Jump to content
BulForum.com

На колко градуса ви работи процесора


Recommended Posts

А да попитам някои компетентен по темата за градусите на ВГА-та ,Аз съм с 6600

имам ли аз възможност да ги видя без еверест?Не беше ли от 6800 ; Гт ;Ултара идр нагоре?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Относно видео картите след 6600 на нВидиа почвечето имат сензор за температурата изклчение правят картите 7100 и ниския клас 7300 (LE TC) на "измислени" производители. Температурата се отчита направо от драиверите като наблюденията са ми към 7300 (GS GT) серийте чийто максимум е над 100 градуса :) иначе саилънтите са топли карти на пипане защото нямат вентилатор който да разсейва топлината и греят значително. Пример на @tedy катата ASUS 7300(GT или GS беше не помня точно) Silent държи около 50 градуса което се води че е в прилични граници :)

 

Иначе моята кочина Sempron 3000+ s.754 1800@2600 при 1,5V- 43-46 idle и 50-54 max load нямам допълнителни охлаждания кутията е отворена охлаждането е TT TR-6 за s.754,939 & AM2 или нещо от сорта се води.

Link to comment
Share on other sites

CPU Type AMD Athlon XP (Barton), 2166 MHz (13 x 167) 3000+

 

Thermaltake Volcano 9 Coolmod

CPU 42 °C (108 °F)

Link to comment
Share on other sites

Понеже комп-ът, който последно взех временно не е при мен, ще пиша стойностите на предишния ми компютър, който все още е при мен и си работя с него:

 

P4 (Northwood + HT) 2.6 (постоянно клокнат на 3.2), охлаждането е с Evercool (изцяло меден радиатор) ; дъно ASUS P4P800 в сървърна кутия с няколко безшумни вентилатора.

 

Долните стойности са при околна температура 30С...имам климатик, но просто обичам да ми е топличко. :P

 

При idle, а и при нормална (ненатоварена) работа температурата в кутията не надхвърля 35-38С, а на процесора - 35С.

При 100% продължителна натовареност (напр. компресиране по едно и също време на филм и МР3-ки + сърфиране из нета) - в този случай се налага да увелича на 100% оборотите на CPU Fan-а (от което става малко шумно, защото иначе си седи постоянно на 50% и изобщо не се чува) и след около 20-тина минути в кутията температурата стига до 45С, а процесора - 48-49С.

Това всичкото пак повтарям - при температура в стаята 30С.

Засичал съм го и при околна температура 25С - в този случай на Idle и нормална работа държи около 26-28С (и дъното и процесора), а в 100% натовареност - ~42С (MB) и ~46 (CPU). Процесорът стигна само 2-3 пъти до 52С максимум, когато компресирах видео, а бях забравил да увелича оборотите на вентилатора.

Правил съм замервания и на стандартната му честота 2.6 (неклокнат) - тогава при нормална работа и дъното и процесорът просто си държат стайната температура, а в натоварения режим не надхвърлят 44С.

Link to comment
Share on other sites

AM2 Athlon64 X2 3800+ (2.0GHz)

AC Freezer 64 Pro

В момента стайна темп = 25*, CPU = 38* (при нормална работа). При товар не знам, но по принцип разликата с idle е около 7-8 градуса.

Нещо не вярвам много на показанията (Everest), на пипане кулърът е хладен, все едно не е залепен за нещо топло.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Дъно: ASRock AM2NF6G-VSTA с вградено видео GeForce 6100 (сигурно вдига още температурата на дъното)

AMD Sempron 3000+ 1.6GHz AM2 BOX (вентилатор в комплекта), направил съм го 2230-2240MHz

 

Температура навън: 30 °C, може и да е малко отгоре

Процесор: 100%

Вентилатор: 3200-3300 оборота

 

Температури:

Дънна платка 41 °C (104 °F)

Процесор 52 °C (126 °F)

Aux 50 °C (122 °F)

 

 

Това означава, че през големите жеги, ако го натоваря може да скочи над 60.

Искам да питам някой има ли престава до какви температури е безопасно да работят процесора и дъното? И какво означав това Aux?

Link to comment
Share on other sites

Core 2 Duo E4300 @ 2.7GHz-при товар 40-42 градуса в idle режим 28-31 градуса с боксовия охладител.

Утре смятам да му взема нещо по сериозно като Zalman CNPS9500 да смъкне някой градус.

Това са измервания при стайна температура 30 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Ееех къде го дават тва, сигурен ли си че температурата на клокнатия процесор в идле ти само с 1 градус над стайната. сигурно имаш включен спеед степ.

