Jump to content
BulForum.com

Бани и санитарни възли


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Напълно е възможно. Викате вомата, очиствате си каналицията, проверяваш си сифоните дали са в час и най-вече - канализацията диша ли навън. Ако не може да диша ще си душите пръдните доживот... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Да се похваля, че майстора след доста мрънкане и отлагане на точно тая дейност, тия дни си ги нареди идеално, така както исках (15х90). Тествахме - водата си се изтича добре. Направихме го с един линеен и един обикновен сифон (уж за по-лесно му го взех като втори, пък всъщност добави още един левъл зор).

Link to comment
Share on other sites

Имам наследена душ кабина :) , на която и е боядисана металната рамка с черно (дали за да пасва на плочките или поради друга причина, не знам).Оригиналният цвят е сив/металик.

Взех препарат за сваляне на боя.Махнахме боята, но на някой места сивото седи като на петна.Дали заради предното боядисване или е била така и заради това са я боядисали, нямам на идея.

Та питането ми е с какъв препарат мога да доизлъскам тази метална рамка, за да не седи на петна?

 

dush_kabini-5053-1278108410-colour_full-

 

Нещо подобно на тази е.Става дума за металните части долу/горе и в краищата.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, то покритието не е гланц а е... грапаво.Ще гледам да го снимам.Ако се мине с мн финна шкурка?Другото което си мисля, е да се разглоби и да дам да го боядисат някъде, но както трябва, защото проблема дойде когато започнахме да я чистим с препарати и боята взе да пада.

Link to comment
Share on other sites

Ще го попилееш ако го пилиш! Не го пипай. Ако е мат, може да купиш спрей и да го напръскаш. 

 

Ако кабината ти е китайска и я разглобиш, има много голям шанс да не я сглобиш никога като хората. Не препоръчвам. За начало облепи с тиксо и пръсни със сребърен металик, ако това ти е цвета

Link to comment
Share on other sites

Ще го попилееш ако го пилиш! Не го пипай. Ако е мат, може да купиш спрей и да го напръскаш. 

 

Ако кабината ти е китайска и я разглобиш, има много голям шанс да не я сглобиш никога като хората. Не препоръчвам. За начало облепи с тиксо и пръсни със сребърен металик, ако това ти е цвета

 

Ами мисля, че е това, но по-скоро проблема е, че ще падне при следващото почистване с препарата за баня.Дали с времето няма да избледнее?

Но пък и да падне, пак ще е по-сиво, така че май ще пробвам :) Някакъв читав спрей (марка)?

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм имал проблеми. Имам напръскани неща и носят вече 5+ години, но са ми в спалнята Учудващо спреят хвана върху пластмасов кабелен канал и държи добре. Ако не се трие с някакъв абразив, мисля ще оцелее. Затова ти казвам - пробвай първо с това, после вече става по-сложно ако не стане. 

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм имал проблеми. Имам напръскани неща и носят вече 5+ години, но са ми в спалнята Учудващо спреят хвана върху пластмасов кабелен канал и държи добре. Ако не се трие с някакъв абразив, мисля ще оцелее. Затова ти казвам - пробвай първо с това, после вече става по-сложно ако не стане.

Спалнята, пластмаса... нещо което ако се чисти изобщо ще е или с прахосмукачка или влажен парцал. Той ти говори за метална история в баня, която се чисти с доста агресивни препарати против котлен камък и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кой идиот си мие банята с ацетон? Ако искаш аз да дойда да ти мина кухнята със сярна киселина? Какви ги ръсиш тая вечер, брат? Изобщо можеш ли да изредиш 3 добри препарата за миене на баня без специален сърч? 

Link to comment
Share on other sites

Cif, Cilit, Medix, Savo имаше още едно, с оцетна киселина, с което се чистеха и стъклата на душ кабината (и не само), но в момента не ми се става да ида да го видя какво беше.

 

И изобщо не са толкова неагресивни, колкото си мислиш, след като успяват да свалят гланца на китайски смесители. Мога да ти снимам на какво са заприличали в смотаната душ кабина тези неща. Боята на пластмасата вече е свалена и не е сива, а бяла. Нищо абразивно не е ползвано, само такива препарати. Верно не е станало за няколко месеца това, но пък и той ще го пръска със спрей, докато това е боядисано по доста по-различен начин във фабриката.

 

Не пречи да опита, но не бих му дал особенно големи надежди за дълготрайност на ефекта. Евентуално може да се наложи да го пръска всяка година

Link to comment
Share on other sites

Дам и ние я чистихме с този в който има оцетна киселнина и взе да пада боята, та я досвалихме :) Ще го мислим в движение явно...

