Jump to content
BulForum.com

На каква кола взехте книжката?


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Червена Opel Corsa на газ (РВ 5003 --) . Имаше някъв бъг в компютъра и чат пат се форсираше сама :D . Изпита го взех днес от първият път , a листовките ги взех с 2рото ходене :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На Форд Ескорт, старичък, много здрав, на газ, преди 2 седмици.

Изпит от раз 1 наказателна точка, на второ явяване :lol: , първият път даже не ме пуснаха на изпит, загубих си личната карта :/ 3 дена преди изпита.

 

Момчета ( и момичета ), кормуването, който не се е явил, той не го е взел от сефте.

Link to comment
Share on other sites

Листовките ги взех с 1 грешка, защото съм инат и си знам своето... :rolleyes:

 

Курмуването от 2рия път.

Скъсаха ме на първото явяване, заради отнемане предимството на автомобил без подаден светлинен сигнал :( Как ме беше яд и как кълнях водача на S-класата..

 

Книжката я взех септември месец, вече навъртях 13 000км и съм сравнително доволен от представянето си зад волана. Спомням си само за 2 грешки, при който съм засичал друг водач по моя вина.

 

Bora 1.6 при Генко Станчев(страшно готин човек ;) )

Link to comment
Share on other sites

Книжката я взех септември месец, вече навъртях 13 000км и съм сравнително доволен от представянето си зад волана.

Имам книжка от 12 дена почти и до момента съм навъртял 2000 км . Не е особена гордост , а и не е повод за "мерене на пишки" . Както казваше моят инструктор : "Като изминеш поне 50 000 км , може да мислиш че започваш да караш добре " :)

Link to comment
Share on other sites

Имам книжка от 12 дена почти и до момента съм навъртял 2000 км . Не е особена гордост , а и не е повод за "мерене на пишки" . Както казваше моят инструктор : "Като изминеш поне 50 000 км , може да мислиш че започваш да караш добре " :)

Ти първите 12 дена ако не въртиш нон стоп кога ще въртиш . . . скоро става ясно колко е скъп бензина, ремъците и филтрите и после като решиш да усилваш . . колко са скъпи нещата и всичко спада откъм ентусизъм :X

Link to comment
Share on other sites

Имам книжка от 12 дена почти и до момента съм навъртял 2000 км . Не е особена гордост , а и не е повод за "мерене на пишки" . Както казваше моят инструктор : "Като изминеш поне 50 000 км , може да мислиш че започваш да караш добре " :)

 

И поне 5 години ;) - майтап няма. Трябва да минеш през няколко сезона, за да се сблъскаш с различните ситуации. Лично аз повече от десетилетие, откак карам кола смятам, че непрекъснато се уча на нови и нови неща. :) Най-важното на което се научих едва последните 18 месеца е да карам бавно и внимателно и че колкото и да бързам с бързане се стига само до болницата или гробищата. Особено в града с повече от 40-50 км в час няма никакъв смисъл да се кара. Лошото е, че останалите шофьори не го разбират и всеки бърза, бърза! Затуй всички кръстовища са пълни с изпотрошени стъкла.

Link to comment
Share on other sites

Ти първите 12 дена ако не въртиш нон стоп кога ще въртиш . . . скоро става ясно колко е скъп бензина, ремъците и филтрите и после като решиш да усилваш . . колко са скъпи нещата и всичко спада откъм ентусизъм :X

Е да ама пропускаш момента , че има и служебни коли на тоя свят :bgrin: :)

Link to comment
Share on other sites

Най-бързите и най-прекрасни коли на света :D

Моята нито е бърза , нито е прекрасна ... още по-малко нова , но пък за сметка на това е "гледана гаражна кола" и аз я обграждам с много любов :love :lol:

Link to comment
Share on other sites

Моята нито е бърза , нито е прекрасна ... още по-малко нова , но пък за сметка на това е "гледана гаражна кола" и аз я обграждам с много любов :love :lol:

 

Така е - най-важното е да си обичаш колата.. Тогава и тя те обича, а взаимните чувства градят връзките :lol: :lol: :lol: Малко авто-романтика.. Хора, пътища, автомобили.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ми момчета и момичета какво да ви кажа по вапроса. Книжка от 95-а на ладичка ако не се лажа 5-ца:)

после 98 C i 2000та Е. Не е кои знае какво да имаш книжка , а по важно е за какво ти е. В момента куцо, кйораво и сакато зима документа, а после варви се трепе по пътищата. Идвало ми е понякога да хвърля книжка и професия и да седна някаде на стол заради толкожа никролози по патя. Може да звучи като клише но сам се нагледал на купища ламарини и трупове по шосетата. В понеделник беше поредната касапница по патя (от пловдив до аитос имаше 4 катастрофи) а наи тежката беше преди карнобат в която загинаха 4 човека и по точно почти деца на по 21-30г. ако не се лажа.

Не сам никой за да давам савети но седнете ли зад волана помилете за миг, помилете за каде отивате и каде искате да стигнете, помислете колко хора мислят за вас когато сте на пат и колко искат пак да ви прегарнат и да ви се усмихнат и тогава запалете. Оставете увереноста и мисалта за бесмартие и карайте внимателно и разумно. Само ние който сме на патя можем да спрем тази воина или (тя никога няма да баде спечелена от нас хората) поне да намалиме жертвите.

Пожелавам ви лек, спорен и безавариен път.

Link to comment
Share on other sites

Идвало ми е понякога да хвърля книжка и професия и да седна някаде на стол ...

... да се научиш да пишеш грамотно , най-накрая :bgrin:

почти деца на по 21-30г. ако не се лажа.

лъжиш се ... има разлика между дете и 30 годишен/на мъж/жена :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти ставаш все по - глупав с всеки изминал пост. Не знам защо. 1во за Жужи, после още няква тъпотия, сега това... Никакъв усет ли няма у теб?

Link to comment
Share on other sites

Ти ставаш все по - глупав с всеки изминал пост. Не знам защо. 1во за Жужи, после още няква тъпотия, сега това... Никакъв усет ли няма у теб?

Хайде всеки да си гледа в своята паница , а ? :)

Това ми е дошло в момента да кажа - казвам го . Аз държа ли ти сметка на теб за нещо ?

Link to comment
Share on other sites

deca sa zad volana a na godini rasajdavat kato takiva . kato napravqt 100 000 togava moje da kajat che sa nehsto na patq ama sas porednite 1000-2000 km i ade na shoseto ............

P.S. imam nad 100 000 i to na pricep i pak ne kazvam che sam shofior a te..........

kogato faktite govorqt i bogovete malchat.

 

ako zabelejite koli se blaskata za dve osnovni neshta: Previshena skorost i nepravilno isprevarvane

Kamioni se blaskat ili ot zaspivane na shofiora ili ot neispravnost po kamiona

do sega edno ot nai tapite i kalpavi neshta v patishtata na BG e krastovishteto na AM Trakiq pri Stara Zagora. do sega pone az lichno sam vidql 20 koli vatre , no ni edin kamion (imashe edin na derbi no toi se beshe obarnal na ilizane ot kragovoro posoka st.zg. a ne da ishvarchi ot magistralata.) Taka che ne sa vinovni avtomobilite i znacite i markirovkata a zadvolannite ustroistva!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...