Jump to content
BulForum.com

Dovolni li ste ot interneta si


BLADE

Mislq che Neta mi e :  

299 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

lub, izbroi prichinite de. Liubopitno mi e zashto sled kato neta na tozi tvoi priqtel e tolkova kachestven, ne si kum negoviq dostavchik, a kum evrocom.

Za garantiraniq net... Mnogo mi e interesna kakva shte budq reakciqta na srednostatisticheskiq mrunkasht user, kato garantiraniq mu ot nqkoq LAN-ka net izvednuzh izchezne za neopredelen srok ot vreme sled purvata burq i nqma koi da mu vdigne telefona v ofisa na firmata, za da mu obqsni, che neta skoro nqma da se pusne, da ne se nadqva pone.

I mooolq vi, obqsnete mi za kakvo vi e tozi localen 1-2 MB/sec. Da nqmate po 4-5 TB hdd vkushti? I kakvo kato svalqte film za 10 min? Za kakvo mi e takuv net, koito v 90% ot vremeto nqma da opolzotvorqvam i na vsichkoto otgore da znam, che kogato mi potrqbva, mozhe da e sprqn, zashtoto e grymnal switcha naprimer.

Tyi kato vidqh che si dosta uporita shte ti kaja .Znachi moita istoriq i na povecheto e slednata : V edin hubav slynchev den se reshvavat da si pusnesh net , gledash da e neshto evtino i byrzo , no za syjalenie edi koi si dostavchik ne e doshyl do tvoq kvartal ... taka chuvash za evrocom ... chudish se koq tarifa da izberesh ama vijdash samo 3 (tova beshe v nachaloto - zlatna , srebyrna i bronzova) i kakvo si kazvash ? :- ne tova ne e za men mnogo e skypo shte pochakam oshte malko.Godini po kysno na nqkoi mu hrumva da pusne dostypna tarifa koeto shte oznachava za 15 lv imash internet a konkurentite poddyrjat ceni kym 35 koeto za teb e neobqsnimo i ne ti se zadelqt tolkova pari ... Otivash da kajesh che iska sh da si prekarash ot tehniq net te ti kazvat kolko e modema pod - depozit 70 лв. i 15 лвna mesec. , vikash si teq trqbva da sa ludi 15 leva i si kupuvash modem za neznam kolko si pari s koito moje da se kaje seriozno te obvyrzvat s evrocom seriozno... do tuk dobre kefish se na neta si koito v nachaloto mi spirashe vseki chetbyrtyk ili petyk ne pomnq qvno beshe profilaktika no znaeh che shte spira vinagi po edno i syshto vreme v tochno opredelen den daje koiot ima dogovor s evrocom shte go prochete ima go kato klauza inemojesh da se oplakvash ako ti spira.... minava vreme aa vseki si misli che evrocom shte napravi neshto i shte vdigne tarifiite koeto se sluchi , pff tova beshe neizbejno povishavane zashtoto tarifite im bqha otchaivashti sravnenie s konkurenciqta a dostavchicite dostigaha veche vsichki kraini kvartali (no ne se otchaivash kazvash si za tolkova pari tolkoz i vse pak taino si mislish aide malko da svalqt cenite za nqkoi lev poveche shte si pusna po byrzata tarifa... Kakto vijdash taka zapochva pri povecheto dano se syglasqt s men pone pri men beshe taka !!!!! kakvo se sluchi s men : Iznervi fakta che se sybujdam i nqmam internet chudq se kakvo stava vikam si (lele sega kak she si svalq nqkoi qk film ot 45 godina?! koeto me hvyrlq v tejyk traur za denq) no nishto (az sym dota spokoen) ima sigurno avariika .. sled 5 chasa pak poglejdam - hmm nqma net , az sym si pak tka spokoen vidq lo se to che nqma da se gleda tazi sedmica film ot 45 (sigurno sym si pravil smetkata da si pusna pc-to i do nedelq v 10 i 30 da sym svalil filma kato svalqm non stop estestveno gledam samo nqmo kino za da ne svalqm izlishni kb ). Zvynq vecherta na evrocom i pitam zashto nqmam internet onzi mi vika che sq imal rabota i da sym izchakal kolegata mu sled 30 minuti i za byrzo mi utochni che moje modema mi da e izgorql shoto trqbvalo da imam internet da sym bil izkliuchil i pak da sym bil vkliuchil modema dryn dryn qsno vi e.... nishto vikam si losh kysmet modema mi e izgorql ( v koeto ne bqh ubeden shtoto ne e izpolzvan i godina vse pak) Obadih se na sledvashtata sutrin , obqsnih vsichko nanovo onq balyk kaza da eii sq shte pratq ekipite te sa blizo do vas eii sq shte doidat mamka mu tva skoro vehse 4 chasa .... E doidoha ekipite i zameriha vsichko - kakto kazaha vsichko e ok i poiskaha da poglednet modema ... E gledaha go toq modem natiskaha mu kopcheto vadiha go ot kontakta vikat neznam mai ne bachka .... sigurno sled 1 chas(vsichkite iznerveni (az nai mnogo)) i edin ot tezi se obadi pak na administratora li e ne go znam kyv e i mu kaza che vsichko trqbva da raboti ovache neta nqma.... onq vika da eii sq ... sled sekundi imah net . Pitah gi shto nqmam net 3 dena oniq kazaha: -ami spreli sa vi go sluchaino ... ( kato si spomnih kak si provalih visoko intelektualnata vechera v gledane na film ot 45 pak se iznervqm)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sega konkretno da ti kaja az : neta mu e garantiran che nqma da pada pod 1 mb/s ot tqhniq lokalen server i pod 30 mai za vynchen net. A garanciq ot prirodni stihii nqma te prosto se sluchvat , prosto uvesenite kabeli sa problem i chesto se sluchva da bydat srqzani ot konkurenti , mnogo rqdko udareni ot grymotevica( edin priqtel prijivq woow efekta) i tva predi godina ot togava ne sym chuval neshto podobno da se e sluchvalo) na edin drug priqtel mu se sluchilo da mu izgori lankata ma tva shotot po kabela se stichala voda koqto se pocejdala prez panelkata za koeto spored men si e vinoven toi.... ta garanciqta e v minimalkite skorosti. Nqma garanciq che nqma da padne nqkoq mylniq vyrhu teb nali ? Ami po princip neta mu stigashe 10mb/s kogato nqma trafik za koeto mojem da mechtaem a s tezi kabelni modemi nemojem da go mechtaem shotot taq skorost nedostijima s tqh.... A zakvo sa ni e 1mb/s li ? danebi da sme imali golemi hardove smeshtno e tva ne ti trqbva hard kato mojesh da gledash filmite on-line ....Zashto nqma da se premestq li? edna godina polzvam evrocom modema e 100 leva znachi po 8,3333333... na mesec plashtam samo za modema kato se zamislish tolkova ti struva na mesec za 1 godina + 18 leva = 26,333333..... -tova ti e za mesec samo ohoo da se zamislim + 11 leva taksa za televiziqta = 37,33333.... lele kak e ? :wir sega prsoto chakam bashta mi da zeme satelit prosto e nali ;) radvai