Link to comment
Share on other sites

Всичко в китайска душ кабина е ПО-ЗЛЕ от спрея! Мога да гарантирам  :laughing:

 

Току що специално в чест на Ники отидох в спалнята и полях с лакочистител елементите, които съм пръскал. Нищо не става. Мисля повече да не коментирам тоя въпрос.

 

Моят спрей е бил TRENDY SPECIALS silverline metallic. Откъде е купуван преди 4 години не мога да помня. Трябваше ми за едни кабелни канали, декорации и лампов ключ около сребрист мебелен модул, който изработихме в спалнята. 

 

uzzd.jpg

 

Страхотен спрей, работи се много приятно с него. По никакъв начин не се различава от плскостта. Както казах, само сериозно драскане може да го повреди. 

Link to comment
Share on other sites

Току що специално в чест на Ники отидох в спалнята и полях с лакочистител елементите, които съм пръскал. Нищо не става. Мисля повече да не коментирам тоя въпрос.

Не искам да съм подстрекател, ама вземи и да тръкнеш леко с парцалче, напоено с лакочистител :P

 

exabyte, пробвай на Виден метода, то не пречи наистина, пък и да не е много трайно поне на първо време ще ви спести по-големия ремонт. Спрея поне е евтин, малко заигравка е, но си струва усилията

Link to comment
Share on other sites

Не искам да съм подстрекател, ама вземи и да тръкнеш леко с парцалче, напоено с лакочистител :P

 

exabyte, пробвай на Виден метода, то не пречи наистина, пък и да не е много трайно поне на първо време ще ви спести по-големия ремонт. Спрея поне е евтин, малко заигравка е, но си струва усилията

 

Най-накрая заграя какво казах първия път - ДА ОПИТА ПЪРВО с това, па после ще го мислим. Разколачи ли кабината - отсега казавам, по-добре да я хвърли. 

 

Ще поразгледам в Маркитата да видя какво предлагат и ще пробвам.Мерси ;)

 

Гледай и при автобоите, там има сериозни спрейове...

 

И за бога не си купувайте китайски душкабини... 

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая заграя какво казах първия път - ДА ОПИТА ПЪРВО с това, па после ще го мислим. Разколачи ли кабината - отсега казавам, по-добре да я хвърли. 

 

 

Гледай и при автобоите, там има сериозни спрейове...

 

И за бога не си купувайте китайски душкабини... 

 

Е нали казах, че е наследена :) Не знам дали е китаец (най-вероятно), но в Рила-та я има на 800лв.

 

П.С. И аз си мислех за автобоя, даже направо за едно прахово боядисване.

Link to comment
Share on other sites

И за бога не си купувайте китайски душкабини...

Тогава бях малък и глупав. Сериозните душ кабини бяха по 5000 тази нямаше и 1500. Мислехме да взимаме нормална кабина със смесител и т.н. и това излизаше по-евтино, затова взехме тази. Иначе верно грешка е

Link to comment
Share on other sites

Е нали казах, че е наследена :) Не знам дали е китаец (най-вероятно), но в Рила-та я има на 800лв.

 

П.С. И аз си мислех за автобоя, даже направо за едно прахово боядисване.

 

100000% баракуда... Прахово няма как да направиш, освен връз алуминий. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Имам следния проблем - сифона на мивката в банята е запушен. Най-отдолу има капачка, която се отвива с (може би) права отвертка с диаметър....~5см. Има ли някакъв специален инструмент за това чудо? Пробвах с максимално голяма отвертка (но далеч недостатъчно), която намерих в нас, но материала е крехък и заяжда и не става.

Link to comment
Share on other sites

Недей бий, че ще патиш! Ако сифона ти е пластмасов и не си го пипал с години, то там е станала една хубава "заварка" и ще го строшиш. Ако напънеш с нещо друго - вероятно ще строшиш капачката. Аз лично бих го свалил и изхвърлил, като с една мека гофрирана връзка си правиш сам един S да не мирише и забравяш. 

 

Опита ли с препаратите за отпушване? С вряла вода модела.

 

Можеш да полееш със син МЕДИКС

 

medix%20za%20plochki-500x500.jpg

 

вътре и да залееш капачката отвън, белким разкисне, ама надали... 

 

Почти всички видове силови методи ще доведат до счупване. 

 

Ако все пак решиш да напъваш, поне залей с вряла вода преди това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...