Jump to content
BulForum.com

На колко градуса ви работи процесора


Recommended Posts

Moia e 44 gradusa

 

Proverih s programata koqto pokazva Temperaturata na HDD-to i mi pokazva che harda mi gree 45 gradusa tova dobre li e ?

Ne e mnogo dobre, 45 gradusa sa okolo kritichnata tochka. Zamisli se dali nemozesh malko da go ohladish, zashtoto liatoto ste stanat poveche gradusite.

E, i na 55 gradusa ste raboti, no ne e hubavo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Ne e mnogo dobre, 45 gradusa sa okolo kritichnata tochka. Zamisli se dali nemozesh malko da go ohladish, zashtoto liatoto ste stanat poveche gradusite.

E, i na 55 gradusa ste raboti, no ne e hubavo.

:D :D при всичките ми уважения немога да се съглася :) :) 45° да са критични.В залата имаме един DURON с ядро MORGAN 1100MHz , което горкото е затворен в MidleTower кутия.Проблема е такъв , че освен малкия обем на кутията , захранването застава точно пред коолера на процесора.Тая машина лятото работи на 83°C като качи вече 84-85 и се рестартира сам.Колкото и да обяснявам на шефа ми , че това добиче в тая кутия неможе да работи... не му се откъснаха пари за нова кутия и аз се принудих да смъкна захранването долу в ниското и на негово място сложих страна от старо захранване с вентилатор.Преди да почна работа тук тая машина е работила 1 година в тоя режим, а от както смъкнах захранването работи на 65-67° година и половина.Разбирасе това не го казвам за да спестите някои лев за вентилатори или да почнете да се отнасяте немърливо към машинките :) но 45°С далеч не са критичните температури!

 

:sayjin :)

 

 

[EDIT]

Извинявам се но сега обърнах внимание , че става въпрос за HDD

Не изтрих поста защото на същата машина хардиска замина точно заради тези високи температури.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Как да проверя мойте градуси??? :(

Ako govorish za temperaturi te na CPU i kutia Thief ti e dal edna ideia. Mozesh dapolzvash oshte kup programi za celta, prosto si haresai edna.

Ako govorish za temperaturata na harda, to pogledna malko po-nagore, niakade biah dal link kam programa za merene na temperaturata na harda.

Link to comment
Share on other sites

Абе не се шашкайте толкова от тия градуси , защото нормално е нещо в компютъра да се загрее до 50-55°.Неможе вън да е 40° жега и да искаш CPU, HDD, VGA и всичко друго , което ислъчва топлина да работи на 38°.Колкото и да са ти мощни вентилаторите , на каквито и обороти да ги пусниш температурата няма да ти е под 45° (дори ще си идеален ако я задържиш толкова)Просто осигурете добър поток от въздух в кутията и не берете грижа за нищо ;) машинката си знае своето..А и като проектират компонентите се проектират да работят в голям температурен диапазон.Най - наредени са кондензаторите , защото високите температури ги съсипват ( говоря за електролитните ) А за процесори и чипове , освен стабилноста друго неможе да се промени (лично мнение ) За тези , които се притесняват от температурите нека си отвотят кутийте и да ги остават на проветливо място.Мен лично не ми пука , защото както е тръгнало на 4-5 месеца се сменя дъно , процесор дори и видеокарта.За толкова малко време незнам какво толкова ще им стане :P B)

Link to comment
Share on other sites

Значи моя BIOS е малко стар, мисля че е на около поне 8 години, въпроса ми е има ли някакъв вариант да си измеря температурата на процесора/HDD-то ?

Link to comment
Share on other sites

Значи моя BIOS е малко стар, мисля че е на около поне 8 години, въпроса ми е има ли някакъв вариант да си измеря температурата на процесора/HDD-то ?

BIOS-a ne e ot zna4emie mnogo. Vajnoto e da ima6 fizi4eski termometri na dunoto, procesora i HDD, kakto i sutotvetnite ptogrmaki, koito da polu4avat info ot tia termometri.

 

Kakvo ti e dunoto i CPU-to

Link to comment
Share on other sites

Значи моя BIOS е малко стар, мисля че е на около поне 8 години...

Taka kato gledam na kolko godini e mnogo me samniava da ima datchik temperatura na kakvoto i da bilo.

Ti siguren li che e na 8 godini? Da ne burkash neshto? Kakva e mashinata? 486 ili pentium na okolo 100-ina MHz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
здр. имам проблем процесора ми е с 70-80 !!!!!!!!!!!!! градуса температура от какво се дължи това !?!?

Сега ако кажеш и какъв ти е процесора, а също така дали е клокнат....няма да е зле.

Иначе повишената температура на процесора може да се дължи на много фактори - зле работещ (или неработещ) вентилатор на CPU-то ; лош контакт между CPU-то и радиатора, както и втвърдена с времето паста ; недобре охлаждаща се кутия ; датчик, който не дава точна информация и т.н.

Link to comment
Share on other sites

p4 3.4ghz HT ne e klokvan sq poglednak i se be6e vtvardila pastata

Ами щом пастата е отишла, изчистваш я хубаво с меко парцалче и спирт (доколкото си спомням от препоръките в друга тема) и нанасяш тънък слой от новата паста.....разбира се ако вече не си го направил. :)

П.П. Сега мернах, че и tedy чете темата - той ще ти каже най-добре. :D

Link to comment
Share on other sites

28 е точно в този момент. В момента стаята с писито е западна и следобеда става някав ад, нямам климатик. Зимата с отопление 19, лятото макс 30-31

P4 на 2.8.

Link to comment
Share on other sites

42* при 29* стайна.

Athlon64 X2 3800+ (поотделно ядрата ми ги дава 29*/34* ).

Някой с такъв ако може да каже как е неговата темп. плз.

 

EDIT:

Athlon64 X2 4200+,обикновено е около 37-39 градуса,като го натоваря качва някъде до 45-50. ;)

Да, преди няколко дена и на мен ми беше ~38*. Под товар качва с около 6-7*.

Явно тия пекат повече, защото стария ми s.A Barton 3000+ по това време щеше да е около 33-4*.

Но аз нещо не вярвам на показанията, щото огромния Arctic Cooling кулър на баране е супер стаен и хладен, все едно не се нагрява изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Athlon64 X2 4200+,обикновено е около 37-39 градуса,като го натоваря качва някъде до 45-50. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мойто е Core 2 Duo 6300 @2600Mhz, температура в idle 40 градуса, под натоварване стига до 58. Охлаждането ми е Termaltake Tuniq. Перката е нискооборотна и не се чува. Приоритеа ми е тишината.линк. Относно AIDA, просто забравете. Често показанията се разминават с действителноста, аз ползвам Speedfan, досега и на четирите ми копютъра ми е отчитало коректно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...