Jump to content
BulForum.com

CISCO


Pisach

Recommended Posts

Аре момчета и аз да се вмъкна малко в темата та значи искам да си изкарам курсчето в сиско обаче ако може някой да ми каже по колко се плашта на семестар само събота и неделя ли се ходи и накрая ако може да ми кажете вече колко излиза пълния курс трябва ли да си се занимавал с линукс за да имам на представа горе долу за кво имам мерак или просто си мечтая ... МерСи предварително... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Аз имам чувството ,че CISCO са решили да правят кинти от Пирамидата наречена Циско Академи така се правят повече специалисти от колкото имат продадени рутери :D и дават шанс на тези специалисти да отворят академийка и да избиват вложените за собственото си обучение пари , апък им продават и оборудване за академията :bgrin: и така докато един ден се събудим всички до един Циско специалисти :cry .

Дали има далавера от циско - аз мисля че за момента ДА .както беше и с пирамидите от нашта младост които се вреди в началото на играта печели от балъците след него , който закъснее ЛОШОООО ... :devil

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че cisco курса като съдържание е добър, но тук в България го водят немърливо. Струва 380 лв./семестър (4 семестъра са). Според мен всеки, който се навие сериозно да го научи, ще успее, но за сертификат трябва да си плати.;

 

Човек не бива да разчита само на този курс (в него има пропуски).

Link to comment
Share on other sites

i teq kursowe izqlo li sa na angliski

Всичко. Ама и да знаеш и малко английски колкото да не останеш гладен пак би трябвало да се оправиш, защото там направо си го и учиш. Повечето думи там са тахнически изрази които в гимназията не се изучават. ;)
Мисля, че cisco курса като съдържание е добър, но тук в България го водят немърливо. Струва 380 лв./семестър (4 семестъра са). Според мен всеки, който се навие сериозно да го научи, ще успее, но за сертификат трябва да си плати.;

 

Човек не бива да разчита само на този курс (в него има пропуски).

380 :blink: . Това лято курса беше 120 лв. Имаше някакви отстъпки, но и реалната цена не беше 380. мисля че без отстъпките беше около 200 и нещо.
Link to comment
Share on other sites

380  :blink: . Това лято курса беше 120 лв. Имаше някакви отстъпки, но и реалната цена не беше 380. мисля че без отстъпките беше около 200 и нещо.

 

Възможно е, но аз когато го минавах беше толкова.

Link to comment
Share on other sites

Абе тия циско курSове освен за работа с циско за друго стават ли, щото с всеки изминал ден (всяка нова дупка в циско продуктите) имам чувството, че са само за самочувствие :)

 

В курсовете се разглеждат компютерните мрежи като цяло (от -до), не само за работа с техните технологии.

Link to comment
Share on other sites

Абе тия циско курSове освен за работа с циско за друго стават ли, щото с всеки изминал ден (всяка нова дупка в циско продуктите) имам чувството, че са само за самочувствие :)

А бе май е само за самочувствие. Ама и доста работи може да се научат от там за мрежите и т.п. Аз така и не се реших това лято да карам курсовете, заради гадните изпити в университета. Но някопй ден ще... :) Пък и сертификата е добро предимство, въпреки че обучението не е това което си мислех в началото.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Ами въпросът ми е къде в Пловдив има CISKO академия?

Коя според вас е най-добрата?

Цена за семестър,абе всичко каквото знаете.Мерси преварително :)

 

П.П. Може и да има нещо писано из темата,но постовете са доста стари,трябва ми нещо по актуално ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами въпросът ми е къде в Пловдив има CISKO академия?

Коя според вас е най-добрата?

Цена за семестър,абе всичко каквото знаете.Мерси преварително :)

 

П.П. Може и да има нещо писано из темата,но постовете са доста стари,трябва ми нещо по актуално ;)

нещата не са много променени(разгледай темата)

Аз знам за академията срещу копчето на бул.васил априлов.Една сграда където е и екстриим залата и частно учлище за чужди езици.

Лятото като минах все семстър беше 100лв,1вото ниво е 4 семестъра(400лв)

това знам аз

Link to comment
Share on other sites

Хайде да си говорим сериозно! Колко от учещите в CISCO академиите се занимават наистина с големи мрежи? Колко от тях прилагат наученото в мрежи до 10-15 компютъра с 1-2 китайски суитча под windows? Доколкото съм запознат основно там се научават такива "полезни" неща като "Как да сканирам портове?", "Как да хакна този или онзи?" и др. По вапроса кого ще предпочетат когато кандидатстваш за работа - отговорът е "Който има познат във фирмата!". Може да се обзаложим ако искате :-)

Значи не си се запознал, както трябва, познаваш и мен и Жоро, що не питаш какво се учи там, вместо да твърдиш щуротии, за всеки случай не се учи, как да хакваш тоя, оня......познанията, които се получават са много полезни ако ти се занимава с това и ако има къде да приложиш. А дори и в малки мрежи с рутери под вин, пак има полза от наученото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Първото ниво е разделено на четири семестъра, които ще отнемат около година. Цената на всеки семестър, поне в пловдивската академия е 350 лева. В цената, доколкото разбрах, не е включен изпита.

