Jump to content
BulForum.com

Ето защо не съм с LAN Интернет


Recommended Posts

Хаха, човече, нали се сещаш, че това е по-скоро изключение, масово кутиите се закрепват на самите блокове, а скоро повечето ще минат подземно, освен това такива изпълнения са по-скоро запазена марка на някои LAN-ове, не всички. Затова не е много коректно да се абсолютизират така нещата с ЛАН.

Ако видиш подобни изпълнения с коаксиални жици на доставчици на телевизия като ЕК/ДЦЦ, нали пак така би реагирал? Само дето последните от доста време не висят навън, а ги вкопаха. А дали е ЛАН или не, това е съвсем отделна тема за плюсовете и минусите.

Link to comment
Share on other sites

мухахаххахаах, пич, искаш ли да ида да ти снимам как кабелите за интернета ми излизат изпод земята, минавт 10 метра на открито, стигайки до кутия здраво закрепена на блока и идват до мен. Айде стига глупости, както каза tedy, масово доставчиците прекарват кабели под земятаpirate.gif

 

едит: po_taka :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Не са никакви глупости. Къде минават под земята бе момчета, само в кварталите където са основно блокове. Що ли някой не се разходи из кварталите около тепетата да види колко са заровени кабелите. Около нас няма ни един кабел заровен, всичко е простори и тросове между къщите, между стълбовете, между дърветата. Така са кабелите на всички доставчици, които ви дойдат на ум. Няма Близу, Нетгруп(Булсат), ЛанГем, Визио,Куулбокс и т.н. всичко виси като простори и не виждам как ще ги вкарат в земята, не до края на 2010-та, ами до 2013 няма да успеят. Единствените които копаха квартала миналата година и положиха ПВЦ тръба за да си пуснат кабелите според наредбите това бяха БТК, така че аз скоро не очаквам някой от другите доставчици да изкопае тротоарите да си вкара кабелите под земята.

Link to comment
Share on other sites

Не са никакви глупости. Къде минават под земята бе момчета, само в кварталите където са основно блокове. Що ли някой не се разходи из кварталите около тепетата да види колко са заровени кабелите. Около нас няма ни един кабел заровен, всичко е простори и тросове между къщите, между стълбовете, между дърветата. Така са кабелите на всички доставчици, които ви дойдат на ум. Няма Близу, Нетгруп(Булсат), ЛанГем, Визио,Куулбокс и т.н. всичко виси като простори и не виждам как ще ги вкарат в земята, не до края на 2010-та, ами до 2013 няма да успеят. Единствените които копаха квартала миналата година и положиха ПВЦ тръба за да си пуснат кабелите според наредбите това бяха БТК, така че аз скоро не очаквам някой от другите доставчици да изкопае тротоарите да си вкара кабелите под земята.

Колко хора живеят по къщи, и колко по блокове?

Но дори и да беше така и по-скоро изключението да беше кутиите да са надлежно закрепени по сградите, отново не биваше да се прави такова разграничение, и по-скоро темата трябваше да се казва "Ето защо живея в пещера и не ползвам ток, телевизия, телефон, никакъв интернет" :) .

Link to comment
Share on other sites

Не е верно на всякъде са под земята.Сега че на някое тепе не може да се разкопа висят по стълбове.Само на висио им падат кабелите така.

Link to comment
Share on other sites

всички висят по стълбовете в последните 100-200 метра. дори на БТК на доста места.

просто щото стълбовете са с неясен собственик и не се изисква наем за тях => е много по-евтино от закопаването и главоболието с навлизането в частни имоти и т.н.

но пък много малко хора биха си плюли на майсторлъка за да обесят така грозно кутии на дърво. не е малка и вероятността въпросните трасета да са отдавна дублирани с нещо смислено и стаблно, а всъщност тези кутии да са празни и ненужни.

Link to comment
Share on other sites

На моята кооперация по цялата дължина на етажа точно под моите прозорци минават поне над 20 кабела, повечето на УТП, има кабеларки, захранващи кабели за суичове и какви ли не други. Никой не ме е питал може или не може да си слагат под прозорците ми кабели. След всичките изпълнения, сградата изгледа грозно.

 

Въпросът ми е, мога да ли да хвана секирата и да измахам всичко, което минава през моята собственост? След като не ми и плащат наем?

