Jump to content
BulForum.com

Да премахнем парите


Recommended Posts

Аххх , усетиха ме тцтцтц ... бях с антидетектор и пак разбраха !

Това не е лесно , играя на вражески терен .

Създаваш място и му ставаш владетел , всички те слушат и имаш методи да ги манипулираш ... кой ще се откаже ?

п.п. Ако имаше естествен подбор при хората , щяхме да се държим по примитивно (животински) , но пък щяхме да отсяваме само доброто , а сега разбрах що ми налитат момичета и излизам само с 1 от стотици .

Забележка: уат дъ ... оу О.о хахаха .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Djadomraz, разбирам твоята гледна точка, но аз има съвсем друго предвид.

Ти се хвана за Оценката на труда, Ок.

Но кажи ми по коя пазарна икономика се оценява, че една чистачка, независимо че е в лъскаво учреждение някакво, ще взима 2 пъти повече от един учител, или дори лекар. От друга страна един лекар на запад защо ще взима десетки пъти повече от един строител примерно? Е хубу, излекувал 5-10 души, но строителят е построил домове, с които дава покрив на главата на хора, те съответно не са се разболели от настинка, и вероятно не са умрели.

Друго, майка ми като лекарка през целия си живот е извършвала не по-малко квалифицирана работа от нейни колеги в чужбина, на какъв човешки принцип нейната работа е оценена 20 пъти по-зле?!

Да оставим настрана границите на държавите, то е ясно, че сме в България.

Става дума за стандарт на живот. И оценка на труд. За каква оценка говорим, смях в залата. Тук лекарска професия да е оценена драстично по-ниско от други такива на хора с под-основно образование, в чужбина да е точно обратното. А говорим за едни и същи дейности строго погледнато.

Или някой "шеф", поставен от чичо си на даден пост като уж управител, взима десетки хиляди лв повече от теб заплата, че какво прави тоя червей/паразит и с какво допринася за обществото? Ами мутрите, как е оценен техния (анти)труд. Защото щом обществото ги търпи, явно е оценен някак.

Половината човечество страда от болести и глад, в същото време огромно количество хора взимат милиони без да са дали НИЩО на тоя свят, било то футболисти, и разни други паразити от всякаква величина.

Така че не съм съгласен, че пазарната икономика е нещо добро. Винаги откак свят светува е имало разни клики от хора, които са експлоатирали други групи от хора на база на измислен обществен строй. Не ми говорете, че когато някой вземе властта, той мисли само за хората. Няма такъв филм. Че вече и у нас разбираме, че мафията и престъпността движи тоя свят.

 

Колкото до твоя пример, то оставаше и да няма някаква уравниловка между цените сред едни и същи специалисти.. в една географска местност :) Все едно за труд като твоя ти да вземеш $1000 за нещо си, а друг от Пловдив да вземе $5000. То не че не се случват и такива фрапиращи неща. Но ако бяха масови, все пак съществува някакъв естествен праг на търпимост на обществото, стават революции и такива неща, които се стремят да вкарат драстични ситуации в по-търпими граници.

 

Малко се разпалих тука, ама ще ме извиняваш :) , малко ми е сгов*ен деня днес :P .

 

Иначе вижданията ми са повече като на mobo. Само дето хората са различни, някои имат повече претенции към живота, по-нахални, някои даже нагли, и както виждаме, това се котира в днешния живот, да си нахален и да знаеш как да вземеш парите на балъците, тва е истината.

 

В заключение бих казал, че замисълът на парите е добър, това е едно от нещата, които ни отличава от животните (животните едва ли биха полетели в космоса например, някой ще каже, че не им и трябва, но тогава на нас закво ни е), но хората са и глупави, защото сигурно не са и предполагали до какви катаклизми ще доведат те след векове.

Езикът. Той също е едно от най-големите чудеса, благодарение на него има социалност на обществата, и цялата теория и история на езиците е наистина много интересна.

