Jump to content
BulForum.com

Проект "Стената на алкохола"


Recommended Posts

Та след като прочетох този пост на "скорпиона" снощи ми дойде гениалната идея и аз да си направя подобно нещо под летният навес , само че нещо не мога да го измисля като цяло.

 

Ето и поста на скорпиона :

 

 

Бях на рожденния ден на кръстника ми... Тоя човек ме депресира... Имаше една секция, която цялата беше заета с празни бутилки от изконсумиран марков алкохол... То black label-ите бяха най-малкото... Аз с моя бушон се почуствах като перничанин с бира ММ на изложение на френски вина...

 

 

 

Та аз искам да направя подобно нещо с празни бутилки алкохол само че по следният начин.

Стената на която искам да ги направя искам да я боядисам примерно в Бяло (не е задължително приемам и предложения кой цвят би я подчертавал най-много). След това да направя много рафтчета (стелажи) на които да наредя много празни бутилки алкохол , тоест цялата стена да е запълнена с празни бутилки , зад бутилките искам да има лампи които като се светнат светлината да минава през тях и бутилките да изглеждат като светещи.

Проблема е че не мога да измисля каква да бъде светлината.

 

Аз измислих няколко варианта , кой обаче е най-удачен нямам идея.

 

1. Първи вариант е зад бутилките да наредя луминисцентни пури , проблема тук обаче е че ако някоя изгори трябва да сваля всичките бутики и да я сменя , друг проблем е че трябва да вържа доста пури по цялата дължина на всеки рафт.

2. Втори вариант е точно зад бутилките да налепя ленти с LED диоди , предимството е че почти не харчат ток и горят доста рядко , проблема е че незнам дали няма да излезе доста скъпо и дали ще е достатчно силно че да осветява стената.

3 Третият вариант е да направя стената както съм описал по-горе и след това да насоча примерно 3-4 метал-халогенни прожектора към бутилките , само че тук според мен няма да е равномерно осветена навсякъде а и тези прожектори горят доста ток , светят доста силно дори дразнещо и горят доста чесно.

4. Четвърти вариант е да навържа зад бутилките енергоспестяващи лампи ама пак се получава доста играчка , доста лампи и пак няма да свети абсолютно равномерно навсякъде.

 

 

Та.... приемам всякакви идеи и съвети по целият проект , като почнем от в какъв цвят да боядисам стената , стелажите и стигнем до подредбата на бутилките и осветлението .

 

 

Моля ако модераторите решат че темата не заслужава да съществува да я затворят. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Тая стена сме я измислили със съучениците още като бяхме в 10-ти клас, в къщата на село :D

 

q10.jpg

 

По темата, струва ми се, че светлина зад бутилките, която минава през тях, щя направи нещата грозни. Може би леко отгоре и под ъгъл... Или просто говори с някой фотограф или осветител, който разбира от тия работи.

Link to comment
Share on other sites

Е няма ли да е малко смешно да се исипя в някое фото и да разпитвам как да пусна светлина над бутилките ми :)

Виждал съм бая барове които осветяват бутилките със скртио осветление зад тях и изглежда доста добре , светлината се пречупва през всяка бутилка по различен начин и става доста ефектно. В смисъл нито е натрапчиво , нито е преакелно светло.... и аз незнам как да го обясня хем е красиво , хем създава уют , хем не ти се натрапва пред очите. Точно заради това си мисля че прожекторите не са добро решение. Мисля си че ЛЕД ще се получи най-добре но трябва да проверя колко върви метъра и колко силно ще светят вечер примерно.

 

 

 

Нещо е такова искам да се получи :

 

http://farm2.static.flickr.com/1193/128024...c1d2d00.jpg?v=0

Link to comment
Share on other sites

Злоби, на всяка бутилка по едни прашки - да си знаеш с коя (или заради коя) си ги изпил, че иначе си отива на битов алкохолизъм. Как стои въпроса с изпитото по кръчмите? Касови бележки ли ще лепиш или ще си взимаш амбалажа "за вкъщи"?

