Jump to content
BulForum.com

Проект "Стената на алкохола"


Recommended Posts

Вярвам, че има вече в България хора в тази област кадърни, ако ли не съм казал друга опция.Един електротехник( истински не някав набеден ) може дори с формулка да сметне нуждата от осветеност на шише и да предложи опитмалени като ефект и като ефективност резултат.В този форум мисля, че има доста хора от ТУ - ако някой е в специалност с нужните знания плащаш едно хонорарче като свърши работата и ето ти.

Link to comment
Share on other sites

Да смята оптимален ефект? Добре че почти бях преглътнал кафето иначе щях да се олея целия от хилене. Говорим за правене на рафтове и поставяне на лампи върху/под тях, поставяне на кабелите трафовете и т.н. Поставянето на окачения таван отне около седмица аз още седмица се чудех кое как го искам а поставянето на лампите на мен ми отне около 3 часа и то защото нямаше кой да ми помага да постоянно се качвах и слизах от една стълба та свалих 3 кила този ден (после наваксах с бира и пържоли вечерта)... Чак сметки и оптимален ефект при затихването на светлината в следствие на коефициента на прозрачност на шишето :lol: Работата по-скоро опира до опит и полагането на кабелите отколкото сметки (освен финансови)

Link to comment
Share on other sites

Ами виждал съм хора дето си разбират от работата и за да имаш максимална осветеност за даден ефект/дейност си има правила.Ама все тая.Ако има време наистина е най-добре да си го наглася докато му пасне ама не разбрах в края на крайщата цветно ли ще е или един цвят или променливи или константни, но различни?

Link to comment
Share on other sites

Нещо е такова искам да се получи :

 

http://farm2.static.flickr.com/1193/128024...c1d2d00.jpg?v=0

 

Самоче пропускате леката подробност, че в това на снимката свети течността, а не бутилката. Бутилката няма как да задържи светлината.

 

Това на снимката е рафт, с луминисцентни пръчки вътре и матов полу-прозрачен плексиглас, за да разсява светлината. Или плексиглас или стъкло, залепено с фрост фолио.

 

Къде ги тези хора? Разни измислени дизайнери освен да се фантазират и да правят абсурдни неща (черни стени и таван примерно) или всичко изчистено и абсурдно голяма лампа в средата друго не съм видял (което нищо не значи разбира се, може просто да не съм знаел къде да ги търся когато правехме ремонта на нашия апартамент)

 

Подкрепям. Само пишман дизайнери. И графични и Интериорни. Не могат да различат един стил в изкуството от друг.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...