Но всичко е нож с две остриета. Ние сме част от природата и така или иначе рано или късно глобалните процеси ще ни пометат, ще дойдат други строеве след векове, но парите наистина едва ли ще изчезнат. Предполагам че в далечното бъдеще ще изчезнат като физическо средство, електронните сметки, карти, транзакции, всичко това един ден може да се развие до степен, че пари в джоба никой да не носи. Това само по себе си не е голяма промяна от гл. точка на темата, но може би по-бързо ще доведе до краха на човечеството :)

Link to comment
Share on other sites

Пич! Веднага си редактирай горния пост и изтрий съдържанието му - според правилата, той автоматично става собственост на форума, демек губиш авторски права! Трий и моментално тичай към най-близката издателска къща! Такова гениално научно-фантастично произведение слага в джоба си всичките псевдо-гиганти като Азимов, Стругацки, Лем, Ефремов, Саймък, Шекли, Бредбъри, Симънс и другите му там самозванци... Чакам да издадеш и ще се редя на опашка за екземпляр с автограф!

Искаш ли да ти напиша един добър фантастичен разказ на подобна тематика ?

Мен поне в това ме бива !

Да взема да зарадвам някой , пък ако ще да ми взима идеята .

Той бащата сега писна ... как ти си бил прав и да си изтрия поста от темата за да не го открадне някой като идея за да си изкара пари след това .

п.п. Пък може да си видя подигравателното творение някъде .

ТЕМАТА: Еми теди е много прав , конспирацията и манипулирането на хората винаги си го е имало и с това се движат нещата .

Парите са просто нещо за размяна между хора , но никой не е обосновил минимум и максимум за труда на човек .

Това е по-лошо от колкото да го правиш като дар това нещо .

Примерно , мисълта , че имаш силата и знанието да спасиш човек , който всъчност може само да седи и да си клати краката в скъп кабинет и взима повече от теб , наистина ще те подлуди , а онзи човек може да е там с помощ от някой близък , без изобщо да си разбира от работата .

В България се наблюдава този феномен на много места .

Ето още нещо по този въпрос , ти имаш син и си добър бизнесмен , но сина ти изобщо не го бива в числа и зделки , а ти не може да го оставиш така .

Ти си по-силен в случея от него , той е слабият индивид , но той ти е син и ти трябва да му помогнеш , защото хората могат да разсъждават и лесният начин е просто да го вкараш в бизнеса .

Вместо да караш по трудния да се изучи как става това , ти просто го слагаш там и той взима пари без да знае как и защо ги получава .

Е не е ли трагично , смешно и от части всички го знаят .

И поради причината , че държавата е такава и условията на живот са по този начин устроени и аз бих го направил това .

Аре сега някой да ми каже как ще се махнат парите и после да говорим какво ще е без тях .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тия за които говориш благодарение на естествения подбор отдавна изчезнаха от лицето на земята. Да случва се нещо подобно но примерно баща на син. Или на приятел. Ей така на първия срещнат - пълен абсурд. Да може да стане ако имаме неизчерпаеми ресурси, тогава дали ще дадеш на някой нещо което и без това не можеш да го използваш и ти е все едно - да, но ако нещо недостига тогава се включва собственическото чувство (да не кажа инстинкта за самосъхранение) и вместо да тръгнеш да раздаваш за едното "благодаря" а после да ходиш гладен ще предпочетеш да си го оставиш за себе си. Ей от тука тръгва цялата разлика. Колкото и да е странно хората работят задружно когато трябва, когато обаче не трябва не са чак толкова сплотен и задружен колектив (то и няма логика) нито някой е чак такъв идеалист да раздава плодовете от труда си на другите просто ей тъй за густо (освен ако не е сериозно фиркан)

що да е абсурд? я питай дядо си или прадядо си как се посрещат непознати хора, които са замръквали пред портите им. деляли са си храната хората, посрещали са неканените гости без да ги познават, предоставяли са им подслон, храна и топлина и на сутринта без излишни емоции са го отпращали и са се захващали с делничната си работа.

до какво е довел този естествен подбор казваш? до това че ти имаш възможността да живееш и да развъждаш икономическото си мислене може би? и пак мислиш от икономическа гледна точка: ограничени ресурси, оценка на стойността на дадени блага, критерии за годност, критерии за избор на получатели. икономика. а представи си икономикса да не ти оформяше мисленето или поне оценката на благата да не ти влизаха в моралните ценности. не можеш ли?

