Jump to content
BulForum.com

CISCO


Pisach

Recommended Posts

Ставаше въпрос че си добре информиран за цените, продължителността и др. в CISCO академиите. написах го преди да видя че си 'преполовил' първия семестър. Хайде обясни ми за кво ти е този курс? И след като не ти се занимава с предпечат, напусни! Знам че не е лесно да работиш това което харесваш. Но пък доста по-често се натъквам на 'свършена' работа с нежелание! Не е приятно. както и да е. Имам приятели които изкараха/карат академията и само като гледам какви въпроси ми задават.....сори, това са пари на вятъра за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply
Имам приятели които изкараха/карат академията и само като гледам какви въпроси ми задават.....сори, това са пари на вятъра за мен.

Ами точно за това, каквото и да започнеш да караш като курс трябва да имаш желание за да го правиш, а не просто да ходиш и след това да се фукаш, че си ходил и т.н.

 

Всеки си има интереси, твоите явно не са в сферата на CISCO, ok, но има хора, на които им е интересно това, искат да научат това, което се предава като материал в CISCO и за това ходят.

 

Сигурно има и такива, на които мама и тати имат кинти и решват, че детето им трябва да 'знае всичко', както казваш, ама него като не го влече, какво да си говорим, е това е загуба на пари, ама на мама и на тати много не им пука, щото после ще казват на приателите си, че детето им ходи в CISCO академия :wacko:

 

Иначе, курсът излиза 600 лв + $50 за изпит в добрия случай или $150 в лошия, но това ако си студент, иначе е около 100 150 лв по-скъпо за нестуденти (неучащи) (добър случай - преди сертификационниа изпит има така наречен ваучер изпит, който ти позволява да получиш 'ваучер' и намаление от цената за серт. изпит, но ако не го вземеш си плащташ $150 - лош случай ;))

Link to comment
Share on other sites

.....сори, това са пари на вятъра за мен.

След като се занимаваш с предпечат, как така реши, че трябва да даваш "авторитетни" мнения в тази тема - нещо съвсем не можах да разбера. Та ти дори и представа си нямаш за какво става въпрос :P :D

Link to comment
Share on other sites

Относно www.brainbench.com много добре знаеш, че това е за собствено удовлетворение и никой не го е*е колко сертификата имаш от там, нещо като IQ тестовете. ;)

Ами не е точно така, бих казал че това си е твое мнение, напъни се и изкарай няколко сертификата оттам да видиш че хавата не е само за собственно удоволствие (пък и не се изкарват толкова лесно колкото IQ тестовете, хехе). На мен лично няколкото сертификата отам са ми помогнали (толкова колкото би ми помогнал и този от CISCO). Абе всеки сертификат си има даденото предназначение, въпроса е за какво ще го ползваш... За това аз предпочитам да специализирам тясно в това което се занимавам от доста годинки и това да човъркам неша с идеята само че са модни в момента не ме привлича много. Беше времето през комунизма когато се бълваха широки специалисти, тоест стратегията - всичко трябва да мога ;)

 

ЕДИТ: Между другото и с предпечат съм се занимавал около 2-3 години но се отказах (предимно заради това че там нямаше тръпка, както в програмирането и IT). И като дизайнер не съм лош. Идват ми иддей за дизайн, с живопис и графика преди доста време усилено съм се занимавал. Раборара на дизайнера не е лека - това е човек който 'както аз си го наричам - е малко луд', хехе. Но не това е моята мечта и моето бъдеше - за това и се отказах. Така че човек трябва да следва това което го влече - най-добре е когато неговото хоби, неговият живот е неговата професия....

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: Между другото и с предпечат съм се занимавал около 2-3 години но се отказах (предимно заради това че там нямаше тръпка, както в програмирането и IT). И като дизайнер не съм лош. Идват ми иддей за дизайн, с живопис и графика преди доста време усилено съм се занимавал. Раборара на дизайнера не е лека - това е човек който 'както аз си го наричам - е малко луд', хехе. Но не това е моята мечта и моето бъдеше - за това и се отказах. Така че човек трябва да следва това което го влече - най-добре е когато неговото хоби, неговият живот е неговата професия....

