Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Много си е добре телевизията, г-н Лучано. На моя телевизор всичко е супер. Да не сте си купили някое евтино китайче 50" втора употреба?

  

При мен образа е отличен ,май телевизорите ви са пресакани с кофти матрици

Абе тука да няма някакво нашествие от търговци на телевизори с хубави матрици. :D :D

 

Ще се самоцитирам.

 

По-скоро е обратното. На по-добрите телевизори се виждат повече дефекти на нискокачествено съдържание. На по-лошите телевизори не се виждат дефектите.

Същото е и по отношение на звука.

Качеството на Нова ТВ не е добро.

Освен това, на plameni семпълите бяха от запис, та той може да се направи дори и без наличието на телевизор. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде да го кача клипа? Мислех, че телефонът ще го коригира, но не успява. Просто забавя трептенето, но се вижда ясно.

Пусни BNT1, на резолюция Just Scan или както там се води при твоя ТВ и се загледай в горния край на екрана, хоризонтално. Има трептене както на логото на BNT1, така и на горния ред. Това трябва да го видиш от близо, защото отдалече се замазва малко. Видиш ли го отблизо, ще го виждаш винаги. Същото е на всички HD канали. Нещо е омазано, в предната версия всичко е наред.

 

Прав си. Има проблем. Видях го.

По-късно през деня ще пиша по-подробно и ще покажа разликите между стар и нов фърмуер. Добре че единият ми сет-топ-бокс не се е ъпдейтнал.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е "ескалиран" към съпорта, както и във форума на Cooolbox.

Поствам част от коментара ми и тук:

 

След приключилото вчера обновяване на софтуера на сет-топ-боксовете, се наблюдава влошаване на качеството на изображение на HD-каналите в режим 1080p/50Hz.

Проблемът се изразява в забележимо трептене и размазване на хоризонталните линии по границите на контрастни обекти. Проблемът се наблюдава още по-добре, ако обектите са статични.

 

За щастие, единият от сет-топ-боксовете, които ползвам, не е обновил софтуера си автоматично, така че имах възможност да направя директно сравнение на един и същ телевизор, в рамките на едно и също предаване: 

 

Първият и вторият клип са снимани със стария фърмуер на STB. При втория клип на два пъти изваждам LAN-кабела, за да симулирам пауза на стрийма (същото действие правя и на третия клип). Много добре се вижда, как след възстановяване на връзката, за части от секундата изображението се стабилизира, отново е ясно, а контурите са отчетливи.

 

Третият клип е сниман с новия фърмуер... Въздържам се от коментар...

 

Добавям и няколко скрийншота за още по-ясно илюстриране на разликите и същността на проблема.

 

Стар фърмуер:

VID_20170422_061829_01_cut.png

 

VID_20170422_061829_02_cut.png

 

Нов фърмуер:

VID_20170422_062249_cc-218r17-v1_01_cut.

 

VID_20170422_062249_cc-218r17-v1_02_cut.

 

Моля, до намирането на решение на проблема, фърмуерът на сет-топ-боксовете, които ползвам, да бъде заменен с някоя от предходните му версии.

Link to comment
Share on other sites

И аз очаквам да получа стара версия, защото не виждам смисъл в това, да получавам по-лошо качество, след като може да си е нормално.

И само не излизайте с "идеята" да гледаме на 1080i 50Hz, вместо 1080p 50Hz...нали...

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е отчасти в Кулбокс, но отчасти. Тяхната част е, че пускат фирм, който не са изтествали, а средата на миналия месец, съм ги уведомил, че има нещо гнило в Дания при тая версия, за въпросното трептене и т.н. По принцип си ползвам боксовете с фирм от Инфомир, а не този на Кулбокс, защото ме дразни техния шрифт, а и едни други работи. Та качвайки тогава фирма на Инфомир, ми се появи този проблем.

Основата на проблема е в Инфомир, защото това го има при всички боксове. Тествал съм го на друг телевизор и друг доставчик - трепти. Тоест Кулбокс е добре да си върнат предната, безпроблемна, версия и да пишат на Infomir, за да си оправят простотиите, след което, при наличие на нова версия, без този проблем да ъпдейтнат боксове!

Цялата тая история е, защото в този, проблемен, фирм е изчистен друг проблем със субтитрите на някои канали.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  Абе тука да няма някакво нашествие от търговци на телевизори с хубави матрици. :D :D

Тц, тц, тц, за една секунда се разкри кон-спирацията.