Link to comment
Share on other sites

Ееех къде го дават тва, сигурен ли си че температурата на клокнатия процесор в идле ти само с 1 градус над стайната. сигурно имаш включен спеед степ.

 

Всъщност предполагам че SpeedFan-a малко лъже и в действителност разликата е 2-3 градуса.

Speed Step е изключен.

Link to comment
Share on other sites

Дъно: Gigabyte GA-7VT600P-RZ©

Проц: AMD Athlon XP, 2166 MHz (13 x 167) 3000+

 

В тези горещини вдига 66 градуса, а иначе като не беше горещо до 58 градуса. Но трябва да си търся нов вентилатор щото този много високо държи температурата макар че тези процесори знаем че много греят.

Link to comment
Share on other sites

След добавяне на втора перка 12см. и двете въртят на около 600-700 оборота(на молекс конектор са) падна до 36-37C айдъл и 57C натоварен с две SP2004 100% и на двете ядра. Това е при стайна 28-29C. Относно Спийд фан, той ми вади едни и същи температури с Core temp, който се води за точен. Обикновено виновника е биоса на дъното за неточностите при измерването.

Link to comment
Share on other sites

AMD Athlon 64 Processor 3000+ (1.8Ghz)

По принцип без натоварване температурата на процесора ми достига 48 градуса.... но при натоварване кара до 65 !!!! Все пак говорим за "Котлон" нали така ??? :D ... Утре ще намина да му взема едно вентилаторче, че в тия жеги просто ми издъхва машината :angry:

Link to comment
Share on other sites

Нещо си се заблудил за "Котлона". Този процесор е доста хладен. Температурите които си посочил са невероятно високи.Имаш някакъв проблем, може би не добър контакт с охладителя или липсваща термопаста, висока температура в кутията и т.н.

За сравнение мога ти кажа, че преди година когато бях с такъв процесор, от фирмата бяха забравили да сложат паста и клокнат на 2.4GHz@1.45v не дигаше повече от 52-53 оС.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, сори doc ама блеид мастер е прав. Не е ненормално за котлона да реже до над 60. Стария ми Atlon XP работеше на 45 без да прави нищо. Като го понатовариш минава спокойно 55 без да му мигне окото. При свръхнатоварване минава 61/62. А ако не е на климатик...

Вярно е XP, но високата температура винаги е била "част" от АМД.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, сори doc ама блеид мастер е прав. Не е ненормално за котлона да реже до над 60. Стария ми Atlon XP работеше на 45 без да прави нищо. Като го понатовариш минава спокойно 55 без да му мигне окото. При свръхнатоварване минава 61/62. А ако не е на климатик...

Вярно е XP, но високата температура винаги е била "част" от АМД.

Thief верно че АМД са си Печки "Изгрев" :laughing: но аз съм със същия ЦПУ

AMD Athlon64 @2.01 GHz + Thermaltake TR2 R1 = 37 C MAX

Всичко си е до Фан-а ,даже сега в тези жеги не ми дига повече от 37.При положение че пускам F.E.A.R. i

Splinter Cell : Double Agent пак си е мах 37!Да си смени фан-а с никой по мощен и голям.

Link to comment
Share on other sites

амд бяха печки до сокет А

моят сега в жегите на празно е 39

при дълго натоварване държи на максимум 58

верно че и кутията ми е отворена ;)

но имам още една печка вътре която пак е амд макар преди да се е казвала ати :)

Link to comment
Share on other sites

По мои наблюдения стария ми Athlon XP 3000+ (200*10.5) s.A беше по-хладен от текущия ми AM2 3800+ X2. ХР-то държеше под 30 градуса зиме, и не вдигаше повече от 46 лете под товар.

А сега тоя в idle в момента е 43*, поне така показва евереста, под товар стига 52 макс.

А кулърът уж е голям AF 64 Pro, и кутията е нова и по-хубава. Това за кутията го казвам защото като я купих, още бях със старите чаркове, които бях преместил в нея и мога да сравня.

Link to comment
Share on other sites

Две ядра греят повече от едно :D явно но ако сложиш залман или някъв друг охладител ще смъкнеш тия градуси вече друг е въпроса дали ти се дават маса пари :) а и млако ас5 ще ти дойде перфектно още някой градус ще си замине

Link to comment
Share on other sites

Незнам хора дали имам проблем, но у нас е прекалено топло....понеже нямаме климатик и нито вентилтор.... и си мисля, че точно затова ми загрява така процесора !!!! Следобед ще ида да си взема вентилатор 12мм да видим дали ще има спад на температурите.. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...