Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Може ти да не подхождаш към теран както трябва. Много хора вече нямат проблеми с тях като идра например - чувства се комфортно с/у тях по принцип. Няма кой знае какво да се експлоитва чак толкова в Т в момента освен може би да масираш марини много рано, но пък за да си добър с тях трябва яко микро.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

В ледърите има много натрупана инерция, според мен, особено за първите места дето са с по 500 точки напред.

Моментната ситуцаия е зерг FTW по всички фронтове.

 

Но то ще стане ясно де какво има да се балансира. Аз вече казах, че очаквам в следващите 1-2 пача зерга да бъде коригиран. Паживьом увидим !

 

А Runner според мен, просто не иска да бие терани. Едно че е по-приятно да си говорим за имба тук, друго че току виж се оказал малката капчица, която ще даде ясна картина на Близард, и ще последва секирата. :)

Особено като чета по форумите какъв вой се носи за ОП-то на зергската нация - направо е опасно да биеш терани вече. :lol:

 

---

Runner виж какво става в Корея, просто още не са стигнали дотук нещата. Аз до последно кой знае какви проблеми нямах вс зерг (но и не видях поуки от корейските тепихи), ама виждам накъде отиват нещата.

 

П.П. Runner допускам, че и тоя с баншитата си щял да го оставиш да бие, но той като ти е видял мутричките не ти е оставил време да реагираш, просто си е куитнал човечеца. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е, когато се съберат няколко ивента, в които все терани да са лидери, тогава работата определно намирисва. Защо примерно нямам проблеми срещу протос и зерг, а само срещу терани? От последните ми игри почти всички съм ги спечелил, освен тези, които са били срещу теран. Една единствена игра взех и то защото противника не видя скрития спайър и ми влезе с 5 баншита, точно когато ми излезнаха муталиските и тя играта беше ясна след това...

Защо не мога да победя ни един зерг в последно време, а срещу протос и теран имам над 80% уин?

Кой е крив ся и кой е прав?

 

Според мен причината, че повечето терани побеждават на турнири е това, че използват расата по - ефективно в сравнение с повечето зерги.

 

Другото, което мисля по въпроса е, че зергът в днешно време може да победи повечето терани и протоси само със зерглини, бейнлинги и роучове.

Link to comment
Share on other sites

Е в моята девизия в топ 5 са 3 терана, като първия е на 2100 точки - 500 точки преди втория...

 

Зерг ще бие теран с зеглинги, банелигни и роучове, ако терана е в среброто. А тоя с баншитата се съпротивляваше до последно, дори и след като остана без сцв-та. Сигурно си мислеше, че с 5 маринки ще спре 10 муталиска...ама то знае ли се в днешно време, хората с тия маринки почнаха чудеса да правят. Представям, какво ще стане като почнат да използват и останалите едини по същия начин...

Link to comment
Share on other sites

Е в моята девизия в топ 5 са 3 терана, като първия е на 2100 точки - 500 точки преди втория...

 

E аз нали точно това казвам. Виж в Корея и ще ти стане ясно, как ще е и в твоята дивизия скоро.

 

Стига да не пачнат междувременно нещата. :)

 

---

И то даже в твоята дивизия нещата цъфтят, в топ5 3 терана, ами в топ8 7 зерга :confused Как звучи това ?

 

Да не говорим и че НЕзерга в тази компания е ФоксъР !!! Предполагам единственият теран на планетата, който може да демонстрира подобни умения.

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net/sc2/en/blog/934847

 

ТОП 20 – 16 ТЕРАНА!!!

 

:) Ок! А защо в Корея е обратното ?

Да се повторя за пореден път, каквото става в Старкрафт, първо се вижда и става в Корея, после в Америка и Европа. Тенденциите тръгват оттам. А виждаш ли ги какви са ?

 

Знаеш, че не случайно и тийм Ликуид и разни други топ про -та, ходят там за да тренират. Защото искат да са на гребена на вълната, а не да са назад с материала маса време.

 

Ами в Корея сигурно 90% от играчите са зерги, каква очакваш да е статистиката?...

 

Добре де защо толкова много зерг юзъри има там ? Това също е добър въпрос, макар че аз нямам наблюдения какви са тези съотношения. Хората едва ли са с нещо по-глупави и прости, за да избират да ползват зерг.

В последно време и доста некорейски топ играчи мигрираха на зерг :confused Защо ли ?

Link to comment
Share on other sites

Ами в Корея сигурно 90% от играчите са зерги, каква очакваш да е статистиката? Важното е, кой печели турнирите - там няма значение корейци, евройпейци, американци... Важна е расата, а като гледам, освен победата на Фруд дийлъра, други зерги не се сещам да са взимали турнири скоро.

 

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/338549/1/DarthSyden/ - бати пича...

 

Добре де защо толкова много зерг юзъри има там ? Това също е добър въпрос, макар че аз нямам наблюдения какви са тези съотношения. Хората едва ли са с нещо по-глупави и прости, за да избират да ползват зерг.