Аз си гледам на Търново 84 с Тошиба т(к)елескоп. За съжаление вече са кът откъм намиране. Така, че можеш само да ми завиждаш :)

Другите, с уж модерните телевизори - не знам.  При мен телевизийката е супер яка и с кристално качество, такава, каквато може да се очаква само от първокласен оператор като кулбоксът.

Link to comment
Share on other sites

Самоче тук не става въпрос за цялостното качество на телевизията предлагана от доставчика, а за качеството на Нова ТВ.

Link to comment
Share on other sites

И да питам нещо, че не ми се звъни - искам трети порт за ТВ, да дава нет, дали е възможно. Иначе трябва да слагам външен суич, а предполагам, че може да се програмира?

Link to comment
Share on other sites

 

Аз си гледам на Търново 84 с Тошиба т(к)елескоп. За съжаление вече са кът откъм намиране. Така, че можеш само да ми завиждаш :)

 

А това вече е генЕално!

Да правиш сравнение между катодно-лъчева тръба и съвременна матрица е върха на инженерната мисъл! И (до колкото разбирам) да твърдиш, че тръбата е по-добра, понеже заради по принцип далеч по-скромните си възможности и скорост на опресняване не прави очеизвадно скапването на сигнала от сорса..., нЕма такова челоплескане.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Проблемът е отчасти в Кулбокс, но отчасти...

 

Бих казал, доста голяма част. Какво като фърмуерът е на Инфомир?

След като описа детайлно проблема, на мен ми трябваха 10-15 мин. в домашни условия, за да го видя, анализирам и документирам.

Ти си ги предупредил преди повече от месец за проблема, но някой явно се е направил на велик и не си е направил труда да направи проверка, да прескочи този ъпдейт и да сигнализира Инфомир.

Или още по-лошото, на още по-велик - видели са го, ама са си казали "К'во толкова. Дано да мине... Нали все пак оправяме няколко други неща..."

Само че има няколко досадни и изнервящи потребители, който се бъркат дето не им е работата и непрекъснато търсят (и намират) кусури.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

А това вече е генЕално!

Да правиш сравнение между катодно-лъчева тръба и съвременна матрица е върха на инженерната мисъл! И (до колкото разбирам) да твърдиш, че тръбата е по-добра, понеже заради по принцип далеч по-скромните си възможности и скорост на опресняване не прави очеизвадно скапването на сигнала от сорса..., нЕма такова челоплескане.

Не бе, мен,

Искам само да кажа, че супер услугата на супер доставчика се гледа супер на супер дъртия кинескоп на Тошиба на още по-супер рашън материална база на шасито и още по-супер българската сглобка. Въобще не съм имал намерение да влагам инженерна мисъл, щото такава нямам. Обаче, имам око :)

Иначе мустаките ти са много яки   :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Бих казал, доста голяма част. Какво като фърмуерът е на Инфомир?

След като описа детайлно проблема, на мен ми трябваха 10-15 мин. в домашни условия, за да го видя, анализирам и документирам.

Ти си ги предупредил преди повече от месец за проблема, но някой явно се е направил на велик и не си е направил труда да направи проверка, да прескочи този ъпдейт и да сигнализира Инфомир.

Или още по-лошото, на още по-велик - видели са го, ама са си казали "К'во толкова. Дано да мине... Нали все пак оправяме няколко други неща..."

Само че има няколко досадни и изнервящи потребители, който се бъркат дето не им е работата и непрекъснато търсят (и намират) кусури.

 

Мда, и ти си прав. Аз вчера се обадих и поисках да ми върнат старата версия, като ще ги почакам още малко. Не, че не мога и аз, но честно казано ме примързява тея дни, а за тях са няколко клика, върху 1-2 туула...

Link to comment
Share on other sites

Не бе, мен,

Искам само да кажа, че супер услугата на супер доставчика се гледа супер на супер дъртия кинескоп на Тошиба на още по-супер рашън материална база на шасито и още по-супер българската сглобка. Въобще не съм имал намерение да влагам инженерна мисъл, щото такава нямам. Обаче, имам око :)

Иначе мустаките ти са много яки   :)

Доставчикът наистина си е супер (а съм сменил бая, като съм и имал услуга от двама-трима едновременно) и аз лично нямам никакви оплаквания нито от ТВ-то, нито от нетеца. А вероятно нямам оплаквания от Тв-то, понеже лайна като Анал-1, Бай Тъуей и Новата с аромат на финни  ориенталски парфюми, отдавна съм ги отсвирил. И то не за друго, ами щото почва да ме избива на тиха лудост и в последствие на агресия ако се наложи да ги погледам.

