Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Колко струва прекарването само на интернет без цифровата?

 

Ако сключиш договор за 12/18 месеца е безплатно, плащаш си само таксата за месеца. Иначе без договор е 15лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

да ще ги има, някои предавания се запазват ,и точно това ще го има , но защо канала не е сменен още ... освен това си е преведен и провождат голяма рекламна кампания , а за Discovery Investigation така и не го пуснаха :D

Ако е преведен с дублаж като дискавърито ..... отврат. Предпочитам да е преведен, но само до субтитри, без дублаж.

Link to comment
Share on other sites

Ако е преведен с дублаж като дискавърито ..... отврат. Предпочитам да е преведен, но само до субтитри, без дублаж.

 

И на мен не ми харесва това, че са с дублаж. По-добре е без дублаж.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

На най-високата тарифа на нета, какви скорости се достигат по торентите (грубо, замунда, арена примерно) up и down? По скайпа с каква скорост се праща и зависи ли на кой (какъв доставчик) се праща или е еднакво?

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

На най-високата тарифа на нета, какви скорости се достигат по торентите (грубо, замунда, арена примерно) up и down? По скайпа с каква скорост се праща и зависи ли на кой (какъв доставчик) се праща или е еднакво?

 

По обявените в сайта, трябва да са 4.5MB/Sec, предвид че на обявената скорост се отнема -10% - към 4.2MB/Sec трябва да го докара и ако има локален сийдър+ още 3MB/Sec.

Link to comment
Share on other sites

5 мегабайта/секунда се вдигат.

нагласено е така че полезния трафик който се получава да съответства на оферираните скорости, тоест техническото ограничение да е леко отгоре.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

едно голямо БЛАГОДАРЯ на екипа от поддръжката на N3 отговарящ на мобилния телефон даден в сайта на оператора.снощи към 1900 часа по независещи от мен причини се наложи повторно запаметяване на програмите в телевизора ми.същия е С и Т тунери и не ползвам приемник.звъннах, при което обясних проблема, казаха да затворя,и да чакам до няколко минутки позвъняване.така и стана.обади се младо момче, което запита за марката на телевизора и за нула време ме упъти с честотите, simbol rate и т.н. човека не затвори телефона, а дори ме изчака с пълното запаметяване на всички програми.искрено благодаря на това момче и ако се познае в написаното ми ще го почерпя.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не следя редовно темата ( но вече ще трябва ;) ), имам няколко въпроса:

 

1) За какво е входа за "Моите услуги" на сайта на ентри.

2) Има ли някаква пощенска кутия и ако не, кой са smtp входящ/изходящ сървър?

3) Как седят нещата с порт 53?

Link to comment
Share on other sites

От една седмица и аз съм тук, за тарифа 26лв. съм доволен. Качеството на цифровата е доста добро. Забелязах няколко въпроса на които не беше отговорено добре, за това ще опитам да помогна. С примник НЕТА съм, в менюто трябва да се отиде на ТВ настройки и там се правят следните неща за по-добра картина(подобрение се забелязва основно при LCD)

1. Слагате системата на PAL I

2. На скарт слагате RGB

3.Формат на картината слагате 16/9 Full, така когато има широкоекранен формат на ТВ програма автоматично се разгъва(само за LCD и то настроен за автоматичен формат)

 

Дано съм бил полезен.

 

Сетих се за един много досаден проблем, ако вдигна звука на ТВ, за да работя с дистанционото на приемника се появява много гаден брум в менютата и трябва да работя с две дистанционни, с едното управлявам звука с другото останалото. Така е на всички ТВ в кооперацията.

Edited by Lord ico
Link to comment
Share on other sites

.....

Сетих се за един много досаден проблем, ако вдигна звука на ТВ, за да работя с дистанционото на приемника се появява много гаден брум в менютата и трябва да работя с две дистанционни, с едното управлявам звука с другото останалото. Така е на всички ТВ в кооперацията.

 

Сложи си хубав скарт кабел. Най добре е да е екраниран и със златни букси. Аз така си оправих проблема с брума.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съвета, но ще изчакам. Тези кабели са прекалено скъпа инвестиция за нещо което скоро ще трябва да се сменя. HD се задава на хоризонта.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си хубав скарт кабел. Най добре е да е екраниран и със златни букси. Аз така си оправих проблема с брума.

 

Скарт кабел може и да не помогне, ако брума идва от телевизора на някой твой съсед. Нагласи звука така че да го чуваш ясно, изключи коаксиалния кабел, ако все още го чуваш, значи е от приемника/кабела/телевизора.

 

Ако спре, кажи на техниците да ти сложат галваничен разделител, има модели които се включват точно преди приемника, и модели които изискват рязане на кабела.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съвета, но ще изчакам. Тези кабели са прекалено скъпа инвестиция за нещо което скоро ще трябва да се сменя. HD се задава на хоризонта.

Инвестицията не е чак толкова голяма. Има кабели за 50-60лв, има и за по 10лв. На мен такъв за 10лв ми свърши работа. Разбира се и те не са малко пари ако проблема продължи да го има :). За това е най-добре да се консултираш с техниците не N3.

