Jump to content
BulForum.com

За филма Ангели и Демони и авторските права


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

А за какво му е на Ангел Гаров да прави "малоумните изказвания", пледирайки да се спре тегленето само на този филм? Да не би защото участва в главната роля и така му се намаля печалбата от официалните продажби? Щом е поместил във форума си молба към абонатите, значи наистина е получил официално съобщение от посочените компании...друг е въпросът, че те надали са пратили предупреждението персонално до Ейнджълсофт, а ги разпращат масово до всеки доставчик, до когото могат да стигнат чрез представителите си в съответната страна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само Ангел Гаров ще направи подобно малоумно изказване. Някой да е получил известие от БТК или Евроком - "не сваляйте еди кой си филм от тракерите, че Sony са много лоши чичковци" - не, естествено, че не! Само мозъци от 'енджълсофт' излизат с подобни малоумни идеи. Много ми прилича на "За бога хора, не купувайте" !

Ти откъде знаеш кой доставчик какви писма получава? Представи си, че доставчик Х пък е направил "покана" към абоинатите си в техните си локални форуми за същото? А дали някой от другите доставчици би си правил труда да известява за подобно нещо, вместо просто да резне ако се наложи, достъпа на някои абонати, при това после може и да си измислят фалшиво оправдание?!

Друго вероятно обяснение, което можеш да направиш за себе си е, че Лангейм е с най-бързия нет в града, че и не само в града, и затова се е набил на очи :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

По принцип ако е получено подобно писмо, нормално е да се покаже самото писмо.

 

RE:  Unauthorized Distribution of the Copyrighted Motion Picture Entitled
Angels & Demons


Dear XXXX NOC:

We are writing this letter on behalf of Columbia Pictures Industries Inc.,
("Columbia Pictures";).

As you may know, Columbia Pictures is the owner of copyright and exclusive
distribution rights in and to the motion picture entitled Angels & Demons.

No one is authorized to perform, exhibit, reproduce, transmit, or otherwise
distribute the above-mentioned work without the express written permission of
Columbia Pictures, which permission Columbia Pictures has not granted to
XXX.XXX.XXX.XXX.

We have received information that an individual has utilized the
above-referenced IP address at the noted date and time to offer downloads of
the above-mentioned work through a "peer-to-peer" service.

The attached documentation specifies the location on your network where the
infringement occurred, the number of repeat violations recorded at this
specific location, as well as any available identifying information.

The distribution of unauthorized copies of copyrighted motion pictures
constitutes copyright infringement under the Copyright Act, Title 17 United
States Code Section 106(3).  This conduct may also violate the laws of other
countries, international law, and/or treaty obligations.

Since you own this IP address, we request that you immediately do the
following:

1) Disable access to the individual who has engaged in the conduct described
above; and
2) Terminate any and all accounts that this individual has through you.

On behalf of Columbia Pictures, owner of the exclusive rights to the
copyrighted material at issue in this notice, we hereby state that we have a
good faith belief that use of the material in the manner complained of is not
authorized by Columbia Pictures, its respective agents, or the law.

We also hereby state that we believe the information in this notification is
accurate, and, under penalty of perjury, that MediaSentry is authorized to act
on behalf of the owner of the exclusive rights being infringed as set forth in
this notification.

Please contact us at the above listed address or by replying to this email
should you have any questions.

We appreciate your assistance and thank you for your cooperation in this
matter.  In your future correspondence with us, please refer to Case ID
XXXXXXXXXX.

Your prompt response is requested.

Respectfully,

A Kempe
Enforcement Coordinator
MediaSentry.



------------------------------

INFRINGEMENT DETAIL
--------------------

Infringing Work: Angels & Demons
First Found: XX Jun 2009 XX:xx:47 EDT (GMT -0400)
Last Found: XX Jun 2009 XX:xx:47 EDT (GMT -0400)
IP Address: XXX.XXX.XXX.XXX
IP Port: 61755
Protocol: BitTorrent
Torrent InfoHash: 4C327A9CD29303B0A4AD50B31C24D125C107DCEBF
Containing file(s):
Angels.and.Demons.PROPER.TS.XviD-DEViSE.torrent (1,674,892,014 bytes)

Link to comment
Share on other sites

друг е въпросът, че те надали са пратили предупреждението персонално до Ейнджълсофт, а ги разпращат масово до всеки доставчик, до когото могат да стигнат чрез представителите си в съответната страна. ;)

Там е разковничето, ако са пращали нещо, то не е било само на Гаров, само той, обаче прави "малоумни" писания по неговия форум.

