Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

http://www.fileplay.net/channels/iseries

http://www.fileplay.net/channels/iseries/stream2

 

Тук ще дават Insomnia 41. В момента тече Opening Ceremony. SC2 би трябвало да започне към 22 часа наше време.

 

Очаквам rANDY да омаже всички!

 

Стрийм на HuK: http://www.teamliquid.net/video/streams/Liquid%60HuK

Link to comment
Share on other sites

Тая игра нещо се побърка - цяла седмица играя само ЗвЗ (само 1 загуба :ph34r: ). Вярно, че не играя чак толкова много 1в1, но направо ми се плаче за малко разнообразие вече.

 

 

Edit: Утре в 11:00 EST (бг време) почва финала на ГСЛ. 10:15 започва пред-шоуто, но на корейски.

 

 

Залагания? Аз ще сложа една бира с картфоки на фоксер. :devil

Link to comment
Share on other sites

...Залагания? Аз ще сложа една бира с картфоки на фоксер. :devil

 

И аз залагам на FoxeR, но от чисто пристрастие.

А от мен по порция кюфтенца с картофки и бира за всички от клуба, ако/като Little Emperor победи !

Ако загуби ще съм в старкрафтски траур поне 1-2 седмици ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

По пътя на логиката Нестий трябва да има предимство - много добре е запознат със стила на Боксер и със сигурност е тренирал срещу подобни тактики с марини, а и вероятно го е срещал много пъти в ладера. Според мен Боксер би имал по-голям шанс, ако играе по-стандартно, вместо да разчита само на изключителното си микро.

Link to comment
Share on other sites

GSL 2 "Легенда" Финали

 

 

Текст: Lovedrop

Графика: pachi

Превод: shadowy

Източник: TeamLiquid

 

 

10gsl2_banner.png

banner2.png

 

 

Ticon_small.pngBoxeR vs. Zicon_small.pngNesTea

 

Set 1: Shakuras Plateau

Set 2: Lost Temple

Set 3: Scrap Station

Set 4: Jungle Basin

Set 5: Steppes of War

Set 6: Xel'Naga Caverns

Set 7: Metalopolis

 

 

 

Как да гледаме?

http://www.gomtv.net/2010gslopens2/live/

 

 

Никой не можа да го предвиди. Сред фаворитите за титлата, не изпъкваха ни BoxeR, нито NesTea, като вероятни кандидати. Но въпреки всичко в момента те двамата се взират в най-желаната награда в света на Старкрафт2 и възможността да спечелят ₩100,000,000 (б.пр. - приблизително $85,000). Въпреки, че може да има само един победител в съботния ден, двамата вече си спечелиха място в сърцата на милиони фенове.

 

 

boxertear.jpg

Не плачи, направи си още маринки.

 

BoxeR, още известен като 이정훈 (Lee Jung Hoon), изглеждаше неуверен и недополиран в първия кръг. Заклеймен от масите за претенциозния му ник, историята на BoXeR се обърна с главата надолу, когато победи FruitDealer - шампиона от миналия сезон. Наречен "Супер Новобранеца", магнетичната персона на Боксер, постепенно му спечели маса фенове, но не това беше неговата цел. Боксер имаше да докаже нещо. Искаше да докаже, че позицията му в общото класиране (б.пр. - в корейския сървар) не е някаква статическа грешка. Той искаше да докаже, че маринките могат да бъдат отговор на бейлингите. Той искаше да докаже, че е достоен за името което носи - BoXeR.

 

 

 

nesteatear.jpg

Хъх, току що бих Императора.

 

 

NesTea (ZergBong), още известен като 임재덕 (Lim Jae Duk), беше другата страна в приказката за пепеляшка. Триумфалното му завръщане в света на проиграчите засенчи отдавна забравеното му минало като играч на BroodWar. Възрастта изглежда не е проблем за NesTea, след като както изглежда уменията му не са го напуснали. Промъквайки се под радара, започна да печели игра след игра изкачвайки се по повече от стръмна пътека към върха. Дори и Императорът не можа да го спре. Сега когато само 4 победи го делят от върха на неговата кариера, NesTea е готов да атакува с пълни сили.