"благодаря" не може да те нахрани наистина, но пък би могъл да полагаш труда си след като посрещнеш насъщните си нужди и тогава той ще дава чист продукт, който би имал стойност само за теб. и явно според теб "дядомразе" (сигурно мразиш дядовци, щото изобщо не мислиш като оня дет раздава подаръци на послушните деца) този продукт го заслужават само "свои хора".

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм.

Мразя тая система, която ме кара да мисля толкова икономически. Даже не икономически, а някак изродено.

Може би поддръжниците на тази идея сме прекалено наивни и добронамерени като в старите времена, за които говори mobo.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за наивност , колкото и да не си наивен пак ще успяват да те водят за носа в тази система , просто така е измислена , но това не е в полза на хората .

Впрочем тези неща не са измислени в полза и на управляващите , но който знае как да се възползва от тях си е добре .

Правила е хубаво да има , ограничения също за да не се поражда хаос в живота , но манипулация е друго , а разликата се изтънява като стане въпрос за така мразената политика тук .

Защо някоя партия не направи митинг в някой парк и вместо да хвърля пари за реклами , да каже на някои природозащитници , че ще ги даде за парковете и опазването на околната среда , а те да съберат хора .

Всеки иска пари и популярност за да манипулира по-слабите и дори силните .

Тук не става въпрос за това колко си умен или силен , важното е да се наместиш с връзки и с каквото можеш до парите .

Хора , комунизмът не е бил чак толкова лош , колкото го изкарвате тук , вижте голямата съседка до нас и помислете с какво са толкова добри , че другите държави ги е страх от нея или скючват сделки за огромни суми .

Парите водят всичко , ако няма пари кой ще държи управлението , хора от простолюдието , които мислят за другите трябва да са и едва ли някой ще ги остави да са там за дълъг период от време .

С други думи , това не може да стане освен ако нещо не промени начина на живот на планетата , а такова нещо дали ще изкочи и как ще го промени , не се знае .

В момента няма надежда икономиката на повечето държави да се стабилизира , а да се обсъжда въпрос за махането на единственият начин на манипулация в този ред на мислене абсурдно просто .

Изказвам различни гледни точки по темата , но все пак се замислете как ще стане това .

Всеки знае какво ще е ако няма пари или поне как би трябвало да е , но как ще се махнат е друг въпрос вече .

Изказаха се мнения за които се спори , а в случея са звързани .

Да ги махат тези пари , то се е видяло , че инфлацията няма да спадне , даже ще се покачи .

Единственият начин е изкуствено да се стабилизират пазарните цени , но това не може да се прави вечно , след като ние сме малка и замивиса страна , а големите страни все повече се нуждаят от ресурси , които са на свършване и няма начин да се възобновят за да се стабилизира каквото и да е било .

Още няколко години ще се търпи този живот така и после хората навсякъде ще протестират , не е сигурно , но поне аз така мисля , че ще стане .

Парите в момента са начин и средство за живот , сегашните закони са обвързани с парите и икономиката като цяло , всичко се прави за пари .

Махането им ще трябва да се съпроводи от размиването на начина на живот , който вече толкова години се използва .

Различните гледни точки показват единствено човек до къде е стигнал и начина му на възприемане към политиката .

Ако някой хора мислят за просперитед и са на линия да кажат , че има на къде да се развиваме още по този начин , това си е лъжа , няма да доведе до нищо хубаво и ще си останем в едно вечно положение на шах и заплахата някой ден джоба да не ти се изпразни .

По другите страни ако ти свършат парите ще лежиш до бездомните кучета на земята и хората ще те подминават , тогава политиката и парите не са на твоя страна , просто държавата те оставя за момент в ръцете на съдбата и всичко зависи от теб .

Тук в България поне не е така , но е на път да стане .

Всяка сутрин си пия поредното кафе пред телевизора и следя новините , а познайте какво толкова дават там .

Задълбайте малко в този ред на мисли , но без да ми отговаряте на обърканият пост тук .

После погледнете нещата от друга гледна точка , не като човек зависещ от тази държава , икономика и пари , защото тогава е различно и чак след това пишете каквото искате .

Стига толкова по темата .