Лекциите се провеждат в извънработно време, или през седмицата след 18 часа, или през уикенда. За по-подробна информация - може да изпратите лично съобщение, не искам да рекламирам.

Link to comment
Share on other sites

Privet, Milane,

 

ne sam siguren , 4e vse oshte ima mesta pone v ednata ot dvete grupi CCNA 1.

Shte razbreme ot instruktora im Dimitr Grozev.

Ne bih mogal da dam tochen srok za stratirane na nova grupa, no nqma da e

predi Nova godina.

Cenite sa:

250 leva / semester za uchasjhti

350 leva /semester za chastni lica

500 leva / semester za korporativni klienti

 

Pozdravi,

Raichin Rachev

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ако прочетеш малко по-нагоре - ще видиш актуална информация от CISCO академия в Пловдив.

Първото ниво е разделено на четири семестъра, които ще отнемат около година. Цената на всеки семестър, поне в пловдивската академия е 350 лева. В цената, доколкото разбрах, не е включен изпита.

Лекциите се провеждат в извънработно време, или през седмицата след 18 часа, или през уикенда. За по-подробна информация - може да изпратите лично съобщение, не искам да рекламирам.

Нещата не са се променили. Имам малко резерви към материалната база, тоест компютрите, на които работим не са най-добри, но поне CISCO апаратурата е без проблеми.
Link to comment
Share on other sites

Ако прочетеш малко по-нагоре - ще видиш актуална информация от CISCO академия в Пловдив.Нещата не са се променили. Имам малко резерви към материалната база, тоест компютрите, на които работим не са най-добри, но поне CISCO апаратурата е без проблеми.

 

Има промяна. В последните години много развалиха официалнити уроци които се предоставят от Cisco. Бих ти препоръчал книгата на Todd Lammle ако искаш да се подготвиш.

Link to comment
Share on other sites

Ако прочетеш малко по-нагоре - ще видиш актуална информация от CISCO академия в Пловдив.Нещата не са се променили. Имам малко резерви към материалната база, тоест компютрите, на които работим не са най-добри, но поне CISCO апаратурата е без проблеми.

 

Здравей Antares,

 

Благодаря ти за инфото.

 

Бях в една академия на центъра, но там положението беше отчайващо от гледна точка на учебна среда. Там до джумаята.

 

Обадих се на тази www.itnacademy.com и ги питах какво им е оборудването. Казаха ми, че имат нова зала със 19" LCD монитори и последна серия Cisco устройства. Цената била 300 лева на семестър с 23 % отстъпка за учащи.

 

Има ли нещо, което трябва да гледам като отида там за да преценя добра ли е академията?

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо, което трябва да гледам като отида там за да преценя добра ли е академията?

Гледай какви са инструкторите. Техниката не е толкова важна за този курс.

Link to comment
Share on other sites

Гледай какви са инструкторите. Техниката не е толкова важна за този курс.

 

Да. И аз това се сетих да питам. Казаха, че са сертифицирани.

 

Мисля да отида на място да проверя.

Link to comment
Share on other sites

Да. И аз това се сетих да питам. Казаха, че са сертифицирани.

 

Мисля да отида на място да проверя.

 

Те всички са сертифицирани. Въпросът е дали разбират това което преподават. Има си тънкости които трябва от опит да се знаят за да ти ги покажат. Не е въпрос само да ти говорят за материала в учебника. Ти можеш и сам да си го прочетеш. За съжаление нямам наблюдение над инструкторите в момента.

Link to comment
Share on other sites

Те всички са сертифицирани. Въпросът е дали разбират това което преподават. Има си тънкости които трябва от опит да се знаят за да ти ги покажат. Не е въпрос само да ти говорят за материала в учебника. Ти можеш и сам да си го прочетеш. За съжаление нямам наблюдение над инструкторите в момента.

 

Ето какво ми отговориха от ITN Academy.

 

-------------------------------------------------------------------------

Здравейте,

 

Благодарим Ви за запитването, което сте отправили.

 

Нашите инструктори притежават следните сертификати:

 

Cisco - CCNA, CCNP, CCIP, CCVP, CCAI for CCNA, CCNP

Microsoft - MCT, MCSA on Server 2003, MCSE on Server 2003, MCITP: System Administrator. MCITP: Enterprise Administrator, MCTS for Exchange 2007, Office Communication Server 2007, ISA 2006, SQL 2008

Linux - CompTIA Linux+, LPI Level 1

 

Най добре е да дойдете на място за да обсъдим вашите намерения за професионална сертификация.

 

Поздрави,

ITN Academy Team

 

e-mail: cisco@itnacademy.com

web: http://www.itnacademy.com/

+359 885 642985

-------------------------------------------------------------------

 

Някой знае ли нещо за сертификатите на Microsoft?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...