 

Ти откъде знаеш кой доставчик какви писма получава? Представи си, че доставчик Х пък е направил "покана" към абоинатите си в техните си локални форуми за същото? А дали някой от другите доставчици би си правил труда да известява за подобно нещо, вместо просто да резне ако се наложи, достъпа на някои абонати, при това после може и да си измислят фалшиво оправдание?!

Друго вероятно обяснение, което можеш да направиш за себе си е, че Лангейм е с най-бързия нет в града, че и не само в града, и затова се е набил на очи :bgrin:

Ами, знам, бил съм му за кратко абонат и помня, че ако някой се оплачеше нещо във форума, той после го намираше в irc да му се прави на обиден, това го няма никъде!

 

Хайде направи си една разходка из форумите на ЕК, Кулбокс, Н3...пък и не само в Пловдив виж и мегалан и други сф. доставчици и ми покажи къде ИСП-то призовава клиентите си да не свалят конкретен торент.

 

Ако пък ме "резне", ще стана клиент на друг, който има достатъчно 'balls' да ми защити правата и да ме запази като негов клиент. Тук писанията придобиват още по-малоумен характер, в случай, че съм абонат на конкретната фирма, но не чета форума и ми спрат достъпа за един от хилядите сваляни торенти.

 

Друго вероятно обяснение, което можеш да направиш за себе си е, че Лангейм е с най-бързия нет в града, че и не само в града, и затова се е набил на очи :bgrin:

 

Минутка за реклама, но това, че въпросният филм ти ще го свалиш за 3 минути, а аз 7, едва ли ще стопли сърцата на Сони Пикчърс :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Там е разковничето, ако са пращали нещо, то не е било само на Гаров, само той, обаче прави "малоумни" писания по неговия форум.

Кое е малоумното? На негово място и аз щях поне малко да съм притеснен, че съм под някакво наблюдение. Но от друга страна откровено се забавлявам на постовете ти :) . И той би се забавлявал, честно.

Ами, знам, бил съм му за кратко абонат и помня, че ако някой се оплачеше нещо във форума, той после го намираше в irc да му се прави на обиден, това го няма никъде!

Ако имаше достъп до форума, щеше да видиш, че оплаквания има всякакви, макар и редки, и такива неща, за които говориш няма. Вкл. и аз се оплаквам чат пат. Само дето оплакванията не са от такъв мащаб, на каквито ставаме свидетели в този форум.

Хайде направи си една разходка из форумите на ЕК, Кулбокс, Н3...пък и не само в Пловдив виж и мегалан и други сф. доставчици и ми покажи къде ИСП-то призовава клиентите си да не свалят конкретен торент.

 

Ако пък ме "резне", ще стана клиент на друг, който има достатъчно 'balls' да ми защити правата и да ме запази като негов клиент. Тук писанията придобиват още по-малоумен характер, в случай, че съм абонат на конкретната фирма, но не чета форума и ми спрат достъпа за един от хилядите сваляни торенти.

Отново - ти не знаеш принципно дали той не се е свързал и по други начини с конкретните абонати. И аз не знам. С цел да защити мрежата от наблюдение. Това че сега тази молба става достояние на форум, в който всеки може да влиза, е изолиран случай мисля, докато ако други доставчици имат локални форуми, ти и аз как бихме могли да влезем в тях ей просто така, за да видим какво пише в тях? Затова да не говорим наизуст.

 

Минутка за реклама, но това, че въпросният филм ти ще го свалиш за 3 минути, а аз 7, едва ли ще стопли сърцата на Сони Пикчърс :rolleyes:

Реклама казваш... То темите в този раздел ясно показват нещата, така че..

Ако аз за 3, ти за 7 минути, както казваш, свалим нещо, умножи това по XXXX на брой абонати, и трафика става в доста порядъци различен ;) .

Още повече ако си на ЕК/БТК, ъплоуда ви е несравнимо по-мизерен, и да го свалиш за 7 мин., след това ще го сийдваш с дни докато му направиш коеф. дори 1, докато при мен това ще стане за 5 мин. Заради ъплоуда. Та затова вероятно повечето доставчици може и да нямат подобен проблем, поне не и толкова явен, че да притесняват абонатите с подобно нещо ;) .

