Jump to content
BulForum.com

Приеха новия закон за е-съобщенията


CyberHill

Recommended Posts

колко струва според вас да се сдобия с две сим карти на името на Vetim и Midex?

Тук си съвсем прав. Миналия месец отивам в М-Тел да си регистрирам примата. Нося за улеснение и спестяване на време копие от декларацията, която препечатах от сайта на М-Тел и попълних вкъщи. Девойката започва да попълва данните ми от декларацията в компютъра, а аз като глупак държа личната си карта и чакам да ми я поиска. След няколко минути чаткане по клавишите, девойчето ми съобщава "Готово е.", а аз питам - "Лична карта няма ли да Ви трябва?". "Ами не.", беше отговорът.

Баси тъпотията...спокойно можех да поместя данните на когото и да било - оная не погледна даже снимката на личната ми карта, поне да види дали си приличам. :sick

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Аз регистрирах, и към Глобул, и към Вивател, само попълват данните, дори и подпис не искаха. Мислих, че ще е по-затегното, но и това беше някаква пародия.

 

 

Иначе за този закон, четох, че имало предложение до 8 часа да се издава разпечатка за разговорите без разни интерфейси и т.н. (което би бил доста по-приемлив вариант), но било отхвърлено...

Link to comment
Share on other sites

Фактач че законът е приет не означава че това вече е влезнало в действие доколкото знам законът е имал подкрепата само на ГЕРБ и Атака и това тяхно решение май ще се пусне в Конституционния съд а там е много вероятно да бъде обявен за невалиден...

Link to comment
Share on other sites

Правилно се уповаваш на КС за стопиране действието на този закон... идеалка ще е ако се самосезира и ЕК по този случай и да ги накара да хармонизират с техни директиви или препоръки - 100% имат.

 

А "невалиден" :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Правилно се уповаваш на КС за стопиране действието на този закон... идеалка ще е ако се самосезира и ЕК по този случай и да ги накара да хармонизират с техни директиви или препоръки - 100% имат.

 

А "невалиден" :) ;)

Спи ми се и не нацелих подходящата дума...Иначе ако го вкарат в КС даже и Костов каза, че ще падне, на него поне за това мисля, че може да му се има вяра, а и няма да е първото решение на това правителство оборено в съда :Х

Link to comment
Share on other sites

Президентът също може да наложи вето. За момента го е правил при няколко закона, дори и при такива на тройната коалиция.

Link to comment
Share on other sites

може да наложи вето веднъж. при което АТАКА и ГЕРБ ще си го прегласуват втори път и тогава вече ще трябва да го разпише...

 

а някой помни ли какво значеше абревиатурата ГЕРБ? Граждани за Европейско Развитие на България... ебати вица...

Link to comment
Share on other sites

Еми то се знаеше, че ние си влизаме с дупето напред в ЕС та в случея си е доста правилно... нека да подложим и след това да се бием в гърдите как всичко при нас е по по! :)

 

Впрочем защо не се направи цял раздел на тази тематика, защото има няколко теми от предишни дискусии и така да съберем всичко под един чадър?

Link to comment
Share on other sites

Леко в страни от темата-отивам да си регистрирам една предплатена карта на мое име,и какво ми прави впечатление-записаха ми данните но не поискаха да видят физически самата карта :unsure: Или казно с други думи поне на теория,мога да си харесам някой предплатен номер,да прескоча до близкият офис и да го запиша на мое име...След 10 дена да го обявя за откраднат и да мина през някой офис да си взема новата карта :unsure: То бива недомислици ама...Друго,обърнете внимание на т.7 от бланката:

 

formuliar-globul2.jpg

 

 

давате съгласието си да ви спамят както намерят за добре...

Link to comment
Share on other sites

Тук си съвсем прав. Миналия месец отивам в М-Тел да си регистрирам примата. Нося за улеснение и спестяване на време копие от декларацията, която препечатах от сайта на М-Тел и попълних вкъщи. Девойката започва да попълва данните ми от декларацията в компютъра, а аз като глупак държа личната си карта и чакам да ми я поиска. След няколко минути чаткане по клавишите, девойчето ми съобщава "Готово е.", а аз питам - "Лична карта няма ли да Ви трябва?". "Ами не.", беше отговорът.