Link to comment
Share on other sites

за кръчмите.... и 2те предложения се отхвърлят..... не става нито да налепа касовите бележки нито да реда бутилките... не и докато не си купя поне един декар къша :)

 

иначе на картината според мене осветлението е пред бутилките на ръба на рафтчетата

Link to comment
Share on other sites

Има вариант, в който се прави двойна стена с гипсокартон. Прорязват се дупки в него и се вкарват предварително поръчаните стъклени рафтове. Светлината се монтира отзад, като се мисли как евентуално ще се сменя. Резултатът е светещи рафтове. Може да са в различни цветове и изглеждат доста приятно.

 

Иначе на Curunir варианта си е супер, защо не го направиш така? Трябва ти само малко балатум... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хахха не че имам някакво предложение но идеята ми харесва много..Браво супер е ...Надявам се скоро да покажеш готово нещо B) Даже ще е супер две етажерки една до друга ... Едната за пълните бутилки другата за амбалажа... и каквото се изпие от едната хоп на другата

Link to comment
Share on other sites

Моята скромна колекция в момента наброява 35 бутилки. Сега обаче съм в период на безалкохолие, така че скоро няма да нарасне :)

Иначе специални мерки не съм предвиждал - наредил съм ги на раклата и толкоз.

Link to comment
Share on other sites

по принцип до къщата има малка постройка която смятам да си я направя нещо като офис , специално за пиене :)

в единият край 10000% ще има хладилник за бира и нещо като барплотче където ще държа алкохола , на другият край на стаята ще са празните бутилки , след малко ще отида до викиват да погледна тия диодни ленти какви пари са на метър.

Link to comment
Share on other sites

До викиват не успях да стигна но питах в една друга фирма , метърът на лед лентите е 50лв :( което си е доста

май май ще заложа на луминисцентни лампи или 3-4 прожектора

Link to comment
Share on other sites

До викиват не успях да стигна но питах в една друга фирма , метърът на лед лентите е 50лв :( което си е доста

май май ще заложа на луминисцентни лампи или 3-4 прожектора

Заложи на т.н. UV луминисцентки монтирани зад рафтовете.... ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз го мислих това .... ама УВ не са ли малко скъпички ? Пък и познанията ми по електричестов определено няма да могат да стигнат да навържа 20тина УВ лампи :(

 

Сега гледам в ибей , има 5 метра лента диодна + дистанционно + смяна на цветовете + увеличаване и намаляване на светлината + водонепроницаеми за 80$ , същата лента без дистанционно е 39$ с доставката ще стъпи в най-лошият случай на 50 ........ трябва да проверя колко силно светят да не стане да ги поръчам и нищо да не става.

Link to comment
Share on other sites

И аз го мислих това .... ама УВ не са ли малко скъпички ? Пък и познанията ми по електричестов определено няма да могат да стигнат да навържа 20тина УВ лампи :(

Цени в момента не мога да коментирам , но не мисля, че са чак толкова скъпи. Иначе навръзването не е проблем - всеки жичкаджия го може и няма да ти вземе много....

 

Сега гледам в ибей , има 5 метра лента диодна + дистанционно + смяна на цветовете + увеличаване и намаляване на светлината + водонепроницаеми за 80$ , същата лента без дистанционно е 39$ с доставката ще стъпи в най-лошият случай на 50 ........ трябва да проверя колко силно светят да не стане да ги поръчам и нищо да не става.

Ми то и това никак не е лошо като идея, но се поинтересувай дали тези ленти могат да се режат, защото 5 метра си е бая дължина и най-вероятно ще се окаже, че рафтовите са ти по-къси от това....

