Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Тоя номер с пускането на стрийм в работно време е доста... айде да не казвам какъв. И за да се направи разлика, пуснете един стрийм тест, като последна позиция в листата с канали, за да се сравни обективно и картината/звук, освен скорост. Със същия успех, можеше да пуснете стрийма от 7 до 9 сутринта...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоя номер с пускането на стрийм в работно време е доста... айде да не казвам какъв. И за да се направи разлика, пуснете един стрийм тест, като последна позиция в листата с канали, за да се сравни обективно и картината/звук, освен скорост. Със същия успех, можеше да пуснете стрийма от 7 до 9 сутринта...

 

+1, Много точно казано! Те били ришили, че качеството не било по-добре, ами напротив. Аз го записах, но дали приемника "мачка" записа, но учудващото в случая е, че битрейта е под 3Mbit/sec...

Link to comment
Share on other sites

Изводът ми от сравнението между двата стрийма е... "Хвани единия, та удари другия"

Заради високият битрейт, при mpeg2 стрийма, статичните изображения изглеждат по-отчетливи, резки и контрастни, докато движещите се изображения са пълни с артефакти. То затова при качествените DVD-а битрейта е над 9 Mpbs.

Обратно, при mpeg4 стрийма почти липсват артефакти, но като цяло, изображението изглежда леко мътно. Ако беше 5-6 Mbps, щеше да е супер...

 

Направих много детайлно сравнение между излъчваното днес от Cooolbox и това от другия доставчик. Въпреки огромната разлика в битрейта, за съжаление, разликата в изображението беше почти незабележима.

Единственото обяснение, за което се сещам, е че стрийма е бил демуксиран и след това ремуксиран, комбинирано с компресия с по-висок битрейт, което естествено, не води до никакво подобрение на изображението.

Нямам никаква идея, защо някой би се занимавал с подобни "гимнастики".

Link to comment
Share on other sites

Вероятно, за да ти "докаже", че разликата няма. Аз продължавам да твърдя, че разликата в качеството на Nova при Кулобокс и N3 е огромна. Това на 55 инча.

Link to comment
Share on other sites

Няма ли начин да се запише стрийм.

 

Според мен може да стане много лесно, но трябвада пуснем запитване в темата на N3 - някой с бокс да запише кратък файл и да го качи.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да запиша сриим от entry, ако ви трябва за сравнение в .ts.

 

Довечера ще направя, мога след 8 часа...

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Благдаря, колега че помагаш!;-)


Записал, незаписал, аз разликата я хванах на N3 с просто око и беше сериозно осезаема!!!

 

След предоставения стрийм на НОВА ТВ от N3 от колегата @swan222, и пряко сравнение с пуснатия стрийм от впера, аз не намирам разлика.... Сега остава единствено да сравня с оригиналния стрийм и този от N3.

  Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Уважаеми дами и господа от Cooolbox,

Някой, някъде яко ви цака с топла бира... та покрай вас и нас...

Разпространяваният от вас стрийм е доста по-зле.

Link to comment
Share on other sites

Що бе - като приближат камерата дори може да се видят номерата на играчите. :lol:

Майтапа настрана, но качеството на ефирното разпространение на мачовете по Нова ТВ е почти същото като това, дето си записал.

 

П.П. За сметка на това забелязвам значително намаляване на разликите между излъчванията на БНТ1 HD и БНТ_HD. Преди време, когато излъчваха едно и също по едно и също време, разликата беше забележима от пръв поглед - примерно ако оценя с 50% качеството на картината на БНТ SD, а със 100% на БНТ HD, качеството на картината на БНТ_1 HD се падаше някъде към 70%, докато сега я поставям към 90+%...явно за Европейското са подменили техниката на най-стария си канал, дето първи го пуснаха в HD.

Link to comment
Share on other sites

Cooolbox,

Надявам се, че след няколкодневните усилия на доста хора от два форума, най-накрая сте разбрали какво предлагате на клиентите си и на какво подлагате зрението ни.

 

Специално за вас поствам сравнението още веднъж:

 

03_Cooolbox_Mpeg2_03.png 03_N3_Mpeg2_03.png

Link to comment
Share on other sites

@Plameni - може ли да споменеш доставчика на по-добрия стрийм?

Бях споменал във форума, ако могат да пуснат същия стрийм като този на N3.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

че нова телевизия (с малки букви) е най-жалкия телевизионен национален канал в България е факт ... но и стрийма на Cooolbox е трагичен , молим ви пуснете нормален сигнал на най-гадния канал излъчван ефирно на територията на България - a.k.a. nova tv

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...