Ей това исках да кажа и аз ;) Много ще е тъпо да се махна от работа и да чакам да се появи работата, която чакам..... Все пак и пари трябват! ;)

Link to comment
Share on other sites

След като се занимаваш с предпечат, как така реши, че трябва да даваш "авторитетни" мнения в тази тема - нещо съвсем не можах да разбера. Та ти дори и представа си нямаш за какво става въпрос  :P  :D

Е понятие си имам. За съжаление в БГ се занимаваш и с други неща покраи основната си работа. От както се занимавам с предпечат /вече 10 години/ другото ми задължение е поддръжка, хардуерна/софтуерна на компютрите във фирмата! Много ми се ще да се занимая по-подробно в цветови калибрации на устройства и ICC профили , но няма още такъв курс тук :-) Хайде със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Ей това исках да кажа и аз ;) Много ще е тъпо да се махна от работа и да чакам да се появи работата, която чакам..... Все пак и пари трябват!  ;)

И колко време на ден /работно време/ отделяш за 'интересната' занимавка? Просто питам. И друго. С колко CISCO устройства разполагате в академията? Просто ми е интересно ;-)

Link to comment
Share on other sites

И колко време на ден /работно време/ отделяш за 'интересната' занимавка? Просто питам. И друго. С колко CISCO устройства разполагате в академията? Просто ми е интересно ;-)

 

Събота и неделя от 16:00 до 18:00 е курса, не е толкова времеотнемащо, но за това пък не съм илизал 6 м. от Пловдив :( Има 4-5 суича и още толкова рутера и сме 6-7 човека всеки с РС. Като се има в предвид, че за техниката, която струва много $ си има емулатори и според мен лекторите са добри, това е достатъчно.

 

На мен лично няколкото сертификата отам са ми помогнали (толкова колкото би ми помогнал и този от CISCO).

BroadMan......ти все говориш, че сертификатите не вършат работа в БГ, кажи ми тогава, къде са ти помогнали Brainbench-овете у нас????

Миналото лято бях в САЩ и забелязах, че CISCO, A+ и Microsoft са много тачени сертификати, та за това се записах на курса.....никога не се знае, пък и ме кефи ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами не е точно така, бих казал че това си е твое мнение, напъни се и изкарай няколко сертификата оттам да видиш че хавата не е само за собственно удоволствие (пък и не се изкарват толкова лесно колкото IQ тестовете, хехе). На мен лично няколкото сертификата отам са ми помогнали (толкова колкото би ми помогнал и този от CISCO). Абе всеки сертификат си има даденото предназначение, въпроса е за какво ще го ползваш... За това аз предпочитам да специализирам тясно в това което се занимавам от доста годинки и това да човъркам неша с идеята само че са модни в момента не ме привлича много. Беше времето през комунизма когато се бълваха широки специалисти, тоест стратегията - всичко трябва да мога ;)

 

ЕДИТ: Между другото и с предпечат съм се занимавал около 2-3 години но се отказах (предимно заради това че там нямаше тръпка, както в програмирането и IT). И като дизайнер не съм лош. Идват ми иддей за дизайн, с живопис и графика преди доста време усилено съм се занимавал. Раборара на дизайнера не е лека - това е човек който 'както аз си го наричам -  е малко луд', хехе. Но не това е моята мечта и моето бъдеше - за това и се отказах. Така че човек трябва да следва това което го влече - най-добре е когато неговото хоби, неговият живот е неговата професия....

А бе BoardMan - голем си пич.

Имаш сериозен трудов стаж (4 г.) в *.hit.bg компании - това е добре. Писал си обилно на Turbo Pascal 7 - и това е добре. btw в cv-то си оправи commune на community - не ме питай защо, ами гепи един речник.

Познаваш комуникационни интерфейси като internet/intranet, ethernet, tcp/ip & rs-232 - няма да ги изброявам всичките дето си ги написал, ама разлика между протокол, структура и интерфейс правиш ли ?

