Jump to content
BulForum.com

Шампионска Лига - сезон 2008/09


Stenli

Recommended Posts

Тоя пък като вземе да говори "НИЕ ТВА НИЕ ОНВА"... Кои сте "вие"? Барса? Арсенал? Ботев? Всеки ден си с нов отбор и си имаш отбор във всяка страна.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 570
  • Created
  • Last Reply

При всяко една игра с ръка в наказателното поле съдията е този, който има право да прецени дали е играно умишлено, или неволно. Ясно, че всяко едно такова отсъждане на полуфинал на Шампионската лига ще бъде зверски оспорвано. В двете спорни ситуации снощи винаги щеше да има недоволен - или Барса, или Челси. Просто Барса изкараха късмет, че съдията прецени, че няма умишлено нарушение на правилата. Не мисля, че норвежкият съдия умишлено е подкрепил каталунците. Тва са пълни щуротии. Всеки ще изкаже различно мнение дали е имало една, две, три, шест или николко дузпи снощи. И всички очакваме съдиите да са безгрешни в такива случаи, щото уж се продполага, че са най-добрите на тези мачове. Няма как да стане. Винаги ще има грешки и оспорвани решения. Крайно време е да се въведе възможност за разглеждане на запис на такива спорни, решаващи положения по време на мача и да има възможност съдията да коригира решението си. Аз подкрепям Барселона, но мога да кажа, че снощи който и да беше спечелил, щеше да е заслужено. И двата отбора направиха добър мач и бяха равностойни през повечето време. Не съм съгласен с мнението по-горе, че Челси били надиграли Барса и в двата мача. Бих казал, че дори и с човек по-малко снощи Барса владееха повече топка, но нямаше как да пробият дефанзивния обръч на Челси, тъй като те играха с 8-9 човека в защита. Не е лошо и феновете на Челси, освен съдията да укорят поне малко и пропилените, макар и малко добри шансове за втори гол, както и спорните решения на Хидинк относно смените или най-вече липсата на смяна в края на мача, която до голяма степен щеше да изяде голяма част от даденото от съдията продължение на редовното време. При преднина от един-единствен гол срещу отбор като Барселона, който принципно създава доста голови положения, беше ясно, че до последно няма да се знае изхода от мача. На големите отбори често и полуположение им е достатъчно, за да победят.

Червеният картон на Абидал беше заслужен. Не за пръв път му се случва.Според мен имаше задържане от негова страна, макар че Анелка принципно е не по-малко добър симулант от Дрогба или Кристиан Роналдо.

Надявам се Сейду Кейта да не играе в Рим, че снощи беше трагичен. За мен най-добрият за Барса беше Иниеста и се радвам, че точно той вкара ценното попадение.

Link to comment
Share on other sites

+
:tongue

Я вижте клипчето и тогава плюйте по Сокачев и говорете че бил пристрастен и слаб коментатор!

 

Сокачев е най-добрия български коментатор в момента.Жалко че от догодина БТВ няма да предават мачовете.Моля се дано само не ги дават Диема. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Тоя пък като вземе да говори "НИЕ ТВА НИЕ ОНВА"... Кои сте "вие"? Барса? Арсенал? Ботев? Всеки ден си с нов отбор и си имаш отбор във всяка страна.

Що, някъв пролем ли имаш с това?да, имам любими отбори в България, Англия и Испания. А ти къв си, че да твърдиш, че всеки ден съм с нов отбор и познаваш ли ме, за да го твърдиш? Аз така и не разбрах ти от кой отбор си или просто хейтваш? Наблюдавам те от известно време влизаш в някоя тема изакваш се, но така и не става ясно какво си се опитал да иза... ъъ кажеш. Ми заеми няква позиция и се опитай да си я докажеш или остави душевните си оргазми за себе си и ни остави да си спорим на воля.

Link to comment
Share on other sites

Що, някъв пролем ли имаш с това?да, имам любими отбори в България, Англия и Испания. А ти къв си, че да твърдиш, че всеки ден съм с нов отбор и познаваш ли ме, за да го твърдиш?

Според мен е време да си избереш и от Италия,Франция,Германия,Португалия и Холандия...така всяка година със сигурност ще гледаш любимия си отбор на финал. :D

Link to comment
Share on other sites

Сокачев е най-добрия български коментатор в момента.

 

Пич, излагаш се - ти може би би бил по-добър коментатор...

 

--------------------

 

След мача на Барса с помиярчетата от Реал се убедих, че са най-добри в момента в Европа. Бих казал света, но в Южна Америка винаги има феномени. Любимците ми направо с мед ми поляха душицата за няма и половин полувреме БЕЗ Балерината разбира се. Ако обаче Барса играе както срещу белите кауни Шампионът е ясен отсега. Едно е сигурно - очаква ни велик мач!

Link to comment
Share on other sites

Че този коментатор е испанец, много ясно че ще бъде пристрастен.

