Jump to content
BulForum.com

За филма Ангели и Демони и авторските права


Recommended Posts

Друго вероятно обяснение, което можеш да направиш за себе си е, че Лангейм е с най-бързия нет в града, че и не само в града, и затова се е набил на очи :bgrin:
Реклама казваш... То темите в този раздел ясно показват нещата, така че..

Ако аз за 3, ти за 7 минути, както казваш, свалим нещо, умножи това по XXXX на брой абонати, и трафика става в доста порядъци различен wink.gif .

Още повече ако си на ЕК/БТК, ъплоуда ви е несравнимо по-мизерен, и да го свалиш за 7 мин., след това ще го сийдваш с дни докато му направиш коеф. дори 1, докато при мен това ще стане за 5 мин. Заради ъплоуда. Та затова вероятно повечето доставчици може и да нямат подобен проблем, поне не и толкова явен, че да притесняват абонатите с подобно нещо wink.gif .

Stenli, ти на Лангейм ли си?!

Риторичен въпрос wink.gif .

Не това не е арогантност и не tedy не почна темата с на кой му е по голяма и как angelsoft са най-великия доставчик.

Все едно да почна да си слагам снимка на къщата всеки път като поствам?И само не ми казвайте,че quote-натото по-горе може да е някакво обяснение по въпроса в топика :X

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Не това не е арогантност и не tedy не почна темата с на кой му е по голяма и как angelsoft са най-великия доставчик.

Все едно да почна да си слагам снимка на къщата всеки път като поствам?И само не ми казвайте,че quote-натото по-горе може да е някакво обяснение по въпроса в топика :X

Ми не е.

Кое от майтапите не разбра? "Най-бързия нет в града" ли? В контекста на темата, това майтап майтап, ама защо не и наистина да е причината? ;) Или и ти в духа на приказката за що гроздето било кисело. Ще извиняваш, ама така звучи.

Абонатите на кулбокс също си хвалят услугата, нека. Нещо да им казваме ли на тях? Имат добра скорост, особено ъплоуда, днес се уверих. Като почваха, в началото е нормално да сме скептични дали ще успеят да задържат качеството на услугата.

Очевидно абонатите на ЕК/БТК няма какво да хвалят, така че тях не ги засягаме в момента.

Кое е арогантното в случая.

Цитираш ме: "Реклама казваш... То темите в този раздел ясно показват нещата, така че.."

- Е, къде излъгах или казах нещо накриво?

 

Другото което цитираш за 3 и 7 минути - има точно връзка с темата. Самият човек започнал нишката с тези минути го каза така, и си беше точно по темата, че разликата в минутите на единичен торент не е голяма, но като се умножи по абонатите, и трафика става огромен, което може да привлича внимание.

 

"Stenli, ти на Лангейм ли си?!

Риторичен въпрос wink.gif ."

- Ако имаше дори грам мозък в това между раменете си, нямаше да се излагаш да ми цитираш точно това. Отново контекста е важен. Btw позната ли ти е думата "контекст" :)

 

Не мислех да ти отговарям, но започваш откровено да говориш глупости и ме караш да ти падам на нивото и да се оправдавам, макар че всеки средно интелигентен човек на твое място би си направил правилно изводите. Може да съм всичко, но не и арогантен. Аз мога да чета и да се смея даже ако някой на друг доставчик си го хвали до небесата, негово право, доволен е човека, винаги се случва да попреувеличат хората, и на мен също, но примерно да нарека някой дето е на Кулбокс арогантен само защото не е на моето мнение, не си ме чул.

Link to comment
Share on other sites

И какво общо имаше контекста,и всичко което написа с темата?Със същата мисъл влез в Games и ги напиши всичките тея работи?На теб може да ти е майтап,явно обаче доста хора не им се чете къци хумора. Изобщо защо трябваше да се намесват скорости в темата и да се прави оффтопик?

И да определено трафика на langame е най-големия в България и bot-spammerа само на тях е пуснал мейл? Айде стига се опитвай да ми пренаписваш мислите - изрично казах,че правя евала на нета на гаров и въобще не възнамерявам да споря по този въпрос... Темата е СЪВСЕМ друга -_-

Link to comment
Share on other sites

Скандалното в случая е това събиране на информация и последвалите писма до интернет доствчици (със сигурност не са само Angelsoft) с настояване да бъде спиран достъпа до мрежата на въпросните потребители, които са засекли. Не знам да има някой българин, който да е пострадал от подобно нещо, но в други страни е имало дори и съдебни дела срещу стотици, дори хиляди абонати. Притеснителното е, че разполагат с подобна информация, не толкова самите писма, ясно е че доставчиците няма да тръгнат да гонят клиентите си.. но риска е другаде, а именно от възможни бъдещи дела срещу интернет потребители на основание събраната от тези организации информация.. организациите са легитимни и си сътрудничат успешно с полицеските власти в различни държави, така че има теоритична възможност за много по-страшни неща от няколко мейла до няколко isp-та.

