Jump to content
BulForum.com

Мъжки и Женски задължения


Задължения  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Имаме и двойки у форума... Имаме и девойки.. Имаме и мачовци, мъже, мъжлета, лъове, всякви на кратко... Как мислите? Всеки да си знае мястото или?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Сложно е, не мога да гласувам по никоя опция. Договорката с мойта мила жена е да се сменяме на готвенето. Мога да мия чинии и да чистя с прахосмукачка. Парцал не пипам при никакви условия, гнусно ми е. На чиниите не съм голям мераклия, но няма да загина, ако ги мия отвреме навреме. За пране също гласувам "не". Бърша теловете за простиране, другото не е за мен :D Изхвърлям боклук, подреждам. Прах също мразя да бърша. Като стане дебеличък и вече го виждам релефно по повърхностите, може :P

Link to comment
Share on other sites

Имаме и двойки у форума... Имаме и девойки.. Имаме и мачовци, мъже, мъжлета, лъове, всякви на кратко... Как мислите? Всеки да си знае мястото или?

 

А кой определя къде му и мястото? Ама от тези дето си ги дал не мога да избера нищо. Щото ако избера едното, другото не става :blink:

Както каза Курунир, всичко е на договорка, но справедлива!!!

Аз съм отраснала в семейство, където всичко се е разпределяло поравно между ВСИЧКИ (големи и мънички). Майка ми казва: "Всички работим и печелим! Но вкъщи всички ядем и цапаме поравно. Никой не е длъжен да слугува на другите! Затова докъто не си свършиш твоята част от домашната работа, няма да...." Баща ми се опитва да я контрира с въпроса: А баща ти колко пъти е мил чинийте? На което тя отговаря: А ти бил ли си се на фронта? И аз така съм научена. Да, да ама - не! Не всички го възприемат така. И така се стига до конфликт! Но въпреки всичко нещата не са толкова тежки, ако се вършат заедно и според уменията. Щото и аз мога да забивам пирони, друг е въпроса дали ще го забия както трябва?! ;)

Link to comment
Share on other sites

Идеята за разделение на домакинските работи между жената и мъжа ми се вижда абсурдна. Твърдо против съм разбирането, че жената трябва да си стои вкъщи, да чисти, да пере, да готви и вечер да върти свирки на мъжа, докато той си пийва ракийката. Познавам мъже, които мислят по обратния начин, и ги презирам. Все едно ще им падне пишката, ако измият една чиния или направят картофено пюре за вечеря.

 

В крайна сметка нали това е идеята на съжителството - да си съдействате, докато живеете :)

Link to comment
Share on other sites

То хубаво всяка жаба да си знае гьола, ама че на него ша му се наложи веднъж в годината да забие един пирон някъде или да ми погледне изпушилия епилатор-сектир манджа всеки ден и пране на парцали :angry: който с квото може улеснява ежедневието на другия, като например всеки като си стане от масата или компа си ходи и съвестно си измива чинийката,вместо да трупа и да чака на някой друг :)

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори за готвене... Научно доказано е, че жените не стават за готвене... :)

 

Не всички, не всички - на някои им идва отвътре :D

 

А някой спомена свирка.... А и в секса ли нещата се разделят на мъжки и женски :blink: Ако да, моля дайте списък :woot :devil :read: :blush:

Link to comment
Share on other sites

"Задължения" ми звучи много задължаващо и неромантично. Ако младите се обичат няма да се наричат задължения, а ще са нещо м/у другото и няма да се наричат никак, щото ще са прекалено незначителни на фона на любовта. :love Почне ли да се говори за задължения значи нещо няма любов ми се струва, а кат няма любов кви задължения, кви 5 лева, в такъв случай не стига, че си с някой, който не обичаш, ами и трябва да си му длъжен за нещо :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Много хубаво казваш, Михале (или доколкото помня претендираше, че трябва да е Мичал, ама тъй като аз лично си падам по истински имена и името Mitchell се пише ей така, а Michal е чешкият му вариант и се чете Михал...карай) и много право. Само че когато хората живеят заедно, тия неща трябва да се вършат. И когато много обичаш някого и го правиш с кеф, всичко е наред. Но след 15 години чистене, пране и готвене, докато възлюбеният ти си клати краката, почва да ти пука и да го усещаш като задължение. Моето съжителство трае само 2-3 месеца сега, но тъй като аз съм безработният, а жената бачка, аз съм малко типичната домакиня. Почти само аз готвя (но то и аз повече мога), аз пера и подреждам. Чистенето на баня, тоалетна, подове и такива по-основни се правят през уикенда заедно, като признавам, че тя го прави повече и по-добре. Мръсник си падам явно. Колкото до мъжките задължения, там съм само аз, но то е разбираемо. Пък и те наистина влизат в употреба много рядко.

