Jump to content
BulForum.com

Приеха новия закон за е-съобщенията


CyberHill

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply
Аз мисля, че изчерпахме темата...

 

Именно. Айде стига с този сайт.

 

 

 

все пак за сега сме още свободна страна и нека всеки сам реши дали да даде своята подкрепа в сайта, ако ли не здраве да е :)

 

Айде здраве да е... живот и здраве... остави сайта - няма смисъл. По-добре се присъедини към някоя демонстрация - ще има по-голяма тежест ако излезнат повече хора докато мързеливото събиране на ЕГН-та нито има тежест пред нещо нито ще помогне за друго освен на създателите на този сайт. Както казах сайта поне SSL да имаше ми то всеки сульо може да събира данните наравно с регистрирания (ужким) по ЗЗЛД. А и хостнат нa shared hosting във великите superhosting.com - уникално защитен няма що.

 

Абе момчета, няма ли да се научите как се правят тези неща? С трици маймуни не се ловят и в очите на някой малко разбиращ се излагате мощно вместо да излезете герои!

 

Много се нападате на партийна основа...

Уж сте на едно мнение, ама пак се карате.

Българска му работа...

 

Ти какво предлагаш? Да си затворим очите за неща които същите тези хора са правили и са говорили до "вчера" и да плеснем с ръце и да ги прегрнем защото днес са си сменили мнението и понеже ще ни дадат "честна пионерска" че утре няма да си го променят наново?

Link to comment
Share on other sites

Иван Бедров за протеста на 14 януари, кампанията на БСП и ЗЕС

 

Новата година пак ще започне с протести. В социалната мрежа Facebook вече започна организацията на ”Национален протест: България не е Биг Брадър! 2010 не е 1984!” за 14 януари 2010г. Положението е Deja Vu: отново промени в Закона за електронните съобщения, които разрешават на МВР почти безконтролен достъп до данните от интернет и телефонния трафик. Да, предвиден е съдебен контрол. Но когато данните са ти вкъщи, чрез т.нар. интерфейс в МВР, съдебното разрешение става твърде пожелателно.

 

БСП и ДПС не успяха 5 /пет/ пъти с тези поправки. Трябва да признаем ролята на НДСВ в блокирането на бившите вътрешни министри Румен Петков и Михаил Миков. Сега ГЕРБ и Атака вече приеха на първо четене това, което БСП и ДПС не успяха.

 

Разбира се, че гражданите трябва да протестират. Милиционерите /и малкото полицаи сред тях/ винаги ще искат да имат достъп до всичко. Работата на политиците е да ги удържат. В случая удържането не сработи. Затова има нужда от протест.

 

Протестът обаче ще бъде успешен, ако доведе след себе си успешно политическо действие. Вече съм писал, че изразът ”нашият протест не е политически” е глупав. Всеки протест е политически, защото настоява за промяна в политиката. Т.е. политиците, които са против промените в ЗЕС, трябва да участват в протеста. Миналата година студентите казваха, че не искат политици на техния протест и сами доказаха наивността на тази позиция.

 

Депутати от Синята коалиция и РЗС вероятно ще дойдат на протеста. Винаги са били против, нормално е.

 

Обаче…

 

Петима депутати от БСП също започнаха кампания против промените в ЗЕС. Дори направиха сайта Аз протестирам. Ще се изненадате колко добре са го направили. Ще се съгласите с всичко, написано от тях. Ще ги харесате. Вероятно те също ще дойдат на протеста. Имат това право.

 

Ако изтрием паметта си, ще ги приемем като съмишленици. А ако си припомним как точно тяхната политическа сила занимаваше цялата държава в продължение на една година с ината си да наложи безконтролното следене в интернет…

 

Циничният прочит на тази ситуация е следният: не е важно какви и кои са, важно е сега да помогнат за каузата.

 

Но как ще се почувствате в компанията им на площада?

Link to comment
Share on other sites

Ти какво предлагаш? Да си затворим очите за неща които същите тези хора са правили и са говорили до "вчера" и да плеснем с ръце и да ги прегрнем защото днес са си сменили мнението и понеже ще ни дадат "честна пионерска" че утре няма да си го променят наново?

 

Предлагам да не нападате момчето заради убежденията му. Колкото и да не ви се вярва, в тази партия има и свестни хора...