Link to comment
Share on other sites

На моята кооперация по цялата дължина на етажа точно под моите прозорци минават поне над 20 кабела, повечето на УТП, има кабеларки, захранващи кабели за суичове и какви ли не други. Никой не ме е питал може или не може да си слагат под прозорците ми кабели. След всичките изпълнения, сградата изгледа грозно.

 

Въпросът ми е, мога да ли да хвана секирата и да измахам всичко, което минава през моята собственост? След като не ми и плащат наем?

да ги прекъснеш е вандализъм.

да ги откачиш и отдалечиш от фасадата на сградата можеш. има и разни други дребни условия като да имаш съгласието или е взето такова решение на всички съсобственици в сградата и други подобни. а иначе съвсем ако искаш по закон - жалба в районното кметство, то пък подава сигнал в РДНСК, те пък проверяват документацията на жиците и се установява дали са незаконно строителство издават се предписания и след това се взима решение за принудителното им отстраняване, ако собствениците не са ги махнали при предишните предписания. пропускам малко стъпки за да е по-кратко и прегледно.

Link to comment
Share on other sites

Е, и аз мога да ви снимам Кулбокс как са прекарали по почти цялата ул. "Полтава" в Кючука от тънките, единични влакна с обтяжка прикрепена с тиксо. Влакното тръгва от една къща на ул. "Михалаки Георгиев" и по стълбовете стига почти до другия края на "Полтава". Според мен е супер грозно изпълнение. Затова преди няколко дни писах на човек от съпорта на Кулбокс, дали ако реша да стана абонат и при мен ще има такава простотия. До момента нямам отговор...

Link to comment
Share on other sites

Единствените които копаха квартала миналата година и положиха ПВЦ тръба за да си пуснат кабелите според наредбите това бяха БТК, така че аз скоро не очаквам някой от другите доставчици да изкопае тротоарите да си вкара кабелите под земята.

 

E и? Простите американци в Los Angeles повечето кабели са им по стълбове по улиците... и мислиш им е много зле интернета в следствие на това, а?

Link to comment
Share on other sites

E и? Простите американци в Los Angeles повечето кабели са им по стълбове по улиците... и мислиш им е много зле интернета в следствие на това, а?

Някъде да съм споменавал за качеството на услугите? Да съм недоволствал за нет-а предоставян ми от просторите? Малко неподготвен се изказваш, щото не простите американци направиха фасадата на къщата на швейцарско сирене и няма да дойдат простите американци да я оправят. Нито простите американци, нито ти си идвал да оправяш изтръгнатия трос на 3 пъти и зеещата дупка в стената в следствие на изтръгването.

 

Пет пари не давам от къде и по какво ще ми идва нета, или кабелната телевизия, стига да съм доволен от услугата. Дразнят ме разрушенията оставени след поредния олигофрен с кутия кабел под мишница и кримп клещи в джоба. Просто идват насират и се изнасят като пръдня из гаши и като се приберем със съседа от работа се чудим кое,как да закрепим, че да не се обеси някой. И така до следващия олигофрен.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не са никакви глупости. Къде минават под земята бе момчета, само в кварталите където са основно блокове. Що ли някой не се разходи из кварталите около тепетата да види колко са заровени кабелите. Около нас няма ни един кабел заровен, всичко е простори и тросове между къщите, между стълбовете, между дърветата. Така са кабелите на всички доставчици, които ви дойдат на ум. Няма Близу, Нетгруп(Булсат), ЛанГем, Визио,Куулбокс и т.н. всичко виси като простори и не виждам как ще ги вкарат в земята, не до края на 2010-та, ами до 2013 няма да успеят. Единствените които копаха квартала миналата година и положиха ПВЦ тръба за да си пуснат кабелите според наредбите това бяха БТК, така че аз скоро не очаквам някой от другите доставчици да изкопае тротоарите да си вкара кабелите под земята.

 

минават под земиата там където може и има инфра структора там около тепето и центара ниама как зградите са стари и ниямат вътре6но окабелиаване имаш ли предстажа какво копане ще падне до всияка къщта и да вадият излаз на неия и то примерни за 2 ма души и така до другата къща.замислисе

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...