Jump to content
BulForum.com

съживявяне на HDD от BSY error


enigma

Recommended Posts

само ме интересува как се е получила изходната ситуация, защото....обикновено дисковете не изгарят така "обратимо"...

 

Теоретизираш без да си направил справка дори. На доста места пише вкл. на сайта на Seagate, че имат бъг във firmware-a на тази серия и всички закупили такива дискове следва да си качат новия им firmware. Включително след като проблема беше признат от Seagate единия им patch беше отново грешен като няколко дни по-късно тихомълком са го заменили даже без да променят версията или build-a но имаше хора които ги бяха надушили и обсъждаха колко много са се изложили този път програмистите на Seagate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
защото....обикновено дисковете не изгарят така "обратимо"...

 

Дисковете далеч не са изгорели. Просто при N-тия рестарт изчезват от хоризонта :laughing: Колегите вече са показали защо, какво и как.

 

Между другото:

 

5QM1EBC6 - Download available for this serial number.

 

Hello, nurse!!! Току що се позачетох и виждам, че моят е в списъка :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Между другото:

 

5QM1EBC6 - Download available for this serial number.

 

Hello, nurse!!! Току що се позачетох и виждам, че моят е в списъка :laughing:

Me too...изтеглил съм си ms-sd1a.exe и съм в готовност. Давай да взимаме една каса бира и да ходим при човека да ги съживяваме. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Бе да дойде той при нас ако иска - цял кег ще взема. Каквото каже - това правим. Нека си оправи неговите бакии първо, пък после на нас ще обърне внимание :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Бе да дойде той при нас ако иска - цял кег ще взема. Каквото каже - това правим. Нека си оправи неговите бакии първо, пък после на нас ще обърне внимание :rolleyes: .

аз съм почти готов. копирал съм по-важното на dvd, за всеки случай. за сега в петък или събота ще бъда свободен. за у вас не знам дали имаш работещ COM порт и HyperTerminal. друго PSU, за да не разфасоваме работещият компютър. бира не пия само кока, може и боза или айран :laughing: абе я по добре си дайте е-мейлите за да се разберем и да не се карат модераторите че пълним темата с лични драми. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Теоретизираш без да си направил справка дори.

Да де, прав си, че не се разрових из сайта, предполагах, че този бъг е свързан със друг тип грешка, а не със "заспиване" на диска и спиране достъпа до него по SATA порта...

От друга страна, при толкова много дискове и модели, дето са ми минали през ръцете, ми беше странно, че се появява такъв тип дефект....

Това си е страхотна излагация за Seagate, и се учудвам, че не са взели мерки да компенсират клиентите си.

Преди доста години Intel бяха произвели "бъгав" процесор, и го сменяха на всеки, който докажеше, че използва интензивно компютъра за изчисления със плаваща запетая (при които имаше невероятно малка вероятност за грешка в сметките).

Link to comment
Share on other sites

абе я по добре си дайте е-мейлите за да се разберем и да не се карат модераторите че пълним темата с лични драми. :laughing:

 

Хахаха извинявам се обаче не мога да се сдържа - 2мата модератори RaptoR и Midex веднага да се самонакажат :P :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! Дисковете нямат никакви физически повреди, а само са качени заводско с грешен фърмуеър. След замяната му с правилната версия, дискът си тръгва от раз и работи като нов.

 

Вчера изчетох известно количество материали, защото и аз си взимах хард, и за съжаление, след нови фирмуери, проблема си остава за някои потребители.

 

Само едно нещо обаче не ми стана ясно - как така диска не е работил поради "заводски бъгав фърмуер" ?

Все пак.....до известно време си е работил нормално, и - изведнъж - така да спре?...

 

Да де, прав си, че не се разрових из сайта, предполагах, че този бъг е свързан със друг тип грешка, а не със "заспиване" на диска и спиране достъпа до него по SATA порта...

От друга страна, при толкова много дискове и модели, дето са ми минали през ръцете, ми беше странно, че се появява такъв тип дефект....

Това си е страхотна излагация за Seagate, и се учудвам, че не са взели мерки да компенсират клиентите си.

Преди доста години Intel бяха произвели "бъгав" процесор, и го сменяха на всеки, който докажеше, че използва интензивно компютъра за изчисления със плаваща запетая (при които имаше невероятно малка вероятност за грешка в сметките).

