Jump to content
BulForum.com

Бани и санитарни възли


Recommended Posts

Ами на мен тоалетната с плочките, клекалото, мивката и балимааму кво още ми излезе към 2бона (без душ кабина). Хем мивката и тоалетната ги взех относително евтино - към 500 кинта излезе моноблока с мивката + още толкова плочките + бойлерчето + лепила + лайсни + кнауф за една чупка + смесител за чешмата + тръби и сифон за мивката + на баба му фурката още какво ли не... по 100-200-300 кинта за всяко от тези и минах 2 бона даже... за една мизерна тоалетна 2х2 без душ кабина без нищо. Боядисване на коридор и други работи ще е евтино, но ако ще стяга банята с плочки, нова мивка, душ кабина, смесители, бойлер и т.н. спокойно минава 3 бона...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Ще правя ремонт на банята и мисля да преградя едната част за да се изолира от душа и да не се мокри. Замислил съм преградата да е параван от закалено стъкло от 2 части едната стационарна а другата да е врата. Та си търся фирма която работи в пловдивския регион да ми вземат размера и да ми направят парвана - нещо като тези тук http://picasaweb.google.com/Parapeti.eu/iCXvDB#5618887988241800578

http://picasaweb.google.com/Parapeti.eu/iCXvDB#5618887834536029266

Моля който знае да дава адреси и контакти :)

Link to comment
Share on other sites

Това ако наистина е от стъкло, то тогава по-голяма простотия не съм виждал! Изобщо пък да не приказваме каква бомба със закъснител е, и колко всъщност е опасно.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, Братя Градеви, и доста дурги де, но те си работят май за София повече. Писах им и ме пренасочиха към фирма която има офис и тук. А доколкото четох по форумите по големите производители на дограма също може да направят това. Но затова и питах тука някой вече ако е ползвал услугите да сподели.

@gado ти в пещера ли живееш :)

кое те притеснява по точно

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми по принцип ето такъв параван над вана:

 

%2525D0%25259F%2525D0%2525B0%2525D1%252580%2525D0%2525B0%2525D0%2525B2%2525D0%2525B0%2525D0%2525BD%252520%2525D0%2525B7%2525D0%2525B0%252520%2525D0%2525B1%2525D0%2525B0%2525D0%2525BD%2525D1%25258F%252520-%2525D0%2525BA%2525D0%2525BB%2525D0%2525B0%2525D1%252581%2525D0%2525B8%2525D1%252587%2525D0%2525B5%2525D1%252581%2525D0%2525BA%2525D0%2525B8.JPG

 

 

Видях го в Баумакс, но никога не бих дал над 200 лева за него. Ще ми се да сравня цени.

Link to comment
Share on other sites

По почти всички сайтовете които гледах за оборудване на баня има такива статични. Обикновенно са в раздела за душ кабини, някъде си имат отделно секция паравани.

Link to comment
Share on other sites

@gado ти в пещера ли живееш :)

Всъщност, не...., върнах се обратно на дървото и си отгледах една педя опашка..., ама отпред.

кое те притеснява по точно

Задай си въпроса отново, но по правилният начин и със сигурност ще получиш отговор на съществената част от него!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги, някой да препоръча фирма(бригада), която да извърши цялостен ремонт на баня и сервизни помещения - къртене и извозване на отпадъците, смяна на ВиК, поставяне на фаянс...

Link to comment
Share on other sites

Колеги, някой да препоръча фирма(бригада), която да извърши цялостен ремонт на баня и сервизни помещения - къртене и извозване на отпадъците, смяна на ВиК, поставяне на фаянс...

Май пак аз съм майстора, който мога да ти препоръчам... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Имам следния казус:

Предстои ми оправянето от 0та на баня 2x2 метра. Подовата плочка, която съм харесал (и поръчал) е 90х15см. Съответно, майстора днес взе да се мръщи и да твърди че е много лоша идея, как щяло да се направи наклона, как ще има грозни изрезки по краищата (стените може би наистина не са направени много успоредни) и т.н. Въпроса ми е, основателни ли са тези му притеснения или е въпрос на мързел/неможене. Плочките все пак са поръчани и са далеч от евтини. В краен случай бих поръчал други ("квадратни"), но само при наистина основателен проблем. Какво бихте ме посъветвали?

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно прав е човекът, Какви плочки с размер 90см в баня 2х2 м?!?!? И това на пода?!?! Много правилно ти е казал.

Link to comment
Share on other sites

При 2х2 метра спокойно можете да смените плочките, но представи си ги само - 2 метра банята, плочката е 90см, т.е. имаш 2 плочки и малко. Т.е. в единия края ще са само изрезки. Ако говорим за пода, ако говорим за стените е друга тема. Там тези 90 ако ги изпрвиш може и да е интересно, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Те плочките са имитация на дървено дюшеме, така че ако се редят като такова не би трябвало да е грозно. Остава въпроса с наклоните.

Link to comment
Share on other sites

С наклона ще е най-големия проблем.Но наистина си е насилие с тези размери.....За да изпипа добре наклона, според мен ще трябва да реже всяка плочка наполовина.