Link to comment
Share on other sites

Как може да си толкова елементарен? Въобще няма да се спирам на всяко едно изречение, че става дълга и широка.

 

Това, което е цитирал Teddy-King е bot message, изпращан на хиляди провайдери, тескта е един и същ, скрипта само добавя ИП-то и NOC-a. Подобен вид съобщеия се поучват всеки ден от ИСП-тата и директно отиват в спам бокс-а, никой не им обръща внимание. Било изолиран случай, добре, не всички форуми на доставчици са затворени за чжуди посетители, в Пловдив мисля, ДСС и ЕК нямат форуми, сещам се за Н3, ИТД, в сф. мегалан, СПнет и други. Покажи ми един такъв пост от ИСП администратор, и btw, сф. ИСП-та също имат огромен ъплинк, а клиентелата им е в пъти по-голяма от тази на Гаров...какво да говоря още?

 

Някой да е чувал на някой да му спрат достъпа, за това, че е свалил един торент? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой да е чувал на някой да му спрат достъпа, за това, че е свалил един торент? :laughing:

Аз лично не съм (чувал)....ама никога не е късно да има "първи път"...то обикновено така става - някой...или най-много двама-трима обират пешкира за всички...тъй де, за измиване на очите пред обществото, ЕС и филмовата компания. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нали не мислиш сериозно, че съм помислил, че това някой някъде е седнал и ръчно го е написал и да го прати?! По-скоро ти разсъждаваш елементарно, щом си помислил, че съм го помислил. :laughing:

В случая това няма много общо с дискутираната тема.

Ако на него му изпращаха подобни писма за всички торенти, които се свалят и сийдват от абонатите, от въпросните тракери, тогава щеше да имаш право, но в случая е загатнал само за определен торент (филм). Аз лично не се сещам определена причина да става дума точно за този филм само, освен ако както някой спомена нагоре, самият той не е главният герой във филма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

в сф. мегалан, СПнет и други. Покажи ми един такъв пост от ИСП администратор, и btw, сф. ИСП-та също имат огромен ъплинк, а клиентелата им е в пъти по-голяма от тази на Гаров...какво да говоря още?

Да, най-добре ще е да не говориш толкова много. И да се замислиш защо филмчето изчезна от Замунда. Сигурно щото са чули молбата на Ангел...

 

Аз пък си мисля, че той Ангел им е ядосан и си търси правата за грешката в заглавието - Angelsoft & Demons

Link to comment
Share on other sites

Аз пък подозирам, че през ден шефът на Сони Пикчърс звъни на Ангел и мрънка: "Анегелееее, айде бе пич, напрай' нещо по въпроса, че твоите абонати вече го теглят за 5-ти път, понеже като цъкнат на филма и той вече се е изтеглил...та те затова цъкат по няколко пъти, щото надписчето за завършен даунлоуд минава много бързо и не го виждат." :lol:

Link to comment
Share on other sites

Квото и да си говорите, това го има само при Гаров и точка по въпроса, ако някой има други доказателства/примери да ги постне тук.

 

Отново ви повтарям, че този вид 'generic' е-майли се пращат по много причини и не само от Сони, и не само за този филм, подобен вид съобщения заминават по разпределения с надпис "spam".

 

Филмът е изчезнал от замунда не защото са ги заплашели със съд, просто тракерите си имат собствени, вътрешни правила и си ги спазват от лични съображения. Ако премахваха всичкия нелегален контент от тракерите, нямаше да има тракери at all.

 

Може да сте повече от сигурни, че този филм ще ся появи отново и отново както става с всички филми, които се премахват -- после пак се появяват. Освен това системата за следене на Сони едва ли е засекла само ИП-та на Гаров от цяла БГ, някой друг обаче да се е оплакал или да е приканвал клиентите си да не свалят конкретен торент?

Link to comment
Share on other sites

Ако пък ме "резне", ще стана клиент на друг, който има достатъчно 'balls' да ми защити правата и да ме запази като негов клиент. Тук писанията придобиват още по-малоумен характер, в случай, че съм абонат на конкретната фирма, но не чета форума и ми спрат достъпа за един от хилядите сваляни торенти.

 

По-малоумен характер от това, което си написал, трудно ще видим. Да ти защитял правата и да те запази като свой клиент...

BAAAAAAALLLLLLLLLLSSSSSSSSSSS! :wacko: :wacko: :wacko:

 

Написали са ви хората, предупредили са ви. Оттам нататък се оправяйте.