Link to comment
Share on other sites

Право казваш за името, Горжик, ще си взема бележка и поука и повече няма да наричам превода на латинското име на ника ми Мичъл. Ся, за туй що казваш ми хуу, ама тази част където разправяш, че като видиш клатещи се крака и тогава го усещаш като задължение - нещо не схващам що чак тогава, ве пич. Идеята ми е, че след като си го приел като задължение значи любовта си е отишла и от там нататък съвместният ви живот става едно мъчение, лицемерие и фарс за двама ви. В такъв случай аз бих си дигнал чукалата вместо да се тормозим взаимно.

Link to comment
Share on other sites

вечер да върти свирки на мъжа, докато той си пийва ракийката. Познавам мъже, които мислят по обратния начин, и ги презирам.

Аз пък презирам хора като тебе които не си признават изконните мъжки желания само и само да се харесат на жените. Повече уважавам хората които не се страхуват да кажат че не са нещо повече от останалите маймуни. Самоиронията е това което отличава истинския за мен човек от цялата пасмина, просто защото тази способност веднага говори за едно съзнание което може да се погледне и анализира от друг ъгъл.

 

Признай си че ако мъжете не притежавахме определени анатомични особености като допълнителни 2-3 ребра на гръдния кош изобщо нямаше да имаме нужда от жени за ... така... дълъг период от време :D Признай че ако я нямаше там някъде висшата идея за свирката изобщо нямаше да ти е до миене на чинии и прахосмукачка. :P

Link to comment
Share on other sites

Има го и тоя елемент, afx, всеки мъж дълбоко в себе си е едно запенено, гладно животно, което търси да разкъса, в чисто сексуален план, но именно в това е смисъла на връзката - другия човек да те култивира и малко да поукроти това животно, защото ако се оставиш цял живот да те води само то, накрая то ще изяде и теб. Жената, която в крайна сметка обичаш и с която си за нещо повече от само секс укротява това животно.

Link to comment
Share on other sites

Пак повтарям, Мичи, че съм напълно съгласен с теб. Просто е трудно да се изпълни на практика. Хората са егоисти по природа и макар това да не се проявява поради увеличената доза допамин, ендорфин, епинефрин и какво ли още не в кръвта породена от любовното увлечение. След време егоизмът отново лъсва. Грозна работа е и аз също все още се опитвам и боря да не се получава така. Но повечето хора се подават лесно и затова има мъжки и женски работи. Колкото до това, дали е по-добре да останат заедно тези хора или да се разделят...това е друга тема, като аз смятам, че и в двете идеи има резон, но както и да е...

 

Как пък го измисли това Горджик...ама карай...с тоя avatar на Amalgamut ти е простено...

Link to comment
Share on other sites

Кви задължения бе Психар , ако единия има нужда от помощ , защо другия да не му я даде , независимо ква е? :) Дали на теб ще ти се наложи да измиеш чиниите , да пуснеш прахосмукачка или на жена ти да "закове 1 пирон" или да закара колата на сервиз примерно.. ем щом трябва - ще се направи , кво значение кой от двамата? :)

Link to comment
Share on other sites

Има го и тоя елемент, afx, всеки мъж дълбоко в себе си е едно запенено, гладно животно, което търси да разкъса, в чисто сексуален план, но именно в това е смисъла на връзката - другия човек да те култивира и малко да поукроти това животно, защото ако се оставиш цял живот да те води само то, накрая то ще изяде и теб. Жената, която в крайна сметка обичаш и с която си за нещо повече от само секс укротява това животно.

Харесва ми много мнението ти и мисля че си прав във общия случай.

 

Ами не е ли по-добре хората които не искат да се помирят със животинската си страна да се събират заедно и да правят див животински секс покрай другите така или иначе скучни занимания :rolleyes:

Трябва ми жена която да обича секса а не ... да ме убеждава че страстта е до време и да минат 4-5 години и да се окажа под чехъл... или джапанки Оскар .. или квото сме си взели там от всичко за лев и лев и пеесе.

Link to comment
Share on other sites

deflax, помиряването/примиряването с животинската същност е движение по линията на минималното съпротивление, което неминуемо те връща към това, с което човешката еволюция се е борила стотици хиляди години.