 Ако разкараш щайгата, на която гледаш Тв и ако случайно си падаш достатъчно мазохист да гледаш горе споменатите ъъъ... телевизии, може би ще ти се набият на окото едно-две неща.

 

П.п. Мустаките са ми специална селекция!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ако разкараш щайгата, на която гледаш Тв 

 

П.п. Мустаките са ми специална селекция!

Що? Няма доставчик на който тази щайга да не предава перфектно. Както и сам отбеляза, то и няма какво толкова да се гледа, та да се плащат безумни пари за липса на качество, за големите цифри на качествените щайги да не говорим - ще стоят като една скъпа мебел само.

Като оставим качеството на телевизионният сигнал, то качеството на родната продукция, както и сам отбеляза, се заключава само в нервните тикове на сутрешната водеща на Нуова ТВ, сънените кимания на нейният компаньон и т.н.

Виж, за филми имам друг тв. Но, там нещата не опират до тв доставчици от родният четвърти свят.

 

П.П. Селекцията е малък шедьовър на висшето изкуство :)

Link to comment
Share on other sites

Па да беше споменал, че става въпрос за кухненската щайга, на която дори и Фики да мята мазен гол кючек, все тая...

Егати, аз помислих, че все още има фосилизирани юзъри, дет да си гледат и филмите на CRT.

Link to comment
Share on other sites

И понеже съм един много добър тестер, ще ви кажа, че има нова версия на фърмуеъра, която е от април тази година, в която този проблем НЕ Е оправен, тоест не се хабете да тествате, смисъл нулев.

Последната версия, при която всичко е нормално е 218r14!

 

Сега виждам, че е получил свише ъпдейт, но с версия R11. Нямахте ли версия, базирана на R14?

 

Иии пак да попитам някой от двата свободни порта за ТВ, ако може да се прехвърли за нет, пък макар и 100MBit, защото не ми се слага суич или рутер. Доколкото чета инфото за Смартком, може.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

ще ви кажа, че има нова версия на фърмуеъра, която е от април тази година, в която този проблем НЕ Е оправен, тоест не се хабете да тествате, смисъл нулев.

 

Последната, официално обявена ФИНАЛНА версия на фърмуера е 170-0.2.18-r17 с дата: 24.02.2017

http://www.infomir.eu/eng/press-center/news/170-0.2.18-r17

Link to comment
Share on other sites

http://update.infomir.com/mag/250/imageupdate
 

STB Model:MAG250
Date:Wed Apr 5 17:20:51 EEST 2017
Image Version:218
Image Description:0.2.18-r18-250
VerUpdateAPI:2
Kernel size:3336755
Image  size:70511083
Env size:40 73847838
Logotype  size:14428 73848141
Start data

и т.н. 
Все още няма публикуван чейнджлог.
 
Засега, всеки който е пробвал се връща на r14
 
 

Просто обновился, и реально никаких улучшений для себя не увидел. Откатился обратно на 14.


...it automatically downloaded the R18 file, but did not work great, going back to R14.


running r18 after changing channel couple of times box locks up and have to pull power cord to reset


Loaded new file r18 and had loading error. Noticed that r18 is really not finalized. Am going back to r14.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Това е някакъв БЕТА ъпдейт. В нито едно от цитираните изказвания не се споменава за проблемът, дискутиран тук. Най-вероятно той се дължи на клиентската част: Сталкер.

В последната, официална информация на Инфомир е отбелязано, че след последният ъпдейт (говоря за за този от 24.02.2017), трябва задължително да се обнови и Сталкер с последната версия.

Да не тръгваме да съдим компания като Инфомир ей-така - от въздуха.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

За непрочелите внимателно, ще повторя цитата отново:

 

...it automatically downloaded the R18 file, but did not work great, going back to R14.

т.е. независимо дали е БЕТА или не, ако в STB е била зададена настройка за автоматично обновяване от официалния сайт, това се случва.

 

...В нито едно от цитираните изказвания не се споменава за проблемът, дискутиран тук...

 

Явно Lucky Luciano и аз сме по-дребнави и заядливи  :lol:

 

Най-вероятно той се дължи на клиентската част: Сталкер.

Дребнаво и заядливо ще отбележа, че Сталкер не е клиентска част, а Middleware (портал или както искаш го наричай) и от гледна точка на сет-топ-боксовете е сървърна част...

Ако беше заради Сталкер-а, от Cooolbox може би щяха да го оправят, а не бързо и тихомълком да върнат старата r11.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...