Jump to content
BulForum.com

Dovolni li ste ot interneta si


BLADE

Mislq che Neta mi e :  

299 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

незнма за какво толкова се карате...пиис пиипъл.

нека всеки да си решава към кои доставчик да е.

които иска да гледа филми от локален-има цели 2 доставчика които я предлагат тази далавера,а наскоро и още един,които пък е с предимството че локалния е същия наш мил варез

 

ато примерно аз съм на оная тарифка за 30 кинта на месец-ми идеална ми е.верно че през деня скоростите ми падат-локалния към 40,пиира към 20,но пък засметка на това вечерта се качват съответно 60/40-50-55(локален/пиир)

ето примерно-мен нито визио нито лангейм не ме кефят-1во защото наистина кабелите и суичовете им висят на удобни за конкуренцията/мангалите/природните стихии места и чесно казано няма да ми е приятно зимата редовно да ми спира нета.макар че чесно казано незнам дали това е напълно вярно.Един мой съсед наскоро се върза към визио на нещасната им тарифа и ми каза че не му е спирал засега нета нито веднъж...но пак неискам да си вадя прибързани изводи-есента и зимата тепърва ще доидат.

от това което чувам,ако тия типчета ог ГигаБит се довлачат до центъра ще е чудесно.Кабелите им са под земята,имал добра скорост към варезано,но причните поради които аз лично няма да се вържа са

1-засега ми се струва че са малко хора вързани към тяхната мрежа.немога да прогнозирам дали ще им паднат скоростите когато се навържат много маймуни към тях-затова предпочитам да изчакам да станат стабиляги в това отношение-да се види че скоростите им са гарантирани

2-заради ниската им скорост към пиира-може да си имат варез,но има адски много неща които мен ме интересуват а ги няма на локален

 

това са причните заради които смятам да си седя към ЕК-доволен съм,интернета никога не ми е спирал,пък и да има някакъв проблем се пуска един въпрос във форума и съответно се дава обяснение защо се е получило така и кога ще се отстрани пречката..

 

та както казах в началото на поста си-не се караите,нека всеки сам си реши какви са му интересите,какво иска от светновната мрежа и съответно да си прецени кои доставчик ще задоволи най-добре интересите му

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply
Модема може да работи до 6mb\s, а аз лично съм виждал как работи с 4 mb\s.

Scientific Atlanta DPX2100 може да развива скорости 30 или 43 Mbit/s downstream зависи от демодулацията, за upstream 5/10/30 Mbit/s зависи от модулацията или поне това пише в техническата му спецификация, а дори и 2-3 Мbit/s са достатъчни (това са 200-300 КB ). Модемите на Motorola имат сходни възможности (ако не и същите). Не разбирам много от мрежи но определено ще е трудно да се постигнат тези 30 или 43 Mbit/s, или по-точно ще е доста скъпо. Изглежда ми странно Евроком докато са си проектирали мрежата да са я ограничили до такива ниски скорости от сорта на 1 Mbit/s за един клиент.

Link to comment
Share on other sites

В момента грам не съм си доволен от нета :angry:

То бива бива ама тва си е жива гавра.И в съпорта никои нищо не каза.Не вдига по-правилно.ГРРРРРРРРРРРРРРР :angry1

 

 

с ОПТИКА съм.Към Вено ли требва да се обърна баси?

Половината ми клиенти мрънкат.

Link to comment
Share on other sites

Точно т'ва е тъпото..... защо чакат? Или по точно кой чакат? Половината клиенти да се махнат ли к'во ли? Ако трабва да съм честен - интернета не ми е спирал никога за повече от 1мин.... е т'ва е истината. Обаче колкото и да съм доволен от евроком , ме е яд какво предлагат другите доставчици на клиентите си! Ми то просто е смешно какво педлагат евроком :

1.най висока цена за включване!

2.най ниски скорости!

 

Ами въпрос на време е да хвърлим модемите и bye евроком!

Link to comment
Share on other sites

Аз единствено мога да отида към Гигабит, по простата причина, че към другите доставчици warez.ru го няма. Заради него много хора стояТ още

Link to comment
Share on other sites

Не съм доволен, добре, хвнахте ме. И сега какво правим ?