Баси тъпотията...спокойно можех да поместя данните на когото и да било - оная не погледна даже снимката на личната ми карта, поне да види дали си приличам. :sick

Казал съм го по-горе - абсолютна проформа. Аз обаче на фòрмата на Глобул (и техен номер ползвам) зачеркнах цялото изречение в точка 7. Онази гледа, гледа...и ме пита "- Това защо сте го зачеркнали?"...отговарям "- Ами защото ми писна Ники Кънчев по 3 пъти на ден да ме увещава да спечеля милиона, само като пусна 1 SMS."...след което имаше "- Ама наистина може да спечелите..." и др. такива, но аз, разбира се бях непоклатим. :bgrin:

 

Та думата беше, че както повечето неща, които трябва да се спазват в наш'та мила Родина и това беше проформа. :(

Link to comment
Share on other sites

да, това е проблем. но в момента основният проблем е ЗЕС. след приемането му доста неща няма да имат вече смисъл. включително оставането в България. лично аз се замислям за Румъния, щото дори там отхвърлиха тези дивотии, като нарушаващи правата на човека.

Link to comment
Share on other sites

Кога трябва да минава на второ четене ? След ваканцийката им ли ? ;)

 

BTW... Отидох в Мтел - казах номера , попълних една бланка и ready... Няма лична карта , няма карта и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кога трябва да минава на второ четене ? След ваканцийката им ли ? ;)

 

BTW... Отидох в Мтел - казах номера , попълних една бланка и ready... Няма лична карта , няма карта и т.н.

След ваканцията е второто четене но дотогава - Аз протестирам . Това е сайт, в който се вписвате с имената и егн-то си, като данните ви ще се използват за оборване на закона в конституционния съд ако мине и на второ четене.

Link to comment
Share on other sites

Поне да бяха си направили един елементарен SSL сертификат ако ще и сами да си го генерират. И да попитам - така събраните данни какво ще ги прави централата на БСП и гарантират ли че ще е само и единствено за целите на настоящата кампания?

Link to comment
Share on other sites

малко е странно точно Михаил Миков да събира подписка срещу ЗЕС... Не бих подписал тази "подписка" още повече, че не ми е много ясно как ще се използва.

Link to comment
Share on other sites

Къде го видя този Михаил Миков? Аз се ровнах във WHOIS-a и намерих само този в информацията за регистрара:

 

Yordan Vasilev (fogman@abv.bg)

+359.6742662

Fax: +359.6742662

Prespa 6

Plovdiv, BG 1000

BG

 

Status: Active

 

Като потърсих леко по адрес излиза нещо за рекламна агенция Халф Стейдж ЕООД на този адрес и с този телефон (ама вместо . има 088) :)

Link to comment
Share on other sites

Михаил Миков е член на БСП, бивш и настоящ народен представител от БСП , бивш вътрешен министър в кабинета на Сергей Станишев, той е човека, който в миналия парламен (и Румен Петков като вътрешен министър преди него, разбира се) опита да прокара въпросните промени в ЗЕС на два пъти, точно преди края на мандата. Това което казвам е - странно е тези хора (Петков, Миков) до вчера да са искали тези промени в ЗЕС, а днес партията им да организира протестна подписка срещу него. Не мислиш ли? А ако утре отново БСП докопа властта, дали тази подписка няма да се превърне в подписка ЗА промените в ЗЕС? Вълка козината си мени, според това дали е в опозиция или на власт - и ГЕРБ и БСП ни го демонстрират в момента просто толкова кристално ясно, че и слепите го виждат - но нрава си му остава същия... та така...

 

С тая подписка БСП най-малкото се опитват да подменят миналото си - от поддържници на ЗЕС към защитници на гражданското общество. Аз няма да им помогна да изперат ченгеджийското си минало, като подпиша тая декларация.