п.п. Да ще е хубаво да се види живота , който повечето от нас си представят ... без да се използват пари в него и всичко да се прави за добро .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

що да е абсурд? я питай дядо си или прадядо си как се посрещат непознати хора, които са замръквали пред портите им. деляли са си храната хората, посрещали са неканените гости без да ги познават, предоставяли са им подслон, храна и топлина и на сутринта без излишни емоции са го отпращали и са се захващали с делничната си работа.

до какво е довел този естествен подбор казваш? до това че ти имаш възможността да живееш и да развъждаш икономическото си мислене може би? и пак мислиш от икономическа гледна точка: ограничени ресурси, оценка на стойността на дадени блага, критерии за годност, критерии за избор на получатели. икономика. а представи си икономикса да не ти оформяше мисленето или поне оценката на благата да не ти влизаха в моралните ценности. не можеш ли?

"благодаря" не може да те нахрани наистина, но пък би могъл да полагаш труда си след като посрещнеш насъщните си нужди и тогава той ще дава чист продукт, който би имал стойност само за теб. и явно според теб "дядомразе" (сигурно мразиш дядовци, щото изобщо не мислиш като оня дет раздава подаръци на послушните деца) този продукт го заслужават само "свои хора".

 

До тука не виждам противоречие. Както и преди казах - хората в нужда си помагат. Но трябва да е основателна. Аз също съм помагал на хора без да очаквам даже и благодаря.

 

Само че това, за което говориш е породено от факта, че едно време се е пътувало с каруци и от тук до морето е няколко дена път а не няколко часа. Имало е гостилници и ханчета но не колкото са днешните хотели и като цяло ако се замислиш - ако днес някой дойде при теб в апартамента ти (не знам къде живееш но представи си ситуация - живееш на 11тия етаж от 15 етажен блок с по 6 апартамента на етаж). Първото нещо което ще ти дойде на акъла ако някой ти се изръси е "защо е решил при мен" и второто е "как точно е преценил да дойде при мен" след това с подозрение ще се замислиш какво може да иска и т.н.

 

Да малко се "овълчихме" напоследък но и прекалено много измамници се навъдиха. Оттук и нежеланието ми да помагам никому още по-малко на просяци-пияници - тия направо ми иде да ги сритам а тези които ме дразнят най-много са тези които ходят по заведенията по масите - ей такива съм ги гонил из заведението.

 

Ей това не ти го разбрах: "благодаря" не може да те нахрани наистина, но пък би могъл да полагаш труда си след като посрещнеш насъщните си нужди и тогава той ще дава чист продукт, който би имал стойност само за теб.

 

Ще потеоретизирам малко на идеята - значи предлагаш да работя за благото на обществото след като покрия нуждите си. Само че тука идва и въпроса - какво да работя и как се дефинират нуждите ми. А имам ли нужда от по-голяма къща или по-хубава кола или не? И кой ще е този който ще го определи това? Усещаш ли се как без да искаш работите отиват отново в съвсем грешна посока.

 

 

--------------

 

Теди, за съжаление има и парадокси, но както и преди казах алтернативата е много ама много по-зле. Защото цялата тази работа върви ръка за ръка с корупцията и много по-криви истории както и с полицейски режим следящ спазването на измислените закони и правила и това всеки да работи не по-малко от необходимото и да взима не-повече от определеното. Много много извратена система и докато не се променим хората и се промени изцяло и мисленето и т.н. най-хубаво да почнем да общуваме телепатично и всеки да може да чете мислите на останалите за да няма скрито-покрито и да няма измами или най-добре на всички ни съзнанието да се обедини в едно огромно суперсъзнание и да няма индивиди а само общество - е дотогава няма да стане и всяка друга подобна идея ще се извращава с неработещата система на която бяхме свидетели преди години. Хеле пък ако няма пари а всичко е един разграден двор...

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече помагаш за развитието , толкова повече ти предоставят блага ... голяма къща ли искаш , ами направи нещо голямо тогава .

В този ред на мисли може да се успее , естествено има комплексирани личности , които искат без усилия да имат няколко големи къщи , то като се замисля и за това са направени парите .

Трябва да има еднакви стандарти за всички , който индивид направи повече се издига и получава повече .

п.п. Явно не играеш много стратегий за да разбереш как стават нещата ... хехехе и от това има смисъл .

