Jump to content
BulForum.com

На колко градуса ви работи процесора


Recommended Posts

Оф и в мойта стая не се живее махнаха щорите,за да сложат дограма и сега вътре яко жега,а като се има предвид че откакто изгрее слънцето ми пече право в стаята докато залезе... нз в момента ми е супер горещо а на пц-то още повече,като вземеш 120мм перката можеш ли кажеш за какви пари е взе и дали ти бучи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Оф и в мойта стая не се живее махнаха щорите,за да сложат дограма и сега вътре яко жега,а като се има предвид че откакто изгрее слънцето ми пече право в стаята докато залезе... нз в момента ми е супер горещо а на пц-то още повече,като вземеш 120мм перката можеш ли кажеш за какви пари е взе и дали ти бучи :)

Незнам аз взех един за 5 лв. ( толкова имах :D ).... той е без лагери, обаче е тих ( засега поне :) ) и температурите спаднаха с 5 градуса :) ..... ще видя по нататък да си взема и един вентилатор за отпред да вкарва въздух и смятам, че тогава температурите ще спаднат с поне още 5-10 градуса :) .....но ще наблегна на малко по скъпите вентове, защото ми казаха, че имат лагери и се износват по-бавно :) .... те са 9 лв. има и някой по 12 лв. и даже имат лампички :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

AthlonXP 2500+, Barton, s.A

 

Охлаждането е обикновенно залманско вентилаторче (ZM-F1) работещо на 3000rpm.

След поставяне на вентилатор и на кутията държащ около 2000rpm, температурите на всички компоненти паднаха средно с около 5-6 градуса !!! Сега в idle държи 41 градуса (преди държеше 46-47), а при натоварване 45 (преди 51-52). Температурата на дънната платка също падна с около 2-3 градуса, на видео картата също с около 5 градуса. Всичко това благодарение на едно 80мм вентилаторче на кутията !!!

Link to comment
Share on other sites

Процесор: AMD Sempron 2800+(бокс), чипсет: nVidia nForce2 , видео GeForce FX 5900XT, Диск :Seagate ST3160827AS 160GB, 512MB RAM. Компа е на 2 години и малко. Има допълнителен вентилатор на гърба за изхвърляне на затопления въздух от кутията. Температурата в стаята е 31 градуса в момента.

процесор 40-48 градуса

чипсет 36-40 градуса

диск 36-38градуса

видео 36-48 градуса

Температурите са в зависимост от натоварването. Кутията е затворена и не са сменяни оригиналните радиатори и вентилатори на елементите. Компа е чистен от прах преди 3 седмици.

Link to comment
Share on other sites

HDD ExcelStor 80gb - 45 градусa

Процесор Amd Semprom 2500+ - 45 градуса

Дъно Asrock k7vt6 - 45 градуса

Това е в нормален режим(ненатоварен).(вентилаторите са oбикновенни).

В стаята няма климатик и е доста топличко,тия температури добре ли са?

Link to comment
Share on other sites

CPU Type Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) CPU Clock 3006.8 MHz (original: 3000 MHz)

температурата е между 60 и 85 градуса. Това нормално ли е? И междудругото CPU Clocka постояно се мени от между 3005 и 3007-8. Това показва евереста поне :wacko:

Link to comment
Share on other sites

CPU Type Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) CPU Clock 3006.8 MHz (original: 3000 MHz)

температурата е между 60 и 85 градуса. Това нормално ли е? И междудругото CPU Clocka постояно се мени от между 3005 и 3007-8. Това показва евереста поне :wacko:

Хммм... бая са ти високи температурите :excl: съветвам те да сложиш някое друго вентилаторче ..... аз си сложих още 2 вента. и ся компа е направо фурия :) .... преди да ги сложа температурите ми бяха близки до твойте, а сега са:

TEMP1: 35*

TEMP2: 45*

HDD: 37*

CORE: 45* :)

Link to comment
Share on other sites

Кажи тва на Idle или Load е ако е на Idle сериозно се замисли за смяна на охлаждането и монтиране на няколко 80мм или по-големи перки в кутията ти :)

Link to comment
Share on other sites

еми при Idle е около 60, а мах 85 стигна, добре че е още в гаранция ша зема да го закарам да видят кво му има

Link to comment
Share on other sites

Моя процесор е AMD Athlon XP 2500+ 1.88Ghz и работи на 66 градуса в тези жеги

Значи и ти трябва да си търсиш по-добро охлаждане като мен. Моя 3000+ ФСБ333 2.17ГХз даже и 70 градуса ги заминава в този момент. А при максимално натоварване и до 75-76 отива. А през вечерта е по-малко че не е толкова жега.

Link to comment
Share on other sites

Ох аз сам със 3 вентилатора на кутията един залман на процесора един на видеокартата и един на захранването и пак си е топал.

