Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

можеш ли да кажеш други сайтове с които се забелязва проблема ?

 

на facebook на пръв поглед ми се струва че си е от тях, или може би от akamai.

моля някой на друг доставчик да сподели дали забелязва лагове/грешки по facebook.

 

сега забелязвам на http://bg-bg.facebook.com/facebook :

 

Facebook We've fixed a technical issue that was causing the site to be slow or unavailable for some of you. Access to Facebook should be back to normal. Thanks for your patience.

 

може би е свързано

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

не ти се е сторило, до преди половин час проблема се се проявяваше редовно, сега позатихна.

определено проблема е някъде около akamai , видях че и други сайтове имащи файлове през тях имат подобен проблем.

ще го следя.

 

akamai е Content Delivery Network, мрежа от сървъри за разпространение на съдържание, много сайтове ги ползват, включително facebook.

Link to comment
Share on other sites

akamai е Content Delivery Network, мрежа от сървъри за разпространение на съдържание, много сайтове ги ползват, включително facebook.

 

Същите упорито смятаха че IPто ми от Langame се намира в Германия и не обръщаха никакво внимание на справките от RIPE че всъщност не е така... другите ми 2 IPта обаче ги разпознават правилно :)

Link to comment
Share on other sites

не е в теб, поради някаква причина някой рутър по трасето е решил да прерутира трафика през по-заобиколен маршрут, привидно някъде в Унгария.

признавам че явлението е доста тъпо.

Link to comment
Share on other sites

furiozo,

Незнам колко е подходящо да питам тук във форума, за покритиети на N3 в Смирненски. Пуснала съм запитване на он-лайн заявката за включване на страницата, но адреас ми попада в зона без покритие, поне на картата, макар половината номера от улицата да имат покритие, както и отсрещната улица. Все още никой не се е свързал с мен /то е и много рано/, това приема ли се заявка или да изчакам да се покрие зоната и тогава да пускам нова заявка. Преди време бях питала по телефона и отговора беше поне 2 месеца, но картата не се е променила много от тогава.

И понеже един друг доставчик в Пловдив си направи клиентите луди, N3 ни остава алтернатива, то че ще се чака ясно, нямаме избор, но дали има шанс да се ускори в тази посока.

Link to comment
Share on other sites

В момента акцента е върху уплътняване на покритието и не толква върху разширяването му, надявам се догодина по някое вреем да се възобнови по-интензивното разширяване.

Конкретно за вашата страна на улицата колегите имат план да стане в близките 1-2 месеца.

За онлайн заявката ще ви се обадят.

Link to comment
Share on other sites

В момента акцента е върху уплътняване на покритието и не толква върху разширяването му, надявам се догодина по някое вреем да се възобнови по-интензивното разширяване.

Конкретно за вашата страна на улицата колегите имат план да стане в близките 1-2 месеца.

За онлайн заявката ще ви се обадят.

 

А дано, не че няма да преживея без "нови технологии" два месеца, но твърдо отказвам да ме правят повече на маймуна /от другия доставчик/ , ТВ+интернет освен Вие и ЕКК/Близоо няма. За близоо-то въобще и дума не може да става, така че вие сте ми единствената надежда. Дано решението да за месец, не че и 2 няма да преживея, но ...

Edited by one665
Link to comment
Share on other sites

След проблемите с ДЦЦ се замислям за Н3 може ли да ми кажете какво става с лан нета като завали дъжд,загърми и завали сняг?А каква е инсталационната такса на лан с цифрова?Приемника за цифровата заплаща ли се нещо за него?

Edited by koce
Link to comment
Share on other sites

След проблемите с ДЦЦ се замислям за Н3 може ли да ми кажете какво става с лан нета като завали дъжд,загърми и завали сняг?А каква е инсталационната такса на лан с цифрова?Приемника за цифровата заплаща ли се нещо за него?

От миналия април 2009 имам само 1 кратко прекъсване на нета. Ама защо беше, ще те излъжа. Май се плащаше инсталационна такса 15 лв за всяка услуга. Ако си с договор за година отпада. Аз на пример пуснах тв с договор и нет без и платих само 15 лв за лан-а. За приемника само се подписва запис на заповед за парите, и си го взимаш без да плащаш. Може и да си го купиш предполагам, ама защо.

