Пейн тръгна за бърз ФЕ, нормално е да го натисне Тайлъра. Като цяло играта беше леко в полза на Тейлър. Но искам да кажа, че нещо подобно имаше и в третата игра, която беше доволно дълга, но Пейн я взе - така че никога не се знае. Неприятно си е все пак така да става, слабичка им е организацията очевидно.

 

---

Drewbie може да бие SLush, само ако втория играе с една ръка, но да видим.

А Jinro vs Pain на мен ми е напълно неясен, Pain показа доста добра игра досега.

 

EG.Machine vs FnaticTTOne го очаквам с най-голямо нетърпение. Ще е касапница. Изобще днес се очертават изключителни игри. Кофтито е, че имам ангажимент до към 10-11, надявам се и след това да има какво да се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Точно с PainUser е имало някакъв фал - Тайлър почти го е бил първата игра, при което админите се усещат, че картата не е тази, която трябва да е, и ги принуждават да рестартират. Впоследствие Тайлър пада с 1:2. Доста спорен случай, още повече, че е имало и друга двойка играчи, които са започнали на неправилната карта, но не са рестартирали.

 

Моите прогнози за предстоящите мачове:

 

Liquid`Jinro vs Pain.User

EG.Machine vs FnaticTTOne

 

Liquid`Huk vs Liquid`TLO

ROOT.Drewbie vs SLush

Dignitas.SeleCT vs Liquid`Tyler

KiWiKaKi vs Liquid`Ret

Аз мисля, че Слъш е 2-3 класи над Дрюби, но при БО3 всичко е възможно. Определено единственият мечъп, който бих гледал...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...