ДОПЪЛНИНИЕ: Земи РПГ игрите за пример , по-добре ще е .

Там всички тръгват от едно положение , но колкото повече играеш и обиваш гадини , толкова повече неща получаваш , както и колкото повече задачи поемаш , наградите стават по-големи .

В тези игри се стремиш да надделееш над другите , да станеш по-добър от тях .

После искаш да направиш клан и да събереш още играчи като теб .

Това е един вид естествен подбор в игра , подобно на реалният живот .

Но в игрите парите не са средство за оцеляване , а просто награда за свършената работа .

После с тези пари ти си позволяваш по-голям лукс и всякакви неща , но си се трудил .

Тук не тръгваш на равно с останалите , ако вашите имат пари и връзки ти дават по-голям старт и това е хубаво .

Но , какво става с хората нямащи тази възможност ще се запитате .

Еми познайте какво , нямат шанс да си развият героя и в случея не започват нов .

Не звучи красиво , но какво да се прави .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има еднакви стандарти за всички , който индивид направи повече се издига и получава повече .

п.п. Явно не играеш много стратегий за да разбереш как стават нещата ... хехехе и от това има смисъл .

:laughing:

За тва говорим, много добре му го каза ;)

Link to comment
Share on other sites

що да е абсурд? я питай дядо си или прадядо си как се посрещат непознати хора, които са замръквали пред портите им. деляли са си храната хората, посрещали са неканените гости без да ги познават, предоставяли са им подслон, храна и топлина и на сутринта без излишни емоции са го отпращали и са се захващали с делничната си работа.

 

 

Не коментирам нищо друго по темата освен посочения цитат. Имайте го предвид.

 

Няма нужда да питам дядо си. Ако искаш да си човечен, можеш да го направиш. Дори сега е по-лесно от преди. И измъкването с "ама в днешно време" или "то вече" не минават. Днес се обадиха едни хора от Montreal, които ги преебали в Niagara Falls и си търсеха къде да спят довечера в Buffalo. Намериха ме в организацията Couch Surfing, вярвам сте чували, ако не, проверете. Не ги познавам и не са ми никакви. Живея под наем в апартамент не повече от 30 квадрата, но имам разтегателен диван и въпреки че имам планове за довечера, сигурно ще ги подслоня, ако някой друг от Buffalo с повече възможности не го направи. Нека да не може...и нека да са виновни парите (поне малко да съм по темата...въпреки хич и не ща да съм).

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли ще продължа .

Играта е следната , ставаш голям и силен заради труда който си хвърлил и отделеното време .

Тогава има неща , които ти ги предоставят , но на теб не ти трябват вече или стари неща , а ти вече нямаш нужда от тях .

Тогава ако някой малък лвл , който се е прецакал , като си е строшил оръжието или просто е нямал толквова късмет за да си събере за по-хубаво , защо не му дадеш старите и така или иначе не ти трябват вече .

Но , винаги има и късмет .

Не на всеки му пуска уникален итем и тук се намесва този късмет .

Човек може в играта да помогне на някой , който така или иначе след време ще е същият като теб , но ти просто му даваш по-добро начало .

Благотворителност , еми така се нарича тук .

Игрите отразяват истинският живот , но хората ги възприемат като игри все пак .

Приемете и живота като една доста по-сложна игра и се помъчете да е завършите с достойнство , като добър играч .

Но , все пак колкото и да си прецакан в играта ще може да се оправиш .

В живота се играе отборно , защото ако си прецакан ще се надяваш на помощ .

За това не ти ли става хубаво , като гледаш как сираци получават компютри и възможност да станат програмисти и да са на твоето ниво ... на мен ми прави кеф от всякъде като виждам как се помага на хората .

Какво ти коства примерно , да загубиш нещо твое , колкото и да е скъпо , за да го дадеш на някой , който няма нищо , еми ако мислиш по този начин няма да ти е тежко .

Вярно , някой играчи ти се качват на главата и трябва да знаеш кога може и кога не става така .

Това се учи с времето .

п.п. Не говоря за никой от форума , а се обръщам към всички по този начин .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече помагаш за развитието , толкова повече ти предоставят блага ... голяма къща ли искаш , ами направи нещо голямо тогава .