Link to comment
Share on other sites

Аз проблема с брума го реших генерално - CI+ модул с картата директно в ТВ-то и си бачкам само с дистанционот на ТВ-то, без допълнитлени приемници. Да не говорим, че така си гледам и HD-тата дето ги има.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20мин ми пуснаха цифрова и нет и мога да кажа поне за нет-а че сравнение с "нетгруп(булсат)" страниците сега ми зареждат усезаемо по-бързо също и клипчетата в youtube вече не трябва да ги чакам да заредят :)

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам как сте с отварянето на facebook, понеже при мен почти го няма

 

Проблема не е във фейсбука, от няколко дена / почти седмица / проблема е в мрежата на N3. Ходих при колеги които са абонати на други интернет доставчици и те нямат никакъв проблем със зареждането и всичките неща там. От няколко дена се обаждам по телефона на техниците а те изкарват проблема в моя компютър. Последва преинсталация и пак проблема е на лице. На тарифа "екстра" съм и не мога да си отворя фейсбука, :laughing: :laughing: чакам по 30 мин с много молитви нещата се оправят. След една седмица ходене по мъките, звънене по телефона днеска им драснах една молба за временно прекратяване на договора. Когато си оправят нещата тогава ще получават парите ми.

Link to comment
Share on other sites

интересно, че и аз забелязах досадно забавяне при браузване във Фейсбук-а.Също доста бавно ъплоадвам снимки ( затова трябва пак да проверя, защото може и да е нормално за тарифата на която съм ).

 

Edit: проблема се забелязва по-скоро при браузване в фейсбука и при разглеждане на снимки от албумите, не при самото зареждане на страницата.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Извинявам се ако е питано и не съм видял. Какво стана с Hallmark?

 

Мерси. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Мисля 6 лв

За facebook - в офиса съм на coolbox - висока тарифа. Facebook се зарежда първоначално 20-30 сек. Или трябва да презаредя. Сами те си признаха, че са се омазали при някакъв ъпдейт и даже бяха спрели част от сървърите си. В нас също има забавяне.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,съфорумци!От няколко дни разглеждам този форум и е много полезен,както при избора на новия ни кабелен оператор(който ще е N3),но и за всякакви технически въпроси.Та имам няколко запитвания към запознатите:

1.Като преминем към N3 с пакет цифрова телевизия + икономичен интернет(16 mbit),до колко телевизора мога да гледам безплатна аналогова ТВ и дали няма да ми се начислява някава такса след първоначалния промоцианален период(ако има такъв).Демек завинаги ли ще ми е безплатна аналоговата и за колко ТВ-та е тя?

2.За прекарването на нов оптичен кабел за нета ще се дупчат нови дупки сигурно?

3 EPG-то(програмата за телевизиите)има ли го за повечето телевизии и поне няколко дни напред ли върви или е само за 2-3 предавания напред?

4.Ако си взема set-top box-a предполагам че го дават със CONAX карта,та мога ли тая акрта вместо в бокс-а да си я сложа в телевизора(LCD PANASONIC 42" със DVB-C) и да гледам направо от ТВ-то?Или нужаната карта е другата,която се купува за 70 лв.?

5.И въобще има ли някакви скрити условия,от някой,който си е припатил,защото ми се струва твърде хубаво,за да е истина.Една утопия в морето от останали др пропаднали опертори :)

бтв прегледах последните 20-ина страници и не намерих отг на тези въпроси,ако ги има-извинявам се,ако не,дано да има кой да отговори.Айде и със здраве

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,съфорумци!От няколко дни разглеждам този форум и е много полезен,както при избора на новия ни кабелен оператор(който ще е N3),но и за всякакви технически въпроси.Та имам няколко запитвания към запознатите:

1.Като преминем към N3 с пакет цифрова телевизия + икономичен интернет(16 mbit),до колко телевизора мога да гледам безплатна аналогова ТВ и дали няма да ми се начислява някава такса след първоначалния промоцианален период(ако има такъв).Демек завинаги ли ще ми е безплатна аналоговата и за колко ТВ-та е тя?

2.За прекарването на нов оптичен кабел за нета ще се дупчат нови дупки сигурно?

3 EPG-то(програмата за телевизиите)има ли го за повечето телевизии и поне няколко дни напред ли върви или е само за 2-3 предавания напред?

4.Ако си взема set-top box-a предполагам че го дават със CONAX карта,та мога ли тая акрта вместо в бокс-а да си я сложа в телевизора(LCD PANASONIC 42" със DVB-C) и да гледам направо от ТВ-то?Или нужаната карта е другата,която се купува за 70 лв.?

5.И въобще има ли някакви скрити условия,от някой,който си е припатил,защото ми се струва твърде хубаво,за да е истина.Една утопия в морето от останали др пропаднали опертори :)

бтв прегледах последните 20-ина страници и не намерих отг на тези въпроси,ако ги има-извинявам се,ако не,дано да има кой да отговори.Айде и със здраве

2. Нета не идва по оптичен кабел ВЪВ вкъщи, а по лан или коаксиален.

3. EPG-то го има поне за ден напред, не е както беше допреди месец на Булсатком текущо и следващо предаване. Българските програми (БГ, дублирани или със субтитри) имат ЕПГ, за италиански, немски и т.н. не знам.

4. STB-то го дават с обикновенна карта подобна на дебитна карта. За да ползваш IC слота на телевизора ти трябва въпросния конвертор, който се купува.

5. Скрити и отрицателни неща надали ще намериш :) Ако има скрити то най-вероятно ще са положителни.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...