Link to comment
Share on other sites

Mi to neznam koi e DOVOLEN?!?

Obshto vzeto povecheto samo razpravat che sa dovolni poradi prosta PODMAZVACHESKA prichina....! Ama loshoto e che neznam na koi se podmazvat!? Ama seki si ima mnenie... niakoi go kazvat drugi ne.

Link to comment
Share on other sites

Blade, последния варянт за глас от Poll-a много ми допада...

Наистина не знам как някои хора от Визио например получават за нормални цени като еврокомските космически скорости и въпреки това не съм чул при тях нета да е по-шибан (с извинение) от нашия.

Моя нет не прекъсва по-малко от този на някой Визио Юзер...

Мисля, че щом поне скоростта ще ми е по-ниска, то ще имам интернет От-До.

А не поради незнам си какви си причини да нямам цял ден...

Link to comment
Share on other sites

Mi to neznam koi e DOVOLEN?!?

Obshto vzeto povecheto samo razpravat che sa dovolni poradi prosta PODMAZVACHESKA prichina....! Ama loshoto e che neznam na koi se podmazvat!? Ama seki si ima mnenie... niakoi go kazvat drugi ne.

Що трябва да бълваш простотии!? Кой на кого се подмазва и ако се подмазва каква ще муе ползата? Аз съм доволен, на кого се подмазвам на Dreamer или veno, а? Един приятел дойде от Варна и там е на 600 Мб трафик лимит за 33 лв. на месец в София нета също е с трафик. В офиса съм на Визио и не съм впечатлен толкова, да към сървъра имам 2,3 МБ/с ама само с това не се изчерпва интернет-а....

Link to comment
Share on other sites

Що трябва да бълваш простотии!? Кой на кого се подмазва и ако се подмазва каква ще муе ползата? Аз съм доволен, на кого се подмазвам на Dreamer или veno, а? Един приятел дойде от Варна и там е на 600 Мб трафик лимит за 33 лв. на месец в София нета също е с трафик. В офиса съм на Визио и не съм впечатлен толкова, да към сървъра имам 2,3 МБ/с ама само с това не се изчерпва интернет-а....

Vyv sofiq neta bil s limit xaxa abee... nqma limit be smeshen znachi 1mbit garantiran za bg i ot 20 do 60 za izvyn stranata :))) a nie samo moje da mechtaem

i koito mi e iztril ali g AIIii shte go obesq na kabela za televizora svaqlm go veche pak sumati vreme i mi e na 33 % i sq nqma takava direktoriq dano byrzo vsichkod a e ok :allien

 

Mod Note:

 

BLADE, избягвай обидните думи !

Link to comment
Share on other sites

Mi to neznam koi e DOVOLEN?!?

Obshto vzeto povecheto samo razpravat che sa dovolni poradi prosta PODMAZVACHESKA prichina....! Ama loshoto e che neznam na koi se podmazvat!? Ama seki si ima mnenie... niakoi go kazvat drugi ne.

 

Az sam dovolen ........da dovoeln sam, neta si e super :woot

A na koj da se podmazvam i za kakvo ??????????????

 

 

nema li da se nameri koj da Close this topic ?

maj tazi tema odavna se izcherpa .........

Link to comment
Share on other sites

Adi peeringa pak padna na 5k.Wareza na 15.

Seki put si vikam che tva she e za posledno ama na...ne e!

Basi kak samo me e qd na evrocom....kefqt me no kat opre noja do kokala chak toava pravqt ne6to po vuprosa.

 

@johan......adi stiga s teq prizivi za zatvarqne na temata.Vse oste ima kakvo da se kaje....suvsem leko se e otklonila ot the main topic.

Link to comment
Share on other sites

ot vchera niamam net i zvania na suporta veche treti pat i ne mogat da mi go

opraviat predpolsednia pat kazaha da ei sega shte stane che problema bil pri tiah

a ne pri men, a poslednia predi okolo chas ... mmm da verno che oshte go ima problema posle govori s edin kolega i mi vika samo trima choveka mogat da go opraviat ama za tretia ne sam siguren dali shte uspee shte zvania na mitko v tiah

ama toi oshte ne se e pribral ama ako triabva shte tursia i veno

ei takiva gi balvat ot supporta i net oshte niamam ....