 

Overman, ето един цитат, който ми допада...

"Този протест не е предизборен, следизборен или теснопартиен. Този протест има точно определена цел, да попречим да приемат ЗЕС в този вариант. Партийната принадлежност в този случай няма никакво значение, всички които ценят свободата си нека дойдат."

 

Стига сте се дъвкали!

Link to comment
Share on other sites

Предлагам да не нападате момчето заради убежденията му. Колкото и да не ви се вярва, в тази партия има и свестни хора...

 

Всяко правило си има изключения. А разпалената му агитация не помага особено. Особено когато афишира неща които не са точно така с тон "вЕрвайте ми". Ти изобщо ли не прочете моите критики към сайта или видя че са критики и реши че го тормозя просто защото е с еди каква си партийна принадлежност?

Link to comment
Share on other sites

къде бяхте на протестите "Не на страха" срещу събирането на трафични данни и тази и миналата година?! Аз бях на улицата и пред МВР и пред парламента , а ТИ къде беше? Курумбашев къде беше?! Кутев?! ще ти кажа къде е бил Кутев - гласувал е ЗА промените в ЗЕС предлагани от другарчето му Миков. Същите срещу които "протестира" днес...

 

 

Младите издънки на Червените винаги са ми били много смешни и забавни. Трябва да признаем обаче на Партията, че много успешно продухва мозъци и впоследствие успява отлично да баламосва тези продухани мозъци, които така вярват в лъжите и манипулациите, че започват да ги поповядват на другите като истина. :laughing:

 

 

Е т'ва е типично за БСП/БКП ect. вече и за ГЕРБ явно важи ;)

 

Явно БСП ги е страх нещо... :)

Явно този закон и правата които дава, са доста апетитни за доста хора/правителства ;)

 

Ето това имам предвид, дедо...

Link to comment
Share on other sites

Всички трябва да бъдат обединени - ПРОТИВ, но това не оправдава БСП и ДПС за това, че 5 пъти са пробвали, но видиш ли , сега като не е "интерфейса" в тяхните ръчички - ПРОТИВ.

Еми не става така.

А това го изтъкваме , защото има хора, които не са добре запознати и не знаят, че същите тези са правили опити и една такава пропаганда би изтъкнало и променило макар и за малко мнението им за споменатите партии.

Link to comment
Share on other sites

ми пич, след като ме обвинява, че нищо не правя, освен да кисна по форуми, ти как предлагаш да му отговоря?! И в следващия момент като питам ТОЙ къде е бил - ама аз такоата, ама то такоата, да не изместваме... :) ако ще адвокатстваш - хайде цитирай ДВЕТЕ страни, не само едната...

 

Освен това - за хиляден път - тая подписка на БСП НЯМА ДА СВЪРШИ НИКАКВА РАБОТА! Единствено заблуждава хората, които я подписват, че са направили нещо, и вече спокойно могат да си кютат по техни си работи... ЗАБЛУЖДАВА ГИ. Ако хората искат да защитят правата си ефективно - да дойдат на протеста на площада - там никой няма да ги пита от коя партия са, да потърсят депутата от района си и да говорят с него...

 

Не да си мислят, че като дадат на БСП егн-то и трите си имена и готово - защитили са се, БСП ще им помогне...

Link to comment
Share on other sites

Аз не коментирам доколко тази интернет подписка ще промени нещо. За мен също е слабо вероятно да има какъвто и да е ефект.

Просто смятам, че по такива теми, групичките от протестиращи не трябва да са разделени на партийни блокове и да се гледат подозрително едни-други, а да са сплотени, тъй като целта е една и съща, а засегнатите ще са всички, БСП, СДС, НДСВ и т.н.

 

Друго, което си мисля, е как се получава интересна аналогия с DOTA. Има там един итем, който струва маса пари и дава брутален damage. Само че, ако те убият, го дропиш и го взима другия отбор и започва контраатака. Апропо, ББ, както я е подкарал, не мисля, че ще изкара втори мандат, което ще е съвсем в унисон с политическите традиции у нас, така или иначе. Чудно какво ще стане, когато същия този тоталитарен инструмент попадне в ръцете на следващите...