Link to comment
Share on other sites

Прави се така - рафтовете са стъклени като отпред има тъмно стъкло за да не ти блести в очите. Точно зад стъклото слагаш луминисцентни пури (може и UV) - така ще свети и нагоре и надолу хем лесно ще можеш да ги сменяш пурите - просто бъркаш, развиваш и завиваш новата.

 

Само че според мен ако са 4 рафта по 2 или 3 лампи на рафт всяка от които по 36 вата това ще ти консумира близо половин киловат. В малко по-дългосрочен план ще е по-добре с LED май май :)

 

Моята скромна колекция в момента наброява 35 бутилки. Сега обаче съм в период на безалкохолие, така че скоро няма да нарасне :)

Иначе специални мерки не съм предвиждал - наредил съм ги на раклата и толкоз.

 

Не знаех че някой би ги колекционирал, вече изхвърлих няколко чиваса, 1 glenfiddich като още 1 е на път да потегли към коша заедно с dimple... ако искаш мога да ти ги запазя :) Даже по някаква случайност съм запазил металната кутия на glenfiddicha :)

Link to comment
Share on other sites

запази ми ги на мене марковите , като се видим да ти дам зеленото джони ще си ги взема

кутии не ми трябват и без това от магазина имам към 1230-12123=2324345 милиарда в мазето

Link to comment
Share on other sites

запази ми ги на мене марковите , като се видим да ти дам зеленото джони ще си ги взема

кутии не ми трябват и без това от магазина имам към 1230-12123=2324345 милиарда в мазето

 

Нямаш проблеми. Може да ти ги дам с малко течност вътре даже. За момента имам: Dimple (празно), Glenfiddich и Cardhu (тези имат по малко).

 

Иначе за зеленото джони аз бях забравил :)

Link to comment
Share on other sites

не бе пийни си ги , празни ми трябват :)

не че нямам бая де ама колкото повече толкова по-добре.... пък и гленд-бла-бла-бла нямам .... повечето са от разновидностите на джони :)

колкото по-шарено и разнообразно толкова по-добре

Link to comment
Share on other sites

Стъкленни лавици с лампи тип "лунички" някъде си ... ти вече ще прецениш

 

Луничките искат охлаждане защото халогенките се нагряват много. Освен това най-малките са по 5 вата, но светят по-концентрирано и на всеки 10-20см ще трябва да слагаш по една за да получиш същия ефект иначе тук-там някое шише ще свети останалите ще са в сянка, докато пурите са над метър едната за 36 вата. Не е хватката да излезе тънко в началото ако после всеки месец ще плащаш по толкова. С халогенките консумацията ти е средно 2но по-висока отколкото с пурите.

 

Между другото може да са през рафт лампите а не на всеки но е добре да се провери дали ще се получи желания ефект все пак

Link to comment
Share on other sites

Led-а ще падне играчка докато го направиш/ ти го направят ама поне ще стане качествено и целесъобразно ;) правиш го на секции, ако изогорят повече от 7-8 в секция от 30 сменяш( ако са линейно ) или там както прецениш ;) все пак консултирай със специалисти по вътрешен дизайн и осветление.

Link to comment
Share on other sites

все пак консултирай със специалисти по вътрешен дизайн и осветление.

 

Къде ги тези хора? Разни измислени дизайнери освен да се фантазират и да правят абсурдни неща (черни стени и таван примерно) или всичко изчистено и абсурдно голяма лампа в средата друго не съм видял (което нищо не значи разбира се, може просто да не съм знаел къде да ги търся когато правехме ремонта на нашия апартамент)

Link to comment
Share on other sites

Къде ги тези хора? Разни измислени дизайнери освен да се фантазират и да правят абсурдни неща (черни стени и таван примерно) или всичко изчистено и абсурдно голяма лампа в средата друго не съм видял (което нищо не значи разбира се, може просто да не съм знаел къде да ги търся когато правехме ремонта на нашия апартамент)

Ами да си знаел, та да хванеш някой обикновен педераст да ти свъши рабатата..... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...