 

Разградените дворове из Испания, и този на Реал Мадрид в частност, не може да се сравняват с Челси и Манчестър Юнайтед. Дано Барселона да ме опровергаят защото ще съм за тях на финала, но очаквам победа от по-добре тактическия подготвен отбор на Манчестър.

Link to comment
Share on other sites

Според мен е време да си избереш и от Италия,Франция,Германия,Португалия и Холандия...така всяка година със сигурност ще гледаш любимия си отбор на финал. :D

Не ми харесват първенствата иначе до сега да си бях избрал :rolleyes: А в интерес на истината, ако трябва да подредим нещата хронологически най-отдавна симпатизирам на Барса или по-точно от ерата на Йохан Кройф. Тогава толкова съм разбирал за кво става въпрос, но важното беше, че имаше българин в отбора и така... : )

 

RaptoR, то всеки е по-добър коментатор от Смукачев :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пич, излагаш се - ти може би би бил по-добър коментатор...

Кажи някви причини,а не удряй елемтарни коментари.

Поради кви причини не харесваш Сокачев?Кой е по-добър от него и кво ти харесва в него?

 

Че този коментатор е испанец, много ясно че ще бъде пристрастен.

Rai-Sport доколкото знам е италианска телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Абе тя телевизията е италианска, ама на клипчето коментатора си е баш испанец. :rolleyes:

 

Колкото до нашите коментатори, в сравнение със старото поколение като Мичмана, Касабов, че и Василев тия новите са гола-вода. Витомир Съръиванов и той се справяше с италианските мачове навремето, ама той май вече не се занимава със спортна журналистика. Иначе доколкото знам от другата година ШЛ минава по Диема, там поне от към студия са далеч по-добре от БТВ.

Link to comment
Share on other sites

Иначе доколкото знам от другата година ШЛ минава по Диема, там поне от към студия са далеч по-добре от БТВ.

А коментаторите нямат грам живинка в себе си.Бомба да падне на терена ще си продължат коментара като най-спокойните пичове.

На всичкото отгоре,те заливат с шибани статистики и глупости по време на мача,от рода на "През далечната 1251г някой си Живак Ташаков вкарал 2 гола само за 4 мин и 23сек, в 58 кръг на първенството на Нова Каледония!" На кой му пука ?

Жестоко се превъзбуждат и се смятат за супер големи разбирачи,постоянно цитирайки какво пишело в футболния правилник на Англия,Конституцията на Азербейджан и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кажи някви причини,а не удряй елемтарни коментари.

Поради кви причини не харесваш Сокачев?Кой е по-добър от него и кво ти харесва в него?

 

Причини мога да ти изкарам стотици, но съм сигурен че вече ги знаеш. И аз го предпочитам пред Устичката. Че няма свестен заместник - няма. Но откъде ли и да дойде? Като чуя Смукача, гася звука или минавам на друг канал...

Link to comment
Share on other sites

Абе тя телевизията е италианска, ама на клипчето коментатора си е баш испанец. :rolleyes:

 

Колкото до нашите коментатори, в сравнение със старото поколение като Мичмана, Касабов, че и Василев тия новите са гола-вода. Витомир Съръиванов и той се справяше с италианските мачове навремето, ама той май вече не се занимава със спортна журналистика. Иначе доколкото знам от другата година ШЛ минава по Диема, там поне от към студия са далеч по-добре от БТВ.

По ТВ 2 и по Ринг ще дават следващите три години Шампионската лига, така че най-вероятно Борис Касабов ще коментира някои от мачовете. Не, че и той не говори много глупости сега в Ринг.

Алекси Сокачев и мен ме дразни много и като глас, и като изказ, и като интонация. А и не мисля, че има нужните познания за футбола, каквито трябва да има един коментатор. Коментаторите на скайспортс, примерно, имам чувството, че са ходещи енциклопедии. Уникални факти знаят и правят така, че и посредствен мач да има интересен коментар.

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че ще дават и по Диема и по ТВ2.

 

5 декември 2008

"Диема" и ТВ2 спечелиха търга на УЕФА за излъчването на Шампионската лига по футбол за следващите три години. Така общо четири телевизионни канали в България получиха правата да показват водещите футболни турнири. Последните осем години правата се държаха от Би Ти Ви, чийто контракт изтича този сезон. Те обявиха, че сами са се отказали от наддаването за правата. ТВ2 има правото първа да избира мачове - по един във вторник и сряда, а "Диема" получава всички останали двубои от кръга. И двете телевизии ще могат да показват репортажи от останалите двубои, като "Диема" има правото да излъчва общо 112 мача от груповата фаза, първия кръг на елиминациите и 1/4-финалите. "Ринг", която също като ТВ2 е собственост на Central European Media Enterprises (СМЕ), и БНТ придобиха правата за турнира Лига Европа, който от следващата година ще замести турнира за купата на УЕФА. Договорът също е за три години. БНТ ще излъчва по 15 мача на сезон, включително и финала, като има правото на пръв избор. "Ринг" получава останалите двубои, като планира да излъчва по два мача на ден - един от 20 часа и един от 22 часа. И двете телевизии ще притежават права за излъчване по интернет и по мобилни телефони.
Link to comment
Share on other sites