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

този тема може да стой още дълго време и всеки да си дрънка всякакви глупости. Ми ние сме в България и всеки иска повече за по-малко пари, а и защо докато чакаме да не плюем тези които работят за нас. Като не ти харесва се отказваш и това е, ам не хем ни сърби хем ни боли.не защитавам никого само коментирам.Относно itanium ми жие сте голяма работа седите 3 седмици без нет и нищо не вършите(макар че много ме съмнява защото опиката тръгва от едно място и ако тя не работи значи цялата система се е прецакала а аз не сам чувал за такова нещо) ами звънете има тел. съпорт има тел.за оплаквания и ко си мислите че не върши работа се лъжите. а... ако искате да говорите с хората които отговарят за оптиката - няма да стане те вас ще чакат да се лафите ми те работят бе. а односно BLADE криви са ти сметките. едвали ще си спеш кабелната значи 12лв ги оставяме при която и да е ланка плащащ инсталация и месечна такса минимум 20лв и кво става 32лв. сега малко помислете какжо ползжате с кбелния модем нет да! телефони сега не но ..... модема си е ваш а с цените на БТК а и лиценза им за монопол ИЗТИЧА и така нататък..... Мислете ............... а интерактивна тв. плюите българи сме, кво ни остава

Link to comment
Share on other sites

Az niama da komentiram po tazi tema,zashtoto ne mi se filosfstva!!! :punk :D

 

Pone si imame gore dolu dobra podrujka :P T'va e!!! Ne mi se pishe :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

