Jump to content
BulForum.com

The Secret


Recommended Posts

Съвсем скоро прочетох тази книга (има я и заснета на филм)и останах доста впечатлен от идеята и. Още повече, че мога да кажа, че в един или друг аспект от живота ми съм усетил силата на Тайната.

642805z.jpg

Интересно ми е какво мислите вие по въпроса.

 

Законът за Мисленето гласи, че мислите създават реалността.

 

Законът за Наличността гласи, че има безгранична наличност във Вселената на всичко, което желаете. Вместо да вярвате в идеята за “липсата”, е нужно да разберете, че живеем във Вселена на изобилие и има (пре)достатъчно за всички. Искреното съзнаване на това изобилие е жизнено важно за привличането на богатство и изобилие в живота ви.

 

Законът за Привличането гласи, че привличаш това, към което насочваш вниманието си. Обръщайки внимание на неща, които ви правят нещастни, привличате още повече от тях. Но ако се фокусирате върху нещата, които ви правят щастливи и се усмихвате, тогава ще привлечете повече от тях в живота си.

 

Законът за Получаването гласи, че ще получите само това, което сте готови да получите. Например, може да искате 10 000 лв. на месец, но ако не вярвате, че това е възможно или, че го заслужавате, то никога няма да ги получите.

 

Законът за Нарастването е свързан с нарастването и подобряването на всеки аспект от живота ви. Без значение колко добър е животът ви, винаги има място за подобрение и разширение.

 

Законът за Отплащането гласи “Жънеш това, което посееш”. Семената на успех или на провал посявате в живота си? В живота, това, което влагате, това получавате. Каквото правите и “изпращате” като сигнал на Вселената, това и ще получите, за добро или за лошо.

 

Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува. Това означава, че нещата, които не харесвате, стават по-силни. Колкото повече енергия влагате в омраза и съпротивление към тях, толкова по-силни и мощни стават те. Незнанието на този закон обяснява защо толкова много хора не успяват да използват Закона за Привличането успешно. Няма значение колко трудно би могло да е в началото, трябва да се научите да игнорирате нещата, които не харесвате и да пренасочвате вниманието си към тези, които ви правят щастливи.

 

Законът за Прошката гласи, че за да продължите напред в живота си, е нужно да се избавите (да простите) от болезнени събития от миналото си. Незнанието и неприлагането на този закон блокира изобилието във вашия живот.

 

Законът за Пожертването гласи, че за да спечелиш нещо, трябва да си готов да заплатиш съответната цена. Гледайте на този закон като инвестиране в по-добро бъдеще вместо като настояща саможертва.

 

Законът за Почитането гласи, че 11-те Забравени Закона ще работят за вас, ако ги почитате. Ако водите недисциплиниран живот и не успявате постоянно да практикувате тези 11 закона, тогава не се учудвайте, ако се провалите.

 

Законът за Успеха е комбинация от всички 11 закона. Той гласи, че можете да успеете, независимо от вашата среда, или от това колко лоши са били нещата в миналото. Успехът е ваше рождено право.

Link to comment
Share on other sites

Ей ти друго за размисъл... ти си създаден от молекули, всичко покрай теб е молекули. Всички молекули са свързани с енергия, имат полюси и обменят енергия. Ти си част от всичко и всичко е част от теб. :)

Link to comment
Share on other sites

Ей ти друго за размисъл... ти си създаден от молекули, всичко покрай теб е молекули. Всички молекули са свързани с енергия, имат полюси и обменят енергия. Ти си част от всичко и всичко е част от теб. :)

 

И какво има за размишление?

Link to comment
Share on other sites

Истината е някъде доста по-дълбоко от подобни съждения. Никой още не е доказал теория за всичко. Така че до тогава само може да си гадаем... Със сигурност доста неща ще се окажат, че сме ги знаели или са казвани, но без научни доказателства не бих се хвърлял в сляпо следване на каквото и да било.

Link to comment
Share on other sites

...Интересно ми е какво мислите вие по въпроса...

 

Бозааа, сектантска история и начин да се експлоатира човешкото незнание и глупост , продавайки книги, ДВД-та и тн... Или да обобщя-BULLSHIT, man!!!

Link to comment
Share on other sites

Бозааа, сектантска история и начин да се експлоатира човешкото незнание и глупост , продавайки книги, ДВД-та и тн... Или да обобщя-BULLSHIT, man!!!

Ти преди да си напишеш поста, направи ли си труда да прочетеш законите? И какво сектантско видя в тях, не мога да разбера? Това е нещо което хората вярват и проучват от векове, а ако го няма издадено на ДВД, книга или списание, как по - точно ще разбереш за него? За жалост повечето хора плюят всичко ново по default, без поне да се опитат да вникнат малко в него.

Link to comment
Share on other sites

Това е нещо което хората вярват и проучват от векове, а ако го няма издадено на ДВД, книга или списание, как по - точно ще разбереш за него? За жалост повечето хора плюят всичко ново по default, без поне да се опитат да вникнат малко в него.

Е, да. Някои хора просто се напушват, надрусват, нашмъркват или напиват, вместо да се занимават с подобни глупости.

Цялата тази ушна кал се състои от щипка дзен и две три - кофи свободни съчинения, сместа се разбърква добре с молива на бездарна драскачка (на средна възраст) и подгрява до леко къкрене на котлончето за кафе в изпадналата редакция на рандъм, кенефен вестник. След това и се лепи огромен етикет, от рода на "Сензация", "Последни научни достижения" и т.н. и се налива с големият черпак, на мързящото го да разсъждава стадо.

