Jump to content
BulForum.com

Летни гуми


jozo

Recommended Posts

Смея да твърдя че точно така изглеждат.Да, на снимки и на живо е различно, но грайферът е същия.Друг е въпросът, че тези гуми сваляли разхода на гориво или поне така твърди производителят...Що да е без значение?Ефтинджос или по неизвестна марка гума със сигурност не звучи така.Ето колегата от работата махна зимните гуми Гудиър и сложи летни Маршал и твърди, че колата станала по-шумна...

 

Ето по голяма снимка цък.На нея ясно си личи какъв е профилът и някой ако невярва може да дойде да му ги покажа на живо.Даже и пламъците които са острани на гумата същите ги има и на моите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Тва Goodrich бахти яките гуми.Верно колата става някакси по-тиха и по-прилепнала за асфалта все едно.

Днес си взех BF Goodrich Profiler 2 и съм много доволен засега.

Link to comment
Share on other sites

Тва Goodrich бахти яките гуми.Верно колата става някакси по-тиха и по-прилепнала за асфалта все едно.

Днес си взех BF Goodrich Profiler 2 и съм много доволен засега.

 

Честито и на теб от мен и жената.Радвам се, че сме на едно мнение.Аз също съм много доволен :punk

 

Специално за невярващия AlBundy направих снимки как изглеждат гумите. Цък1, Цък2, Цък3, Цък4.

Link to comment
Share on other sites

Michelin и Goodyear са гумите за мен. И двете съм ги карал и карам и разликата в цената им с по-евтините се изплаща многократно. Естествено има значени е класа на гумата, не само марката. Хидра грип съм карал преди Мишелина сега, и няма такава гума за дъжд според мен.

Link to comment
Share on other sites

Абе и Континентал стават за каране :)

 

Йозо, сам виждаш, че има разлика от най-първата картинка дето я беше показал. Тези двата улея срещу аквапланинг няма как да се сбъркат ;)

Link to comment
Share on other sites

Честито и на теб от мен и жената.Радвам се, че сме на едно мнение.Аз също съм много доволен :punk

 

Специално за невярващия AlBundy направих снимки как изглеждат гумите. Цък1, Цък2, Цък3, Цък4.

Честити гуми!

 

Аз миналото лято си взех 4 нови BF Goodrich, а декември месец и 4 зимни от същата марка..

Летните са много прилични гуми(само дето от пирони се пукат :lol: ), след 20 000км не съм имал инфарктни ситуации, дори на дъжд се представиха много добре при един потоп в София.

Зимните нещо не ми харесаха съвсем(за първа зима карам кола и естествено са ми първи впечатления),

на мокро и на малко сняг не ми се струваха, че държат достатъчно, докато при 5-10 и повече сантиметра сняг бяха прекрасни..

 

За парите си са идеални!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Най - накрая си сложих летните гуми и аз. Отне малко повече време отколкото очаквах. Не мога да не се изфукам какви си взех. Bridgestone Potenza RE050A 215/55 R16 - асиметрични. Направих и един доста интересен тест. На паваж настинах газта до край на втора скорост. Не превъртяха дори и малко :tongue.

 

POTENZA_RE050A_lg.jpg

 

Ако знаех как Midex довършва старите гуми щях да му подаря старите, но за съжаление ги хвърлих още есента.

Link to comment
Share on other sites

Ако знаех как Midex довършва старите гуми щях да му подаря старите, но за съжаление ги хвърлих още есента.

Тц, тц, тц....срамота....а аз се чудя всяка неделя с какво да карам на Калояново... ;) ...само дето твоят размер не става за моите джанти (14")... :P

 

П.П. Ако случайно пак решиш да хвърляш 16"-ки, пази ги, че новата ми кола е с този размер, а с нея каквото хвърляне на гуми ще пада....просто не ми се мисли... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

BFGoodrich-и си взех и аз и возят доста добре. Преди малко нарочно ги поспрях по-рязко на мокрото и се държаха прилично. За парите си мисля, че са добра покупка....и най-важното:имат "татуировки":):)

Link to comment
Share on other sites

Преди седмица купих Континентал спорт контакт 2 91V с протектор за джантата. Навъртях им 1000км и се представят добре.

Би ли споделил за колко ги взе и какъв размер са?

Link to comment
Share on other sites

Ако ще карам на 16"-ките ми ще взема:

 

Goodyear OptiGrip

http://eu.goodyear.com/home_en/optigrip/

 

Ако си намеря оригинални 17"-ки джанти за Лагуна 2 ще взема:

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric

http://eu.goodyear.com/uk_en/tires/reposit..._F1AS/index.jsp

Link to comment
Share on other sites

Ако ще карам на 16"-ките ми ще взема:

 

Goodyear OptiGrip

http://eu.goodyear.com/home_en/optigrip/

 

Ако си намеря оригинални 17"-ки джанти за Лагуна 2 ще взема:

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric

http://eu.goodyear.com/uk_en/tires/reposit..._F1AS/index.jsp

 

Аз съм с вторите от месец и половина и съм доста доволен, много стабилни са на мокро.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с вторите от месец и половина и съм доста доволен, много стабилни са на мокро.