В общи линии въздух под налягане. Това че има един IP адрес не доказва нищо. Аз примерно вкъши съм пуснал прокси сървър. Как ще докажат, че именно аз съм свалил даден филм(логове не пазя). Ами ако примерно стана Tor node? Да не говорим пък каква сила имат подобни писма в съда. Гаров трябва да е много прост за да се хване на подобно нещо. Това не е официално писмо от властите(съдия, прокурор и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Те като ти вземат компютъра за експертиза и ти го върнат след 1-2 години ходи разправяй за ИП адреси, проксита и тем подобни. Еле пък логове - неоспоримо доказателство в съда :pirate

Link to comment
Share on other sites

Всичко което е написал е пропоръчително. Все пак на един да спре нет-а тоя човек първо ще го загуби като клиент завинаги след това, че например в тоя форум или друг ще отнесе 1 кило плювки и ще си направи антиреклама за каквато не е и сънувал, просто за мен никой не би рискувал. Дали нета е бърз или не - бърз е но има други алтернативи в града които са достатъчно приемливи. В условието на такава жестока конкуренция едва ли би рискувал. А за съобщенията за пиратско съдържание за мен докато не ми почукат на вратата "рганите на реда" тия писма са толкова сериозни колкото банерите за това, че си спечелил един милион $ по разните дълнопробни сайтчета.

Link to comment
Share on other sites

Те като ти вземат компютъра за експертиза и ти го върнат след 1-2 години ходи разправяй за ИП адреси, проксита и тем подобни. Еле пък логове - неоспоримо доказателство в съда :pirate

То в момента(както и последните 6 години) домашната ми мрежа се държи на един P1 200mhz :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Определено с тази машина не си сийдвал, следователно няма да се притесняваш

Ами.

Той ѝ е сложил 8 ГБ рам, и 2ТБ външен storage, и сийдва като невидял, и при опасност само дърпа външния сторидж, следователно наистина няма да се притеснява, само да тури дисковете в сейфа, който тежи 300 кг, да видим какво ще му хванат тогава.

На неговите компове търкаля само Линукс, филмите и музиката са дублирани на външния сторидж, затова просто пуска баш скрипт който затрива всичко локално "опасно", и тогава да се чудят ония бунаци за какво да го арестуват, евентуално за превишена скорост по стълбището докато ходи да им отваря.

Link to comment
Share on other sites

Те като ти вземат компютъра за експертиза и ти го върнат след 1-2 години ходи разправяй за ИП адреси, проксита и тем подобни. Еле пък логове - неоспоримо доказателство в съда :pirate

 

Е те така правеха със залите. А приберат ли ги после 2 месеца не могат да ги върнат заради бюрокрация...

Link to comment
Share on other sites

Чухте ли в Америка за делата и присъдите срещу теглещи безобидно песни? ;)

Присъдата. И в Америка.

Тука е още малко ранко за това.

Link to comment
Share on other sites

Чухте ли в Америка за делата и присъдите срещу теглещи безобидно песни? ;)

 

 

 

Безобидни, колко да се безобидни? Тя не е теглила, а е разпространявала хиляди песни...Има разлика;-)

Link to comment
Share on other sites

Първо е осъдена за разпространение, второ е осъдена на 2млн долара. Нали се сещате, че едва ли точно майка на 4 деца ще ги плати, или пък че някой се надява да се платят :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Безобидни, колко да се безобидни? Тя не е теглила, а е разпространявала хиляди песни...Има разлика;-)

Да, ний щото тука разпространяваме (разбирай сийдваме) десетки и най-много стотици :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Чухте ли в Америка за делата и присъдите срещу теглещи безобидно песни? ;)

 

Днес четох статия за това, по едно време сутринта беше централна новина в Yahoo. Интересното там беше, че музиклните компании предпочитат в такива случаи да се споразумеят извънсъдебно за суми от порядъка на USD 3500. Също ставаше въпрос, че максималната присъда в такива случаи е до USD 150 000 на песен, а тази жена май е получила по USD 80 000 на песен. Такива са им законите. Освен това в статията се казваше, че на първа инстанция тази жена е получила глоба от USD 220 000, а когато е обжалвала са и дали глоба от USD 1 920 000.

Link to comment
Share on other sites

а бе тая тъпа тема дето не и е мястото тук и никакъв смисал няма от нея още ли не е изтрита ?

 

От името на всички - благодаря че ни отвори очите

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...