Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Абе както и да го въртите - интернет + тв за 45 лв..... минимум. Дано да ви се върже някой. От 35 на 45 това са 40+% увеличение на цените. Сякаш сте се наговорили всичките оператори. Мобилните поне увеличиха минимално, а тук 40%+

И ако нямам smart телевизор, че да си сложа приложението?

И така написано, явно не мога да го ползвам само телевизията без задължително интернета да е от вас.

1 hour ago, JoyDay said:

Стараем се да се съобразяваме с желанията на потребителите

Да ви кажа - желанието на потребителите е да могат да си избират какво да гледат и да плащат само за него. И 5000 канала да сложите, като гледам 5, за другите ми е все тая. А трябва да ги плащам, без да ги гледам.

1 hour ago, JoyDay said:

до 5 устройства на адреса

А вече има доставчици, които не се съобразяват с адреса и предоставят услугата на който и да си доставчик на интернет. Аз така имам IPTV от кабелен оператор( за половината от исканите от вас пари) и мога да я гледам даже в чужбина. Вярно не са толкова много каналите, но тези, които ги гледам са там. Мен това ме интересува, а не да имам пълнежи . + Имам и достъп до HBO Go, което при вас изчезна.

Дано не си вкарате автогол с тази нова идея.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, JoyDay said:

Здравейте!

 

Радваме се на дискусията тук и на това, че се вълнувате за новата ни услуга coool.tv :)

 

Coool.tv е смарт приложение съвместимо с всички устройства с операционни системи Android TV/ Google TV, както и Apple TV. Предлага се като допълнителна услуга към cooolNet с абонаментна такса от 19,90 лв. с ДДС, a активацията става през клиентския портал My Cooolbox.  Coool.tv дава възможност да се гледа едновременно на до 5 устройства на адреса на предоставяне на основната услуга cooolNet.

 

CooolMax не се предлага за нови потребители, но ще продължаваме да поддържаме всички вече активни абонати на стари услуги.

 

Разбираме недоволството ви във връзка със спортните канали, но за съжаление цените на допълнителните пакети DiemaXtra и MAX Sport Plus не се определят и не зависят от нас. Всъщност това се отнася за цената на телевизията като цяло. Операторите са само посредници между телевизиите, носители на права и абонатите, изключение правят разбира се тези оператори, които притежават телевизии.

 

Основният ни фокус винаги е бил предоставянето на бърза и надеждна връзка с интернет. Стараем се да се съобразяваме с желанията на потребителите си да предоставяме и телевизия, така че следейки актуалните тенденции, работим в посока да подобряваме начина, по който го правим.
 

 

А има ли начин вече съществуващи абонати да се възползват от услугата?


Например, ако вече използвам CooolHome пакет и искам да добавя телевизия на един телевизор, към който нямам възможност да закача кутийка, и с приложение за телевизора би било идеално.

Link to comment
Share on other sites

Моето лично мнение е че при тази цена, има смисъл ако човек ще ползва поне 3 телевизора поотделно у тях. За един-два и за мен нещо не излиза добре сметката, особено ако ще важи наистина само за адреса на услугата. Но условията са си техни, затова за мен само интернета е важен.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata, напълно сме съгласни с вас, че е редно потребителя да има възможност да избира какво да гледа и съответно да плаща само за избраното съдържание, както и по отношение на това приложението да не е обвързано с конкретна интернет услуга. 
Имаме техническа възможност да изпълним и двете неща и сме подготвени да го реализираме в момента, в който телевизиите ни дадат право да го правим. 
Борим се за това от повече от 3 години, но засега - без успех.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

в който телевизиите ни дадат право да го правим. 

Да разбирам ли, че ви задължават да излъчвате техните канали на абсолютно всички ваши абонати? И вие сте длъжни да им давате точната бройка клиенти, които имате? Не говоря за ситуации, където примерно Fox върви с NG и не може да не се излъчват и двете. А за например - че не искам да имам всички френски, немски или руски телевизии. И например целия AXN пакет също ми е ненужен. Разбирам ситуация - Искам Fox - ок, но плащате и NG.

Защо може да има пакет Диема екстра, но не може да има пакет Fox/ NG, Discovery AXN, немски, френски и т.н?

Според мен така може да се открият даже програми, които ще излезе, че никой не гледа и може да се спести от тяхното излъчване - да се намали натоварването.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Да разбирам ли, че ви задължават да излъчвате техните канали на абсолютно всички ваши абонати? И вие сте длъжни да им давате точната бройка клиенти, които имате? Не говоря за ситуации, където примерно Fox върви с NG и не може да не се излъчват и двете. А за например - че не искам да имам всички френски, немски или руски телевизии. И например целия AXN пакет също ми е ненужен. Разбирам ситуация - Искам Fox - ок, но плащате и NG.

Защо може да има пакет Диема екстра, но не може да има пакет Fox/ NG, Discovery AXN, немски, френски и т.н?

Според мен така може да се открият даже програми, които ще излезе, че никой не гледа и може да се спести от тяхното излъчване - да се намали натоварването.


Слакър, ти още малко и ще поискаш доставчиците персонален пакет да ти съставят... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Слакър, ти още малко и ще поискаш доставчиците персонален пакет да ти съставят... :laughing1:

 

8 hours ago, mIRCata said:

желанието на потребителите е да могат да си избират какво да гледат и да плащат само за него.