Принципно те са ми фаворит, но ги няма за 205/55/16 и затова ще трябва другите. Не съм състезател и искам максимално стабилни гуми за сухо и мокро.

 

Така или иначе и джантите, които съм харесал са 17-ки, само да ги намеря на сносна цена около Пловдив:

 

11212596160948862_1.pic

Link to comment
Share on other sites

Принципно те са ми фаворит, но ги няма за 205/55/16 и затова ще трябва другите. Не съм състезател и искам максимално стабилни гуми за сухо и мокро.

 

Така или иначе и джантите, които съм харесал са 17-ки, само да ги намеря на сносна цена около Пловдив:

 

11212596160948862_1.pic

 

Доколкото виждам тези джанти си ги копнал от мобилето.За 700 лв. би ги дал, но са доста зажулени.За 500 едва ли ще има някой който да продаде такива джанти.

Link to comment
Share on other sites

Принципно те са ми фаворит, но ги няма за 205/55/16 и затова ще трябва другите. Не съм състезател и искам максимално стабилни гуми за сухо и мокро.

 

Така или иначе и джантите, които съм харесал са 17-ки, само да ги намеря на сносна цена около Пловдив:

 

11212596160948862_1.pic

Гумите къде ги търсиш? Провери ли в Гудиър на карловско срещу Ален Мак?

Link to comment
Share on other sites

Доколкото виждам тези джанти си ги копнал от мобилето.За 700 лв. би ги дал, но са доста зажулени.За 500 едва ли ще има някой който да продаде такива джанти.

Нещо въобще не си в час с цените. Нито този с ненормалната оферта от 800 лева за джанти на 8 години. Да не говорим, че на снимката капачката липсва...

 

Такива джанти вървят между 400 и 500 лева. За 800лв по-добре да си купя нови 16-ки и да не се набутвам с гуми 17-ки. Разбира се това не пречи на някой да им поиска и 2000 лева. Виж сам:

 

+ 4 гуми за 500 лв: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=60878 (София)

400лв София: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

 

колегата walio от форума си продаде неговите за 400лв (София)

 

имам 2 предложения с по 2 гуми за 450лв - едното от София, другото от Плевен + 2 гуми и в двата случая.

 

Та... струват толкова, за колкото си ги намериш.

 

Dulgia, от там смятам да ги взема точно. Уточнение, F1 Assy не се произвеждат в този размер 205/55/16, не че не се намират.

Link to comment
Share on other sites

Нещо въобще не си в час с цените. Нито този с ненормалната оферта от 800 лева за джанти на 8 години. Да не говорим, че на снимката капачката липсва...

 

Такива джанти вървят между 400 и 500 лева. За 800лв по-добре да си купя нови 16-ки и да не се набутвам с гуми 17-ки. Разбира се това не пречи на някой да им поиска и 2000 лева. Виж сам:

 

+ 4 гуми за 500 лв: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=60878 (София)

400лв София: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

 

колегата walio от форума си продаде неговите за 400лв (София)

 

имам 2 предложения с по 2 гуми за 450лв - едното от София, другото от Плевен + 2 гуми и в двата случая.

 

Та... струват толкова, за колкото си ги намериш.

 

Dulgia, от там смятам да ги взема точно.

 

Говоря за запазени джанти, а тея повечето са ужасни... Особено тея от мобилето са толкова зажулени по ръбовете, че аз и за 200 не бих ги взел.Леш са.

 

Другото, което е щом има в други градове какъв е проблема някой тук в Пловдив да ги получи по куриер ако ти си в Сараево за момента? Не вярвам да си останал без грам роднини тук.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се ...

 

17" 5x108 ET 50 за гуми по каталог 225/45/17.

 

А ще е нахално ли да те помоля ако видиш някъде 4 15-ки 4х98 или 4х100(пак ще се надянат) да ми кажеш цена. Щото аз на мен ми се отели вола да си търся ЧЕРНИ джанти за колата....Е и намерих ама и цифрите са си цифри. Между 350 и 480 паунда(15-ки). Не искам и да знам колко струват в БГ.

 

Имам познат дето броя 1000 лева миналата година за 17-ки пак втора ръка(ОЗ). Цената като нови беше около 1800...та за тва така попитах.

Link to comment
Share on other sites

Виж този линк Стефчо, има отдолу под снимките и размерите.Които те интересуват ще питам да ти кажа каква им е цената.За боята ще намерим кой да ги боядиса.

Link to comment
Share on other sites

http://www.elure.snimka.bg/album.php?album...mp;pid=11703220 ето това + втората снимка(тази с БОРБЕТ-а) ми харесват.

 

Eто такава е идеята, но със жълт кант. Обаче има силна вероятност и да струват колкото колата ми :):)

 

18_Inch_BBS_Rims_For_Honda.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...