Jump to content
BulForum.com

Dovolni li ste ot interneta si


BLADE

Mislq che Neta mi e :  

299 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ми аз ще си мрънкам,то ми е в природата.Ама не съм мрънкал за качествен нет.Попитал съм веднъж-дваж и съм изказал мнение,е това ако е мрънкане..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply
Guest liquid

as nezam kak stoqt neshtata nqmam net vkashti no..vse pak evrokom dosta kofti sa pusnali..18kinta 7K ...kakto i da e de...btw si4ki 4akame da vidim posta na drugia li ?:PP

Link to comment
Share on other sites

Ne govorq samo za teb. Mnogo hora stoqt zaradi wareza - ima pochti vsichko, a tova, koeto go nqma, mozhesh da go request-nesh. Plus tova idva drugiqt moment. Dobre, shte prodam modema za 50 lv, da si pokriq instalacionnata taksa kum noviq dostavchik. Ami ako neta se okazhe otvratitelen? Ako spira pri vsqka burq? Ako v localniq server nqma nishto! I az sum si prodal modema, nov nqmam pari da si kupq..

I sledva zakliu4enieto - dai da si stoq kum evrocom, shtoto taka mozhe da e nai-dobre za men, ama shte si mrunkam, dano pusnat poveche za po-malko pari... Nikoi ne vi durzhi na sila, taka che ne razbiram kakuv vi e problema. Freedom of choice!

Link to comment
Share on other sites

as nezam kak stoqt neshtata nqmam net vkashti no

Лаф да става а?:)Като не си наясно,що дрънкаш?...Само със слухове не става,човече. :P

 

 

I sledva zakliu4enieto - dai da si stoq kum evrocom, shtoto taka mozhe da e nai-dobre za men, ama shte si mrunkam, dano pusnat poveche za po-malko pari...

 

Ето за това съм абсолютно съгласен с тебе.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

kvi sluhove te gonat ue :) to si e taka...18lv evrokom -7k..18 lv gigabit -300k...:P..

chicatillo mi da..zaradi wareza stoqt...to i tva e glvnoto s koeto seki provider v BG privli4a klientela s lokalen server..za sujalenie e taka

Link to comment
Share on other sites

Ама не съм мрънкал за качествен нет.

То какво по-качественно от това,сигорно вече се завтарям.От 4 месеца имам писи със нет от тогава не е гасено нищо освен 1 път тока спря.Нет'а не е спрял нито веднъж(поне докато съм бил ма писито)Пък че бил бавен или бурз аз немам притенций.А тези лан провидери да но нямат много проблеми с идаването на 1 сняг.Специално на 2 фирми кабелите минават много близо до мен.Дано като се прибирам да не се спъна на некой кабел..щото 6те си го зема!! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

kvi sluhove te gonat ue :) to si e taka...18lv evrokom -7k..18 lv gigabit -300k...:P..

chicatillo mi da..zaradi wareza stoqt...to i tva e glvnoto s koeto seki provider v BG privli4a klientela s lokalen server..za sujalenie e taka

Da, no vupreki vsichko kazano dotuk, evrocom imat mnogo potrebiteli, da ne govorim, che vseki mesec novi i novi hora se mestqt kum evrocom. Tova govori samo za sebe si - ako horata ne bqha dovolni, firmata nqmashe da sushtestvuva. Cheta postove na hora, koito po 6 meseca se kanqt da se premestqt, govorqt kolko prekrasen e neta kum tazi ili onazi firma i taka i ne gi vidqh da si smenqt providera.

Zashto v temi kato tazi preobladava mrunkaneto, a ne hvalbite? - samata az gi izbqgvam ot strah da ne buda nabedena za vechno dovolen moderator s optichna vruzka vku6ti. nauchila sum se s mrunkashti useri i s radio da ne sporq.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

chicatillo nali znaish..na bulgarina nikoga ne moj da se ugodi :P vinagi moje da e po-dobro hahha :P

 

Hubav politka e tva s radioto da ne sporish...:) koito iska da se mest koito ne iska..da si sedi na evrokom :) a as puk se 4udq um koi da se pusna!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Zashto v temi kato tazi preobladava mrunkaneto, a ne hvalbite?

Защото е много трудно да оцениш нещо,поне докато го имаш.