Процесор 52-64 градуса

Даното 30-36

Харда единия 26-30 другия 29-37

А в детската ми средно около 30 градуса.Не шумят много издаржа се!!! :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Значи и ти трябва да си търсиш по-добро охлаждане като мен. Моя 3000+ ФСБ333 2.17ГХз даже и 70 градуса ги заминава в този момент. А при максимално натоварване и до 75-76 отива. А през вечерта е по-малко че не е толкова жега.

Нещо не е наред при теб, стария ми проц беше 3000+ фсб 400, 2.1 Гхц, дори в жегите не качваше над 45 в идле, или 55 под пълен товар, с TR2 кулър за 10 лв.

Днес обаче преди да пусна климатика, стайна темп. беше 34 градуса, проца (3800+ Х2) дигна 48 градуса в идле, видеото 56, хардовете по 41 и 43. Обаче вчера смених стария 12 см фан с залман такъв с 1000 оборота и затова темп. се качиха с 3-4 градуса, ама поне е тишина.

С климатик температурите ми паднаха с 3-4 градуса и проца е 44, хардовете по 39 и 38, видеото 52 (пасивно охлаждане).

Link to comment
Share on other sites

Някой ако може да предложи охлаждане за видео карта да не е някво тюкме и да е по-евтинко :) изключваме марката титан щото са :sick

Link to comment
Share on other sites

Жегите тия дни са доста сериозни така,че не се учудвайте от високите температури на отделните елементи!Аз за една седмица смених тотално всички перки и радиатори с по качествени понеже вместо ПС имах духалка за топъл въздух!Видеото ми удари рекорд с 102 градуса под товар,но сега със новото ВФ 700 АлКу нещатата си дойодоха на мястото т.е. стига максимум 70-75 градуса под товар!Така,че хубави перки и хубави радиатори му е майката....а който има повечко парички водичка и тва е! :punk

Link to comment
Share on other sites

Оффф то в тия жеги ти издишаш па камоли машината ти :bgrin: .... колкото и вента да сложиш няма да постигнеш толкова максимален ефект, колкото с водното охлаждане :devil

Link to comment
Share on other sites

Нещо не е наред при теб, стария ми проц беше 3000+ фсб 400, 2.1 Гхц, дори в жегите не качваше над 45 в идле, или 55 под пълен товар, с TR2 кулър за 10 лв.

Днес обаче преди да пусна климатика, стайна темп. беше 34 градуса, проца (3800+ Х2) дигна 48 градуса в идле, видеото 56, хардовете по 41 и 43. Обаче вчера смених стария 12 см фан с залман такъв с 1000 оборота и затова темп. се качиха с 3-4 градуса, ама поне е тишина.

С климатик температурите ми паднаха с 3-4 градуса и проца е 44, хардовете по 39 и 38, видеото 52 (пасивно охлаждане).

Не е на ред радиятора и вентилатора. Мисля да го сменям с меден на 5000 обороти и да сложа регулатор за обороти. Пак ще видим кво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Оффф то в тия жеги ти издишаш па камоли машината ти :bgrin: .... колкото и вента да сложиш няма да постигнеш толкова максимален ефект, колкото с водното охлаждане :devil

Не говори така без да си видял на живо кутии с изцяло въздушно охлаждане на някои твои колеги. :P

Продължавам да твърдя това дето съм писал по-горе - сървърна кутия с много вентилатори (безшумни), меден радиатор с най-обикновен Evercool на CPU-то, постоянно клокнат процесор Р4 (default + ~25%) -> на Idle 30С (стайната температура) при никакъв шум от кутията, full load - 48-49С, при леко завишен шум от вентилаторите....Със сигурност с водно охлаждане (на по-висока цена) ще падне някой и друг градус, но при тези стойности не виждам никакъв смисъл. :)

 

П.П. Между другото имам вентилатор и на хардовете, които не вдигат повече от 35-36С, но ако нямате продухване на въздуха около тях, в жегите има опасност да им се вдигне доста температурата, което не е за препоръчване (за тях и за данните)....така, че следете периодически и техните температури.

Link to comment
Share on other sites

Днес реших да почистя цялата машина основно.Е, почистих я и я зглобих,но сега процесора работи на 82-84 градуса!Всичко си е по старому и как се качи тая температура толкова незнам.Някой да изкаже мнение,моля!!!

Link to comment
Share on other sites

ХАрда ми бачка на 52 градуса...това нормално ли е ? Хич и незнам с кво охлаждане съм. Само горе на захранването пише някго Codegen. Та за да го охладя пускам 1 голям вентилатор и темп. пада до 39 градуса. Нормално ли е 52 за тези жеги или да се притеснявам ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...