В този ред на мисли може да се успее , естествено има комплексирани личности , които искат без усилия да имат няколко големи къщи , то като се замисля и за това са направени парите .

Трябва да има еднакви стандарти за всички , който индивид направи повече се издига и получава повече .

 

Само че в реалния живот издигането става чрез запознаване с издигнати, ядене и пиене и вършене на услуги за тях. Като цяло "издигането" в обществото трябва да се елиминира за да сработи въпросната идея. И в този ред на мисли не трябва да има собственост а всички да спим в 1 спално помещение и т.н. Като мравките.

 

 

 

п.п. Явно не играеш много стратегий за да разбереш как стават нещата ... хехехе и от това има смисъл .

ДОПЪЛНИНИЕ: Земи РПГ игрите за пример , по-добре ще е .

Там всички тръгват от едно положение , но колкото повече играеш и обиваш гадини , толкова повече неща получаваш , както и колкото повече задачи поемаш , наградите стават по-големи .

 

Добре де - кажи ми кой трябва да претрепа за да се сдобия с нова кола - харесал съм си едно волво с малко повечко екстри... та кажи коя или колко гадини да изтрепа и ги почвам :)

 

 

 

 

В тези игри се стремиш да надделееш над другите , да станеш по-добър от тях .

После искаш да направиш клан и да събереш още играчи като теб .

Това е един вид естествен подбор в игра , подобно на реалният живот .

Но в игрите парите не са средство за оцеляване , а просто награда за свършената работа .

После с тези пари ти си позволяваш по-голям лукс и всякакви неща , но си се трудил .

Тук не тръгваш на равно с останалите , ако вашите имат пари и връзки ти дават по-голям старт и това е хубаво .

 

Ами да, цялата идея донякъде е за да осигуриш по-добро бъдеще на потомците си. Именно за тази идея някои хора си дават зор (други просто минават през кварталната кръчма и инвестират там - различни хора, различни идеали)

 

 

Но , какво става с хората нямащи тази възможност ще се запитате .

Еми познайте какво , нямат шанс да си развият героя и в случея не започват нов .

Не звучи красиво , но какво да се прави .

:laughing:

 

Ами не си прав. Хората които нямат добър начален старт все пак могат да почнат ако ще и от нулата и ако работят сериозно а не да гледат как да се скатаят ще постигнат нещо. Не казвам че от нулата може да направиш милиони (не че няма и такива случаи) но все пак представи си едно сираче, обаче умно и работливо, почва, прави струва намира си работа примерно в била след години ако е съвестен човек може мениджър да стане а може би след 20 или 30 години даже и управител защо не. Докато други чиито бащи са им подсигурили нещо но те къде поради глупост къде поради лош късмет или просто защото са се доверили на неправилните хора го загубят... Ако ще и милиони да имаш ако си серсем бързо ще ги загубиш...

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете как си представяте развитието на човечеството без участието на парите? Говорим за развитие, което включва нещо повече от задоволяването на елементарните физиологични нужди, както е при животните. Как си представяте производството на продукти и услуги, които са в основата на стандарта на живот? Премахването на парите автоматично премахва и всичко това - от четката за зъби до компютъра, на който щракате и си упражнявате фантазията в тази тема. Идеята за подаръците на мобо е толкова смешна, че чак да ти паднат пломбите. Можеш да си подаряваш ябълки и круши, които растат по дърветата, но я кажи как си представяш "подаряването" на продукти, услуги и средствата за тяхното производство и разпространение? Колкото и да звучи парадоксално, парите са в основата на свободата на съвременния човек (в глобален мащаб), независимо, че за някои индивиди представляват окови и ограничение, поради факта, че изпитват липсата им. Без пари и развитието на производството на стоки и услуги от всякакъв характер, човек се връща при маймуните или се отделя от обществото на себеподобните си. Стига с тези свободни съчинения за персонални качества като алчност, себичност, мързел и какво ли не още. Те нямат нищо общо с идеята за парите. Докато човечеството се развива в общество, в което се създават продукти и услуги за задоволяване на всякакви човешки нужди - парите ще бъдат неизменна част от живота, без значение в каква форма - злато, сребро, напечатани хартии или невидими електронни сметки.