Link to comment
Share on other sites

Ами честноказано в момента изобщо не мисля че не дооценявам това което имам да ти кажа . Днес съм в почивка и от 13-14 часа се опитвам да си сваля един филм от warez : Van Helsing :angry: . На Достъпна + съм,което означава около 60КБ/сек локал,обаче скоростта ми към warez.ru допреди 10 минути варираше от 4КБ/сек до 42КБ/сек. Изтраях го това допреди малко (реших че може би има проблем нещо) и току що се обадих на съпорта.Обясних проблема и знаете ли какъв отговор получих :" ами малко е странно това,ще кажа на системния администратор да погледне (какво ще погледне като дори не попита за адреса ми ,поне да ми провери модема оттам ! :blink: ) .Понякога се получава като е натоварен сървъра". Аз задавам нов въпрос : "Добре де,но това е от половин ден все пак чак пък толкова да продължава,един филм немога да сваля вече 10 часа ?" . Отговор : " Ами имайте впредвид че скоростта е негарантирана ,нормално е да варира ." И ми затвори.И вие ми говорите за нормално отношение и качествен нет ? То ако една локална скорост немогат да ми поддържат : за какво ми е тоя доставчик ? Да е външен нет : ще го разбера,да е бг пийринга : пак ще го разбера някак си да ми варира в такива граници,но локала :blink: ?!Пак повтарям : локала ми варира от 4КБ до 42 максимум (обикновенно е в долната граница).Все пак смятам че за 42 лв на месец трябва да получа нещо по-друго ! Или май в Евоком не мислят така.Ако продължава тази политика на : "ми нета е негарантиран и даже локала да ми пада така че да точа филми със дни " ,ще сменя доставчика ,писнало ми е от такова отношение : карат ни да се чувстваме предоволни от тиа скорости,дето на конкуренцията са с пъти по-високи за по-ниска цена.Заявявам съвсем откровенно,че до този момент не ми е и минавало през ума да си сменям ISP-то,но днешната случка просто ми преля чашата.

Link to comment
Share on other sites

Лан'ка :).Спомням се не одавна 4е се оплакваше 4е лагвало в цс1,тогава ти казах,че явно сичко опира до раьони на КРМ.Неска се мярнах малко там ..сички вътре пцоваха наред и се оплакваха 4е нямали нет цял слетобед, явно е имало няква повреда!

Link to comment
Share on other sites

:))

ТОва за лага е нещо отделно : там нещата опират до секцията на PLAY. Може да ми лагва до небесата и пак да си дърпам филма с нормалната скорост.Не си разбрал : сега ставаше дума за отношението,за бягането от отговорност зад фразата : " ми нета е негарантиран".Не съм си променил мнението за евентуален нов доставчик.

Праеиш ли разлика между нямането на нет и скапването на скоростта :) На тиа там може да им е изгорял някой усилвател по трасето или нещо такова,но при мен няма липса на нет,има само липса на достатъчна скорост .

Link to comment
Share on other sites

Ми то по принцип в договора си пи6е 4е услугата е негарантирана...кажими кои провидер си гарантира услугите ? :)

Link to comment
Share on other sites

Стига с тея негарантирани. Тва е много изтъркано вече. Преди да увеличат БГ и международния нета си беше колкото си пишеше в договора. 120, 60 и 7 за икон +. Сега е 120, 40 (през деня) 100 (през нощта)

Link to comment
Share on other sites

Ми то по принцип в договора си пи6е 4е услугата е негарантирана...кажими кои провидер си гарантира услугите ? :)

:)

Абе vinyle :) Спри дотук моля ти се . Наясно ли си че вече доставчиците отдавна са зарязали "негарантирания" нет,дори да го пише в договорите? Станаха доста и немогат да си го позволят вече да го използват този израз.не искам да пораждам спорове и да правя реклами на други фирми ,но ще ти кажа че вече съм си набелязал 2 такива и при тях няма "негарантиран" нет.Ако искаш инфо ще ти пратя ПМ .Имам познати които от доста време са на тях,та знам какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

:)

Ако си мислиш че някой дето е посещавал форума на Плей :) не ти е видял снимката и няма да я свърже със сегашната ти тука :),тогава съжелявам :)

Link to comment
Share on other sites

Придържам се към мнението на LAN.И искам да добавя нещо-значи един приятел бачка в компютърна фирма и вчера ми се оплакваше че ходил да пражи мрежа у някакъв негов клиент и се обадил на Еврокома да му дадат DNS-са ли там,или какво-нямам представа от рутери-и какво става!?3 шибани часа си изгубил да прави настройки и да го мъчи този компютър от каде ли не и не става работата,т.е. не може да тръгне нета,а то какжо се оказало,че от Еврокома :angry: са му дали грешен DNS!!!!!!Обажда се пак на Еврокома и му казали"Съжаляваме,но сме ви дали грешен адрес" и след като му казали правилния адрес вси4ко станало за 3 минути.Е какво да говорим повече.