 

Именно. Както си работи и изведнъж не работи. Проблема е бил в някаква защитна система на диска, която връща главата на обратната посока и тя блокира. Дисковете при които се проявява проблема са 40-50% от серията. На някакъв човек му изгоряли 4 от 6 в рамките на 12 дни след покупката.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха извинявам се обаче не мога да се сдържа - 2мата модератори RaptoR и Midex веднага да се самонакажат :P :lol: :lol: :lol:

 

Мдааа - аз на Пламен 20-ка, той на мене :laughing:

 

Няма грижи да сглобим две машини, няма грижи да дойдем и където кажеш - все ще почерпим!

Link to comment
Share on other sites

Да, ама не става...вече пробвах да сложа Виден под мод-режим и не се получи. :bgrin:

 

Видене, пратил съм ЛС на момчето да каже кой ден и кога да отидем да си оправим дисковете, пиши му и ти ако искаш.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз предлагам наведнъж да стане, ще отидем и двамата. Аз мога да си откача моя диск тера и половина и да го взема да си прехвърля моя 500гб на него директно. Ако се разберете за ден и час, информирай ме и да действаме :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз предлагам наведнъж да стане, ще отидем и двамата. Аз мога да си откача моя диск тера и половина и да го взема да си прехвърля моя 500гб на него директно. Ако се разберете за ден и час, информирай ме и да действаме :rolleyes:
тъй като ще отнеме време а и да не става навалица, първо ще се пробвам да съживя на Midex харда, понеже се обади първи. ще му пратя адреса си по е-мейла, ако иска днес следобед да стане, да каже. а колкото до хардуера, по добре е да докара и компа ако иска да си прехвърли инфото от харда, за да не си отварям моя комп. а пък по нататъка ако не се закучи нещо ще пробваме и твоя.
Link to comment
Share on other sites

Никой ли не обърна внимание на момента в който написах, че проблема в повечето случаи си остава дори след смяна на фирмуера?

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не обърна внимание на момента в който написах, че проблема в повечето случаи си остава дори след смяна на фирмуера?

досега не съм чул някой да се е оплакал след смяна на фирмуера. освен ако не говориш за най най първият sd1a който пак в бързината са го усрали, и след префлашване става още по голямо мазало. ама до колкото знам, след няколко дена тихомълком веднага са го сменили с друг който работи.

Link to comment
Share on other sites

досега не съм чул някой да се е оплакал след смяна на фирмуера. освен ако не говориш за най най първият sd1a който пак в бързината са го усрали, и след префлашване става още по голямо мазало. ама до колкото знам, след няколко дена тихомълком веднага са го сменили с друг който работи.

Да, и аз знам така. След префлашване с "добрия" SD1A, повечето са нямали проблеми. Чух, че имало някои, които въпреки това са изгорели, но там е възможно и да е друг проблема, примерно съвсем нормално харддисково изгаряне поради друг дефект примерно :) .

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не обърна внимание на момента в който написах, че проблема в повечето случаи си остава дори след смяна на фирмуера?

 

А ти не разбираш ли, че ние искаме да си спасим преди всичко информацията? Пламен има маса служебни проекти на неговия, аз имам снимки и клипове, които не мога да върна и т.н.

 

Пука ми на фъстъците за диска, ще го продам и ще си купя още един тера и половина.

Link to comment
Share on other sites

А ти не разбираш ли, че ние искаме да си спасим преди всичко информацията? Пламен има маса служебни проекти на неговия, аз имам снимки и клипове, които не мога да върна и т.н.

 

Пука ми на фъстъците за диска, ще го продам и ще си купя още един тера и половина.

 

Разбирам, че искате да си спасите информацията. Ако вземеш 1.5TБ Seagate, след 1 месец пак ще търсиш спасяване на информация.

Link to comment
Share on other sites

Късмет си изкарал. За сметка на другия, който се е прецакал.

 

w00x, четеш но не внимаваш особено. Проблема се е появявал отново след грешния първи patch на firmware-а който няколко седмици по-късно тихомълком са заменили. С последните версии няма такъв проблем. Ако беше както ти го описваш въпросната фирма още преди месеци да е фалирала. Иначе че се изложиха сериозно спор няма, но както го мислиш не е ...

Link to comment
Share on other sites

Няма проблеми, както решите.
за съжаление на Midex харда се оказа с "0 LBA error" за който се иска други команди, а моят беше с "BSY error". за сега не можахме да го съживим, освен ако не намерим точните команди за неговият проблем. затова виж твоят хард от коя грешка страда, за да не го разнасяш напразно.
Link to comment
Share on other sites

Трябва да ми кажеш как да проверя, защото нямам идея
BSY error: Дискът не се разпознава от BIOS!

0 LBA error: Дискът се разпознава от BIOS, но обемът му е 0МБ!

Link to comment
Share on other sites

Дискът ми изобщо не го засича биоса, а ХР цикли и не стартира изобщо дори само тока да му е включен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...