Jump to content
BulForum.com

Хора, пътища, автомобили


Zingam

Recommended Posts

Това е съвсем отделен въпрос, че светофарите на Сточна гара са глупаво замислени.

Инак 2 места за влизане в един жилищен кравтал са достатъчни. Виж примерно Тракия

Влиза се основно или през Лаута, или през Мебелна къща. И то трафика към квартала и всичкия необходим трафик към магазини като Кауфланд, Метро и прочие.

Защо в Кичука да не може да не е достатъчно да се влиза също от 2 места от коматевският възел или от Новия надлез?

Пък и без друго булеварда след въпросния надлез е 2 лентов, т.е. пропуска по-малко коли.

А за въпросното кръстовище съм съгласен с тебе, че трябва да бъде оптимизирано:)

 

изобщо не могат да се сравняват двата квартала. единия е строен от нулата и още в проекта са заложени достатъчно обемни комуникации и широки улици. трафикът през тракия, преминава през две точки, но от тях има пътища(множествено число!!) из квартала и то от също толкова широки улици както успоредни, така и паралелни на основното направление - бул. Освобождение.

кичука пък е стар квартал, възникнал едва ли не от кирпичени къщи, съответно улиците са тесни и никога не са били обмисляни да бъдат ползвани от нещо по-голямо, тежко или бързо от конска талига. цяло чудо е че при развитието му изобщо някъде има булеварди и някаква приблизително смислена ориентация. кукленско и коматевско шосе са относително големи, но от тях към квартала не тръгва нищо по-едро от двулентов път. е не може трафик от 4лентов булевард да го разпределиш в 2-3 двулентови пътя. просто математиката на трафичните изчисления не работи като простата аритметика.

 

 

едит: netrootbg, входовете в тракия всъщност са поне 4 на първо мислене. И това са само пресечни точки на основни пътища.

Link to comment
Share on other sites

 

Това с улиците и гаражите не е само в Кичука колега.До нас в Съдиският квартал (до Военна болница) е същото. Правят кооперация с 15 апартамента и 3 гаража които са дадени под наем на трети лица...Другите естествено къде спират е ясно....А улиците от самото строителство 1 път са прекопани за ВиК, втори за обратни води, трети път за ток.После се асфалтира без да е улегнало и естествено какво става Хасфалта хлътва....

Link to comment
Share on other sites

....входовете в тракия всъщност са поне 4 на първо мислене....

Къде 4? Ако идваш откъм центъра са Мебелна къща, и покрай Метро...кои са другите 2 ?

1 мога да ви кажа, но тои е практически неизползваем-говоря са околовръсното на Тракия.

 

А ако улиците в Кичука са малки, защо не се хвърлят усилия в разширяването им? Щото и 30 надлеза да има при малки улици задръстванията са гарантирани, независимо кой надлез точно хващаш.

Link to comment
Share on other sites

Къде 4? Ако идваш откъм центъра са Мебелна къща, и покрай Метро...кои са другите 2 ?

1 мога да ви кажа, но тои е практически неизползваем-говоря са околовръсното на Тракия.

3. От ул. Скобелева майка

4. Пътя който се движи покрай пожарната

Link to comment
Share on other sites

:) На Пловдив му трябват 20 милиарда лева и компетентен кмет, за да се оправи! :D

 

 

- А това включва прави улици, нещо като метро, колоездачни алеи (навсякъде из града и по всички улици, както е в Европа). Аз лично много карам кола, но съм навит винаги, когато мога да ползвам метро, да ходя пеша или да карам колело - нещо, което в Пловдив е напълно невъзможно.

 

Нова планировка, нов менталитет - кватралите трябва да са с къщи най-много по 3 етажа с градинки отпред и отзад, достатъчно широки улици, паркове и паркинги.

 

Не знам! Това което направиха с Пловдив - е престъпление срещу човечеството. След 10 години сигурно градът ще се задуши от това претъпкване, което направиха тези корумпирани боклуци на обществени позиции, които показаха едно - че лакомията няма партиен цвят.

 

Аз лично напоследък изпитвам силно желание да напусна града и да ида на някое годно за живеене място.

 

Ако вземем за пример Западна Европа - там гъстотата на населението е многократно по-голяма от нашата и въпреки това средностатистическите хора живеят в по-големи и хубави жилища, в много по-добри условия и градове/квартали/села.

