Jump to content
BulForum.com

CISCO


Pisach

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Здравей,

 

В момента която знам ,че работи и имат техника е академията която беше горе на Voodoo залата около джумаята.

 

Току що говорих с човека ето това им е сайта cisco ccna plovdiv сайта им е стар и не е обновяван отдавна но може да провериш горе доло за CCNA

 

за връзка с човека ще трябва да ми пишете на лично ,за да ви дам координати и телефон.

 

Аз CCNA го искарах в академията която към Технически университет намираше се в сградата която беше залата xtreem на Васил Апролов (срещо огромното КОПЧЕ) ,но вече не е там доколкото имам информация е преместена в сградата на Техническия университет и била много зле откъм техника тоа е което знам.

 

За CCNP в Пловдив няма доколкото знам няма дори и неофицилаен курс който може да ви подготви за изпита.Аз карах CCNP в софия всяка събота и неделя проподавател ми беше Стефан Стефанов ,а академията е на Павлин Дулев за повече инфо и за CCNP ми пишете.

 

така и не съм си взел CCNP сертификата ,защото има валидност 3г. както останалите имам си работа и не ми трябва в момента който ще си търся работа ще се ходи.

 

Гледах някой не му харесвало периода за изпита.

 

Това са хора професионалисти те с тяхния сертификат гарантират ,че вие знаете за какво става дума.Ако не пипаш сиско техника 3г. мислиш ли ,че ще си наясно как да настройш мрежа от 5 компютъра със сиско техника ВСИЧКО СЕ ЗАБРАВЯ АКО НЕ СЕ ПРАКТИКУВА.Сиското е име и ето защо е толкова престижно заради всичките малки мизерии които трябва да се грижите затова и са едни от най добрите.

 

Ако някой има информация за CCPN в Пловдив с радост ще си поговорим.

 

Това е мойто лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

Здравей,

 

В момента която знам ,че работи и имат техника е академията която беше горе на Voodoo залата около джумаята.

 

Току що говорих с човека ето това им е сайта cisco ccna plovdiv сайта им е стар и не е обновяван отдавна но може да провериш горе доло за CCNA

 

за връзка с човека ще трябва да ми пишете на лично ,за да ви дам координати и телефон.

 

Аз CCNA го искарах в академията която към Технически университет намираше се в сградата която беше залата xtreem на Васил Апролов (срещо огромното КОПЧЕ) ,но вече не е там доколкото имам информация е преместена в сградата на Техническия университет и била много зле откъм техника тоа е което знам.

 

За CCNP в Пловдив няма доколкото знам няма дори и неофицилаен курс който може да ви подготви за изпита.Аз карах CCNP в софия всяка събота и неделя проподавател ми беше Стефан Стефанов ,а академията е на Павлин Дулев за повече инфо и за CCNP ми пишете.

 

така и не съм си взел CCNP сертификата ,защото има валидност 3г. както останалите имам си работа и не ми трябва в момента който ще си търся работа ще се ходи.

 

Гледах някой не му харесвало периода за изпита.

 

Това са хора професионалисти те с тяхния сертификат гарантират ,че вие знаете за какво става дума.Ако не пипаш сиско техника 3г. мислиш ли ,че ще си наясно как да настройш мрежа от 5 компютъра със сиско техника ВСИЧКО СЕ ЗАБРАВЯ АКО НЕ СЕ ПРАКТИКУВА.Сиското е име и ето защо е толкова престижно заради всичките малки мизерии които трябва да се грижите затова и са едни от най добрите.

 

Ако някой има информация за CCPN в Пловдив с радост ще си поговорим.

 

Това е мойто лично мнение.

 

 

А за тези http://www.itnacademy.com/, знаеш ли нещо? На 27 Март започвала група и мисля да се запиша, но ми се ще да чуя някакво мнение на някой който е ползвал услугите им.

Иначе всичко изглежда много добре.

Link to comment
Share on other sites

А за тези http://www.itnacademy.com/, знаеш ли нещо? На 27 Март започвала група и мисля да се запиша, но ми се ще да чуя някакво мнение на някой който е ползвал услугите им.

Иначе всичко изглежда много добре.

 

Значи има някой въпроси който са ти важни.

 

-Каква техниката имат (но за CCNA мисля ,че с това няма да имаш проблеми)

-Коя е тази академия и сертифицирана ли е за CCNA

-Кой ще ти преподава е най ваното което трябва да видиш.

-- Разликата да ти преподава току що сертифицирал се ученик и това да е човек с опит работещ години над сиско техника е коренна разлика ако искаш да научиш нещо.

 

Човека с опит винаги ще ти даде съвет или решение на нещо което не е само в CCNA и не е толкова ограничен.

 

Помисли над това за мен е по важно да платиш някой лев отгоре ,но да те учи човек с опит провери ги тези неща казвам ти го от личен опит.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Малко да вдигна темата :)

Да попитам, има ли някой актуална информация за Cisco академия в Пловдив, че много ме интерсува CCNA Exploration?

Link to comment
Share on other sites

Да, има. Изкарах три семестъра от CCNA там и останах доста доволен. После ме налегнаха служебни проблеми, та така и не го завърших. 
 
Това мисля, че е академията.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви кажа ,че когато съм водил интервюта 90% от хората имаха завършени Cisco академии ,НО никой не се беше сертифицирал което е коренна разлика. В момента говоря изцяло за документалната част ,а не колко знае съмият човек ,защото след няколко интервюта се преценя човека става ли за позицията или не независимо дали носи папка с документи или един лист СВ. 

 

Като завършите сиско можете да станете Мрежови Администратори, но в България разделянието на Network ,  Unix ,  Windows , Database , Backup , Storage .... Administrators малко липсва  освен в големите ентерпрайс компании. Това е защото имаме мн малки компании които и са нужно 1-2 админи с всякъкви познания ,а местата в големите компании вече са заети. 

 

Живата истина , е че тук трябва да разбирате от всичко ,за да можете да си намерите работа ,а за стаж просто трябва да имате късмет или връзки. 

 

За ПЛД е трудно отраснал съм там. 

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям с 3 ръце :)

 

И аз имам Cisco, без сертификат. В последствие разбрах, че просто няма нужда от него. При завършен курс, дори и да си сертифициран, ако не започнеш да се занимаваш на момента с тези устройства, файдата от курса е една голяма 0.Всичко се забравя в рамките на година.

 

П.С. Сега имам един 2900 24p в мазето и чат пат цъкам на него, за да видя колко много неща съм забравил.

Link to comment
Share on other sites

Можете да си цъкате с Dynamips & Dynagen ,а на който му е по лесно има и графичено GSN3 http://www.gns3.net 

 

Доста неща може да се емулират има списък какво не работи. 

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим колко са компаниите, които биха инвестирали в CISCO апаратура. В сегашната ми работа ми се отвори шанс да пипам CISCO суичове и то основно - щото HP Blade шаситата си вървят с такива.

 

Иначе... не знам. Последните ми наблюдения над пазара в Пловдив за админи беше... търсене за Гошо хакерчето, дето да оправя всичко от кафе-машината до скайпа на секретарката...

 

Но като цяло трябва да призная, че огромна част от теоритичната ми потготовка на тема мрежи преди сегашната ми работа ми дойде точно от CISCO курса.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз Сиското го карах като хоби главно работя системна администрация и релано ДА трябва си ,но само като мрежов администратор в ПЛД просто не знам в момента къде можете да работите. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...