Jump to content
BulForum.com

Врати и обков


Recommended Posts

Мернах темата и реших да напиша какво стана с моята врата от Солид. След описаното горе идваха още 2-3 пъти...може би общо 5-6 пъти да са идвали различни спецове от техните докато я нагласят. Всеки следващ път бяха все по-учтиви и реагираха моментално (в рамките на деня) :) Вратата не се демонтира, нагласяха я през пантите; смазваха, настройваха, боядисваха и т.н. Вече 8 месеца е без проблеми, но самата им технология си има кусури, с които съм свикнал вече. Като цяло, след първоначалните нерви, съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
  • 3 months later...

Правим на един апартамнет ремонт от 100 години и вече сме на финалната права.След хиляди промени решихме да сменим и вратите.

 

Домързя ме да прочета цялата тема за което се извинявам :D

 

Кажете моля, къде има голям избор на вътрешни врати.Горе-долу каква е средната цена на такива врати ? 

Link to comment
Share on other sites

200-300 лв. То много зависи от материали, стъкла, брави... Но евала - професионално си монтираха всичко, разпънки навсякъде сложиха да не се раздува от пяната. Дори си носиха нивелир да ги сложат отвесно както му е реда, а не да се водят по стената. //това не го казвам, чак толкова на майтап, че и такива идваха да ми слагат дограма преди 6-7 години та като ги видях им дадох моя нивел.

А монтаж се прави само с пяна. Важното е след монтажа да е замазана за да не бъде подложена директно на въздуха, че тогава старее и се рони.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Някой има ли опит със сейфове? Искам да сложа един вкъщи, за стандартни неща от типа на бижута, по-важни документи и евентуално лаптоп да може да се събере. Смятам да е скрит в мебел/ниша, а и няма да държа кой знае какво, така че не мисля че имам нужда от някаква кой знае каква сигурност. Иска ми се да е без ключ, а примерно с врътки, че не ми се търси къде да сложа ключа. Тези с ел. код и брава не ми вдъхват много доверие и подозирам, че рано или късно ще трябва да ги разбивам с груба сила.

Link to comment
Share on other sites

Много са скъпи по-големите размери и като цяло не ти го препоръчвам, особено ако не можеш да го вградиш в стена. Ако не дай си Боже се стигне да влязат за обир - ще си идат със все сейфа. 

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля да го хвана с арматури за стената колкото да отнеме поне 5 мин да се изкърти, все пак има и СОТ, който ще вие през това време.

Link to comment
Share on other sites

Принципно има разни по магазините, но аз отдавна се отказах да гледам, тъй като в апартамента ми нямам къде да го замонолитя като хората. Разчитам уж на СОТ-а, ама то е казано, че пълна гаранция няма...  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ние вкъщи сме с евтини врати от Luxdoor , със СОТ и се надяваме на късмет, мисля, че последното е най-сигурно  :grin:  Според мен, няма значение колко ти е скъпа вратата и сейфа, ако някой много иска да ги отвори, все ще намери начин да го направи. 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...