Сега ти трябва жена, която да обича секса (стига това да не е било ирония), защото си набрал яката, но за няколко месечна връзка "неутолимия" ти глад ще бъде утолен и вярвай ми - ще мине на по-заден план. А ако не мине - ще се превърне в прекрасно оръжие за манипулация.

Ужасно презирам робите на предразсъдъците и стереотипите. Това са хора, които не им пречи калната локва, в която лежат и не считат за проблем това да се плацикат в приятно-топличката гниеща кал, да разбъркват с пръст периодично и да се наслаждават на спокойствието.

Класическия образ за мъжките задължения е остарял модел от времето, когато мъжката примитивна физическа сила е била оръжието, контролиращо планетата. Днес това време е отминало, а парадоксално - утайките му все още оформят рамките, през които много хора гледат на света. Стига метафори. За времето, през което живея сам съм се научил да си готвя(при това нелошо), да си чистя, да си пера на ръка сам дрехите, от време на време си кърпя вело-екипировката, преди време си уших на ръка калъфка за фотоапарата, мета си стаята, бърша си праха (чистенето признавам ми е проблем)въобще се занимавам с купища неща, които се считат за женски задължения. Защо ли - защото живея сам и не желая нито да се тъпча с гадни полуфабрикати, или да си давам половината заплата за ресторанти и закусвални, или да живея в кочина. Също така и не желая по никакъв начин да съм зависим от който и да е било. Нямам проблем в евентуално бъдещо семейство да се занимавам с някои от тези неща, стига правата и задълженията да са разпределени равномерно и удовлетворяващо и двете страни.

Позицията - ако измия чинията, ще стана пу*тка според мен е позицията на мързелив търтей, на когото не му пречи да живее заровен до уши в лайната, или да играе по свирката на жена си, защото тя се е съгласила да чисти и готви, като го спаси от тази позорна работа.

Но от друга страна, ще цитирам отново нещо, на което попаднах в една книга:

"- ...Мъжете разбират как работят машините и електричеството, жените по принцип не се интересуват много от тези неща

- Не ми пробутвайте тази смесица от митове и превземки. При мен тя не минава. Вие отлично знаете, че жените могат да боравят с най-сложните и фини машини, когато си направят труда да ги разберат. А обикновено тях просто премного ги мързи да си направят този труд, освен, ако това не им се налага. Защо да се мъчат, след като е станало традиция привлекателната безпомощност да се възприема като женска добродетел - а работата просто да се хързулне върху някой друг? Това е поза, която обаче никой няма сметка да развенчава. Напротив - тя даже се насърчава. Мъжете ги подкрепят в целия този цирк, като храбро поправят прахосмукачката на "горкичката си женица" и ловко подменят изгорелия бушон. Цялата комедия е приемлива и за двете страни..."

Жените, които искат да се феминизират, да се борят за правата си, да бъдат приемани като равни - нека извоюват мястото си на равни, защото, уви, света ни все още е мъжки, като поемат равен дял отговорност и задължения. Вече факта, че са по-слаби физически не ги прави толкова непълноценни в активния живот, колкото е било преди триста години.

Така че не ми пробутвайте тази евтина колекция от овехтели стереотипи, ами се събудете и погледнете трезво реалността...

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи има типично мъжки задължения, но няма типично женски такива :) И то защото всичко по домакинството, което прави жена ми, го мога и правя и аз, но не и обратното. Например тази вечер съм сготвил с удоволствие пилешки пържолки на тиган отделно сосче с гъби, салата и накрая дори и чиниите и тиганите измих. И го направих с удоволствие защото ме разсея от 10-те часа програмиране. Не съм забелязал домакинската работа да ме прави гей, напротив задоволявам си жената и сексуално и емоционално.

Link to comment
Share on other sites

Дефльо....

Как очакваш да ти прочета писанието започвайки изречението с подобно обращение? Ти глупав ли си? Какъв е смисъла да пишеш толкова много на някой ако си сигурен че той няма да го прочете. :) Или не се усещаш а просто си пишеш за да изглеждаш най-еродиран от всички изроди тука дето сме се събрали. :P

 

Въх, аз си мислех, че с хора комуникирам, то се оказа, че повечето са си чиста проба добитък...