По същата логика някой може да отвори тема за размисъл как си представяме живота без езиковата комуникация (на базата само на няколко вида мучене и красъка да речем)? :lol:

Link to comment
Share on other sites

...........

 

Именно, именно!

 

 

 

По същата логика някой може да отвори тема за размисъл как си представяме живота без езиковата комуникация (на базата само на няколко вида мучене и красъка да речем)? :lol:

 

Aaa не не. За това вече се разбрахме - телепати ще ставаме и това е! Точка по въпроса.

 

Въпреки че идеята с подсвирквания почва да ми харесва. Вместо да говорим да свирукаме - няма ли да е интересно, а? :) То и без това мъжката половина от населението свирука или издава нечленоразделни звуци след по-засуканите женски екземпляри.... :P

Link to comment
Share on other sites

Хахаха , ти си решил телепати и не може да те разобеди човек .

Еми отговора на гофадъра е в малко фантастичните филми , където индивидете се развиват единствено с цел проспериране на тяхната раса .

Човек не иска да напредва , той иска забавление без да си мърда пръста ... за това се плаща .

п.п. Сегашният манталитет на хората е изграден така , че вече всеки е станал зависим от парите в огромна степен и няма как да се премахне това .

ИЗВОД: Ако се разруши тази зависимост и се изградят нови закони , които да имат за цел единствено развитието на расата към по-добро , тогава това може и да се получи , а идеята е да се изучават хората за да са полезни за това развитие .

Има техника и материали , защо да не се правят тези неща , защото трябва да се почне от начало , а за да стане това ще трябва всички да приемат тази идея за това развитие .

Стимулът , че колкото повече се изучаваш , толкова повече благини получаваш , ще кара човек да се замисли над това с какво да допринесе за човечеството като цяло .

Впрочем , за да се получи идеята както е при играта , там си има ограничения , не може да носиш повече от две оръжия .

Имаш си инвентар , който се пълни и стига своя лимит на края .

Така ще бъдеш принуден да дадеш старите си неща на някой , който има нужда от тях и ще му са от полза за неговото развитие като личност за в бъдеще .

Това е в общо взето , но дано ти отговаря на въпросите .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Елате чада зелени, седнете край огъня, чичо ви Годфадър да сподели мъдростта си с вас, да ви обясни какъв щеше да е света без парите...
Общо взето без парите щяхме да живеем горе-долу като йогите :)

Което не е чак толкова зле. Без кой-знае каква връзка на отделните индивиди в общество (изкл. гита-йога), концентрирани във вътрешното, духовното развитие, нещо малко позакърняло в западната цивилизация :]

Е, не предлагам да постъпим като в "Ще отида в планината" на Контрол, просто така си представям света без парите :) Не мисля, че ще е чак толкова страшно.

Държа да спомена, че говоря по-скоро утопично-хипотетично, да ме ядат по-малко обичайните ми критици. Според мен немалка част от постиженията на съвремието изпълняват основната цел да ни правят зависими от постиженията на съвремието. Ето я тази ни гордост - компютрите, уж ни улесняват, уж за наше добро... то май повече ние им слугуваме :)

 

Пфф... пет пъти го редактирам тоя пост и се зле...

 

Шеста редакция: Имах предвид, че излагането на идеята ми си беше по-скоро излагация :) Така и не можах да си формулирам идеята като хората ;]

Link to comment
Share on other sites

Пфф... пет пъти го редактирам тоя пост и се зле...

 

Те тука уцели ключа за бараката. Иначе гледам си стигнал до същия извод. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Общо взето без парите щяхме да живеем горе-долу като йогите :)

Което не е чак толкова зле. Без кой-знае каква връзка на отделните индивиди в общество (изкл. гита-йога), концентрирани във вътрешното, духовното развитие, нещо малко позакърняло в западната цивилизация :]

 

Тъй тъй, който не е гледал снимки от духовно извисената индийска действителност да си направи труда да потърси в нета и пак ще си говорим.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето без парите щяхме да живеем горе-долу като йогите :)

Което не е чак толкова зле. Без кой-знае каква връзка на отделните индивиди в общество (изкл. гита-йога), концентрирани във вътрешното, духовното развитие, нещо малко позакърняло в западната цивилизация :]

Е, не предлагам да постъпим като в "Ще отида в планината" на Контрол, просто така си представям света без парите :) Не мисля, че ще е чак толкова страшно.