Link to comment
Share on other sites

Законът за Нулевото Съпротивление е един от най-игнорираните от всичките 11 забравени закона. Но също така е и един от най-мощните от тях. Този закон гласи, че това, срещу което се съпротивляваш, продължава да съществува.... Незнанието на този закон обяснява защо толкова много хора не успяват да използват Закона за Привличането успешно. Няма значение колко трудно би могло да е в началото, трябва да се научите да игнорирате нещата, които не харесвате и да пренасочвате вниманието си към тези, които ви правят щастливи.

 

Законът за Почитането гласи, че 11-те Забравени Закона ще работят за вас, ако ги почитате. Ако водите недисциплиниран живот и не успявате постоянно да практикувате тези 11 закона, тогава не се учудвайте, ако се провалите.

Да прочетох ти поста, да гледал съм малко и от филм-а.

E, хайде сега ми обясни-кой нормален човек би повярвал на точно тези простотии,разтегнати локуми, и най-точната дума Измишльотини. То е ясно, че автора не е член на Менса . Не трябва да си имбецил за да прозреж простата истина, че единствената цел на т.н. Тайна е да продадеш едно нищо на много хора използвайки хитър маркетинг. (отговори си, защо "тайната" е кръстено всичко , а не например "съвети за хармоничен живот и просперитет" или "insert random crap" и колко милиона любопитни хора има по света .

Link to comment
Share on other sites

Toй сега като се окаже дистрибутор на "паУер Чеп" ще видите. ЕДИНСТВЕНИЯ продукт на пазара който подобрява естествения ви енергиен баланс, деактивира негативните влияния, удовлетворява ви - множество способи и начини на употреба. Само тук, само сега ... 1вия път е безплатно.

 

(продукта е разработен от засекретена група учени от изследователския център към iБАН, звено напредничави технологии, гр. Перник)

Link to comment
Share on other sites

А тук по-любопитните могат да се запознаят и със творческият път и постижения на "ученият" и "писателката" Ронда Бърн.

Линк1

Линк2

Линк3

 

Аман от месии и хора които след като са бърникали в контакта са откривали електриката...

Link to comment
Share on other sites

Никой не се опитвам да убеждавам в неща които не вярва. Аз съвсем на скоро чух и се опитвам да вникна в това учение. Имам основанието да твърдя, че съм се докосвал до него, но както и да е!

Днес имам рожден ден и ще пия по глътка за здраве на всички от форума. Бъдете здрави и щастливи!

Link to comment
Share on other sites

popcorn.gif

 

Според мен, като във всяка една книга има известно количество... да ги наречем "истини" и доста плява. Като пресях това, което ми се стори плява, във филма поне имаше някои доста верни неща. Не, че седейки в хола и съсредоточавайки се върху мечтания байк утре ще ми го докара куриера от Iron Horse, разбира се, но с някои идеи съм съгласен. Като малко повече вяра в самия себе си, позитивизъм, (но не ония, свързан със зелените цигари, а просто неизпадането в типичния за географските ни ширини нихилизъм), целенасоченост и най-важното - изясняване и приоритетизиране на целите си. На мен някои от нещата ми бяха полезни и не се оплаквам от липса на успехи в някои области. Но не смея да обвинявам за успехите си, били те малки, нечия тайна, идеалите на тамплиерите, ордена на Илюминатите, Луминесцентите и Халогените, а по-скоро самия себе си. И btw, в момента карам колелото, за което по онова време си мечтаех. Е, не го постигнах, седейки в хола и рисувайки го, но това е друга тема :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз подкрепям идеята (така нареченото учение :0 ) и чета "Подсъзнанието може всичко" ....

постигнал съм много неща благодарение на the Secret и втората, и съвсем не се опитвам да убеждавам хората в това.

Вярвам също, че човечеството се управлява от извънземни, но ... не всички ме разбират, за това по-добре да си мълча. Казвам го, за да намеря съмишленици : ))

Link to comment
Share on other sites

Вярвам също, че човечеството се управлява от извънземни, но ... не всички ме разбират, за това по-добре да си мълча. Казвам го, за да намеря съмишленици : ))

 

ОбъркАл си рейса, приятелю! Ето Тук може да откриеш повече съмишленици, и дори част от извънземните, които са пряко ангажирани с управлението на планетата...

 

П.с. Нищо лично. Това се израства.

Link to comment
Share on other sites

А ти защо се мислиш за толкова велик, че си позволяваш да пращаш в психиатрията всеки който мисли различно от теб?

Link to comment
Share on other sites

А ти защо се мислиш за толкова велик, че си позволяваш да пращаш в психиатрията всеки който мисли различно от теб?

Величието ми няма нищо общо с това, по-скоро е свързано (позволяването) с откровенният идиотизъм на така изложената теза.

Отговорът не може да бъде еднозначен... опира се до въпросът:

Кой, аджеба не е наред, светът или аз? :))

Разискването на този дълбоко философски проблем е свързано с изпиването на сериозни количества питиета и не може да бъде проведено във форума! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм имал за цел да те засегна по никакъв начин. Просто колегата от по - горе е изложил някаква интересна теория и мисля, че е редно да я обсъдим (на трезво или на много питиета) и чак тогава да преценим дали е за психиатрията или за нещо друго. А на мен ми се струва, че тези въпроси спокойно могат да се разискват във форума, защото тук има достатъчно интелигентни хора. Аз затова и предпочетох да създам такава тема тук.

Наздраве!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...