Jump to content
BulForum.com

На колко градуса ви работи процесора


Recommended Posts

белов, моят сийгейт е на 48 градуса в момента без охлаждане. колко е нормално и добре за харда не знам, но това е положението в тея жеги. проца athlon 3800+ @ 2.4ghz е 55 градуса idle, а при натоварване стига 63-5. най-вече ме интересува видеокартите ви как се държат, тъй като моята удря 60 градуса в ненатоварено положение, а като и пусна някоя по-тежка игра стига 70 и малко нагоре :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
ХАрда ми бачка на 52 градуса...това нормално ли е ? Хич и незнам с кво охлаждане съм. Само горе на захранването пише някго Codegen. Та за да го охладя пускам 1 голям вентилатор и темп. пада до 39 градуса. Нормално ли е 52 за тези жеги или да се притеснявам ?

Харда Макстор в този момент без никво охлаждане е 53 градуса така че без притеснение.

 

белов, моят сийгейт е на 48 градуса в момента без охлаждане. колко е нормално и добре за харда не знам, но това е положението в тея жеги. проца athlon 3800+ @ 2.4ghz е 55 градуса idle, а при натоварване стига 63-5. най-вече ме интересува видеокартите ви как се държат, тъй като моята удря 60 градуса в ненатоварено положение, а като и пусна някоя по-тежка игра стига 70 и малко нагоре :wacko:

Имам 6600ТД клокната 300@491 ядро и 550@677 мемория и без натоварване в този момент е 40 градуса а през деня вдига някой градус повече и при натоварване разбира се отива до 55.

Link to comment
Share on other sites

According to manufactures, the normal recommended working temperature of a hard disk is 35-40°С. Once it rises by just 10°С – from 40°С to 50°С, the safety of its work becomes more than two times less!

Или преведено нормалната температура на хдд-тата трябва да е около 40градуса.Така че не е зле да се замислите за по едно фанче 80мм под хардовете да духа.

Link to comment
Share on other sites

моя процесор си работи на 60-70°С постоянно,дори ако пусна McAfee да сканира стига и до 85°С.ама това е защото вентилатора ми е много малък.а хард диска ми бачка на около 45-50°С не знам дали е нормално,ама добре се държи засега.използвам една програма за следене на °С,EVEREST се казва,,вие с какво ги засичате?

Link to comment
Share on other sites

белов, моят сийгейт е на 48 градуса в момента без охлаждане. колко е нормално и добре за харда не знам, но това е положението в тея жеги. проца athlon 3800+ @ 2.4ghz е 55 градуса idle, а при натоварване стига 63-5. най-вече ме интересува видеокартите ви как се държат, тъй като моята удря 60 градуса в ненатоварено положение, а като и пусна някоя по-тежка игра стига 70 и малко нагоре :wacko:

Аз съм с EN7300GT/128/256MB SILENT, т.е. пасивно охлаждане и държа 51-2 градуса в idle с климатик, а без - около 55-6.

Ако харда ми минаваше 45 градуса, задължително щях или да усиля кутиения фан, или да сложа стария 12 см-ов отпред да смуче. Много са тия градуси за харда. За проца май не съм притеснен, 46-7 до към 56-7 под товар, при максимум 70 градуса, ще издаяни лятото.

Link to comment
Share on other sites

Днес реших да почистя цялата машина основно.Е, почистих я и я зглобих,но сега процесора работи на 82-84 градуса!Всичко си е по старому и как се качи тая температура толкова незнам.Някой да изкаже мнение,моля!!!

 

Случайно да си махал проц-а и съответно охлаждането му?Ако е така възможно е да е от пастата.най-добре почести радиатора и го намажи отново.

Link to comment
Share on other sites

Понеже доста четох за тези работи-охлаждане температури и тем подобни ще ви кажа какво аз научих и моя опит в тази работа.Процесорите които са селерон или пентиум греят повечко нормално е през лятото да се достига до 70 75 градуса .Те работят на висока честота и повече печат.Въпреки че когато имате процесор които загрява на 70-80 градуса отивате и си взимате нов вентилатор тези температури скасяват живота на процесора или ако нямате толкова парички отидете и си вземете едно вентилаторче на кутията да изкарва топлия въздух поне или отворете кутията температурите ще спаднат.Това е личния ми опит имам Селерон Д 340 които си е цяла печка.Със залман охлаждане сам и пак си топли яко.А за другите процесори от рода на семпрон и атлон при тях е нормално лятото да стигат 40-50 градуса.Другия ми комп е със семпрон 3000+ и стига максимум 44 градуса.За харддисковете колкото е по малак диска толкова по малко грее.Единият ми хард е Макстор 80гб и стига максимум 30 градуса а другия е Хитачи и стига максимум 36 градуса но сам им сложил 120мм вентилатор да духа в тях.Не се притесняваите когато хардовете ви стигат 50 градуса не е опасно знам че около 60-65 градуса вече е за безпокоиство.Видеокартите е нормално да се движат в границата от 50-75 градуса това е нормално.Ако пак ви се иска да свалите някои друг градуса отворете си кутиите при мен това помогна или си купете вентилатори които допалнително охлаждат има ги по 5-10лв но няма далго да траят.Това знам дано сам бил полезен или питаите ще ви пиша.ТОВА СИ Е МОЕТО МНЕНИЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Случайно да си махал проц-а и съответно охлаждането му?Ако е така възможно е да е от пастата.най-добре почести радиатора и го намажи отново.

Свалях и радиатора и процесора.Ще взема пак да го сваля и да го намажа отново.

 

Свалих всичко и пак намазах,но този път с много по малко паста.Явно е била много, защото целия процесор беше направо зарит с паста.Сигурно от това е било?Как мислите?

Сега си е на 61-64 градуса(нормална температура :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с EN7300GT/128/256MB SILENT, т.е. пасивно охлаждане и държа 51-2 градуса в idle с климатик, а без - около 55-6.

Ако харда ми минаваше 45 градуса, задължително щях или да усиля кутиения фан, или да сложа стария 12 см-ов отпред да смуче. Много са тия градуси за харда. За проца май не съм притеснен, 46-7 до към 56-7 под товар, при максимум 70 градуса, ще издаяни лятото.

за харда ще видя какво може да се направи, най-малкото ще отворя кутията. колкото до видето наистина май е висока температурата, щом твоята с пасивно охлаждане е на тея градуси, а моята със залман постига тея рекорди. зимата повече от 45 не качваше, ама ся явно й е топличко :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...