 

Пътят към победата

chart.jpg

 

 

Не е никаква случайност, че и двамата финалисти имат сериозен опит в BW. Докато новата ера на Старкрафт2 домъкна със себе си много нови лица, не може да бъде отречено, че уменията на играчите от прочутия предшественик на играта са се прехвърлили абсолютно безпроблемнно и в нейния наследник. BoxeR и NesTea не са си непознати, понеже и двамата са в една и съща дивизия и ги делят по-малко от 50 точки. Докато поредицата от впечатляващи 13 победи на NesTea поразява статистиката и наблюдателите, резюмето на BoxeR включва победи срещу финалистите от миналия сезон, проиграча от BW SangHo, както и оргазмена серия (б.пр. превода е точен) срещу KyrixZenith. BoxeR стои пред вратата на величието: да отмъсти падналия герой и да понесе неговот име. Пред него стои мамутска стена от Зергска съпротива, тъй като NesTe копнее да завърши сезона непобеден и докаже завръщането си е Старкрафт 2.

Edit: Различни грешки от всякакво естество.

Link to comment
Share on other sites

Някой друг да има проблеми с играта? Преди час всичко беше ок, сега пускам и замръзва в Login менюто.

 

Мда, явно не съм сам: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=168521

 

Решение на проблема:

1. Спирате нета

2. Пускате СК2

3. Пускате нета

4. Играете

Link to comment
Share on other sites

Залагам две фафли на фоксър. Някой има ли възможност да запише финала, няма да мога да го гледам.

Да заложиш на теран в ТвЗ е все едно да заложиш на мен срещу Майк Тайсън...

Link to comment
Share on other sites

Не казваш в какво физическо състояние е Тайсън - може да е ял лошо суши, да дриска, да е вързан и ти да имаш чук :)

 

Аз пък бих един 1660 протос и тази вечер ще сънувам розови сънища.

Link to comment
Share on other sites

Абе замислям се... ревете относно терана и зерга кой е по-нърфнат и кой е по-OP, ама нещо ми се струва, че протос скоро не е печелил турнир. Или греша? Вярно, май имаше и трета раса в играта :lol:

Link to comment
Share on other sites

Протосите май и преди не са имали много победители, а може би не са чак толкова много наистина добрите играчи. Щом Зиракс мина на теран :) ТТ1 беше много близо до златото онзи ден. Освен него - Соке, Хък, Тайлър, Киви - общо взето това са некорейците. Но като цяло си прав - ако погледнем ладера, в топ 50 на Европа има 6 протоса. Дори зергите не бяха толкова зле преди 1.1.2.

Лично аз забелязвам нещо като камък, ножица, хартия - Z>T (мута/линг/блинг), T>P (Еминем), P>Z (форс фийлд, колоси) (съвсем образно, разбира се).

Link to comment
Share on other sites

Тва е дискриминация. Терана има толкова начина да харасне зерга, че просто не е истина. Хелиони, Баншита, Торшип, Танк на хайграунд, бързи марини... А зерга единственото, което може да направи е да дебне терана как ще му влезе, за да се опита да се защити. Единственото, което зерга може да опита да направи е бенелинг пуш, който ако не стане си гг... И после тераните реват, че зерга бил ОП. Да добре, слушайте ми думата, следващия пач ще продължи с нърфовете по терана или поне някой бъф при зерга!

Link to comment
Share on other sites

Днес един ме заплаши че познавал някой в близард и щял да ми банне акаунта щото съм бил развалял игри. Щял бил да ме репортне че съм некадърен :lol:

 

Вика по-тъп зерг от теб не съм виждал. Това след като направи 10 марина и 1 танк срещу бейнлинги и 6 тор-а и някакви мародери... аз се бих с другия зерг с муталиски и ги дразня по базите той вика "защо правиш коруптори u n00b" (ей това последното написано като на w00x ника много ме кефи като ми го кажат - определено само хакери знаят как се пише така).