Не искам да съм заядлив, ама писал си че поназнайваш html и си добър в дизайна - ами от lakal.hit.bg не си личи да ти кажа нито едното, нито другото. Дизайна, меко казано, е отвратителен.

Толкоз от мене, че рано сутрин ми дойде нанагорно да чета хвалби.

Link to comment
Share on other sites

sq na4i iz4etoh cqlata tema i izkam da popitam zadaljitelno li trqbva da se znae perfectno angliskiq (pismenno i govorim ) za da se zapisha v CISCO

Не е задължително, но ако си зле с английския ще ти е много трудно на тестовете. Е, учебния материал и тестовете ги има и на други езици, но българския все още не е сред тях :wir

Link to comment
Share on other sites

BroadMan......ти все говориш, че сертификатите не вършат работа в БГ, кажи ми тогава, къде са ти помогнали Brainbench-овете у нас????

За печелене на проекти :) Но там по-голямо значение имат публикацийте по дадената тематика. Въпреки това и сертификати помагат, признавам си го ;)

Link to comment
Share on other sites

am zna4i az taka  go razbiram kato e napisan nekav text ama da govora nima biva mnoo

u4a po headway mai trqq zapsiaha nesto det e pove4e govorene stot headway sistemata e po silna v testovete ot kolkoto v dialog :)

am zna4i az taka go razbiram kato e napisan nekav text ama da govora nima biva mnoo

u4a po headway mai trqq zapsiaha nesto det e pove4e govorene stot headway sistemata e po silna v testovete ot kolkoto v dialog

 

Спокойно човек, никой няма да те изкарва на дъската да си декламираш урока на английски! ;) Може и речник да си ползваш, пък и лектора говори на български. Аз съм самоук с английския и ми помага само това, че поради дългото борене с моето ПС повечето технически терминологии са ми познати. Наистина като се замисля повечето грешки на тестовете се правят от неразбиране или недоизчитане на въпросите. Ако запишеш CISCO си на далавера щото ще си упражняваш и английския ;) ......

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Виждам, че има хора, които са записани в тези академий може би и вече са ги завършили като гледам темата не е от най-новите. Искам да попитам тея сиско академий само с мрежи ли се занимават, защото като гледам рекламите има и програмиране и разни други работи (говоря за инфо канала). До колкото знам са 3 нива като първото струва 700лв., а последното е около 10 000 не съм много сигурен за цените. Обаче тези, които са завършили 3-то ниво са много малко. И ако може да дадете някакъв сайт с повече информация за това с какво се занимават. Благодаря ви предварително :)

Link to comment
Share on other sites

АЗ съм много доволен, научих много работи, но смятам след CCNA да уча нещо друго, до като си намеря работа по специалността (май съм на път вече), защото почват да задълбават много.

Link to comment
Share on other sites

АЗ съм много доволен, научих много работи, но смятам след CCNA да уча нещо друго, до като си намеря работа по специалността (май съм на път вече), защото почват да задълбават много.

А какви са тия 3 нива на обучение дето 3-тото струвало 98472938 лева? има ли такова нещо изобщо? И до колкото разбирам ти си, си намерил работа по-специалността която си учил там. Така ли? И къде ги караш курсовете, защото знам, че някъде на центъра имало такова и в офисите на евроком се провеждат такива?

Link to comment
Share on other sites

А какви са тия 3 нива на обучение дето 3-тото струвало 98472938 лева? има ли такова нещо изобщо? И до колкото разбирам ти си, си намерил работа по-специалността която си учил там. Така ли? И къде ги караш курсовете, защото знам, че някъде на центъра имало такова и в офисите на евроком се провеждат такива?

 

За третото ниво - CCIE по принцип няма обучение, защото то покрива способности и умения, които могат да се добият само при ежедневна работа с най-върховия мрежов хардуер на Cisco. Теста може да се покрие от професионалисти, които ежедневно само с това се занимават и то с възможно най-ултраскъпия хардуер (в България има само няколко души с този сертификат, който се защитава на място в щатите в специално оборудвани лаборатории).

Второто ниво CCNP може да се мине като курсове в някои университети, но и то не е за предпочитане, ако не смяташ да задълбаваш в сериозната работа с мрежи.