Държа да спомена, че говоря по-скоро утопично-хипотетично, да ме ядат по-малко обичайните ми критици. Според мен немалка част от постиженията на съвремието изпълняват основната цел да ни правят зависими от постиженията на съвремието. Ето я тази ни гордост - компютрите, уж ни улесняват, уж за наше добро... то май повече ние им слугуваме :)

 

Пфф... пет пъти го редактирам тоя пост и се зле...

 

Шеста редакция: Имах предвид, че излагането на идеята ми си беше по-скоро излагация :) Така и не можах да си формулирам идеята като хората ;]

 

 

Antares, евалла, човече, по-добре не бих могъл да го кажа :) Напълно се съгласявам с теб

 

 

 

OK, в тази връзка да ви задам на вас двамата следния въпрос. Ами какво ви пречи да живеете като йогите бе? Какво ви пречи да захвърлите и компютри и телефони и четки за зъби и всичко, свързано с цивилизацията и да отидете някъде вдън гори тилилейски да живеете като йогите? Няма нищо по-лесно от това. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А защо да отивам вдън гори тилилейски, аз искам да живея и харесвам същата природа, която харесва и другата част от човечеството, планини, гори, море.. климат.

А я се опитай да живееш по свои правила на територията на една държава. При всички случаи ще се получи конфликт с останалите хора. Ако си един Робинзон, ще те хванат, ще те хвърлят в затвора, понеже най-малкото ще си съмнителен и несоциален субект. Даже и в лудница да те вкарат :) .

 

Не може просто ти да живееш както си искаш, понеже не си сам на планетата.

Ако всички хора по някакво чудо се променят, ще е добре :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Май минаваме в сферата на фантазиите отново а на мен от такива истории ми се припива бира ... пък жената бръмчи че шкембето се било надуло пак да съм ги намалял тия бири... не е честен тоя живот, нито бира ти дават, без пари не може, даже да идеш да се усамотиш някъде пак ще се намери на кой да пречиш примерно защото му миришеш на лошо или му разваляш гледката към отсрещната планина...

 

Както един познат каза - няма честно в тоя живот, честно само на олимпийските игри ама ... то и там не е съвсем ясно даже...

Link to comment
Share on other sites

А защо да отивам вдън гори тилилейски, аз искам да живея и харесвам същата природа, която харесва и другата част от човечеството, планини, гори, море.. климат.

А я се опитай да живееш по свои правила на територията на една държава. При всички случаи ще се получи конфликт с останалите хора. Ако си един Робинзон, ще те хванат, ще те хвърлят в затвора, понеже най-малкото ще си съмнителен и несоциален субект. Даже и в лудница да те вкарат :) .

 

Не може просто ти да живееш както си искаш, понеже не си сам на планетата.

Ако всички хора по някакво чудо се променят, ще е добре :bgrin:

 

Може, може. Все още се намират такива места. Е, няма как да се разполагаш сам из цялата планета, все пак има още шест милиарда други двукраки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А защо да отивам вдън гори тилилейски, аз искам да живея и харесвам същата природа, която харесва и другата част от човечеството, планини, гори, море.. климат.

А я се опитай да живееш по свои правила на територията на една държава. При всички случаи ще се получи конфликт с останалите хора. Ако си един Робинзон, ще те хванат, ще те хвърлят в затвора, понеже най-малкото ще си съмнителен и несоциален субект. Даже и в лудница да те вкарат :) .

 

Не може просто ти да живееш както си искаш, понеже не си сам на планетата.

Ако всички хора по някакво чудо се променят, ще е добре :bgrin:

Някои хора успяват http://dnes.dir.bg/2008/06/21/news3122631.html :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ще ми е много гадно , но едва ли ще ми пречи с нещо повече .

И без това търся такъв живот , а точно за да се успокоя .

Малко спокойствие не вреди на никой , все пак много хора търсят подобно нещо ... само на думи .

п.п. Трудно е да се откъснеш от тези неща , но все пак чувството за спокойствие и малко свобода от веме на време не е излишно на никого тук .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...