А и има отстъпки ако използваш двете - май 2 лв.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз пък просто да изразя мнение. Вчера ми спря нета, обадих се, веднага ми дигна момче от съпорта, прати техници. Момчетата дойдоха в 20:45 забележете толкова късно. Провериха дали ми е от ланката провериха си и суича доло и разбраха какъв е проблема, но отложиха за утре да го оправят(прегризан кабел от мишки в избата захранващ ли не знам какво точно). Обадиха ми се от съпорта и учтиво ме попитаха нали след колко часа съм свободен. Когато неска се прибрах от работа приятно ме изненадаха с пуснат нет, проблема беше оправен. Мерси на съпорта! Много добро обслужване. И бтв при буря и дъжд до сега не е имало проблем, така не е имало и с връзката.

Link to comment
Share on other sites

pri men za pochti 2 godini 5-6pati da e prekasval interneta kato povecheto pati e idval do polovin chas samo 2 pati e spiral za ciala nosht no i toka beshe spiral a beshe ~23-00 i niamashe koi da go opravi inache na sutrinta si imashe :) obshto vzeto vsichko e perfektno s cifrovata sashto sam niamal seriozni problemi ako e spirala sled maksimum polovin chas tragva :) maksimalnata skorost na interneta mi e bila 7.5MB/s na 20lv tarifa po princip e ~2.8-3MB/s

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мненията.Изгледа че са хубава компания.Ще е по-добре да дам 30 лв за инсталационна такса отколкото 30 на незнайно колко истински фирмички.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мненията.Изгледа че са хубава компания.Ще е по-добре да дам 30 лв за инсталационна такса отколкото 30 на незнайно колко истински фирмички.

Ако подпишеш едногодишен договор не плащаш инсталационна такса и за приемника.

Плащаш единствено за текущия месец, а до края на същия трябва да платиш и за следващия ;).

 

Иначе аз също съм имал малко проблеми с нета и кабелната тв.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Ако подпишеш едногодишен договор не плащаш инсталационна такса и за приемника.

Плащаш единствено за текущия месец, а до края на същия трябва да платиш и за следващия ;).

 

Иначе аз също съм имал малко проблеми с нета и кабелната тв.

 

Значи мен ме интересува единствено за интернета. Ако искам да стана абонат на N3 и подпиша едногодишен договор дали трябва да плащам инсталационна такса или единствено се плаща абонамента за настоящия и предплащане за следващия. Благодаря предварително. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Значи мен ме интересува единствено за интернета. Ако искам да стана абонат на N3 и подпиша едногодишен договор дали трябва да плащам инсталационна такса или единствено се плаща абонамента за настоящия и предплащане за следващия. Благодаря предварително. :rolleyes:

 

При сключване на договор за 1 година инсталационна такса няма. Както е казал колегата по-горе - "Плащаш единствено за текущия месец, а до края на същия трябва да платиш и за следващия". Преди имаше промоция, че първия месец е безплатен, но явно вече няма такава, което пък ме навежда на мисълта дали не е удачно да се пусне някоя промоция за зарибяване на клиенти покрай случващото се в ДЦЦ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кво зарибяване, ако някой има и Дцц и N3 до блока си, дали ще е луд да седи на ДЦЦ, а? :) Като изключим разни хора дето им е абсолютно все тая какво става с нета и ТВ, или ползват нет от дъжд на вятър и 1 седмица без нет може и да не усетят.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че при сключване на 18-месечен договор, цените падали още и нет+тв става 23лв, което си е под 31, които дават за умрелия кабелен на ДСС...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Кво зарибяване, ако някой има и Дцц и N3 до блока си, дали ще е луд да седи на ДЦЦ, а? :) Като изключим разни хора дето им е абсолютно все тая какво става с нета и ТВ, или ползват нет от дъжд на вятър и 1 седмица без нет може и да не усетят.

 

Аз съм от тия дето има и N3 и седи на ДЦЦ :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...