този тема може да стой още дълго време и всеки да си дрънка всякакви глупости. Ми ние сме в България и всеки иска повече за по-малко пари, а и защо докато чакаме да не плюем тези които работят за нас. Като не ти харесва се отказваш и това е, ам не хем ни сърби хем ни боли.не защитавам никого само коментирам.Относно itanium ми жие сте голяма работа седите 3 седмици без нет и нищо не вършите(макар че много ме съмнява защото опиката тръгва от едно място и ако тя не работи значи цялата система се е прецакала а аз не сам чувал за такова нещо) ами звънете има тел. съпорт има тел.за оплаквания и ко си мислите че не върши работа се лъжите. а... ако искате да говорите с хората които отговарят за оптиката - няма да стане те вас ще чакат да се лафите ми те работят бе. а односно BLADE криви са ти сметките. едвали ще си спеш кабелната значи 12лв ги оставяме при която и да е ланка плащащ инсталация и месечна такса минимум 20лв и кво става 32лв. сега малко помислете какжо ползжате с кбелния модем нет да! телефони сега не но ..... модема си е ваш а с цените на БТК а и лиценза им за монопол ИЗТИЧА и така нататък..... Мислете ............... а интерактивна тв. плюите българи сме, кво ни остава

kazah qsno che chakam bashta mi da zeme satelit koeto znachi che ste spra da plashtam 12 leva za kabelna i shte si tyrsq nqkyv dostavchik koito da dostavq po satelita ako ima ami neznam ama pak se zamisli kakov poluchavash za 20 leva i kakvo za 35 .....

Link to comment
Share on other sites

Имам приятел от Бургас, та човека ми каза че там офертите са от сорта на 30 лева на месец за 500 MB трафик, правете си сами изводите. Вярно е че Пловдив не е Бургас ама тук като гелдам цените за достъп до интернет са най-конкурентни както и да го гледаш.

Link to comment
Share on other sites

Za 35 lv poluchavate i specialen bonus: spirane na neta kogato nai-mnogo vi trqbva!!!

 

Усещаш ли се че говориш глупости ?Последните ти постове в тая тема са просто писък на интелектуалната мисъл да знаеш.Казвам ти го отговорно независимо че са те направили модератор и можеш да ми сложиш бан.

Това за спирането аз и сега мога да го кажа за Евроком.Последната седмица нета ми е отвратителен и плащам повече от 35 лв. Бил съм на Визио : да ти кажа че там макар да си на Лан няма спиране на нет,на мен поне за половин година нито един път не ми го спряха,нито ми падна скоростта под гарантираната (дето едва ли ще се пусне такава скоро от Евроком).

Link to comment
Share on other sites

Ednata firma predlaga garantirani, a drugata - negarantirani skorosti, razbirash li kude e razlikata. I oshte neshto - zashto si se premestil kum evrocom, sled kato si bil dovolen ot predishniq si dostavchik. Edva li e zashtoto si bil prekaleno dovolen ot neta i si si kazal - ne, az ne zasluzhavam neshto tolkova dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ednata firma predlaga garantirani, a drugata - negarantirani skorosti, razbirash li kude e razlikata. I oshte neshto - zashto si se premestil kum evrocom, sled kato si bil dovolen ot predishniq si dostavchik. Edva li e zashtoto si bil prekaleno dovolen ot neta i si si kazal - ne, az ne zasluzhavam neshto tolkova dobro.

А,

коя фирма предлага гарантирани скорости на тази цена?

Link to comment
Share on other sites

Е сега недейте да се заяждате :) Това че някой е невеж не значи че трябва да се подиграваме с него нали ?

Link to comment
Share on other sites

Ednata firma predlaga garantirani, a drugata - negarantirani skorosti, razbirash li kude e razlikata. I oshte neshto - zashto si se premestil kum evrocom, sled kato si bil dovolen ot predishniq si dostavchik. Edva li e zashtoto si bil prekaleno dovolen ot neta i si si kazal - ne, az ne zasluzhavam neshto tolkova dobro.

 

:) Казах ти че не внимаваш :) Скоростите на Визио са гарантирани и не са ми ги нарушавали,но не е тук мястото да правя реклама на друга фирма.Знаеш ли защо минах кам Евроком ?:) Защото се преместих да живея в Кючука и уличката ми все още не е окабелена от гореспоменатото Визио :) Тук единствения доставчик по кабел е Евроком,затова.Но нещата се променят,следващият месец ще видим :)

Link to comment
Share on other sites

Ti ne vnimavash. Visio - garantirani, Evrocom - negarantirani. Taka e po dogovor. Taka che za Visio e normalno da NE sa narushavani. A kato podpisvash dogovor s evrocom, avtomatichno se suglasqvash s negarantiraniq net, no tova veche e kazvano mnogokratno.

Link to comment
Share on other sites

Ti ne vnimavash. Visio - garantirani, Evrocom - negarantirani. Taka e po dogovor. Taka che za Visio e normalno da NE sa narushavani. A kato podpisvash dogovor s evrocom, avtomatichno se suglasqvash s negarantiraniq net, no tova veche e kazvano mnogokratno.