Мууу! :D

 

Няма никви стереотипи тука. Тънкия момент който винаги губим при обсъждането на човешките взаимоотношения се крие в това че както и да се опитаме да си планираме поведението ... споделяйки тези неща с нас, накрая се оказва че това което вършим на практика е съвсем различно от "принципте" ни. Така че не мога да разбера какъв смисъл има да се обсъжда това и да се изграждат някви тъпи правила: кой ще чисти и кой ще мие чиниите. Ето ви е една по-различна схема:

 

Ден първи: с мацката сме правили див секс примерно и цялата къща е с главата надолу.. има чаршаф във задника ми.. на пода има разхвърляно бельо, пълни презервативи и от ония пухкавите розови белезници :P .. хипотетично :D

 

Има чиния със засъхнала сметана от ягодите + сметана... тва не ме привлича много като идея но да кажем че има ... и някой тряаа да е измие тая чиния съответно... Да обаче се оказва че ми звънят някви клиенти с някъв спешен проблем и аз трябва да отида на работа... изваждам чаршафа от задника си (имаше такъв ако си спомняте) и тръгвам нали. Ся жената ще не ще тряаа да подреди къщата, да измие чиниите, да мине с една прахосмукачка щото всичко е в прах... пък е събота примерно и тя не е на работа.

 

Вечерта се връщам примерно при което се оказва че при опита на жена ми да изпърже филиики се запалва кабела на котлона и няма на какво да сварим супата. Правя аз от своя страна един спешен ремонт на кабела и взимам активно участие при приготвянето на супата тъй като се чувствам кофти от това че тя цял ден върши няква неприятна домакинска работа.

 

Следващият ден (недля) решавам да се реванширам още малко и планираме някъв пикник на някоя планинска поляна... сипва се там бензин в резервоара на голфа иии се разпъват столчетата при което аз приготвям багажа за горе основно...

 

Някви такива дребни битови ситуации в които постоянно се търси някъв баланс. Чувството за баланс е добър съветник според мен. Да усещаш кога другия има нужда от теб и кога прекалява в опитите си да получи повече за себе си... трудна работа.

 

Ето примерно сега в тая ситуация след като го написах всичко това се чувствам кофти щото почти няма нещо по-силно от почистването от използвани презервативи :)

Link to comment
Share on other sites

цялата врътка е чувството за равновесно положение да се споделя и от двамата участници.

 

няма гейове, има мъже под чехъл или по-точно грубо изнудвани за секс :D . зарди такива дет са готови за едната свирка дори да пребоядисат къщата отвън за да е в по-кефещ цвят, жените ни се качват на главите :lol: .

иначе няма мъжки и женски задължения. искаха жените равноправие - ето им го. когат мацката нацепи дърва за камината, тогава аз ще нарежа салатата без проблем :D. дотогава ще имам правото поне да казвам, че няма равноправие.

 

 

а от всички мнения най-се забавлявам на скорпионското изказване, че физическата сила на мъжките индивиди е примитив. все си мислех че тя е следствие от някаква еволюция. примерно. и как ще обясни след като е толкова примитивно и нецивилизовано защо физически силните и здрави мъже са толкова привлекателни за противниковия пол?

 

 

edit: да бе, въобще не говориш на мен. поне някой се засмя на писаниците ми, вместо да се засяга и да го поема навътре. бънди, още малко ще почнеш да твърдиш, че и жената е човек. в опасни води навлизаш :)

Link to comment
Share on other sites

Хахаха... най ме кефят "мъжете" които си мислят, че жената няма нужда от секс и го прави единствено и само за да се отплати на Мъжа. Естествено не визирам саркастичния мобо ;)

Link to comment
Share on other sites

@deflax не се величай, не беше целия пост по твой адрес. По-скоро четири реда :) И да, глупав съм. Всичко е въпрос на база на сравнение. Редактирал съм го, щом те обижда толкова жестоко...

@mobo съгласен съм, това също е останало от "по-примитивните" времена, но в случая визирах физическото надмощие на мъжа като примитивно, понеже определено не е толкова важен и определящ фактор за оцеляването и просперитета в съвременното общество.

 

Иначе май целия ферман, дето го изписах се синтезира в "цялата врътка е чувството за равновесно положение да се споделя и от двамата участници". Съжалявам, не мога да синтезирам толкова ясно мислите си...

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма такива задължения,като мъжки и женски.Единият ден нещо не ми е фред и жената бачка повече,но пък на другият на нея,не и е добре и бачкам аз.Трябва да има взаимно разбирателство иначе изобщо няма да вървят нещата !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...