 

И понеже много хора в Българиия си мислят, че добрият живот е въпрос на пари, ще кажа, че не е, а е въпрос на култура.

Link to comment
Share on other sites

А на Гребната кво трябва да и оправят

 

Ти май НИКОГА не си ходил там, а? :blink:

 

:) На Пловдив му трябват 20 милиарда лева и компетентен кмет, за да се оправи! :D

- А това включва прави улици, нещо като метро, колоездачни алеи (навсякъде из града и по всички улици, както е в Европа). Аз лично много карам кола, но съм навит винаги, когато мога да ползвам метро, да ходя пеша или да карам колело - нещо, което в Пловдив е напълно невъзможно.

 

Нова планировка, нов менталитет - кватралите трябва да са с къщи най-много по 3 етажа с градинки отпред и отзад, достатъчно широки улици, паркове и паркинги.

 

Не знам! Това което направиха с Пловдив - е престъпление срещу човечеството. След 10 години сигурно градът ще се задуши от това претъпкване, което направиха тези корумпирани боклуци на обществени позиции, които показаха едно - че лакомията няма партиен цвят.

 

Аз лично напоследък изпитвам силно желание да напусна града и да ида на някое годно за живеене място.

 

Ако вземем за пример Западна Европа - там гъстотата на населението е многократно по-голяма от нашата и въпреки това средностатистическите хора живеят в по-големи и хубави жилища, в много по-добри условия и градове/квартали/села.

 

И понеже много хора в Българиия си мислят, че добрият живот е въпрос на пари, ще кажа, че не е, а е въпрос на култура.

 

Така е... Но в тази държава в близките 50 години няма да има нито парите, нито политическата воля за подобни решения...

Link to comment
Share on other sites

Автопаши не смеели да крадат в Пловдив

 

04 август 2008 / News.dir.bg

В Пловдив се краат 15 пъти по-малко лъскави коли.

Това се получава след 10-годишна кампания срещу престъпниците, казва апелативният прокурор Росен Димов пред в. "24 часа - Пловдив", преадде Plovdiv24.com. Лъскавите лимузини във втория по големина град в страната не са изкушение за автоапашите през последните години. Не защото крадците на коли са се наситили на плячка. Причината е, че за подкарване на чужд автомобил под тепетата се прилагат драконовски мерки, обясни апелативният прокурор Росен Димов. И най-дребният играч на подземния свят е наясно -след отмъкването на возило ще бъде спипан бързо. И ще лежи в затвора дълго, допълни магистратът.

 

 

http://plovdiv.dir.bg/2008/08/04/news3259390.html

 

 

Бря! Пловдивското BMW Х5 най-спокойното X5! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Най-модерния светофар

 

Е, това е порадната простотия! За невъзпитани шофьори - светофар! Но какво ще предизвика в и без това натовареното движение там - на кого му пука?! :sayjin

Вярно, че ще затрудни движението, но да ти кажа честно се радвам, защото живея там и когато трябва да пресека, въпреки че съм на пешеходната пътека и имало случаи да чакам по 10 минути. Отделно точно на тази пешеходна пътека често блъскат пешеходци.

Link to comment
Share on other sites

Вярно, че ще затрудни движението, но да ти кажа честно се радвам, защото живея там и когато трябва да пресека, въпреки че съм на пешеходната пътека и имало случаи да чакам по 10 минути. Отделно точно на тази пешеходна пътека често блъскат пешеходци.

Там какъв случай имах преди време. Пресичаше една пенсионерка. Движа се в посока към бул. Източен. От много далече я видях и прецених че няма нужда да намаля скоростта си(~50км/ч). Жената имаше предостатъчно време да си пресече. Та приближавам се към пешеходната пътека. Тя явно ме видя че не намалявам и реши да се прави на безсмъртна. Спря се по средата както пресичаше и започна да ми ръкомаха да намаля. Чисто и просто си я заобиколих от дясно. С скоростта с която се движеше отдавна щеше да е пресякла когато щях да мина. Знам че си е в правото да е с предимство там и не го отричам. Обаче да ми спре нарочно по средата ме изнерви страшно много.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Малко стара тема, но не видях къде другаде да пиша. Преди малко бях до денонощният магазин и по пътя видях снегорини да чистят улиците. Малко ми се вярва, но пък вземе, че този път общината се е подготвила и утре като осъмнем да не псуваме за поредна година управляващите. Току виж снега не ги изненада тази година.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...