Ех тоя писателски чукчизъм бе. Ми аз съм си го написал

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

 

Ех тоя писателски чукчизъм бе. Ми аз съм си го написал


И понеже си чукча-слакър явно не вдяваш, че това никога никъде няма как да се случи. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


И понеже си чукча-слакър явно не вдяваш, че това никога никъде няма как да се случи. :laughing1:

Не е срамно да си поискаш.Срамно е да ти откажат.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Не е срамно да си поискаш.Срамно е да ти откажат.

 

Ми да зема утре да поискам от моите специално и само за мен от 1500 канала да ми оставят моите 10% и да и свалят цената само като за мене... Дали се усещаш кви ги ръсиш се чудя :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

The Мисир is strong in you. Аз някъде да съм написал да ми бутат цената. Аз искам да си избирам какво да гледам и да плащам само него. Аз не искам да плащам за 140 канала, които не гледам. Че и ми се мандахерцат само из програмата. Пък е играчка да ги триеш.

На теб са ти пуснали 1500 канала, щото може. А гледаш ли ги? Или си прекарваш вечерта само да ги обикаляш, че да видиш къде какво дават?

Пък ако не ги е срам, да ти откажат бе :)

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mIRCata said:

Аз някъде да съм написал да ми бутат цената. Аз искам да си избирам какво да гледам и да плащам само него.


Ама ти си уникум бе, момче! Да повторя - усещаш ли се кви ги ръсиш? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да. Нещо лошо ли има, че искам да ми е хубаво? Ясно, че положението е в киреча, ама не пречи да си искаме. Може пък да стане някой ден.

Просто идеята да ми налагат да плащам нещо, което не ползвам и не искам, ме е дразнила винаги. То е така при всички, това е ясно. Те повечето от тия канали, където искат да са в основен пакет е ясно, че ако не са там, а на отделно, никой няма да ги плати. Колкото ще плати например някой на Трифонов канала в Швеция примерно.

Алтернативна ситуация:

Ако идеш пеша до МОЛ-а, че ти е от другата страна на улицата, да гледаш филм и ти кажат - 1лв билет и 9 лв паркинг, нищо, че си без кола и няма да го използваш въобще. Пак ли ще кажеш - ок? Или ще искаш да плащаш паркинга, само когато решиш да го използваш?

 

И в двата случая имаме предоставяне на платени услуги. И в двете ситуации имаме комбиниране на такава, която ще се ползва и такава която се налага да платим и няма да ползваме.

Link to comment
Share on other sites

Продължаваш да не вдяваш глупостта, която си изписал и съм цитирал. Явно трябва да ти я преведа - ако искаш да си избираш какво да гледаш (което както казахме няма как да се случи всеки да си избира квото му скимне) и то очевидно е много по-малко от общия пакет, някак си е лееееко логично да платиш по-малко за телевизия. Или така както го изстреля вчера излиза че си готов да идеш в мола като за един лев, но да платиш и другите 9 за паркинга, макар да си без кола. Дано сега вденеш. 

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay услугата има ли начин да се пусне за 2-3 дни тестово, че да се види как се държи приложението и дали има проблеми? Или трябва да се плаща 1 месец за да се тества?

 

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata Работим по въпроса услуга coool.tv да може да се тества за до 3 дни безплатно. Надяваме се до края на месеца да сме готови с това решение. Ще го обявим, когато успеем да го реализираме.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах, че и абонати използващи сегашната комбинирана услуга, не могат да им пуснат за момента новата. В момента се мисли решение.

Link to comment
Share on other sites

Би било добре ако на даден етап може някак да се замени IPTV-то на сегашните абонати с Coool.tv.

Много хора ползват смарт телевизори и премахване на кутийката би било добре дошло.

Link to comment
Share on other sites

Да. Кума ми, като разбра и веднага е подпалил телефоните :) За момента отговора е, че не било предвидено стари абонати да се прехвърлят, само нови. Очаква се решение на казуса. Той реално даже, ще плаща повече ако се смени, но ще махне приемниците.

Аз също искам да тествам няколко дни приложението. Защото например, това, което ползвам на Телекабел има проблеми. Основно със смяната на каналите. Не спира обработката на командата и след като смени канала в приложението, явно изпраща и към телевизора данни за обработка на командата и той превключва към цифровия тунер и съответно всичко ми изчезва.

Искам да видя и как е реализиран EPG, понеже имам някои съмнения и искам да видя имали такъв табличен вид, където се виждат Х редове с канали и предаванията вътре.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

@w00x Преминаването към новото решение е налична възможност за всички абонати на стари услуги. Необходимо е да заявят миграция към cooolNet, за да им бъде подменено устройството, след което могат да се абонират за coool.tv през клиентския портал My Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

за да им бъде подменено устройството

Какво устройство е нужно да се смени? Медия конвертора ли? Понеже знам, че сутринта като е говорено с колегите ви, за момента е нямало решение за старите абонати използващи пакет интернет и телевизия да минат на услугата? Даже май в сайта е нямало опция да се пусне услугата през клиентските профили.

Ако се сменя медията, това значи ли, че клиентите ви, които до момента са го използвали и като Wi-fi AP/рутер ще има нужда да си купуват и рутер за да може да ползват интернета/телевизията?

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, JoyDay said:

Преминаването към новото решение е налична възможност за всички абонати на стари услуги. Необходимо е да заявят миграция към cooolNet, за да им бъде подменено устройството, след което могат да се абонират за coool.tv през клиентския портал My Cooolbox.

 

@JoyDay, доколкото ми е известно, не предлагате възможност за четири или повече TV в CooolMax.

Означава ли, че се отказвате доброволно от приходи, при положение, че вече има техническа възможност да предложите хибридно решение 3+N?

 

EDIT: то вече нямало CooolMax :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...