Jump to content
BulForum.com

Врати и обков


Recommended Posts

Ок.

Сумата се качва на около 700-750 лв.

Тия дни ще обиколим дистрибуторите на Солид (до Мола до могилата), дайте идеи за други места, където да погледнем за да решим. Попаднах на някакви galiardi (.biz), и др..

През такава дилема минах миналата година. Накрая сложих iPS52E на Солид. Препоръчвам Ви го. Все пак е серия 50. Има промоции на модели в сайта на Солид55. Цената на iPS52E е 991лв. с ДДС. Не разбрах дали монтажа е влкючен в цената.

П.п Няма неразбиваема и неотключваема врата. Целта е, да се затрудни крадеца.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Васко Шопов (един такъв "дребничък"). Имам предвид , че касовата брава не е добро решение...

 

 

С Васко се знаем от години, интересно ти как знаеш, че се знаем :)

 

Ама пак не виждам връзката между него и бравата. Да не е почнал бизнес и с врати? Защото по принцип е по сухото строителство и финосването.

 

 

Ок.

Сумата се качва на около 700-750 лв.

Тия дни ще обиколим дистрибуторите на Солид (до Мола до могилата), дайте идеи за други места, където да погледнем за да решим. Попаднах на някакви galiardi (.biz), и др..

 

Защо ще ми ходиш при дистрибутори?!?!??! Да те натоварят ли? Иди директно в Солид! С Иван Личев мисля се разправях аз покрай моята врата навремето, ако не греша нещо - бая години минаха вече...

Link to comment
Share on other sites

1000 лв засега не е опция. Нещо около горната сума ще е. Солид ще ги навестим.

За неразбиваемостта е така, но нещата зависят от доста фактори. И 1 метър желязна да е, про достатъчно мотивация има начин винаги. За домашна врата, където и входа се заключва и т.н., не се слагат такива врати като на трезорите. Това само като отделен коментар.

Иначе за разбиването, това е едно на ръка. Зависи и какво ще го чака крадеца ако влезе :) . За там имам и други идеи.

А какво мислите за беключовите ел-магнитни брави? Към 4-500 лв са, с електронен ключ. Няма дупка на вратата, пантата може да е навсякъде. Кодовете им не са ли добре криптирани, и обикновен взломаджия да не може да влезе (ако приемем че самата врата е дебела)..

 

Защо ще ми ходиш при дистрибутори?!?!??! Да те натоварят ли? Иди директно в Солид! С Иван Личев мисля се разправях аз покрай моята врата навремето, ако не греша нещо - бая години минаха вече...

Защото не ми се разправя с ходене по София за една врата.

Link to comment
Share on other sites

Според сайта им, в Плд имат само дристрибутори, някакви Аказа.

 

За безключовите защо, отвън не се вижда никакъв отвор, ключалка и т.н. Ключа е програмируем от теб лично, всеки ключ можеш да препрограмираш лесно, има и акумулатор за 1 седмица автономна работа.

Link to comment
Share on other sites

Абе много си интересен - от цяла врата за 300-400, скочи на брава за 400-500! И то с неясно приложение в наши условия и по-лесна за отваряне от наши хора

 

Явно им е пораснала работата на Солид и са затворили пловдивския офис... ти все пак питай директно тях и сравни цената на дистрибутора с тяхната + транспорт.

Link to comment
Share on other sites

Мда, добре.

Не бе човек, за бравата само споменах, и евентуално като се съберат пари, в някой момент да може да се сложи такава.

Защо да е по-лесна за отваряне и от кои "наши" хора? Не разбрах наистина.

За да я отвориш трябва да уцелиш съответния код, а нещата мисля че са криптирани. А и има нещо, наречено скачащ код. Не мисля, че е по силите на обикновен крадец. Или греша нещо?!

Link to comment
Share on other sites

Кой е нямал. Един ключар преди няколко месеца взе 60 лв за 2 минути работа. Повече тоя Никога не бих извикал. Бих предпочел да разбия вратата отколкото отново да се подложа на подобен пладнешки обир без да има реален обир на вещи.

Това отново не отговаря на въпроса ми от по-горе. Но забрави за него, не ми се води подобна дискусия, каквато започнахме.

Link to comment
Share on other sites

Значи мисълта ми беше, че винаги механиката е по-надеждна. По-малко хора са запознати с нея и тънкостите й. Нима си готов да рискуваш с врата, удобна за хакване? laughing.gif Файъруол не пази там. Затова се крадат по-лесно коли с keyless go.