Link to comment
Share on other sites

Абе вие нормални ли сте, ако имаше подобно нещо най-малко furiozo щеше да напише в темата за N3, да не бараме тоя филм. В думите на slick има много истина, ама фанатизираните фенове на ЛГ си знаят своето. Оня ден го свалих филма от пиратския залив и го сийдвах повече от 15-16 часа някой да ми е спрял нета?!

Link to comment
Share on other sites

ее, чак такива функции не ми приписвайте ... до мен такива писма не са достигали и изобщо не съм запознат със случая но това не значи че не е нещо сериозно ...

ако някой сериозно се заеме до преследва нещо напълно е възможно и до прокурорски заповеди да се стигне че и до арести. преди време, в един друг доставчик имахме такива случаи, макар и за доста по сериозни нарушения - крадене на кредитни карти.

някой хора твърде крайно се изказват, не се увличайте когато не сте добре запознати.

Link to comment
Share on other sites

Оня ден го свалих филма от пиратския залив и го сийдвах повече от 15-16 часа някой да ми е спрял нета?!

Стенли, защо не пишеш вече? Не ми се оправдавай с гръмотевиците навън... :devil :devil

 

Както и да е...темата се изчерпа и смятам да я затворя. Всеки сам да си решава какво и дали да го тегли - аз поне такива 'шитни' с такова качество на картината и звука никога не съм теглил и не смятам да го правя. Пък ако някога ми резнат и възможността изобщо да тегля каквито и да били филми...е ми, каквото - такова. Светът няма да свърши...аз и безтуй гледам по 5 филма на година (2 от тях в кино)...

 

Едит: Ако съм прибързал със затварянето на темата, а имате какво да кажете още (нямам предвид "лаф мо'абет") - пуснете едно ЛС. Ако се съберат 3 бр. - веднага я отварям пак. :rolleyes:

 

Едит2: По молба на Стенли, който вече няма нет и ми пише ЛС-та от 3-то районно :P , ще отворя отново темата, а и ще излизам за известно време, та няма да си чета личните.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на midex, че отвори темата...

 

Сега мисля да се отнеса малко по-сериозно по темата и да вкарам 2-3 разсъждения (колкото и да ми е трудно). Като цяло времето и мястото (както се вика) за провеждане на една подобна кампания срещу пиратството е доста подходящо. Все пак след по-малко от месец предстоят избори, а в последно време като дойде време за избори не се запълват само дупки по пътищата както някога... Всички си спомняме как по едно време бяха спрели достъпа на цели мрежи до арена и замунда, имаше арести на собствениците, арести на потребители и т.н. В държавата на абсурдите може да очакваме всичко – било то и незаконно. От друга страна все щеше някой да пропищи, че са му спрели нет-а заради еди какво си и като се вземе предвид колко е активно интернет обществото щяхме да научим доста бързо за подобен случай. Торенти от замунда се трият доста често, но след 20-30мин се качват отново и това се повтаря отново и отново...

Link to comment
Share on other sites

Абе вие нормални ли сте, ако имаше подобно нещо най-малко furiozo щеше да напише в темата за N3, да не бараме тоя филм. В думите на slick има много истина, ама фанатизираните фенове на ЛГ си знаят своето. Оня ден го свалих филма от пиратския залив и го сийдвах повече от 15-16 часа някой да ми е спрял нета?!

Почваш да издребняваш.

Въпросният торент е теглен и се тегли доста повече от 15-16 часа без да е спрян нета на никого.

Както беше казано нагоре, предупреждението е предадено, всеки сам решава как да постъпва.

Stenli, ти на Лангейм ли си?!

Риторичен въпрос ;) .

Link to comment
Share on other sites

Арогнатноста на абонатите на Angelsoft и сигурността им в правотата на Ангел с всеки ден растат правопорпорционално нагоре.

Хубаво има писмо - писмото е от бот,писмо което от писаното до тук стана ясно се изпраща всеки ден в хиляди екземпляри по цял свят.Кое точно ви кара да смятате,че този филм е по-различен?Защо нито един друг доставчик не си мърда пръста да каже нещо?Дори в международни сайтове не съм срещал нищо,въпреки че не съм се ровил специално за това.

