Jump to content
BulForum.com

На колко градуса ви работи процесора


Recommended Posts

Pentium D820 и в моента ми е на 47 градуса при пололение че в стаята която се намирам няма климатик и си е бая задух :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Barton 2500+ около 42-43* в idle. При натоварване - 48*. Имам спомен че пастата не е много хубава. Като я сменя скоро сигурно ще бутне едно 4-5* надолу ;)

Link to comment
Share on other sites

Celerona 2.4 GHz - 45 е в момента,ина4е е някъде около 40.

 

Моя е същия..ама следобедите жули на 48..наче 45.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Моят e Celeron d 320 на 2.4 без нищо да е пипано, но и speedfan и everest ми дават шарени температури - от 2 до 60 и се сменят постоянно и бързо дори когато и нищо не прави прави. Това от датчика ли е ?

Link to comment
Share on other sites

42* при 29* стайна.

Athlon64 X2 3800+ (поотделно ядрата ми ги дава 29*/34* ).

Някой с такъв ако може да каже как е неговата темп. плз.

Аз съм с 3800+ х2 сокет 939, обаче няколко подробности - 28 градусае стайна температура, волтаж на проца от биос 1.5 волта (волтдроп приблизително 0.01 при 100 процента товар), перка отпред на кутият аза вкарване на свеж въздух, две перки отзад за изкарване на въздуха, 12см перка закрепена на свински опашки да духа видеото, охлаждане на проца арктик фрийзър 64. Температури в айдъл измерени с коре темп 0.94 - idle 36-39 градуса (колебае се различно за двете ядра), 100% load with Orthos 1 час - 52-53-54 градуса...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 3800+ х2 сокет 939........ охлаждане на проца арктик фрийзър 64. Температури в айдъл измерени с коре темп 0.94 - idle 36-39 градуса (колебае се различно за двете ядра), 100% load with Orthos 1 час - 52-53-54 градуса...

Моят е s.AM2 (HT 2GT/s), кулърът ми е същия - фризър64 с 90 мм вентилатор. Обаче далеч нямам толкова много перки. Като изключа захранването, в кутията имам 2 перки - тая на процесора, за която споменах, и една 12 см отзад да изкарва. Видеото ми е SILENT. Та явно затва. Иначе при 100% товар и на мен ми стига до 52* макс. (преди малко пробвано).

CELERON D340-3.3Ghz ami kvo da vi kaja.Zimata dobre normalno kam 40 gradysa.Ama sq si ebal mamata kat go pusna e na 47 a ina4e na max stiga do 66 gradysa i sam re6il 4e 6a davam pari za oxlajdane. 4e go opraq

Без охлаждане много ясно че ще пече, даже ще се препържи. :bgrin: Бягай да купуваш някво.

Link to comment
Share on other sites

Аре и аз да се разпиша

AMD Athlon 64 3000+ температурата е 35градуса ,харда ми държи 40

Но вентилатора на процесора съм го пуснал на 7 волта да е по тих иначе съм с 4-5 градуса по малко

Link to comment
Share on other sites

Ето и моя

 

процесор:Пентиум Дуо :36*-47*(дефаулт-не клокван!)

Хард диск- Макстор 200ГБ -27*-40*

дъно- Асроск 4 коре дуал вста - 26*43*

 

с вентилатор БОКС 2000rpm-4000rpm

 

ще му слагам още 2 вентилатора-1отпред и 1 отзад :) !като му ги слова ще ви пиша

 

засега чао :woot

Link to comment
Share on other sites

общо-взето при мен температурите са доста високи, което определено ме учудва. Може и биоса да лъже, затова ако може да кажете някоя програма, с която да видя температурите по-точно.

Athlon 3800+@2.4 = 50 градуса

дъно = 47градуса

видео = 51-2 градуса: тук мисля, че всичко е ок, тъй като зимата работеше на 46, а сега е доста по-топло.

Link to comment
Share on other sites

при мен

celeron D 2.5 Ghz от 65°C до 80 °C

дъно около 45 °C

струва ми се ,че за не овърклокнат му е висока температурата

И на мен ми се струват високи.

Обърни внимание на вентилатора на celeronа.

Аз съм с Р4 2. 8ghz-37 °C,Дъно-29 °C

Охлаждането е Вохово

Link to comment
Share on other sites

A da pitam kak moga da si vida temperatyrata na videokartata??? :excl:

Задължително условие е, видеокартата ти да има температурен датчик (както всеки процеор има), и софтуера да поддържа това. Еверест по-новите показват и тая температура.

По-новите карти имат датчици.

Може би трябва и по-нов драйвер за картата, понеже в еверест показва, че типа на датчика е Driver, т.е. това е функция И на драйвера.

Link to comment
Share on other sites

Няма датчик твойта карта.

 

едит: @Lil'Scrappy: ами сложи последните драйвери от сайта на нвидиа, да са WHQL сертифицирани, и виж то вътре тря да има мониторинг на температурата, ако няма, значи просто нямаш датчик.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...