 

Ама защо ме караш да се смея не разбирам ?:) Престани,не схващаш ли че не ставаш за адвокат:) Караш ме да рекламирам тук друга фирма пряко волята ми.Ок тогава .В момента съм на Д+ - 42лв с кабелната (която ми е излишна,признавам си,гледам само К1 и БТВ) ,скоростите ги знаете,няма какво да ги пиша и са негарантирани,поне с това ми се отговаря когато попитам защо си точа филма вече трети ден .На Визио : плащах си 35лв,гарантирана скорост.Наистина гарантирана ,получавал съм повече отколкото ми беше в договора,но не по-малко.Защо минах на Евроком : вече казах в миналия си пост,не искам да се повтарям.

И още нещо : доставчиците в Пловдив за наш късмет (на трезвите потребители дето гледат не името на фирмата а качеството и скоростта) станаха вече доста,ще идват и още такива фирми : клонове на големите софийски ISP-ta.Думичката "негарантиран" нет все повече отпада от речника им,немогат да си я позволяват повече,дори Евроком.Я ми обясни защо допреди известно време например скоростите пак си бяха негарантирани,но все пак се поддържаше оптималната скорост ? Това също е казано многократно,но трябва малко да си напрегнеш сивите клетки,не само сляпо да защитаваш нещо заради идеята. Изрично казвам,че не целя обида на никого,ако съм засегнал някого : било е неволно.Повече по въпроса ,аз поне, няма какво да говоря.Каквото имах да кажа : казах го.

Link to comment
Share on other sites

Вече НЕ съм доволен,защото днеска има нов доставчик в квартала с него станаха 3(трима) които за 35 лв включват и 30лв на месец такса даставят

2мб/с трафик ,да се надяваме ,че и Евроком ще направи нещо по въпроса,

иначе ще почне да губи клиенти.

Link to comment
Share on other sites

@sasquatch.... izobsto ne sum nevej....prosto winxp firewalla e nezabelejim...vie kato bqhte takiva razbira4i postnah 2-3 temi po tozi vupros i ne polu4ih otgovor.

ai peace....

Link to comment
Share on other sites

@sasquatch.... izobsto ne sum nevej....prosto winxp firewalla e nezabelejim...vie kato bqhte takiva razbira4i postnah 2-3 temi po tozi vupros i ne polu4ih otgovor.

ai peace....

Peace Peace :)

Link to comment
Share on other sites

Za 35 lv poluchavate i specialen bonus: spirane na neta kogato nai-mnogo vi trqbva!!!

 

Изказваш се като кон с капаци, предлагам ти да се пуснеш към визио и да видиш за кво става въпрос, от 1 години сам на оптика и инернета ми е спирал само 2 пъти, а скоростите им никога не са падали под гарантираното :angry1

Link to comment
Share on other sites

lub, izbroi prichinite de. Liubopitno mi e zashto sled kato neta na tozi tvoi priqtel e tolkova kachestven, ne si kum negoviq dostavchik, a kum evrocom.

Za garantiraniq net... Mnogo mi e interesna kakva shte budq reakciqta na srednostatisticheskiq mrunkasht user, kato garantiraniq mu ot nqkoq LAN-ka net izvednuzh izchezne za neopredelen srok ot vreme sled purvata burq i nqma koi da mu vdigne telefona v ofisa na firmata, za da mu obqsni, che neta skoro nqma da se pusne, da ne se nadqva pone.

I mooolq vi, obqsnete mi za kakvo vi e tozi localen 1-2 MB/sec. Da nqmate po 4-5 TB hdd vkushti? I kakvo kato svalqte film za 10 min? Za kakvo mi e takuv net, koito v 90% ot vremeto nqma da opolzotvorqvam i na vsichkoto otgore da znam, che kogato mi potrqbva, mozhe da e sprqn, zashtoto e grymnal switcha naprimer.

 

 

Вие все на тая кълка лежите.Ако .... е не знам ако ама на мен ми спря нета снощи а на визио не.Бурята е много лоша работа при положение че кабелите са ти на закрито !

Link to comment
Share on other sites

Вие все на тая кълка лежите.Ако .... е не знам ако ама на мен ми спря нета снощи а на визио не.Бурята е много лоша работа при положение че кабелите са ти на закрито !

на мен нета също не ми е спирал

Link to comment
Share on other sites

I mooolq vi, obqsnete mi za kakvo vi e tozi localen 1-2 MB/sec. Da nqmate po 4-5 TB hdd vkushti?

1-2 MB/s с тея модеми малко трудно ще е наистина, но 200-300К са една съвсем достижима скорост. Пък който иска мегабайти да си пусне оптика :)

Link to comment
Share on other sites

1-2 MB/s с тея модеми малко трудно ще е наистина, но 200-300К са една съвсем достижима скорост. Пък който иска мегабайти да си пусне оптика :)

Модема може да работи до 6mb\s, а аз лично съм виждал как работи с 4 mb\s.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...