Стига с тая арогнатност,на всички надявам се е ясно,че интернета наистина е невероятен,когато обаче се подържа както трябва(което зависи за жалост от толкова много променливи).Стига и с това сляпо доверие.. Да имаше поне 1 доказателство което да потвърждава казаното... Изтрити филми от замунда и арена не е такова >< Няма никакви подобни новини в нета,не че съм се ровил специално.

Да - няма защо Гаров да си измисля,но за мен е смешно да казва кой филм да не се сваля на сляпо доверие.Не е като да не му се плаща/дори не и конкретно за това/ че да не може да си цитира източника.

 

НЕ казвам,че няма такова нещо,но просто това тука да се псувате един друг на базата на казаното от 1човек,който не се аргументира по никакъв начин е просто смешно,дори детско.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

@Evil_Hacker, някъде да си видял да псувам някого? Наречи ме "арогантен", но се подкрепи с кое съм арогантен. Кой пръв започна с плювните, а? Не съм аз за всеки случай. Човек ви предупреждава (не ви е турил вилата на врата - забележете), а който иска слуша, който се чувства засегнат, не, никой не е казал, че една тема в форум е задължителна директива. Tолкова е просто.

Или ще отречеш, че се започна откровено с хейтването по адрес на доставчика и/или шефа му. Вярно, говоря от позицията на доволен клиент, вече 2 години, но това няма връзка с факта дали защитавам или не, въпросния доставчик.

Или пак ще почваме с старата песен на ощипани кадъни, като съм казал на шега една дума, че темите тук говорят красноречиво кое какво, относно скоростта, и пак почват "обидените" да обиждат..

Спорът започна от slick и сие, които почнаха да плюят Гаров, че само той в цяла БЪлгария можел да направи подобна глупост видиш ли, да предупреди, че има някаква опасност относно някакъв торент. Еми дори да е така, това повод ли е да почват войни за абсолютни глупости като причини?

Или това беше само повода - поне си признайте.

Link to comment
Share on other sites

Много се отклонявате от съществото на нещата.. и си ги съчинявате както ви паднат.

 

Организацията, която официално праща тези мейли се казва MediaSentry и е свързана с нашумялата преди време MediaDefender и други подобни, които се борят с p2p разпространението на материали защитени с авторски права. Има доста скандали покрай тях, но едно е сигурно, наистина могат да направят и големи поразии, ако бъдат предизвикани.

 

Скандалното в случая е това събиране на информация и последвалите писма до интернет доствчици (със сигурност не са само Angelsoft) с настояване да бъде спиран достъпа до мрежата на въпросните потребители, които са засекли. Не знам да има някой българин, който да е пострадал от подобно нещо, но в други страни е имало дори и съдебни дела срещу стотици, дори хиляди абонати. Притеснителното е, че разполагат с подобна информация, не толкова самите писма, ясно е че доставчиците няма да тръгнат да гонят клиентите си.. но риска е другаде, а именно от възможни бъдещи дела срещу интернет потребители на основание събраната от тези организации информация.. организациите са легитимни и си сътрудничат успешно с полицеските власти в различни държави, така че има теоритична възможност за много по-страшни неща от няколко мейла до няколко isp-та.

 

PeerGuardian наистина е интересен проект, заслужава да му се хвърли едно око.

 

Абонатите на Гигабит помнят добре, когато достъпа до някои тракери им беше отрязан и каква олелия се вдигна тогава.

Link to comment
Share on other sites

Арогнатноста на абонатите на Angelsoft и сигурността им в правотата на Ангел с всеки ден растат правопорпорционално нагоре....

 

Арогантност? Забележи че никой, никому не е забранил нищо, просто споделих за случката с MediaSentry а то пак стана мерене не органи. Ако искаше да забрани можеше да го прихване от рутерите конкретния URL не мислиш ли?

 

Стенли за 1 е прав - изборите са съвсем скоро така че пак може да има някакви показни изпълнения колкото да се отчете дейност...

 

 

Едит2: По молба на Стенли, който вече няма нет и ми пише ЛС-та от 3-то районно , ще отворя отново темата, а и ще излизам за известно време, та няма да си чета личните.

 

Ахахахахахаха Midex къде ги мислиш такива та после не мога да спра да се хиля 10 минути :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ето предисторията, която проведохме на ЛС :laughing:

 

Аз имам да кажа нещо сериозно :bgrin:

1-во ЛС...чакам още 2....а ти да не пишеш от някоя зала? :lol:

пиша от районното :laughing:

 

Добре де...пак ще я отворя специално за тебе, нищо че друг не ми е писал...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...