 

Освен всичко останало - нелепо е подписка в интернет само с три имена и ЕГН... До преди няколко години проверката в НОИ за внесени осигуровки нямаше captcha защита от скриптове - просто гениално :). От тогава в Мрежата свободно се разпространява огромен списък с ЕГН-та и прилежащите им три имена, изтеглен със скрипт от сайта на НОИ. Каква подписка искаш да организираме?! Срещу зимното слънцестоене? Никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Между другото ако знаеш пък какво количество информация е абсолютно публично достъпна ако имаш регистрирана фирма ще ти стане лошо :)

 

https://public.brra.bg/CheckUps/Verificatio...iveCondition.ra

 

А половината captcha мога да ги мина с толкова елементарен OCR че няма да се припотя изобщо, особно пък тази на сайта на НОИ е направо смехория a едва ли съм единствения на който му е минала идеята че премахването на шарените линийки и напасването на точно определено шрифт с някаква точност и елементарно сравнение на 2 битмапа е относително лесна работа... не знам има ли ограничение по IP за броя проверки на ден но и на последното му се намира цаката лесно - само желание да има.

Link to comment
Share on other sites

за brra.bg и това колко е зле се говори още от пускането на сайта. това което постигнахме до момента е че поне свалиха сканираните лични карти от сайта. не че това им решава огромния проблем с достъпа до личните данни.. копие от подписа например... сещай се.

 

има много такива дивотии, но лошото е, че хората са толкова немарливи към личните си данни, че почти никой не се замисля какво може да му се стовари на главата. и съответно малко са хората, които правят нещо срещу тая тотална и повсеместна немарливост.

 

на сайта на НОИ е повече от ясно, че "направеното" е просто за отбиване на номера и прах в очите на хората...

Link to comment
Share on other sites

Брех, кога ги свалиха? Аз преди седмица-две (май) гледах и ги имаше...

 

 

А на сайта на НОИ - толкова могат хората толкова правят - не забравяй какви хора работят там и като гледам сайта е правен от някой който изобщо не е програмист (още по-зле ако наистина е такъв). Особено ей такива бисери като видя и умирам от смях:

 

<SPAN lang=BG style="FONT-SIZE: 9pt; mso-bidi-font-size: 12.0pt; mso-ansi-language: BG">

Link to comment
Share on other sites

Петков и Миков като ги видя и ми призлява :angry1

 

Много както се казва coincidences ;) - НОЙ , Тъгровския регистър , Регистрация на предплатени сим карти + закона за безразборното "следене" = Priceless ;)

Бавно и методично се следва една и съща политика започната от БСП и явно завършваща от ГЕРБ...

 

А относно подписката , това са абсолютно безпредметни глупости!

Защо да не съберем и ЕГН-тата на "противниците", пък да видим какво ще излезе.

Много едно такова ми звучи... ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде го видя този Михаил Миков? Аз се ровнах във WHOIS-a и намерих само този в информацията за регистрара:

 

Yordan Vasilev (fogman@abv.bg)

+359.6742662

Fax: +359.6742662

Prespa 6

Plovdiv, BG 1000

BG

 

Status: Active

 

Като потърсих леко по адрес излиза нещо за рекламна агенция Халф Стейдж ЕООД на този адрес и с този телефон (ама вместо . има 088) :)

 

Това което си намерил не е актуална информация общо взето освен името на човека, и това е иницирано от младежкото обединение на БСП. Все пак в момента това е единствената стабилна ако мога да е нарека опозиция в страната. Мога да гарантирам за данните, доколкото съм запознат това ще се използва в КС ако мине пак закона на второто четене, за да може да има по голяма тежест в съда.

П.П. сайта е регистриран по закона за защита на личните данни, така че те ще се използват само по предназначение.

Link to comment
Share on other sites

никаква тежест няма и не може да има в КС. то е все едно да вземеш и да занесеш в КС избирателните списъци... даже те ще "тежат" повече, че май там има и номер на ЛК. как ще гарантираш, че всички "записани" в тая подписка са наясно, че участват в нея? никак. аз мога да вляза и да запиша поне 10 човека в нея... ето колко "тежи", точно николко. няма съд, който би я приел сериозно.

 

по-добре не заблуждавайте хората, че по тоя начин правят нещо срещу промените в ЗЕС и в собствена защита - защото това не е вярно! само ги отклонявате и разпилявате от истинските опити да се защитят. прилича ми на активно мероприятие - да залъжем хората, че правят нещо, за да не вземат наистина да направят нещо...

 

 

п.п. - верно е регистриран по закона за защита на ЛД?! а къде е регистрацията му? защо не е на сайта, за да може всеки да я види и се убеди?!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...