 

Познах финала, сега ако позная и шампиона ще съм доста радостен :P Радвам се че Челси отпаднаха тъй като това ми е най-гнусният обор в момента... Финала ще е труден със сигурност, но поне със сигурност ще стане много по-интересен мач отколкото срещу Челси :) Догодина ако сме на трети финал подред ще отида да го гледам на живо :)

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че ще дават и по Диема и по ТВ2.

 

5 декември 2008

http://www.max2.tv/sport/p3_2235_0.html

Aз черпех информация оттук, но твоята ми се струва по-достоверна.

Link to comment
Share on other sites

Я вижте клипчето и тогава плюйте по Сокачев и говорете че бил пристрастен и слаб коментатор!

Сокачев е най-добрия български коментатор в момента.

Томислав Русев и колегата му Николай къв беше винаги са били едни от най-добрите коментатори и при всички положения и в моемента са по -дбори от Алекси.

 

http://sportal.bg/news.php?id=172173

Link to comment
Share on other sites

Томислав Русев и колегата му Николай къв беше винаги са били едни от най-добрите коментатори и при всички положения и в моемента са по -дбори от Алекси.

 

http://sportal.bg/news.php?id=172173

Да,за тях забравих.Но жалко че работят в радио.

Link to comment
Share on other sites

Тук, като истински хейтър, ще кажа, че откакто съм погледнал в тази секция (а то не е съвсем скоро) стенли винаги си е бил от Барса/Ботев.
скайспортс, примерно...
Или ESPN... Като си бях в София още и нямах телевизор и гледах мачовете online, просто се възхитих на тамошните коментатори. Особено тези на ESPN - класи, класи над родните. Няма такова нещо като примерно меле пред едната врата, а той упорито да говори за това как азърбайджанския национал от близкото минало поставил рекорд по най-продължително пързаляне на колена след отбелязване на гол, или пък да ми мънкат, хъмкат, запецват... Много добър поглед над играта, а не като нашия - "дори не знам кой вкара гола"... ми да те светна - Иниеста беше - да ходя аз да коментирам?!
Link to comment
Share on other sites

Да. Това бяха точните му думи.

 

Когато Иниеста вкара, сигурно е свършил в гащите си нашия, щото взе доста сериозно да се вълнува, футболистите на Барса се въргалят на радостна купчина и нашия колос обобщи с няколко думи цялостните си коментаторски умения с цитираната фраза. Също така на няколко пъти сбърка играчите по терена... Франк Лампард има толкова специфичен стил на игра, че сигурно и на 320х200 резолюция бих го различил, но нашия и него успя да сбърка... ама на т'ва сме му свикнали горе-долу...

Link to comment
Share on other sites

^ Точно така беше казал, но това определено не му е най-големият гаф, дори и в мача. В началото имаше лек срив в говора и 'предполагам не сме ви липсвали много, но сега ще имате честта да ни слушате... това разбира се в кръга на шегата' :/

По ESPN съм гледал 2 мача и напълно се съгласявам с мнението на Antares. Хората си знаят работата и не се радват за любимите си отбори като малки деца... предполагам и те си имат фаворити, но не го показват тооолкова явно...

Link to comment
Share on other sites

Пешо, благодаря! Алекси е имал такива гафове, че съм се заливал от смях с продължение на минути :laughing:

Link to comment
Share on other sites

След мача на Барса с помиярчетата от Реал се убедих, че са най-добри в момента в Европа. Бих казал света, но в Южна Америка винаги има феномени. Любимците ми направо с мед ми поляха душицата за няма и половин полувреме БЕЗ Балерината разбира се. Ако обаче Барса играе както срещу белите кауни Шампионът е ясен отсега. Едно е сигурно - очаква ни велик мач!

Реал не са никакво мерило!Играта на Барса е прекалено прекваленa,ебати!!!С тази игра ако бяха във Висшата лига и 50 гола трудно биха вкарали.Но друго си е в смешната Примера,където отбор като Реал е втори и мачка почти всичко наред? :blink: Съвсем логично е на полуфинал отбора, който води и се класира, да се прибере, а да не се втурне в атаки, а Барса би било нормално да атакува нали?Красьо, и за недадените дузпи мълчиш нешо - на Пике волейболист ли да му викаме :laughing:

 

Абе, а на Пике волейболист ли да му викаме вече?3 недадени дузпи за Челси - поне едната можеше да се свири според мен

 

На финала се надявам САФ да сипе с големия черпак на Гуардиола,че много насериозно се е взел нещо :sayjin

 

Glory Glory MU :devil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...