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да стане, няма да имаш наклон като хората, ще се задържа вода и ще орезилите плочките. Не може да се работи с такива плочи в такова помещение. Дори да беше с равен под, пак щеше да стане грозно. Мисли за плочи 10х10 или 15х15. Всичко по-голямо е проблем. Най-вече с наклона. Сега например има и мозаечни плочи, които са скъпи и ефектни, но и лесни за правене на наклон. 

Link to comment
Share on other sites

Те плочките са имитация на дървено дюшеме, така че ако се редят като такова не би трябвало да е грозно. Остава въпроса с наклоните.

Сифона къде се намира?

 

Нищо няма да стане, няма да имаш наклон като хората, ще се задържа вода и ще орезилите плочките. Не може да се работи с такива плочи в такова помещение. Дори да беше с равен под, пак щеше да стане грозно. Мисли за плочи 10х10 или 15х15. Всичко по-голямо е проблем. Най-вече с наклона. Сега например има и мозаечни плочи, които са скъпи и ефектни, но и лесни за правене на наклон.

10х10 са плочки като за стена на кухня къде го заби с такива малки плочки пък ти. 20х20 или 25х25 също стават.
Link to comment
Share on other sites

Сифоните където трябва да ги сложат, не знам, може линейни може и кръгли...не съм ги мислил.

 

Явно ще остане варианта да ги реже на 2 и да станат 15 на 45. Визуално ще е ок, наклона....дано.

Link to comment
Share on other sites

Рязането не е вариант - скапва яко плочката. Ръбовете няма да са като оригинални - личи си къде е рязано

 

А за сифона - ако не е в средата а в единия край ще може да се направи наклона натам по-лесно. Ако е в средата тогава имаш наклон в няколко посоки и такива големи плочки трудно ще се напаснат... или ще са много големи фугите.

 

От друга страна ако ще имаш душ кабина помислете коя част ще се вижда извън кабината и шкафа и останалото както и да се направи е без значение

Link to comment
Share on other sites

Сифона къде се намира?

 

10х10 са плочки като за стена на кухня къде го заби с такива малки плочки пък ти. 20х20 или 25х25 също стават.

 

Глупости не ми се слушат. Гледай си програмирането, плийз.

 

Не напразно го насочвам към мозаечните плочи от този тип:

 

007431896.jpg

 

С тях най-лесно, красиво и плавно ще се обере наклона ако има сифон в центъра на пода. 

 

Има вариант с линеен сифон от този тип:

 

ICD22.jpg

 

но цените са безумни там и стигат до 500 лева. 

 

Съществува и вариант да се сложи сифона в някой ъгъл, но това ще е ... да кажем странно. 

 

Сифоните където трябва да ги сложат, не знам, може линейни може и кръгли...не съм ги мислил.

 

Явно ще остане варианта да ги реже на 2 и да станат 15 на 45. Визуално ще е ок, наклона....дано.

 

НЕ режете плочите! Ще ги съсипете. По-добре ги замени. Рязаното ще личи винаги и ще се спъваш в него. Не напразно плочите са със специално обработени ръбове. 

Link to comment
Share on other sites

Глупости не ми се слушат. Гледай си програмирането, плийз.

 

Не напразно го насочвам към мозаечните плочи от този тип:

Тези малките плочки все едно съм в басейн бе майна :)

 

И това което си снимал е стена не под. Не ме карай да ти снимам нашата кухня - точно с плочки 10х10 е.

 

Банята ми е такава малка и е с плочки 25х25 - съвсем нормално си изглежда. Като оставим факта че дори не ги забелязвам вече та нито ме радва нито ме дразни - което е странно защото мен обикновенно винаги ме дразнят разни работи и виждам кусурите - явно е бил добър майстора дето ги е слагал.

 

А сифоните за да престанат да смърдят в момента съм напълнил капачката им със силикон и хубаво съм ги затапил щото ми писна да ми мирише на канал. Махам капачката като има да се изтича вода, при къпане основната вода си изтича в душ кабината

Link to comment
Share on other sites

Аз давам възможни идеи. Лично аз ситните много ги харесвам. В момента ги има и от стъкло, но цените са страшни... 

 

Факт - колкото са по-малки плочите, толкова по-лесно и качествено майсторът ще улови наклона при централен сифон. Моята баня е от тоя калибър, с плочи 20х20 е и пак е засрана в центъра. При това има цялостна замазка отдолу. А аз полудявам като видя вода да остава около сифона... 

 

Миризмата при сифоните е друга работа - цялата канализация трябва да е изведена на покрива и да диша. Ако това не е направено, последният етаж обира всичко. При мен е така, защото са откраднали при строежа на блока последните 4 метра тръби за извеждане горе. Преди да бутна стените и да направя съответни изменения знаех кой кога претака зеле, кога и с какво се къпе, да не споменавам по-интересни работи. И все още в банята ми това продължава отчасти, тъй като там успях да изведа само тръба 50мм нагоре, която още не съм изкарал на покрива.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...