 

А като ти се заключи врата над 100кг и блокира, не 60, а 600 ще дадеш с удоволствие. Не смятай ключарската работа в минути - много бъркаш.

Link to comment
Share on other sites

Ами да ти кажа, имам като че ли повече доверие в електронна брава отколкото в механична, която има някаква дупка, в която могат да се навират какво ли не. Вкл. лепило ни бяха налели веднъж преди години, та разбивахме.

Мечи лапи и какво ли не, има, а и секрета е твърд, докато електронния код можеш да си го сменяш колкото искаш при съмнения.

Аз и затова питах за запознати с въпросните брави и кодове, все си мисля че криптирането е доста по-надеждно, за пример - има ли някой тук който е разбил успешно WPA2/AES с да кажем сложен 20-30 символен ключ?

За хакването, ако няма някой бъг в фърмуера, не мисля, че трябва да е по-възможно отколкото хакването на RAR парола или споменатата по-горе. :rolleyes: .

 

Ключарската работа ли..., ами аз присъствах и видях Точно какво направи момчето. Изпили малко ъгълчето на единия ключ и с него отключи, след което ни увери, че въпросното засичане няма повече да се случи (на едно друго жилище стана, запецна ключа и не можа да отключи). Е, случваше се чат пат, макар и без тотално запецване. Извинявай, но за подобна услуга 60 лв ми се виждат много. Позволяват си да взимат такива пари по много ясна причина (и), която не искам да почваме да обсъждаме.. Подобно е положението и при някои таксита в определени градове, за което почнаха да мислят наредби някакви.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Обиколихме вчера. Видяхме за какво става въпрос и освен Солид, Diadoors бяха другите, където видяхме прилични оферти.

Засега обаче ще забавим вратата малко, защото по-спешно днес ще взимаме 3 климатика, и там още около 3 бона.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,

 

За да не отварям нова тема пиша тук...

 

 

Търся интериорни врати, които не са облепени с фолио, а да са боядисани. Не мога да намеря такива, а преди сме купували и сме много доволни. За жалост фабриката от която сме ги купили не ги произвежда вече.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Гледам, че сте дискутирали блиндирани врати на SOLID 55, та ми предстои и на мен да си поръчвам. Бях в магазина на SOLID 55 срещу МОЛ Пловдив и общо взето IPS или серия 50 с допълнително електронно заключване, та най-скъпия вариант за който мога да отделя е към 1500лв, тоест серия 50. Като цяло на външен вид са еднакви IPS и серия 50.

 

Бях и в магазина на Diadoors. Това до колкото знам е старата фирма "Дизар", но в магазина на SOLID 55 ми казаха, че Дизар са се разделили на Diadoors и Дизар.

 

Та, в Diadoors вратите не ми харесаха кой знае колко (на външен вид) Най-скъпата, която имаха беше към 1900, която е някакво бяло лъскаво покритие, като че наподобява стъкло.

 

Иначе споменаха, че техните врати са едни и същи откъм конструкция и здравина, но се различавали козметично. Също така вратите при тях са с тегло околко 140кг, докато в SOLID 55 са само 80кг.

 

 

Другото внушително нещо е, че гледам имат специален МОЛ SOLID, но той е в София, което ме навява че фирмата е "стабилна".

 

Другото нещо, което ми казаха в SOLID 55, беше че Дизар правят вратите с цели метални листове и ги заваряват директно, докато тези на SOLID 55 са оребрени и между метала и ламинатното покритие има вата.

 

Та какво е Вашето мнение, заслужава ли си да се вземе врата от SOLID 55, или има и по-добри фирми в Пловдив?

 

В нета намерих информация, която е много стара от 2007-ма, че SOLID 55, била семейна фирма, монтирали некачествено, влагали некачествени материали и др., та това малко ме притесни. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189433.0

 

Какво ще кажете за вратите на Транпрогрес?

Link to comment
Share on other sites

Сега минах и през "Транспрогрес" и като врати, нямат много изложени, но ми направи впечатление че имат модел една идея по-красив като дизайн от на "Солид 55", но всичко свършва до там... Никакво отделено внимание на клиента, добре че бяха ми обяснили на други места, какво да гледам. Общо взето ми казаха, че на касата на вратата, не се слагало предпазител, или каквото там се казва, което да скрива грозно изрязаните дупки за патронната брава.

 

Никаква информация не ми дадоха и за това, колко тежат вратите, дебелина на профила и т.н.

