Jump to content
BulForum.com

Казват ли мъжете и жените това, което мислят ?


Recommended Posts

Благородни лъжи :laughing:

Всичко зависи от обзавеждането между ушите на този, с когото се разговаря...

Друг е въпросът, че понякога каквото и да кажеш, все тая-не мож` се отърва...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Мъжете казват всичко което мислят (поне аз съм така)

Жените казват това което искат да чуят мъжете :)

Следователно ние сме по-прости :punk

Link to comment
Share on other sites

АХхаха.Може и да сме прости :) Аз попринцип се съобразявам когато говоря разни неща...Случайно иначе някой може да се обиди а тънкообидните около мене са доста :lol: Но иначе донякаде е хубаво донякъде е лошо качество.

Link to comment
Share on other sites

Определено спред мен жените лъжат повече.Много повече.Да не говорим само, че лъжат нас мъжете.Вслушайте се в разговора на 2 или повече приятелки: " Охх ленче, колко добре си си направила грима неска, какви готини обувки си си взела, много добре ти стои тази пола" а всъщност кво ли си мисли...."тая неска като фараон се е гримирала, тея обувки сигурно са от каменнта ера..."

Всичко е лицемерие...При мъжете(при мен поне) нещата стоят точно по обратния начин.Казвам квото мисля, дори и да е много кофти(е ако е някой по възрастен или даскал или нещо такова си прая паса де).

Link to comment
Share on other sites

абе ако не и кажа че си е проста пача и не и тегла благословийте както си му е реда няма да съм аз! кви лъжи, кво пет леа, ние мъжете (повечето, в частност аз) си казваме квото ни е на душата и на устата и хич не ни ебе...

 

а инаже женичките си лъжат ах мами***** му ама лъжете, то така сме ви свикнали и така ще си е и занапред ;)

 

П.П. аз не съм лош човек и обичам всиииички жени!

Link to comment
Share on other sites

абе ако не и кажа че си е проста пача и не и тегла благословийте както си му е реда няма да съм аз! кви лъжи, кво пет леа, ние мъжете (повечето, в частност аз) си казваме квото ни е на душата и на устата и хич не ни ебе...

 

а инаже женичките си лъжат ах мами***** му ама лъжете, то така сме ви свикнали и така ще си е и занапред ;)

 

П.П. аз не съм лош човек и обичам всиииички жени!

 

Е не бъди толкова брутален!Някой обаче наистина си просят благословиите и си ги получават.

 

Иначе и аз съм така каквото ми е на душата си го казвам.Друг е въпроса че на някой не им изнася но това не е мой проблем.Жените редовно си лъжат уж ние да се чустваме по-добре и като се разбере после става каша.Друга голяма глупост е че жените се правят някви смотани намеци.Абе какви са тея глупости и става после

-Мило ти що не се усети?

Тук следва моя забиващ въпрос:

-Ти ма пача що не ми каза ...........?

Все едно ще им падне устата ако си кажат директно а не една камара глупости за нещо което се казва с 2 думи.

Link to comment
Share on other sites

Мъжете казват всичко което мислят (поне аз съм така)

Жените казват това което искат да чуят мъжете :)

Следователно ние сме по-прости :punk

 

 

Определено спред мен жените лъжат повече.Много повече.Да не говорим само, че лъжат нас мъжете.Вслушайте се в разговора на 2 или повече приятелки: " Охх ленче, колко добре си си направила грима неска, какви готини обувки си си взела, много добре ти стои тази пола" а всъщност кво ли си мисли...."тая неска като фараон се е гримирала, тея обувки сигурно са от каменнта ера..."

Всичко е лицемерие...При мъжете(при мен поне) нещата стоят точно по обратния начин.Казвам квото мисля, дори и да е много кофти(е ако е някой по възрастен или даскал или нещо такова си прая паса де).

 

 

абе ако не и кажа че си е проста пача и не и тегла благословийте както си му е реда няма да съм аз! кви лъжи, кво пет леа, ние мъжете (повечето, в частност аз) си казваме квото ни е на душата и на устата и хич не ни ебе...

 

а инаже женичките си лъжат ах мами***** му ама лъжете, то така сме ви свикнали и така ще си е и занапред ;)

 

П.П. аз не съм лош човек и обичам всиииички жени!

Това представителна извадка от социологическо проучване ли е?

Хайде стига моля ви!

Мъжете лъжели по-малко... хихи кажете го някоя жена и ако не ви се изсмее в лицето, то ще е сигурно, защото има силно развито чувство за тактичност.

Ако ви се е случвало да сте откровени с някое момиче и то не ви е отговорило по същия начин, то това е съвсем друг въпрос... Пък и това обобщаване е архаизъм отдавна...

 

Относно лъжата, аз я избягвам, защото съм се уверила, че в 99% от случаите ме хващат. За съжаление не помня какво съм казвала. Пък и нещо не ме бива... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това представителна извадка от социологическо проучване ли е?

Хайде стига моля ви!

Мъжете лъжели по-малко... хихи кажете го някоя жена и ако не ви се изсмее в лицето, то ще е сигурно, защото има силно развито чувство за тактичност.

Ако ви се е случвало да сте откровени с някое момиче и то не ви е отговорило по същия начин, то това е съвсем друг въпрос... Пък и това обобщаване е архаизъм отдавна...

 

Относно лъжата, аз я избягвам, защото съм се уверила, че в 99% от случаите ме хващат. За съжаление не помня какво съм казвала. Пък и нещо не ме бива... :bgrin:

тактичност не е ли женски термин за лицемерие?!