Link to comment
Share on other sites

И между другото мой приятел(който не е към Еврокома) тегли с 1-2 мегабайта от сървъра,БГ трафика му е около 60-70 килобайта/сек.,а международен 20-25 и плаща 35 лева на месец.Редовно ходя у тях да си сжалям разни работи и просто нета му е страхотен и никога не е имало проблеми с връзката.Жалко,че за момента нямам възможност да се свържа към неговия доставчик поради причини които не искам да изброявам сега.

Link to comment
Share on other sites

lub, izbroi prichinite de. Liubopitno mi e zashto sled kato neta na tozi tvoi priqtel e tolkova kachestven, ne si kum negoviq dostavchik, a kum evrocom.

Za garantiraniq net... Mnogo mi e interesna kakva shte budq reakciqta na srednostatisticheskiq mrunkasht user, kato garantiraniq mu ot nqkoq LAN-ka net izvednuzh izchezne za neopredelen srok ot vreme sled purvata burq i nqma koi da mu vdigne telefona v ofisa na firmata, za da mu obqsni, che neta skoro nqma da se pusne, da ne se nadqva pone.

I mooolq vi, obqsnete mi za kakvo vi e tozi localen 1-2 MB/sec. Da nqmate po 4-5 TB hdd vkushti? I kakvo kato svalqte film za 10 min? Za kakvo mi e takuv net, koito v 90% ot vremeto nqma da opolzotvorqvam i na vsichkoto otgore da znam, che kogato mi potrqbva, mozhe da e sprqn, zashtoto e grymnal switcha naprimer.

Link to comment
Share on other sites

Blade badi spokoen evrocom 6te napravi ne6to skoro vreme pone az taka predpolagam i pred4uvstvam,neka drugite da svalqt s 7MB/sek. az tvardo zalagam na evrocom i 6te prodaljavam da go pravq,ot texni4eska gledna to4ka sa6to sam dovolen. Kabelite za neta i kabelnata ve4e sa v blokovete i ka6tite na abonatite,dokato na dr dostavnici kabelite visqt na 10 metra ot zqmqta,tva go vijdam taikato pokrai nas minavat teq kabeli i pri edna burq sa zaminali na kino.Iskam da kaja 4e i evrocom imat nai-bogatiq warez.

Link to comment
Share on other sites

PREDLOJENIE ili po to4no predpolojenie, 6toto ne razbiram mn ot tez ne6ta no..

Bi bilo prekrasno :) ako napravite nqkava tarifa koqto ima dostatu4no golqma skorost SAMO kum direktoriite s filmi, za da mogat da se gledat online puk kum drugite ne6ta kakto si e vmomenta... Moe da q krastite 'dostupna film +' ili 'dostapna ++' ili 'nedostapna +-' ili 'drecky e lamer 6tom govori takiva gluposti' ili kakto iskate :>> togava vsi4ki 6te sa dovolni i 6taslivi i 6te znaqt za kvo si davat kintite :P

 

Da pitam: 6to upload skorostite sa takiva niski??? az naprimer iskam da ka4a sumati ne6ta i samo tezi 10k/s me spirat, 6toto tva si e pilene na nervi. Vse pak warez.ru prosperira (bahti izraza) zaradi uploadite i na userite...

Link to comment
Share on other sites

Nai golemiq problem za men e che NQMAM realno IP :angry1 :cry :sick :angry:

Ne moga da igraq war3 battle net....prestaate li si :(

 

@chicatillo hubavo neta na lan-kata ne e stabilen ama EK su6to ne e tolkova ka4estven za kolkoto mi go hvalqt.Nqma da izbroqvam kolko pati toq mesez mi sprq....mai mina 50 pati. :) A kolko vreme svalqh s <10 k ot warez...E pone sq si4ko e ok i dano se zadurji po dulgo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...