 

Сега не знам дали има и други фирми в града за хубави блиндирани врати.

 

Ако може за някакъв съвет, ще бъде от полза.

Link to comment
Share on other sites

Сега минах и през "Транспрогрес" и като врати, нямат много изложени, но ми направи впечатление че имат модел една идея по-красив като дизайн от на "Солид 55", но всичко свършва до там... Никакво отделено внимание на клиента, добре че бяха ми обяснили на други места, какво да гледам. Общо взето ми казаха, че на касата на вратата, не се слагало предпазител, или каквото там се казва, което да скрива грозно изрязаните дупки за патронната брава.

 

Никаква информация не ми дадоха и за това, колко тежат вратите, дебелина на профила и т.н.

 

Сега не знам дали има и други фирми в града за хубави блиндирани врати.

 

Ако може за някакъв съвет, ще бъде от полза.

Каквато и врата да си сложиш, решили ли са да влезнат - няма спасение. Аз преди около година и половина си взех врата от Solid и сме много доволни. По памет ще се опитам да опиша модела. На базата на 50 серия +iPS система. Т.е. допълнителна електронна брава която се отключва с карта. Предлага се и с GSM модул. По избор на клиента. Изработката е много добра. От монтажа също съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ако искате да си платите, за да НЕ ви сложат ВРАТИТЕ В СРОК , А СЪЩО да ви вземат КАПАРО без да ви го върнат, И НАКРАЯ ЕЛЕМЕНТАРНИ ОПРАВДАНИЯ ОТ РОДА " ФИРМАТА Е В ОТПУСК И НЯМА ХОРА" то трябва да се обърнете към фирма ДИАДОРС-ПЛОВДИВ. ДАЛЕЧЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА , НЕ СА КОРЕКТНИ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мога да препоръчам фирма "Надин 2007"Намира се на Брезовско шосе, след търговиите в сграда на търговски център рива - 1 етаж.Ако идваш от посока център се пада 2 сфетофар вляво.Имат едни от най-качествените китайски врати - доста масивни и здрави.Преди 2 месеца си взех за 290 лв 90см холова врата с каса 30см.Крилото едвам го носих сам, а за касата и дума не можеше да става, толкова много тежеше:Х масивна работа.Цените им са от 200 до 300-350 лв на врата, доста разумни за качеството, което предлагат.Разнообразието им също е добро.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако искате да си платите, за да НЕ ви сложат ВРАТИТЕ В СРОК , А СЪЩО да ви вземат КАПАРО без да ви го върнат, И НАКРАЯ ЕЛЕМЕНТАРНИ ОПРАВДАНИЯ ОТ РОДА " ФИРМАТА Е В ОТПУСК И НЯМА ХОРА" то трябва да се обърнете към фирма ДИАДОРС-ПЛОВДИВ. ДАЛЕЧЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА , НЕ СА КОРЕКТНИ.

 

 

Господине, като служител във Диадоорс, мога да ви уверя,че това не е практика в модела ни на работа. Входните врати се изработват за 20 работни дни, а интериорните за около месец, при възникнал проблем винаги можете ДА СЕ СВЪРЖЕТЕ с нас и да решим проблема по нормален начин . Тъй като не сте предоставил конкретна информация за случая, не мога да бъда сигурен дали сте наш клиент, клиент на фирма, представяща се за нас, или служител на конкурентна фирма.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам дали тук е най-подходящото място за въпроса ми, но ми трябва съвет за човек, който знаете, че може да свърши добре работата.

 

Става дума, че преди години прибрах в мазето една сравнително красива врата от масивна дървесина, по времето когато подменях всички врати в жилището ми, вкл. и входната. Тъй като наскоро направих ремонт на друго жилище, ми се дощя да сменя и външната му врата. Сетих се за прибраната в мазето, че ако пасне случайно, ще й трябва само един лак и готово. Оказа се, че размерите на двете врати "почти" съвпадат - ширината се разминава само с около половин сантиметър, но височината на дървената от мазето е по-голяма с около 5 см.

Дали нямате познат дърводелец, който сте пробвали и знаете, че работи добре, който би се навил да резне и наснади тая врата и след това да я монтира и донагласи на касата?

Разбира се ме интересува и колко приблизително ще струва цялата процедура, защото ако ще ми излезе колкото ако си поръчам направо нова врата...не виждам смисъл да се занимавам излишно с рязане, пасване, лакиране и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...