 

chudno na lankite dali im spira za tolkova dulgo vreme pri iavo softuren problem defakto harduren niama.....

 

v momenta pisha tova ot ip na drugo isp hubavo che pone novaia domain se gleda

ot sekade...

Link to comment
Share on other sites

Vasko66 не си само ти така ... оказва се че "качествената" връзка на евроком всъщност е най-лошата в града. Зимата се пишеше - ще видите като дойде лято и почнат да гърмят компютрите от гръмотевиците, сега се пише ще видите като дойде зимата и завали снега .... реално и зиме и лете лан-овете имат връзка, а ек не.

Link to comment
Share on other sites

Значи понеже на съседа горе не му е спирал скоро ЕК нета, а на съседа в другия блок ланката му не е работела имам всички основания да правя глобални заключения като горното?

 

Явно в моя случай е "явно ЕК има нет, а ланките нямат". А сега - кой крив, кой прав. По мое мнение ако направя аз такова заключение с извадка от 2ма-3ма клиента то тя ще е всичко друго, но не и представителна.

Link to comment
Share on other sites

Абе стига сте си говорили на изуст. Навсякъде има проблеми. Там където работя са на Визио и в понеделник казаха сутринта, че до два часа ще оправят нещата, тъй като имало проблем заради бурята. Но не уточниха коя буря: тази от петък или тази от събота. Както и да е, в три часа още нямаше интернет. Преди там бяхме на LAN Game еми без коментар, само пълна трагедия. Така че тези които са си патили знаят и това че ланките през зимата имат безпроблемен нет малко ме съмнява, но който е на лан ще каже през зимата

Link to comment
Share on other sites

CybeHill az sam dovolen poradi prostata pri4ina 4e evrocom imat nai-bogat warez i vinagi imam net,dokato drugi dostav4ici sa zavisimi ot atmosfrernite usloviq. Kolkoto do gigabyte ne znam mn za tozi dostav4ik,no 6te mi e mn lubopitno kakvi skorosti ima

Link to comment
Share on other sites

За лангейм изобщо не говорете. Изпробвал съм много пъти техния нет у приятел. Пълна скръб. И той сега е на евроком, след като изкара към 8 месеца (от които 4 пълни седмици без нет, от тях 3 поредни)

Link to comment
Share on other sites

vasko66 тва твойто и аз го преживях и така 2 дена, дано при тебе да го оправят по бързо ;)

мойте наблюдения са че мойто "uptime" не е по-голямо от това на някой lan user, така че при тва положение ще съм доволен от EK ако направят скоростите съизмерими с lan-ките - външния около 16kB, бг да държи 32kB (за Д+) и да земат най после да дигнат тоя локален че подивявам вече :sick

Link to comment
Share on other sites

Значи понеже на съседа горе не му е спирал скоро ЕК нета, а на съседа в другия блок ланката му не е работела имам всички основания да правя глобални заключения като горното?

 

Явно в моя случай е "явно ЕК има нет, а ланките нямат". А сега - кой крив, кой прав. По мое мнение ако направя аз такова заключение с  извадка от 2ма-3ма клиента то тя ще е всичко друго, но не и представителна.

i iskam da znam koi mi e iztril ALiG-to AIII losha rabota na 30% mi beshe tva na kakvo prilicha

A da ami pravi si tvoite zakliucheniq samo che sigurno dosta sysedi shte trqbva da poobikolish che da namerish dovolni a ako iskash da pravish po mashtabni i po tochni ocenki ami vij kakvo se pishe tuk .... az bih se pritesnil kato gledam rezultatite

Link to comment
Share on other sites

Istinata e che v BG ka4estven net vse oste nqma.

EK imat oste baq raboti da doizgladqt , lan game puk da ne govorim....

Ek uj ka4estven ama i toi si spira i transfera ne rqdko pada do 0.... :)

Link to comment
Share on other sites

ми то бтк-то просто е невероятно скъп нредлага бързи и ка4ествени връзки

но при ЕК съотношението цена ка4ество си е

супер

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...