 

Много обичам като играя 2v2 човека до мен да се осере повече и от мен после да ми реве че аз съм некадърен щото не съм спасил положението - голяма работа като не станал някой номер или като ни изненадали по бели гащи (щото аз съм тръгнал да правя муталиски и имам няколко зерглинга а те идват с една камара стокъри и хлебарки). И не е скаутвал изобщо но после на мен ми мръна че не съм си бил разположил овритата правилно (или аналогично че не съм бил направил достатъчно обзървъри навреме не че той не е можел да sweep-ва ама нали)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Да приложим малко ТЛ философия:

Рънер има най-много точки в играта, всички останали са нуубс, шад да фък ъп. л2п!

 

Сериозно:

BtyMW.jpg

 

Не толкова сериозно:

Всичко беше АБСОЛЮТНО несериозно.

ОТНОВО СЕРИОЗНО:

Стига с тоя баланс, че изтекоха очите от него.

Link to comment
Share on other sites

M&M... &M

 

Протоса го контрира доста добре ами му трябва мааалко повече време да се развие а и инерцията с правенето на още и още стокъри както и бързото warp-ване на войска от гейтове е голяма, но изкара ли темплари и/или колоси МММ-то могат да се снимат единствено. Зора е да се защити първоначално.

Link to comment
Share on other sites

Ако има темплари, ще има гоустове; ако има колоси, ще има викинги. Ако теранът е агресивен в началото, протосът трябва да вкара лудите ФФ, за да оцелее. Веднъж изпусне ли мародери по рампата, играта почти със сигурност е приключила.

Link to comment
Share on other sites

Продължавам да си мисля че най-силната раса е протос и с повече микро (като това на FoxeR може да омаа доста сериозна армия). А мародерите се спират толкова красиво с имортали... Преди време Баба беше споменал че 1 имортал отпуква 4 мародера въпроса е че не се вадят толкова рано. Обаче зийлоти с charge на по-свободно (че да ги обградят) как ги бият е направо красиво. Но и charge-a става леко късно. Т.е. подобно на зерга зора е да оцелее в началото и да не прекали със стокърите вместо да теква... Викингите се спират с някой и друг феникс и повечеко стокъри. Въпроса е да се зарибят по фениксите вместо по колосите така че последните да си свършат работата.

Link to comment
Share on other sites

Коя би била правилната стратегия на Фоксер?

 

 

(1): Да прави само марини?

(2): Да харчи само минерали?

(3): Да не строи нито един техлаб?

(4): Прекомерна употреба на А бутона?

(5): Да прави само единици с ъпгрейд на ХП?

(6): Да прави единици, които контрират бейлинги (очевидно марини)?

(7): Да прави единици, които контрират инфестори (виж по-горе)?

(8): Да не прави рафинерии?

 

1289585263243.jpg

Link to comment
Share on other sites

Удобен стол - 300 лв.

Абонамент за интернет - 25 лв.

Чабата с маслини, сирене чедър, луканков салам и Карлсберг - 8 лв.

Да гледаш как няколко корейски нърда играят на SC2 шаради и издават звуци "пиу пиу пиу" - PRICELESS!

Link to comment
Share on other sites

Стриймове:

 

1. За тези които са си платили:

GOM.tv Live

 

2. За тези които не си платили:

а. LiveStream (HD)

б. Ustream

 

Аз лично попадам в точка 1, но понеже HD стрийма на ГОМ винаги ми прави парчета и ми накъсва ще се възползвам от т.2 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

след колоко време почват игрите? (че яко съм зациклил Блак Опс :Д)

 

тея са баси тъпите кастъри - тримата крякат като изнасилени бабички и какво се очаква да се разбира?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...