В последно време и доста некорейски топ играчи мигрираха на зерг :confused Защо ли ?

 

Ето и южна Азия: http://sea.battle.net/sc2/en/blog/94655

Първи е разбира се теран, като тук нещата са малко по-балансирани - 5 терана и 6 зерга в топ 20...

Link to comment
Share on other sites

...Ето и южна Азия: http://sea.battle.net/sc2/en/blog/94655

Първи е разбира се теран, като тук нещата са малко по-балансирани - 5 терана и 6 зерга в топ 20...

 

Сефте виждам рандоми на челни позиции. А разликата между първия и втория е 50-60 точки, така че след няколко часа може и да не е "разбира се" теран първи.

Яко, то рандом си е най-ОП расата. Но след тях е зерг, не можеш да не го признаеш. :)

 

И един съвет от мен: работи най-много върху ЗвЗ мачъпа. :)

 

---

Сега ми светва ! Ми тя е ебаси дивизията тая по-горе на NesTea и Boxer aka FoxeR. Първия и втория са финалисти на GSL Season 2. Направо не е за вярване !

Link to comment
Share on other sites

Границата от 3000 точки вече е прескочена: http://sc2ranks.com/kr/1617022/IMMvp

Луда работа!

 

На мен графиката на точките е линия нагоре, а графиката на позициите глобално е линия надолу. Този от края на август за да има Won 748, lost 479 значи прави средно по 18 игри на ден, или с други думи спи - игае старкрафт - спи..

Link to comment
Share on other sites

Хайде да съберем всички участници в тази тема в една custom дивизия.

 

BulForum StarCraft 2 League

 

Добавих тези, на които им знам профила. Останалите могат да се добавят тук http://sc2ranks.com/c/characters/2178 като си напишат линка към профила в Battle.net.

Link to comment
Share on other sites

Sup, bitches! Кой е с най-голям winrate :P

 

А сега сериозно - аплодирам идеята! Лично на мен ми е по-приятно да играя с liquid или някой друг познат, отколкото custom или ladder. Не за друго, ами заради усещането за принадлежност към някаква група, знам ли. Ако не турнири, то поне приятелски срещи да си организираме - със спектатори, коментари, критики и т.н.

 

Тези дни имам доста работа и рядко влизам онлайн, но по принцип не бих отказал покана за игра от който и да било.

Link to comment
Share on other sites

 

Лично на мен ми е по-приятно да играя с liquid или някой друг познат, отколкото custom или ladder. Не за друго, ами заради усещането за принадлежност към някаква група, знам ли. Ако не турнири, то поне приятелски срещи да си организираме - със спектатори, коментари, критики и т.н.

 

Тези дни имам доста работа и рядко влизам онлайн, но по принцип не бих отказал покана за игра от който и да било.

Може да си играем контролки и по-интересните игри да ги качваме за обсъждане. Лично аз искам да потренирам с теран, ако има навитак да пише :Р

Link to comment
Share on other sites

Може да си играем контролки и по-интересните игри да ги качваме за обсъждане. Лично аз искам да потренирам с теран, ако има навитак да пише :Р

Ти какво играеш? Аз търся зерг.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш против (поне в началото) битките да са сравнително едностранни в твоя полза, аз съм насреща.

 

Иначе така като гледам Runner е бая напред, пък и с него май имате сметки за разчистване :) С интерес бих гледал Bo7 между вас двамата.

 

 

 

Задава се нещо епично: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=167833

Link to comment
Share on other sites

Sup, bitches! Кой е с най-голям winrate :P

 

А сега сериозно - аплодирам идеята! Лично на мен ми е по-приятно да играя с liquid или някой друг познат, отколкото custom или ladder. Не за друго, ами заради усещането за принадлежност към някаква група, знам ли. Ако не турнири, то поне приятелски срещи да си организираме - със спектатори, коментари, критики и т.н.

 

Тези дни имам доста работа и рядко влизам онлайн, но по принцип не бих отказал покана за игра от който и да било.

Моя уинрейт е паднал бая след онзи ден където направих около 10 умишлени и 6 неумишлени загуби след една нервна криза :Д

 

SotG #19 - Machine&Idra http://www.complexitygaming.com/sotg/SotG%20-%2011.9.10.mp3

 

Machine and IdrA sit down with the four guests for the longest State yet.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш против (поне в началото) битките да са сравнително едностранни в твоя полза, аз съм насреща.

 

Иначе така като гледам Runner е бая напред, пък и с него май имате сметки за разчистване :) С интерес бих гледал Bo7 между вас двамата.

 

 

 

Задава се нещо епично: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=167833

Аз всъщност търся зерг, с когото да експериментирам и да туийкна новия си билд, че нещо таймингът ми куца. wickedskies #678 съм, с удоволствие бих поиграл малко с вас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...