значи когато мъжете прикриват истината това е лъжа, а когато го правят жени това е такт и възпитание?! :lol:

 

евфемизмите са първи стъпки към ежедневната употреба на лъжата.

Link to comment
Share on other sites

тактичност не е ли женски термин за лицемерие?!

значи когато мъжете прикриват истината това е лъжа, а когато го правят жени това е такт и възпитание?! :lol:

 

евфемизмите са първи стъпки към ежедневната употреба на лъжата.

Моболитоооо...

Защо тактичността да е лицемерие?

о.к. Значи си лицемер, когато не харесваш нещо, но го уважаваш и не подценяваш правото му да съществува и да се развива.

Не харесвам много неща, но въпреки всичко съм дълбоко убедена, че на първо място личното мнение трябва да се уважава. И да, продължавам да си мисля, че доброто възпитание не е лицемерие, когато запазваш мнението си за себе си. Все пак правя разлика от това да си помислиш нещо за някого и да не го коментираш, от това само да чакаш да видиш гърба му и да започнеш с едно ситно и едро къдрене...

А защо не е лицемерие тогава, когато запазваш коментарите за себе си?-мога да кажа моето мнение, за другите не зная... Просто никой не може да е перфектен постоянно. Днес ще си кажа, че примерно някой е много далеч от здраво мислещо същество или ще си помисля, че не мога да го понасям, но това съвсем не означава, че утре ще е така. Тогава защо изобщо трябва да бълвам класификации за хората? Просто не им обръщаш внимание и забравяш за тяхното същесвуване. Нужно ли е да казваш на всеки, че не можеш да го дишаш, когато би могъл да го подминеш и да го оставиш да си съществува някъде си, далече от тебе?

Link to comment
Share on other sites

май е най-лошо нищо като не казват :angry: :( :angry:

Мда... рядко сме открити и истински - една доста гадна българска черта :angry: В моменти чувствам че съм се родил на грешното място...

Link to comment
Share on other sites

Когато се научите да приемате хората такива, кавито са и да не обръщате внимание на някои неща, които не ви допадат особено и не им натяквате непрекъснато за тези неща, поради простата причина, че те са част от тях, тогава може би ще ме разберете :)

както и да е...

Link to comment
Share on other sites

ама не става дума само за лошите черти, кво, айде някой има кусур добре, да си премълчи човек, ами ако става дума за нещо не чак толкова лошо... пак ли да си мълчим... не става. За мен лично искрените хора са добри хора. Щото тоя дето си таи в себе си не го знаеш кво разправя за теб зад гърба ти. Затова ако си имаш смелост си казваш всичко директно, без разните увъртания и премълчавание. Тва е моето мнение.

П.П. а за приемането на хората такива каквито са - е точно пък тогава незнам кво общо има с премълчаването... Щом приемаш някой такъв, какъвто е, се очаква и той да приеме теб, а дори и да счита факта, че си казваш всичко що ти е на устата за недостатък, тогава проблема си е негов.

 

П.П.С. мисля че си изгубих мисълта

Link to comment
Share on other sites

Ама аз си мислех, че си говорим за тактичността все пак...(нищо че заглавието на темата е друго) :bgrin:

И не мисля, че да си откровен е въпрос на смелост, особено, когато става дума за това да кажеш нещо на някого, което няма да му хареса (в смисъл като упрек). Много по-лесно е да повярваш в нещо лошо, отколкото в нещо хубаво...

И все пак... Няма как да знаем какво наистина се върти в главата на някой друг човек.

Сигурно и за това си има една приказка:

"По делата им ще ги познаете"...

 

П. С. Интересно ми е просто дали изобщо някой от тези, които се изразяват така крайно се е замислял дали наистина винаги казва това, което мисли...

 

Между другото в психологическите тестове има въпроси, които са показател до каква степен този, който решава теста е склонен към лъжа. Пробвайте се някой път. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малка вметка по отношение на психологическите тестове - анализи...

Истински важно и може би по - важно от истинското е това какво мисли човек сам за себе си...именно това виждат околните.Не може според тест, който е решил че си , подчертавам, склонен към агресия стигаща до унищожение, независимо в какъв смисъл, да те ръководи и съответно да придаде някакъв образ за другите, неотговарящ на теб сега, когато ти всъщност си толкова миличък,примерно, да бъде реален.

Истината е че всеки изправен пред стена (която обикновено сам изгражда)...може да бъде всякакъв...и бял и черен...и двете едновременно и т. н.

 

Та на въпроса за истината в изказването на мъжете и жените...

Хората казват това което е необходимо, и толкова колкото е нужно...а някои като мен прекаляват..

Въпрос на усещане на ситуацията и състоянието на този срещу теб...

Истината се казва, когато другият е готов да я приеме в себе си, да не говорим че доста често тя е субективна..., премълчаването или не цялата изказана истина не е лъжа...просто всяко нещо с времето си...и да не всичко е въпрос на смелост..., а въпрос на степен на себепознаване, позволяваща да видиш себе си в различните точки на правата, за да можеш да "отсъдиш" според опита си...- той е единствената постигната истина за всеки индивидуално, което пък му позволява да го проектира според ред обстоятелства в колектива. Въпрос на изчистване!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз казвам, а пък от скромният ми опит с жените ми се струва, че те по-скоро - не, тоест лъжат си здраво, по инерция, без да е ясно защо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...