Единствено CCNA е масовия сертификат, който е препоръчителен за повечето желаещи.

Link to comment
Share on other sites

Все си мислих, че ще разбера за себе си нещо ново от този форум защото от доста време имам желания да изкарам този сертификат. Като цяло две неща ме спират.

Първо : Естествено парите ?!?!?!

и

Второ : Преди време в друг форум четох (пък и тук го има това), че тези сертификати главно имат смисъл за малко по-назапад от София и много български студенти на запад ги изкарват тук във ваканциите, за да си вдигнат летвата там. Тук в БГ реално незнам дали на някой може да му отвори работа.

Все си мисля обаче, че за един 20 годишен младеж ( или там някъде ) който все още незнае на къде ще го отвее вятъра такъв сертификат би бил само от полза!

Link to comment
Share on other sites

А какви са тия 3 нива на обучение дето 3-тото струвало 98472938 лева? има ли такова нещо изобщо? И до колкото разбирам ти си, си намерил работа по-специалността която си учил там. Така ли? И къде ги караш курсовете, защото знам, че някъде на центъра имало такова и в офисите на евроком се провеждат такива?

 

Значи първо ниво така да се каже е CCNA, което е от 4-тири семестъра, средно по 2 м. Цените са: за студенти - 150 лв., нестуденти 250 лв., за корпоративни клиенти 400 лв. Крайния изпит е $150, но ако си се справил добре на тестовете има 75% отстъпка.

Иначе съм на главната, щото ми е най-удобно и има техника...

 

 

P. S. Има още нива CCNP, CCIE, CCDA и CCDP, но там е скъпо и много PRO...

Link to comment
Share on other sites

Значи доколкото разбирам, ако не мисля да заминавам някъде навън от този сертификат тук в България няма никаква полза. То наистина не се знае накъде ще ме отвее вятърса след време както каза Black Knight, но за сега оставам тук. Поне докато не си завърша висшето. Благодаря и на двама ви за информацията. Майка ми се познава с някакъв преподавател там ще се говори и с него какви са възможностите след като се вземе този сертификат....

Link to comment
Share on other sites

Значи доколкото разбирам, ако не мисля да заминавам някъде навън от този сертификат тук в България няма никаква полза.

 

Това въобще не е вярно, ако искаш да се занимаваш с мрежи и те интересува как стават нещата - първа ниво (CCNA) е точно за това. А това, че е само за извън БГ е пълна глупост, защото придобиването на такъв сертификат показва най-малкото, че си сериозен. Ходил съм на доста интервюта за работа и само споменаването, че ходиш на тези курсове, променя нещата.

Link to comment
Share on other sites

Значи доколкото разбирам, ако не мисля да заминавам някъде навън от този сертификат тук в България няма никаква полза. ...

 

Аз не мисля така. Явно не сте следили в последно време изискванията за работа в този специализиран сектор - говоря за мрежови администратори, анализатори и прочее специалисти. Няма сериозна фирма, която да не изисква CCNA като условие или поне като предимство.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля така. Явно не сте следили в последно време изискванията за работа в този специализиран сектор - говоря за мрежови администратори, анализатори и прочее специалисти. Няма сериозна фирма, която да не изисква CCNA като условие или поне като предимство.

Направих си извода от предишни постове по-темата не, че аз мисля така. Искам да ви благодаря още веднъж за това, че ми обяснихте как стоят нещата и до голяма степен ми помогнахте да взема решение за курса :)

Link to comment
Share on other sites

Значи първо ниво така да се каже е CCNA, което е от 4-тири семестъра, средно по 2 м. Цените са: за студенти - 150 лв., нестуденти 250 лв., за корпоративни клиенти 400 лв. Крайния изпит е $150, но ако си се справил добре на тестовете има 75% отстъпка.

Иначе съм на главната, щото ми е най-удобно и има техника...

P. S. Има още нива  CCNP, CCIE, CCDA и CCDP, но там е скъпо и много PRO...

Понеже цялата тема отдавна ме интригува , къде на центъра ходиш. Нещо като адрес или нещо подобно ако имаш пусни ми ПМ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...