Link to comment
Share on other sites

а с тази подписка на БСП, как смяташ, дали де факто не разделят протестиращите по политически принцип, освен че отклоняват силите от ефективния протест към измисления им азпротестирам? същевременно изпират и имиджа си - пет пъти си подкрепял тези посегателства... и изведнъж влизат целите в бяло :) според мен това е основната цел на азпротестирам - пиар за изпиране на имиджа и привличане на заблудени...

Link to comment
Share on other sites

а с тази подписка на БСП, как смяташ, дали де факто не разделят протестиращите по политически принцип, освен че отклоняват силите от ефективния протест към измисления им азпротестирам? същевременно изпират и имиджа си - пет пъти си подкрепял тези посегателства... и изведнъж влизат целите в бяло :) според мен това е основната цел на азпротестирам - пиар за изпиране на имиджа и привличане на заблудени...

 

Аз говорех за ефективния протест. Може да се отдели само групичка на ГЕРБ. Интересно е да се види колко от хората, гласували за него, сега са против решенията му.

Link to comment
Share on other sites

доста... ако в момента се проведат избори - едва ли ще повторят резултата си. поради което и вече не чуваме Бойко да се репчи, че ще хвърли оставката и ще иде пак на избори, за да ги размаже още повече...

Link to comment
Share on other sites

Ще стигнем пак до момента за който ви говорих преди време - айде ние да си направим партия... не че няма да сме същите но поне за разнообразие и ние да гушнем някой и друг леФ :) Общо взето като гледам така стоят нещата с новите партии... и аз искам ама нямам толкоз кинти че да си направя партия

 

 

Edit: Бъзикам се разбира се. Пък и тази партия вече са я направили. Друга трябва :)

Link to comment
Share on other sites

Майка му стара, тоя Бойко ни иба...как ме е яд че не гласувах за БСП, де да можеше сега едни предсрочни избори да се направят, мамицата му ще разкажем на мръсната гад бойковска...

Link to comment
Share on other sites

Можеше и за РЗС... :D

Не, реално погледнато, за кой трябваше да се гласува? Волен, Костов? Те други алтернативи не останаха. Както викаш, трябваше да формирате една партия и да гласуваме за нея... :P

Link to comment
Share on other sites

Споко, те парите не са претенциозни като ги събираш у швейцарско. Щяхме пак да сме си грозни, но доста по-богати. И щяхме спокойно да се убиждаме на "педераст" в пленарна зала като Болен.

Link to comment
Share on other sites

"A new law proposed in Belarus would require all net users and online publications to register with the state: 'Belarus' authoritarian leader is promising to toughen regulation of the Internet and its users in an apparent effort to exert control over the last fully free medium in the former Soviet state. He told journalists that a new Internet bill, proposed Tuesday, would require the registration and identification of all online publications and of each Web user, including visitors to Internet cafes. Web service providers would have to report this information to police, courts and special services.'"

Link to comment
Share on other sites

Прескочих няколко страници, съжалявам, ако повтарям въпроса.

Какво се случва с Free Wi-Fi зоните? Т.е. IP/port(в мрежата на някво кафе) - IP/port (в друго кафе)?

Ако се стигне до съд и дело, как някакъв съдя ще разбере като му се говори за IP, port и 3 way handshake, примерно?

Има ли начин да се види MAC адреса на физическото устройство, осъществяващо трафика.

Какво се случва с домашните рутери? Знам, че овърмен засегна въпроса, но булшинството от хората ги имат, няма да се откажат от тях и не са никакви експерти в областта. Винаги ще го има оправданието "Някой хакер е разбил паролата на рутера ми и се е логнал".

 

Относно закона и възможностите за злоупотреби мога да кажа, че е като всеки друг закон, представен в нашия парламент. Пълен с пропуски.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да се види MAC адреса на физическото устройство, осъществяващо трафика.

Да, ама също така се сменя за 10 сек.

Аз например, като ползвам aircrack, първо си сменям мак-а на 00:11:22:33:44:55 и тогава правя каквото правя. Пък и по-лесно се помни за работа и достъп ;)

Иначе доколкото разбрах и тези с фрии спотовете и те трябва да дават данните. И у вас ако имаш - също. Ако не ти се занимава и те е страх, че ще те хакнат - сложи си WPA/WPA2 кодиране на трафика с нестандартно име на мрежата. I паролата да не някаква дума ми напраскай нещо с букви, цифри и символи и ще спиш доста по-спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...